Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głośnikowe do Hegel H80 + KEF Q5


marcin1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, M-K napisał:

jasne - kable mu to zapewnią ?

Jak mnie nie smakuje jedzenie to nie obrzydzam innym (bambucia taka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, BlueDot napisał:

Moim zdaniem nawet Dac Magic 100 brzmi lepiej niz ten z tego wzmacniacza.

Bardzo możliwe, H80 to bardzo dobry wzmak, a wbudowany DAC tłumi jego potencjał. Za dobrego nie można było zrobić, bo gdzie potem sprzedać swoje zewnętrzne DACi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pszczyna napisał:

Jak mnie nie smakuje jedzenie to nie obrzydzam innym (bambucia taka).

Ale tutaj nie chodzi o to czy komus jedzenie smakuje czy nie, tylko o to na jakim talerzu podana zostaje potrawa. Mozna jesc schabowego z plastikowej tacki w barze albo z porcelanowego talerza w restauracji, ale to nadal ten sam i tak samo smakujacy schabowy. Tak samo jest z kablami, zobaczyl chlopak diamentowa nazwe i mysli ze jego ulubiona muzyka nabierze nagle diamentowego blasku.

Bedzie wygrzewal kable w nadziei na wzrost dynamiki, no masakra.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2020 o 02:57, marcin1987 napisał:

Muzyka poleci z komputera ze spotify do wbudowanego daca

Spotify na Tidal, dac wbudowany na Topping E30 i będziesz miał bardzo dużą różnicę na plus, zamiast mitycznych kabelków. Polskie miedziane kabelki 2,5mm2 z hurtowni elektrycznej zrobią wystarczająco dobrą robotę ?

21 godzin temu, M-K napisał:

pożycz densen beat 100

zaj...sty wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2020 o 20:34, CEzAR21 napisał:

Przygodę z Heglami zaczynałem na powaznie od modelu H80 v2 który kupilem. Wzmak w mojej ocenie to bestbuy w swoim segmencie. W klubie nazywamy go młodszym bratem H300 ponieważ maja bardzo wiele cech wspólnych. Zasadniczą różnicą jest ich wydajność prądowa. H80 nalezy zestawiać z dość łatwymi do napedzenia kolumnami aby mógł pokazać swój pełen potencjał. 

Grałem wiele lat na TQ Black i to dobry kierunek. Jeżeli kiedys dopracujesz w pełni system polecam poszukać kabli VDH THE WIND MK II HYBRID. 

Na ten moment nie nawiam do ich zakupu ponieważ to są kable które wyciągną na wierzch słabości każdego  systemu co może zaburzyć twoja ocene tych świetnych kabli. 

Hegel bardzo lubi zasilanie Furutech 314ag II na oryginalnych wtykach z serii Gold. Koszt używki w granicach 500zl. Nie zawracaj sobie głowy innymi wtykami bo taniej, to zła droga w tym konkretnym przypadku, tylko i wyłącznie wtyk Furutech G. 

 

Jeżeli miałbym ci doradzić od czego zacząć to powiem wprost. Najpierw kup zasilanie Furutecha o którym pisałem a później będziesz myślał dalej. 

Przypomniało mi się, że kiedyś miałem właśnie Furutech 314ag II na chwilę w połączeniu z Heglem H100 i to co pamiętam o furutechu to bardzo nieprzyjemne doznania i kabel szybko poszedł do innego właściciela... Dźwięk był płaski i surowy. W porównaniu do Artech Cosmo to furutech to jakaś tragedia z H100.

Artech dawał barwny, soczysty i pełny dźwięk.

Czy na pewno Hegel H80 tak bardzo lubi tego Furutecha ??

 

A może po prostu lubisz surowe brzmienie... ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, marcin1987 napisał:

Przypomniało mi się, że kiedyś miałem właśnie Furutech 314ag II na chwilę w połączeniu z Heglem H100 i to co pamiętam o furutechu to bardzo nieprzyjemne doznania i kabel szybko poszedł do innego właściciela... Dźwięk był płaski i surowy. W porównaniu do Artech Cosmo to furutech to jakaś tragedia z H100.

Artech dawał barwny, soczysty i pełny dźwięk.

Czy na pewno Hegel H80 tak bardzo lubi tego Furutecha ??

 

A może po prostu lubisz surowe brzmienie... ??

Furutech to najtańszy element mojego systemu, kupiłem go wiele lat temu i co ciekawe grzebanie mam za sobą a on nadal gra. 

Różnie słyszymy, preferencje też mamy różne więc ciężko mi się odnieść, w każdym bądź razie ja po wielu latach swój dźwięk odnalazlem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy na kable na obecnym zestawie. Przewody to dopieszczenie dobrego juz zestawu, a tutaj masz sporo do poprawy.

Zacznij od kupna zewnętrznego przetwornika, pozniej kolumny i dopiero mozna myśleć o przewodach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2020 o 23:53, CEzAR21 napisał:

 

?

Już wiem czemu 95% ludzi całe życie szuka i nie może znaleźć. 

Bo inwestują pieniądze w mało znaczące rzeczy i słuchają takich rad jak wyżej. 

Zazwyczaj takie wątki kończą się w jeden sposób. Delikwent w końcu kupi ten kabel, który nic nie zmieni, ale wstyd mu będzie się przyznać, więc już tutaj nie napisze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, rafal735r napisał:

Bo inwestują pieniądze w mało znaczące rzeczy i słuchają takich rad jak wyżej. 

Zazwyczaj takie wątki kończą się w jeden sposób. Delikwent w końcu kupi ten kabel, który nic nie zmieni, ale wstyd mu będzie się przyznać, więc już tutaj nie napisze. 

Kurcze zapomniałem o tobie Rafale. 

Dziękuję że się pojawiłeś. Jesteś najlepszym przykładem osoby która tak masowo przewala sprzęt. 

Odpowiedni człowiek w odpowiednim czasie i miejscu, niesamowite ?

Swoją drogą w tym miesiącu co tam masz nowego na odsłuchach? 

W dniu 13.12.2020 o 15:19, Bumpalump napisał:

Szkoda kasy na kable na obecnym zestawie. Przewody to dopieszczenie dobrego juz zestawu, a tutaj masz sporo do poprawy.

Zacznij od kupna zewnętrznego przetwornika, pozniej kolumny i dopiero mozna myśleć o przewodach

Autor pisał że chce pozostać przy tym co jest wiec czemu ma nie dograć tego do końca? 

Oczywiście że można lepiej ale skoro mu to pasuje to nie widzę nic złego w dobraniu odpowiednich kabli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Mam pytanie co do kabli Tellurium Q Blue II oraz Tellurium Q Ultra Blue.

Mam możliwość nabyć obie wersje w tej samej cenie.

Pytanie jest takie: które z nich są gładkie na górze i pasują do H80.

Pytam bo czytałem, że Ultra Blue wyostrzają, a w testach piszą znowu, że jednak wygładzają.

Z kolei Blue II wiem, że zawsze wygładzą brzmienie, ale jak się ma ten kabel znowu do Ultra Blue ?

 

Czy może ktoś podać różnice między tymi kablami pod względem dynamiki, wygładzenia, przestrzeni  w głąb i wszerz itd. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2020 o 00:36, timeislife napisał:

kwestie zasilania.

Kwestia zasilania, to kwestia zasilacza we wzmacniaczu, jego transformatora, wydajności prądowej, filtracji itd.1

Nie - przewodu łączącego go z gniazdkiem w ścianie czy listwie.

W dniu 13.12.2020 o 15:19, Bumpalump napisał:

Przewody to dopieszczenie dobrego juz zestawu

Tak, takie psychologiczne dopieszczanie. Niektórzy muszą to stosować, ludzie są różni, skoro muszą, niech stosują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, iro III napisał:

Kwestia zasilania, to kwestia zasilacza we wzmacniaczu, jego transformatora, wydajności prądowej, filtracji itd.1

Nie - przewodu łączącego go z gniazdkiem w ścianie czy listwie.

Tak, takie psychologiczne dopieszczanie. Niektórzy muszą to stosować, ludzie są różni, skoro muszą, niech stosują.

ABSOLUTNIE się z Tobą nie zgodzę.

Wpływ okablowania zasilającego jak i głośnikowego na brzmienie SŁYCHAĆ.

Mamy 2024 rok i aż dziw bierze, że są to kwestie, które podlegają wątpliwościom.

To, że uważasz inaczej z całą pewnością wynika z:

a) słabej wrażliwości narządu słuchu (ale przyjmijmy, że masz dobry słuch i ten pkt odpada)

b) nieodpowiedniego dobrania okablowania do sprzętu np. poprzez podpinanie przewodów niskiej klasy lub takich, które nie wnoszą nic z racji sprzętu mało wrażliwego na zmiany okablowania

 

Tak w ogóle trzeba sobie jasno powiedzieć, że wpływ okablowania to już loteria, żonglerka i trzeba troszkę kabli przewalić (różnej klasy) by móc stwierdzić, że przecież one MAJĄ realny wpływ na kształtowanie brzmienia i to czasem naprawdę nie mały.

Ja bym tego wpływu nie nazwał "dopieszczaniem" no chyba, że ktoś podpina kable głośnikowe 50zł/m do wzmacniacza za 6000zł 🙂 <- w takim budżecie faktycznie trzeba być magikiem by wyłapać różnice chociaż przy dobrej akustyce wnętrza też się da 😉

 

Z własnego doświadczenia powiem, że trochę kabli w życiu słyszałem i jak dla mnie wpływ miały całkiem spory, ale tu trzeba wchodzić na różne przedziały cenowe, a nie operować tylko w jednym i co gorsza z elektroniką, która np. słynie z nikłej wrażliwości na zmiany okablowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcin1987 napisał:

Mamy 2024 rok i aż dziw bierze, że są to kwestie, które podlegają wątpliwościom.

No właśnie, w początkach lat 90. kiedy to cwaniaczkowie odkryli potencjał do zarabiania na "graniu" kabelków upłynęło już tyle lat, mamy 2024 rok a tu jeszcze tylu nabranych, wręcz nowe pokolenie. Niesamowity fenomen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, iro III napisał:

No właśnie, w początkach lat 90. kiedy to cwaniaczkowie odkryli potencjał do zarabiania na "graniu" kabelków upłynęło już tyle lat, mamy 2024 rok a tu jeszcze tylu nabranych, wręcz nowe pokolenie. Niesamowity fenomen.

Naprawdę ? Czy trzeba komukolwiek tłumaczyć, że co materiał to inne brzmienie ? To tzw "granie" kabli wynika z tego, że kabel jak wszystko w torze mniej lub bardziej zniekształca sygnał. To chyba jasne i te "lepiej grające" po prostu mniej ten sygnał zniekształcają. 

Piszesz jakby temat dot. wiary a nie faktów.

Propos lat 90tych.. czy chcesz mi powiedzieć że wystarczy zaopatrzyć się w kabel z tamtych lat by zostać szczęśliwym posiadaczem najlepszego kabla na świecie ?

Chcesz powiedzieć, że celowo produkuje się kable zniekształcające sygnał ? Brzmi jak teoria spiskowa 🙂 

A może uważasz że kabel nie ma w ogóle wpływu na brzmienie ? To już byłby szok 😯

Przewaliłem przeróżne kable i niektóre dawały efekt jak wymiana wzmacniacza.

 

Wracam do tematu.

Czy ktoś porównywał Tellurium Q Blue II z wersją Ultra Blue ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, marcin1987 said:

A może uważasz że kabel nie ma w ogóle wpływu na brzmienie ? T

Tak właśnie jest w istocie. Z małymi wyjątkami. W audio obowiązują reguły fizyki takie same jak wszędzie, czy to się komuś podoba czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, bum1234 napisał:

Tak właśnie jest w istocie. Z małymi wyjątkami. W audio obowiązują reguły fizyki takie same jak wszędzie, czy to się komuś podoba czy nie.

Dokładnie tak i reguły fizyki obowiązują w tym świecie wszystko więc nie dziw się że sygnał nie wie, że płynie przez wzmacniacz lub kabel 🙂 wszystko ma na niego wpływ więc kable MAJĄ realnie wpływ na brzmienie.

Słyszałem ten wpływ ja, słyszeli to inni.

Gdybym teraz tym samym ludziom, którzy słyszeli u mnie wpływ okablowania powiedział, że kable nie mają żadnego wpływu na brzmienie to by uznali, że coś mam z głową 😂

To że nie miałeś szczęścia przekonać się o wpływie okablowania przez ich nietrafiony dobór lub nie chciałeś eksperymentować z okablowaniem nie upoważnia do stwierdzeń, że kable nie mają żadnego wpływu.

Może masz nie fajną akustykę wnętrza kto wie. Przyczyn może być kilka.

To że nie było się na żadnej innej planecie poza ziemią nie upoważnia do stwierdzeń, że we wszechświecie nie istnieje żadna planeta zdatna do życia😁

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulegasz złudzeniu tak jak każdy początkujący audiofil. Gorzej, bo ten stan początkowania utrzymuje się bardzo długo.

Wszyscy zapominacie o tym, że niezwykle ważną rzeczą jest ilościowa analiza zjawisk. Matematyka jest nieubłagana, zwłaszcza dla audio-voodoo. Podanie jak podwójna ślepa próba 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bum1234 napisał:

Ulegasz złudzeniu tak jak każdy początkujący audiofil. Gorzej, bo ten stan początkowania utrzymuje się bardzo długo.

Wszyscy zapominacie o tym, że niezwykle ważną rzeczą jest ilościowa analiza zjawisk. Matematyka jest nieubłagana, zwłaszcza dla audio-voodoo. Podanie jak podwójna ślepa próba 😄

 

Nie bardzo rozumiem co chcesz udowodnić takim wpisem.

Matematyka matematyką, jest ważna, ale za pomocą samych obliczeń nie znajdziesz wymarzonego brzmienia.

Tu jest wiele składowych, które w UDANYM połączeniu pozwalają usłyszeć  hektolitry emocji, a nie same dźwięki.

Fakt, że kabel jest elementem systemu audio, który kształtuje brzmienie jest niezaprzeczalny, to nie jest żadne voodoo.

Doświadczenie tylko to potwierdza więc dalsza taka rozmowa nic tu nie wniesie 🙂

Niestety czy tego chcemy czy nie, to też część toru sygnału jaki dobiega do membran.

Tak na marginesie to nie jest sprawa dot. jak to ująłeś "początkujących audiofili" 🙂

Miałem przyjemność potwierdzić to o czym mówię z bardzo doświadczonym człowiekiem, "audiofilem", melomanem, nazwij go jak chcesz, który miał już trochę lat na karku.

Ten człowiek zwoził tony sprzętu z zagranicy i słyszał chyba wszystko 🙂 i to właśnie dzięki jego uprzejmości miałem okazję posłuchać różnej elektroniki i okablowania, na które nie byłoby mnie stać.

Eksperymentów nie było wiele, ale efekty za każdym razem wyraźne bo i z pewnością mądrze dobrane przez człowieka z doświadczeniem.

Wcześniej dysponując niewielkim budżetem nie miałem pojęcia jak DUŻO można poprawić samym okablowaniem, a tu taka niespodzianka.

Zastanówmy się... nawet jeśli kable głośnikowe kosztowałyby powiedzmy 40% ceny samego wzmacniacza dając piorunujący efekt to i tak przecież WARTO bo ile trzeba by było dokładać pieniędzy do lepszej elektroniki w celu uzyskania czegoś podobnego ?

Co gorsza poszukiwania lepszej elektroniki to kolejne wydatki, czas, nerwy i po co to komu.

Niestety w doborze okablowania sprawa również się komplikuje bo przecież cena nie gra więc duży wydatek na kable nie jest żadnym gwarantem sukcesu i założę się, że właśnie w takich sytuacjach rodzą się masy sceptyków, którzy próbują później przekonywać, że matematyka najważniejsza i kable nic nie wnoszą 🙂

Dodatkowo eksperymentując z kablami cały czas w jednym przedziale cenowym też niewiele możemy zmienić, a często właśnie NIC.

Sory, ale uparcie twierdzę, że warto zainwestować w kable pod warunkiem, że robimy to z głową tylko wszystko rozbija się o to co z czym łączymy, za ile (bo przeważnie jeśli dobrze coś dobierzemy to najczęściej mamy tyle ile za to damy), w jakiej akustyce to ma działać no i na końcu jakie uszy to słyszą.

Temat - rzeka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea tej "misji" wydaje się i tak dużo bardziej lotna niż ciągła gra w "pomidora",

jakby ktoś zmuszał paru kolegów do zakupów czy prób z kablami czy tylko

sposobem ich podłączania ... Ale świerzb paluszków widać jest nieuleczalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.