Skocz do zawartości
IGNORED

Gniazda CMC z miedzi zloconej - warto?


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Andrzej Stelmach napisał:

Sorry - znaleźliście "fake CMC" - firma "Charming Music Conductor" jest z USA, na swojej głównej stronie (i na innych też) ostrzega przed podróbkami pokazując różnice w wykonaniu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sorry, sorry, to przecież też chińska strona. Adresu ani dystrybutora nie mają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, terminus napisał:

Sorry, sorry, to przecież też chińska strona. Adresu ani dystrybutora nie mają?

Ja pi....le, żadnego adresu i emaile w domenie @gmail.com ?. Co ciekawe firma krzak, na swojej stronie internetowej skarży się na podróbki! Ale pelikany łykają hurtowo i są zadowolone.

Napiszę wam koledzy, że działam profesjonalnie w branży motoryzacyjnej i powiem tylko tyle, że europejski i polski rynek jest zalany podrobionymi produktami, co więcej można je bez problemu kupić w największych sieciowych hurtowniach motoryzacyjnych. Co ciekawe przedstawiciele marek, które są masowo podrabiane, dotyczy to także części oryginalnych producentów samochodów, wiedzą o tym doskonale i zupełnie nic z tym nie robią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać i sprawdziłem hosting w/w strony, jest w Tajpei na Tajwanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2020 o 23:24, terminus napisał:

Sorry, sorry, to przecież też chińska strona. Adresu ani dystrybutora nie mają?

przecież można zapytać:

[email protected]

 

12 godzin temu, terminus napisał:

Nie mogłem się powstrzymać i sprawdziłem hosting w/w strony, jest w Tajpei na Tajwanie.

Hosting jest tam, gdzie jest taniej - położenie serwera ze stroną WWW nie musi pokrywać się z lokalizacją firmy.

Fabryka też pewnie będzie na Tajwanie bo taniej.

Nic to nie zmienia w rozważaniach o jakości oryginału i podróbek.

A swoją drogą czemu czepiacie się gniazdek - są kraje, gdzie podrabia się całe urządzenia:

Leben SC 300 X - klonowanie
klonik Unison Research Max 1

To tematy z naszego FORUM (?) tylko na pierwszych stronach działów DIY i LAMPA gdyby ktoś pytał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Andrzej Stelmach napisał:

A swoją drogą czemu czepiacie się gniazdek

Ja się czepiam tylko rca ,  bo nie po to kupuję w normalnym sklepie raczej oryginały by po roku się okazało , że wyrzuciłem pieniądze. 18 lat temu kupiłem swoje pierwsze WBT i do dzisiaj są jak nowe. Konkluzja jest taka, jak chcesz porządne gniazda to trzeba za nie zapłacić. Półśrodki nie zawsze się sprawdzą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złocenie na CMC faktycznie ściera się stosunkowo szybko. 
Ale i WBT nie są wolne od tej wady. Sam mam Nextgeny na których już po dwóch latach złocenia nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2020 o 12:24, Andrzej Stelmach napisał:

w polskim (może tylko śląskim) powietrzu czernieją.

W każdym... no niestety . Także srebro na stykach w naszych warunkach ma tą wadę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To większe to cmc te mniejsze furutech jeden bardziej używany i też się szybko wytarł, brzmieniowo też się różnią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda te krótkie info...

Gniazda w Heglu są montowane w otworze 10mm, więc aby zamontować np. gniazda AUCHARM, to trzeba było nieco je powiększyć do 12mm. Użyłem specjalnego wiertła stożkowego (do kupienia w Castoramie za kilkanaście zł). Wymagane było też nacięcie blokujące dla podkładki - dzięki specjalnemu wypustkowi w dostarczonej w komplecie podkładce, gniazda ładnie się zblokują po dokręceniu i nie będą się obracać (teoretycznie).

Wykonanie: Ogólnie nie mam większych zastrzeżeń, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że gniazdo za nieco ponad 40 zł nie będzie wykonane tak, jak Furutech. Widać, że materiał nie jest perfekcyjnie wytoczony i powleczony (to nie jest wygląd biżuterii od Furutech'a). Ale... poza drobnymi wizualnymi "pierdółkami" typu jakaś "kropeczka" niklu, czy ryska gdzieś pod lakierem (oglądane z lupą), to nie ma większych zastrzeżeń. Mechanicznie gniazdo spoko - wszystko się montuje i działa prawidłowo.

Jak na gniazda z miedzi, to moim zdaniem bardzo fajna opcja, jeżeli chcemy niedrogo wymienić standardowe, mosiężne gniazda a'la Jantzen.

Czy są z miedzi? Moim zdaniem tak. Zrobiłem zdjęcie nakrętki wewnątrz, gdzie widać miedź - chińczykowi nie chciało się tam wewnątrz dokładnie położyć nikiel i rod. Ale bez obawy - sam rdzeń jest ładnie powleczony, wiec miedź widać tylko w przypadku nakrętki (ona nie ma styku z bananem), a wszystkie punkty styku są odpowiednio zabezpieczone).
Czy jest to miedź 4N? Nie wiem. Ale cóż - wygrzewam sobie i za parę dni będę mógł coś stwierdzić.

Tak to wygląda (nie zrobiłem zdjęcia z założonymi zakrętkami - wybaczcie):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

1-original.jpg

2-wyciete.jpg

3-zamontowane.jpg

4-wewnatrz.jpg

5-nakretka.jpg

6-wiertlo.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lete napisał:

Może komuś się przyda te krótkie info...

Gniazda w Heglu są montowane w otworze 10mm, więc aby zamontować np. gniazda AUCHARM, to trzeba było nieco je powiększyć do 12mm. Użyłem specjalnego wiertła stożkowego (do kupienia w Castoramie za kilkanaście zł). Wymagane było też nacięcie blokujące dla podkładki - dzięki specjalnemu wypustkowi w dostarczonej w komplecie podkładce, gniazda ładnie się zblokują po dokręceniu i nie będą się obracać (teoretycznie).

Wykonanie: Ogólnie nie mam większych zastrzeżeń, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że gniazdo za nieco ponad 40 zł nie będzie wykonane tak, jak Furutech. Widać, że materiał nie jest perfekcyjnie wytoczony i powleczony (to nie jest wygląd biżuterii od Furutech'a). Ale... poza drobnymi wizualnymi "pierdółkami" typu jakaś "kropeczka" niklu, czy ryska gdzieś pod lakierem (oglądane z lupą), to nie ma większych zastrzeżeń. Mechanicznie gniazdo spoko - wszystko się montuje i działa prawidłowo.

Jak na gniazda z miedzi, to moim zdaniem bardzo fajna opcja, jeżeli chcemy niedrogo wymienić standardowe, mosiężne gniazda a'la Jantzen.

Czy są z miedzi? Moim zdaniem tak. Zrobiłem zdjęcie nakrętki wewnątrz, gdzie widać miedź - chińczykowi nie chciało się tam wewnątrz dokładnie położyć nikiel i rod. Ale bez obawy - sam rdzeń jest ładnie powleczony, wiec miedź widać tylko w przypadku nakrętki (ona nie ma styku z bananem), a wszystkie punkty styku są odpowiednio zabezpieczone).
Czy jest to miedź 4N? Nie wiem. Ale cóż - wygrzewam sobie i za parę dni będę mógł coś stwierdzić.

Tak to wygląda (nie zrobiłem zdjęcia z założonymi zakrętkami - wybaczcie):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

1-original.jpg

2-wyciete.jpg

3-zamontowane.jpg

4-wewnatrz.jpg

5-nakretka.jpg

6-wiertlo.jpg

W tej cenie nie ma szans na gniazda z miedzi, tym bardziej od tego sprzedawcy. Miedź to jest trudny temat na gniazda, ponieważ jest miękka, ściera się i wygina. Jeśli środek gniazda jest tego koloru, to na pewno mamy mosiądz, czysta miedź absolutnie nie nadaje się do wykonywania elementów gwintowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Ricambi napisał:

W tej cenie nie ma szans na gniazda z miedzi, tym bardziej od tego sprzedawcy. Miedź to jest trudny temat na gniazda, ponieważ jest miękka, ściera się i wygina. Jeśli środek gniazda jest tego koloru, to na pewno mamy mosiądz, czysta miedź absolutnie nie nadaje się do wykonywania elementów gwintowanych.

Hm... Przy dokrecaniu zauwazylem, ze to dosyc miekki metal. Z jednej strony uzylem metalowego pretu wlozonego w otwor, aby przy dokrecaniu "na chama" gniazdo nie obracalo sie. No i po chwili metalowy pret wymienilem na drewniany pedzel, bo gniazdo jest na tyle miekkie, ze balem sie o uszkodzenie.

Typowo mosiezne gniazda sa bardziej wytrzymale. Te Jantzeny, ktore mialem poprzednio byly naprawde twarde i ciezko bylo je przy skrecaniu jakkolwiek zarysowac, czy zdeformowac.

Laboratorium nie mam, ale mi to wyglada na miedz. Pytanie jedynie, czy to czyste 4N. 

Pierwsza godzina odsluchow: bardziej detalicznie, bas lekko utwardzony, talerze dlugo wybrzmiewaja. Czekam, az srednica "siadzie" - na razie jeszcze nie jest idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lete napisał:

Hm... Przy dokrecaniu zauwazylem, ze to dosyc miekki metal. Z jednej strony uzylem metalowego pretu wlozonego w otwor, aby przy dokrecaniu "na chama" gniazdo nie obracalo sie. No i po chwili metalowy pret wymienilem na drewniany pedzel, bo gniazdo jest na tyle miekkie, ze balem sie o uszkodzenie.

Nie chce mi się wierzyć, że jakiś producent strzela sobie w kolano i wypuszcza miedziane gniazda głośnikowe, narażając siebie na nieprzychylne opinie co do trwałości. Takie gniazda po kilkudziesięciu przykręceniach będą do wyrzucenia. Nie wspominając o utlenianiu miedzi, jaka będzie przewodność za rok, a jaka za pięć?

 

13 minut temu, lete napisał:

Pierwsza godzina odsluchow: bardziej detalicznie, bas lekko utwardzony, talerze dlugo wybrzmiewaja. Czekam, az srednica "siadzie" - na razie jeszcze nie jest idealnie.

Pewnie i świstak na bieżąco dosypuje rozdzielczości na wysokich i miodu na średnicy ?.

Ludzie, zacznijcie myśleć i racjonalnie wydawać pieniądze. Przede wszystkim na dobre kolumny i adaptację akustyczną pomieszczeń, potemna poszczególne klocki audio, na kabelki, gniazda i inne bzdety dopiero na końcu zupełnie na końcu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ricambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Ricambi napisał:

Nie chce mi się wierzyć, że jakiś producent strzela sobie w kolano i wypuszcza miedziane gniazda głośnikowe, narażając siebie na nieprzychylne opinie co do trwałości. Takie gniazda po kilkudziesięciu przykręceniach będą do wyrzucenia. Nie wspominając o utlenianiu miedzi, jaka będzie przewodność za rok, a jaka za pięć?

 

Pewnie i świstak na bieżąco dosypuje rozdzielczości na wysokich i miodu na średnicy ?.

Ludzie, zacznijcie myśleć i racjonalnie wydawać pieniądze. Przede wszystkim na dobre kolumny i adaptację akustyczną pomieszczeń, potemna poszczególne klocki audio, na kabelki, gniazda i inne bzdety dopiero na końcu zupełnie na końcu.

Robia IEC z miedzi w cenie nizszej, niz Viborg - chyba klepia to na Tajwanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ta gola miedz na moim zdjeciu jest tylko na nakretce wewnatrz - rdzen jest ladnie pokryty, wiec nie powinno sie utleniac jakos specjalnie. Zakladam, ze robia to wszystko z miedzi. Czy jest 4N - cholera wie.

Zreszta, uzywam bananow i raczej 2-3 razy w roku je wyciagam, wiec masakry nie bedzie. Za Furutecha (8 szt. potrzebuje) 1000-1500 zl nie dam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 18:41, adalbert napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja kupiłem te, przeczytaj opis. Gniazdo rca też kupiłem u niego jako zastępca CMC, ale już nie ma w ofercie.

@adalbert A co Ty sadzisz o tych gniazdach? Troche watpliwosci @Ricambi zasial - miedz, nie miedz... Masz je juz jakis czas. Jak z jakoscia dzwieku? Trwalosc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy takie elementy nie są robione z czystej miedzi, zawsze jest to stop metali z miedzią, ale dużą zawartość miedzi poznamy po kolorze, wpada w czerwień, mosiądze w złoto i żółte. 

Musisz mieć jakieś gniazdo sprawdzone, najlepiej firmowe, kawałeczek zeskrobać i porównać do tych... ale to i tak gwarancji nie da. 

Uważam, że szkoda kasy na takie wynalazki, kupić raz a dobrze, zawsze możesz przełożyć potem do innego klocka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gabler napisał:

Nigdy takie elementy nie są robione z czystej miedzi, zawsze jest to stop metali z miedzią, ale dużą zawartość miedzi poznamy po kolorze, wpada w czerwień, mosiądze w złoto i żółte. 

Musisz mieć jakieś gniazdo sprawdzone, najlepiej firmowe, kawałeczek zeskrobać i porównać do tych... ale to i tak gwarancji nie da. 

Uważam, że szkoda kasy na takie wynalazki, kupić raz a dobrze, zawsze możesz przełożyć potem do innego klocka. 

Skusilem sie, bo potrzebowalem 8 gniazd, co np. w przypadku WBT (najtanszych) robi juz kwote 1100 zl. Nieco tanszy jest komplet Viborga - 800 zl. I to by chyba byla niezla opcja.

Ale... Gram sobie na tych gniazdach Auchram i szczerze mowiac, nie brzmi to zle. Jest krok do przodu wzgledem mosieznych gniazd Jantzen, ktore fabrycznie montowal Hegel.

Na razie zostawie. W polowie stycznia kolumny dostana wiecej miejsca i wtedy zobaczymy, co dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mosiądz to bardzo słaby przewodnik jest. To już lepiej było kupić jakieś ładne z aluminium wszakże dla wielu zacny Alumen też aluminiowy jest. Z takich porządnych miedzianych najtaniej to chyba ETI BP-20C.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem info, ze z miedzi jest sam rdzen, wiec to by sie zgadzalo - jest miekki, co sprawdzilem. Nakretka i korpus to niklowany mosiadz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, lete napisał:

Dostalem info, ze z miedzi jest sam rdzen, wiec to by sie zgadzalo - jest miekki, co sprawdzilem. Nakretka i korpus to niklowany mosiadz. 

A z czego masz gniazda w kolumnach, sens jest wtedy jak masz wymienione tu i tu taka prawda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, gabler napisał:

A z czego masz gniazda w kolumnach, sens jest wtedy jak masz wymienione tu i tu taka prawda. 

Gniazda w kolumnach będą takie same (teraz jest tam Jantzen, jak to u Harpii). Mam kolejne 4 sztuki w wersji długiej, na MDF 26mm.

Ale nie spieszę się. Zobaczę, czy te gniazda zostaną. Muszę dłużej osłuchać (rod nie zawsze się sprawdzi), a wygrzewanie gniazd np. wg WBT to nawet 200h...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lete napisał:

wygrzewanie gniazd np. wg WBT to nawet 200h...

To wg. WBT. 
A według mnie to bzdura. Prędzej się słuchacz "wygrzeje" tzn. najpierw zapomni jak grało na starych gniazdach, a potem się do nowych przyzwyczai ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McGyver napisał:

To wg. WBT. 
A według mnie to bzdura. Prędzej się słuchacz "wygrzeje" tzn. najpierw zapomni jak grało na starych gniazdach, a potem się do nowych przyzwyczai ?

Coś w tym musi być. Jakoś cenę trzeba uzasadnić, a zwrotów po takim czasie nie przyjmuje się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, lete napisał:

a wygrzewanie gniazd np. wg WBT to nawet 200h...

?? Skąd bierzesz te informacje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, McGyver napisał:

To wg. WBT. 
A według mnie to bzdura. Prędzej się słuchacz "wygrzeje" tzn. najpierw zapomni jak grało na starych gniazdach, a potem się do nowych przyzwyczai ?

Ja pamiętam jak czekałem na wygrzanie się wtyków rca 108 r Furutecha, czekałem, czekałem..... i czekałem ??

Też nie słyszę wygrzewania na wtykach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mikha'el napisał:

Niestety mosiądz to bardzo słaby przewodnik jest. To już lepiej było kupić jakieś ładne z aluminium wszakże dla wielu zacny Alumen też aluminiowy jest. Z takich porządnych miedzianych najtaniej to chyba ETI BP-20C.

Przewodność niektórych stopów mosiężnych jest zbliżona do aluminium, natomiast właściwości mechaniczne nieporównywalnie lepsze.

11 godzin temu, lete napisał:

Dostalem info, ze z miedzi jest sam rdzen, wiec to by sie zgadzalo - jest miekki, co sprawdzilem. Nakretka i korpus to niklowany mosiadz.

OK, poproś o kartę katalogową producenta, oczywiście o ile ktoś się przyznaje do produkcji tych gniazd.

10 godzin temu, lete napisał:

Gniazda w kolumnach będą takie same (teraz jest tam Jantzen, jak to u Harpii). Mam kolejne 4 sztuki w wersji długiej, na MDF 26mm.

Ale nie spieszę się. Zobaczę, czy te gniazda zostaną. Muszę dłużej osłuchać (rod nie zawsze się sprawdzi), a wygrzewanie gniazd np. wg WBT to nawet 200h...

Zostaw te Harpie w oryginalnym stanie, kiedyś będziesz chciał sprzedać i przez wymianę gniazd sporo stracisz.

Odmienne brzmienie gniazd rodowanych i innych wynalazków to niestety niespokojny stan umysłu audiofilów i ogromny zysk producentów oraz sprzedawców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Ricambi napisał:

Przewodność niektórych stopów mosiężnych jest zbliżona do aluminium, natomiast właściwości mechaniczne nieporównywalnie lepsze.

OK, poproś o kartę katalogową producenta, oczywiście o ile ktoś się przyznaje do produkcji tych gniazd.

Zostaw te Harpie w oryginalnym stanie, kiedyś będziesz chciał sprzedać i przez wymianę gniazd sporo stracisz.

Odmienne brzmienie gniazd rodowanych i innych wynalazków to niestety niespokojny stan umysłu audiofilów i ogromny zysk producentów oraz sprzedawców.

1. Karty katalogowej nie ma - to mała firma z Tajwanu. Nie mają nawet strony... No cóż, wypada wierzyć "na słowo", że rdzeń dali z miedzi 4N. 

2. Harpii na razie nie planowałem sprzedawać. Parę razy się przymierzałem, aby posłuchać czegoś innego. Ale za każdym razem dźwięk był "mniejszy", jakiś taki (subiektywnie) podbarwiony, czasem wypchana średnica. Te Harpie mają tą zaletę, że w odsłuchach 1:1 ładnie się bronią. Potem mija kilka miesięcy i zabawa się powtarza - "A może bym sobie posłuchał innych podłogówek...". No i przywożę 1-2 zestawy, odwożę i znów jest mi dobrze z 300B mini ? Może dlatego, że na razie nie planowałem kupować kolumn drogich (pow. 20-25 tys. para). Może kiedyś trzeba się przymierzyć i wtedy nie zatęsknię już za Harpiami.

3. No ja słyszę różnicę. Te rodowane "rozjaśniły" nieco mi górę, która wcześniej była mało "efekciarska", bardzo stonowana, ale równo grana. Nie wiem, czy te rodowane wtyki lubię... Muszę trochę się jeszcze osłuchać i je "wygrzać" (siebie "wygrzać").

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lete napisał:

1. Karty katalogowej nie ma - to mała firma z Tajwanu. Nie mają nawet strony... No cóż, wypada wierzyć "na słowo", że rdzeń dali z miedzi 4N. 

Jaka to firma, chętnie do nich napiszę?

PS. By odpowiadać na poszczególne części wiadomości z cytatem, należy zaznaczyć cytowaną część tekstu, pojawi się wiadomość "Cytuj zaznaczenie" i cytowany tekst pojawi się w nowo otwartej odpowiedzi ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ricambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ricambi napisał:

Jaka to firma, chętnie do nich napiszę?

Aucharm. Nie znalazłem nawet maila, więc może być ciężko. Ale na Ali jest sporo towaru tak brandowanego - sieciówki, wtyki IEC, głośnikowe, interkonekty, itd. 
Wujek Google jest niestety bezradny w kwestii oficjalnej stronki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda - bez przyglądania się z lupą, całkiem spoko. A do tego mechanicznie ładnie banany przyjmuje (co nie zawsze jest regułą...).

Co do brzmienia, to po tych kilku dniach wnioski (póki co):

- lekkie rozjaśnienie góry (detaliczność i lepiej podkreślone niektóre instrumenty dotychczas stonowane - np. trójkąt);
- wysoka przejrzystość (wrażenie, że słychać wszystko i nie ma niedosytu, że jakieś dźwięki są lekko "schowane");
- dosyć neutralna barwa (w porównaniu do złoconego niklu/mosiądzu nieco mniej "koloru" na średnicy);
- na razie in-minus: bas (jak dla mnie, był fajny, miękki, "papierowy" - jest szybki, lekko utwardzony, ale... minimalnie jednak jeszcze "gumowaty", bez takiego zróżnicowania barwnego) <- kwestia rodu?

Generalnie, wiem że różne wątpliwości w tym wątku się pojawiły. Ale obiektywnie - za 90 zł para takich wtyków? Proszę Państwa, nie róbmy jaj i nie narzekajmy - w tej cenie nic lepszego nie widzę (a szukałem wiele dni, zanim trwafiłem tego "chińczyka").

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmm ,mówisz 90 zł by zepsuć brzmienie to rzeczywiscie nie dużo,nie wiem o co ci chodzi w końcu ,czy niska cena czy wygląd czy brzmienie .Wg. mnie to zamienił stryjek siekiere na kijek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.