Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz JLH 1969 na tranzystorach Cemi


Roman_66094
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, sybic napisał:

A Sudgena A21 masz już za sobą, czy jeszcze przed?

A skąd mam za sobą!

Temat jest o JLH i tego się trzymajmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który lepszy? Bo mam jeszcze (w pamięci tylko) mój na TG5, TG52 i TG70. Grała muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piku bb napisał:

A skąd mam za sobą!

Temat jest o JLH i tego się trzymajmy.

i który lepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sybic napisał:

i który lepszy?

Źle się wyraziłem,albo zle mnie zrozumiałeś.Sugdena nigdy nie budowałem.JLH jest moją pierwszą konstrukcją w klasie A.Zobaczymy jak zagra.Jeżeli będzie mało mocy to może skuszę się na A21.Mam wszystko żeby zrobić drugą taką obudowę jak wyżej.Pożyjemy zobaczymy.Dzisiaj zamontowałem do obudowy kolejne kilogramy i waga już przekroczyła dyche...a jeszcze nie obsadziłem transformatorów.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, piku bb napisał:

Dla mnie oprócz satysfakcji jest również chęć poznania legendy DIY i zmierzenia się z nią.No bo po co miał bym budować końcówki po 10W na kanał skoro na co dzień gram na końcówkach po 150W.

Napiszesz coś więcej?Znalazłeś co było nie tak,że jeden kanał gra,a drugi nie?

Zrezygnowałem z grzebania w tych chińskich płytkach - jest pretekst do zbudowania 100% samemu 🙂

A jeszcze tutaj kolega pytał o sens składania takich staroci...

Taki sam, jak np. fuzzów na tranzystorach germanowych. Bo pomimo olschoolowości, ktoś to lubi, albo ma kaprys, albo chce poćwiczyć, albo przekonać się, czy mu się uda, albo dać dzieciom do pokoju, albo sobie do warsztatu, albo sto innych powodów. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sinuhe napisał:

Zrezygnowałem z grzebania w tych chińskich płytkach - jest pretekst do zbudowania 100% samemu 🙂

A jeszcze tutaj kolega pytał o sens składania takich staroci...

Taki sam, jak np. fuzzów na tranzystorach germanowych. Bo pomimo olschoolowości, ktoś to lubi, albo ma kaprys, albo chce poćwiczyć, albo przekonać się, czy mu się uda, albo dać dzieciom do pokoju, albo sobie do warsztatu, albo sto innych powodów. 

 

I to jest słuszna koncepcja😉Po tym jak niedawno otrzymałem z chińskiej platformy zakupowej zmontowaną płytkę wzmacniacza wcale ci się nie dziwię.Żenada.

Jak idzie z budową?Bo ja do południa zamontowałem nogi.Przyciąłem front i górę i już to zaczyna jakoś wyglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ok - poskładałem i... nie wierzę małym rączkom z Kraju Środka.

Najpierw chińskie gotowce nie zagrały - dwa razy wrr... A laik nie wiedział, co zrobić.

Teraz kupiłem trochę części (w tym komplet KD502), polutowałem po swojemu, odpaliłem i zagrało. Ale niestety znowu chińska płytka - układ opóźnionego włączenia głośników - nie działa. Bez podłączenia kanałów wszystko chodzi, jak ma chodzić - słychać klik, lampka się zapala. Ale po podłączeniu wyjść układ nie uruchamia styczników... Bądź tu mądry i pisz wiersze. Ma ktoś koncepcję, bo moja to: wywalić do śmieci tego zielonego bydlaka...

 

Póki co jestem na takim etapie - podłączyłem wyjścia do gniazd głośnikowych tylko, żeby testować.

Nie pokazuję jeszzce obudowy, póki nie jest to skończony temat.

Pewnie dla elektroników moja konstrukcja jest śmieszna, ale co mi tam 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 38225168_img20220315133703(Copy).thumb.jpg.6726c01660bd055c7697e48afc8fb249.jpg

689083177_img20220315215840(Copy).thumb.jpg.b107d2014162eb9dd8edb0032d2c5556.jpg1912921549_img20220315215933(Copy).thumb.jpg.6ffee89289a5a369bc414bc605cfc32e.jpg

960271651_img20220315220154(Copy).thumb.jpg.7fd21b2f8a622c15427548b97e074d89.jpg

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sinuhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sinuhe napisał:

Ok - poskładałem i... nie wierzę małym rączkom z Kraju Środka.

Najpierw chińskie gotowce nie zagrały - dwa razy wrr... A laik nie wiedział, co zrobić.

Teraz kupiłem trochę części (w tym komplet KD502), polutowałem po swojemu, odpaliłem i zagrało. Ale niestety znowu chińska płytka - układ opóźnionego włączenia głośników - nie działa. Bez podłączenia kanałów wszystko chodzi, jak ma chodzić - słychać klik, lampka się zapala. Ale po podłączeniu wyjść układ nie uruchamia styczników... Bądź tu mądry i pisz wiersze. Ma ktoś koncepcję, bo moja to: wywalić do śmieci tego zielonego bydlaka...

 

Póki co jestem na takim etapie - podłączyłem wyjścia do gniazd głośnikowych tylko, żeby testować.

Nie pokazuję jeszzce obudowy, póki nie jest to skończony temat.

Pewnie dla elektroników moja konstrukcja jest śmieszna, ale co mi tam 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 38225168_img20220315133703(Copy).thumb.jpg.6726c01660bd055c7697e48afc8fb249.jpg

689083177_img20220315215840(Copy).thumb.jpg.b107d2014162eb9dd8edb0032d2c5556.jpg1912921549_img20220315215933(Copy).thumb.jpg.6ffee89289a5a369bc414bc605cfc32e.jpg

960271651_img20220315220154(Copy).thumb.jpg.7fd21b2f8a622c15427548b97e074d89.jpg

 

 

Może podłączyłeś płytkę zabezpieczenia głośników przed kondensatorami wyjściowymi, to zabezpieczenie nie włączy styków przekaźników bo tam jest połowa napięcia zasilania. Podłącz za kondensatorami wyjściowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moltos - płytka była włączona po kondensatorach. Na 100%

Kurde - patrzę sobie na aukcję Ali i... płytka u nich jest w dwu wariantach. Tak czysto geometrycznie (bo konstrukcyjnie jest kilka różnic) mają IN/OUT przeciwnie do siebie. Sprawdzę, czy przypadkiem nie ma błędu w oznaczeniach. Niedawno składałem zasilacz na LT1963 zamiast impulsowego i na płytce zamieniono oznaczenia rezystorów ustalających napięcie, więc może psim swędem to może być to...

 

Wyprawię syna do przedszkola i sprawdzę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sinuhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - przespałem się z tematem, wpadł mi do głowy pomysł o złym opisie, sprawdziłem i...

miałem rację 😄

Może to takie trochę myślenie życzeniowe, ale przy okazji w sumie jakoś geometrycznie sensowniejsze wydało mi się umieścić wejścia zasilania płytki od strony wzmacniacza nie wyjść głośnikowych. Przed sprawdzeniem byłem już właściwie pewien. Przy okazji mam od razu odcięcie sygnału a nie granie z wyjściowych 4700uF po wyłączeniu zasilania! 

Wszystko teraz działa normalnie. Idę dokończyć temat! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sinuhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pseudostolarka wymaga jeszcze sporo ćwiczeń... 

Co nieco jeszcze zostało do poprawy - odpryski, nierówności itd. Poza tym - to obudowa zbudowana rok temu i aktualnie chyba już jest lepiej (preamp Vellemana wyszedł mi ładniejszy).

 

Zobaczę jeszcze, czy takie "radiatory" wystarczą przy dłuższym graniu. Poza tym kable od końcówek do układu opóźniającego to takie naprędce sklecone z domofonowych kabli połączenia, toteż wykonam podmianę na coś sensowniejszego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 1690048521_img20220316093357(Kopiowanie).thumb.jpg.370efcbff49b56e8a45bfee10e43f10e.jpg1784528417_img20220316093540(Kopiowanie).thumb.jpg.950cfae3c95ec5ed279e326d9165f9ab.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Sinuhe said:

Moja pseudostolarka wymaga jeszcze sporo ćwiczeń... 

Co nieco jeszcze zostało do poprawy - odpryski, nierówności itd. Poza tym - to obudowa zbudowana rok temu i aktualnie chyba już jest lepiej (preamp Vellemana wyszedł mi ładniejszy).

 

Zobaczę jeszcze, czy takie "radiatory" wystarczą przy dłuższym graniu. Poza tym kable od końcówek do układu opóźniającego to takie naprędce sklecone z domofonowych kabli połączenia, toteż wykonam podmianę na coś sensowniejszego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 1690048521_img20220316093357(Kopiowanie).thumb.jpg.370efcbff49b56e8a45bfee10e43f10e.jpg1784528417_img20220316093540(Kopiowanie).thumb.jpg.950cfae3c95ec5ed279e326d9165f9ab.jpg

 

Jak ten system chłodzenia się sprawdza przy dłuższym graniu? Powierzchnia kontaktu z powietrzem wydaje się mała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie będę testował - najwyżej dokręcę coś do alu, bo miejsca na to jest dosyć.

Nie mam w domu pirometru, ale po kilku minutach jest to dość gorące - da się dłoń utrzymać, choć grzeje mocno.

Wolałbym oczywiście mieć to ustrojstwo mało rozbudowane, ale w razie potrzeby dołożę jakieś rozwiązanie - albo radiatory, albo lite bloczki, albo może nawet coolery.  Teraz ok, ale w sytuacji, gdy otoczenie będzie miało 30 i więcej stopni, może być słabo...

 

Podłączyłem do tego taki piwniczno-warsztatowy odtwarzacz kupiony za kilkadziesiąt PLN, odpaliłem na moich DIY LT z chińskimi full range, ale idę potestować w innej konfiguracji. Szczególnie interesuje mnie, jak to zagra z innym CD i zewnętrznym DAC (smsl M300). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sinuhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski - po ok. godzinie grania (Faith No More - The Real Thing, Jarre - Oxygene, Earth - The Bees Made Honey in the Lion's Skull):

- odtwarzacz do testowania, czy coś działa, czy nie ma służyć do testowania, czy coś działa, czy nie. Zmiana na Azur 351A z CAD zewnętrznym pomimo tego, że to budżetowy sprzęt, jest bardzo in plus.

- chłodzenie muszę rozbudować, bo to ewidentnie za mało. Po 10 minutach alu jest za gorące do utrzymania dłoni, choć obywa się oczywiście bez oparzeń 😛

- brzmienie, hm... na moich full range dołu za mało, ale to żadne odkrycie (na tych maleństwach inaczej się nie da). Po podłączeniu monitorów Pylon Opal jest ok, choć mam wrażenie mniejszej spójności w porównaniu do Azur 351A. Ale ciężko mi powiedzieć lepiej/gorzej. No może ten mój jlh jest taki mniej "konturowy". Ale powiedziałbym, że ciężko oceniać, bo Cambridge w większości (poza np. Master of Puppets) słucham i tak bardzo nieaudiofilsko z dwoma zestawami kolumn (Opale i moje samoróby LT na maleńkich szerokopasmowych) i dopiero dwa zestawy razem siadają mi, bo całość jest taka bardziej soczysta, a przy JLH mam wyjścia tylko na jedną parę. Myślę jednak, że i CA i JLH pokazują bardziej niedomagania kolumn, niż swoje własne braki.

 

Pójdzie do sypialni - do budżetowego sprzętu, jaki posiadam jest to alternatywa, ale nie mogę powiedzieć, żeby moja kopia jlh położyła ów na łopatki. Oczywiście należy pamiętać, że całość sprzętu, to tani zestaw. Z plusów - spodziewałem się, że będzie to trzeba ekranować a tu kompletna cisza w głośnikach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sinuhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sinuhe napisał:

To właśnie będę testował - najwyżej dokręcę coś do alu, bo miejsca na to jest dosyć.

Nie mam w domu pirometru, ale po kilku minutach jest to dość gorące - da się dłoń utrzymać, choć grzeje mocno.

Wolałbym oczywiście mieć to ustrojstwo mało rozbudowane, ale w razie potrzeby dołożę jakieś rozwiązanie - albo radiatory, albo lite bloczki, albo może nawet coolery.  Teraz ok, ale w sytuacji, gdy otoczenie będzie miało 30 i więcej stopni, może być słabo...

 

 

to ma byc gorące , ważne , żeby taka temperatura ( da się dłoń utrzymać, choć grzeje mocno.) byla stała 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Sinuhe napisał:

Pewnie dla elektroników moja konstrukcja jest śmieszna, ale co mi tam 😄

Jak dla mnie zbudowana całkiem ciekawie i solidnie.Jednak lecisz na farcie zamykając w ten sposób obudowę.Nie masz strzału w głośniki po włączeniu zasilania?Mnie w tym wątku odradzano opóźniane załączanie głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art- kupię pirometr i w razie czego zwiększę powierzchnię wymiany ciepła.

piku bb - obudowa jest zamknięta, gdyż KD502 wyprowadzone są na zewnątrz. Transformator 200W i reszta elementów są chłodne. Oczywiście w razie czego mogę zapewnić wentylację. Co do strzału - jest pewien lekki stuk. Oczywiście układem opóźniającym chciałem tego uniknąć i jestem zaskoczony - przeszukam w wolnej chwili bieżący temat, co o tym piszą... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/16/2022 at 9:25 PM, artw said:

to ma byc gorące , ważne , żeby taka temperatura ( da się dłoń utrzymać, choć grzeje mocno.) byla stała 

Nie ma być, tylko ewentualnie może. Ogólnie im lepsze chłodzenie tym lepiej.

On 3/16/2022 at 9:43 PM, piku bb said:

Jak dla mnie zbudowana całkiem ciekawie i solidnie.Jednak lecisz na farcie zamykając w ten sposób obudowę.Nie masz strzału w głośniki po włączeniu zasilania?Mnie w tym wątku odradzano opóźniane załączanie głośników.

Stuk zawsze będzie bo kondensator wyjściowy musi się naładować. Z tego też powodu klasyczne opóźnione załączanie nic nie da. Można natomiast zrobić coś w rodzaju soft startu do trafa, czyli chwilę przed załączeniem głośników będzie do wyjścia podłączony rezystor, przez który naładuje się kondensator, a po chwili załączą się kolumny.

Znalazłem na szybko taki schemat:

speaker-thump-sound-eliminator-compresse

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pyza666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pyza666 napisał:

Nie ma być, tylko ewentualnie może. Ogólnie im lepsze chłodzenie tym lepiej.

 

 

Nieprawda , ma być gorące( do granicy bezpieczeństwa struktury tranzystora )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artw

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minutes ago, artw said:

Nieprawda , ma być gorące( do granicy bezpieczeństwa struktury tranzystora )

Im wyższa temperatura tym krótsza żywotność półprzewodnika. Dodatkowo cykle rozgrzewania i chłodzenia powodują z czasem uszkodzenia lutów. Dlaczego według Ciebie tranzystory mają być gorące?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, pyza666 napisał:

Im wyższa temperatura tym krótsza żywotność półprzewodnika. Dodatkowo cykle rozgrzewania i chłodzenia powodują z czasem uszkodzenia lutów. Dlaczego według Ciebie tranzystory mają być gorące?

bo w takich warunkach lepiej grają

tylko tyle i aż tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, artw said:

bo w takich warunkach lepiej grają

tylko tyle i aż tyle

Masz jakieś dane, pomiary czy cokolwiek co potwierdza to co piszesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pyza666 napisał:

Masz jakieś dane, pomiary czy cokolwiek co potwierdza to co piszesz?

moje prywatne  doświadczenia  przy budowie i używaniu wzmacniaczy w klasie A i odczucia kilku doświadczonych kolegów z forum.

A Ty masz coś co temu zaprzecza , jakieś pomiary dane czy cokolwiek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artw

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, artw said:

moje doświadczenia i odczucia kilku doświadczonych kolegów z forum.

A Ty masz coś co temu zaprzecza , jakieś pomiary dane czy cokolwiek?

Uwielbiam takie odpowiedzi "specjalistów" z forum, typu ja słyszę więc tak jest. Pewnie według tej teorii procesor w komputerze lepiej liczy kiedy jest cieplejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pyza666 napisał:

Uwielbiam takie odpowiedzi "specjalistów" z forum, typu ja słyszę więc tak jest. Pewnie według tej teorii procesor w komputerze lepiej liczy kiedy jest cieplejszy.

nie znam sie na procesorach w komputerze , znam sie na wzmacniaczach , szczególnie pracujących w klasie A.O tym na czym się znam piszę , na czym się nie znam milczę

 

Lubię wzmacniacze w klasie A wiem jak działają , jakie są ich słaba , a jakie silne punkty.Wiem.że pod wpływem temperatury w czasie pracy potrafią roztapiać się luty, ale też wiem kiedy taki wzmacniacz gra dobrze , a kiedy tak sobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artw

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.