Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

darek 89 a czy dotarło do Ciebie ze aby ta Cremona zagrała potrzebuje odpowiedniego wzmacniacza , miałes taki ? skąd wiesz ? a piszesz same pewniki

 

Rozumiem że callisto 2200 był nie wystarczający ?

 

Dziwny tok myślenia, bo żeby cremony pokazały to co teraz s100 i zagrały tak żywo i z taką dynamiką to musiał bym je chyba bezpośrednio do gniazdka podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek to też jest kwestia, że Ty bardzo ogólnie piszesz o danych kolumnach, wzmkach czyli podłączasz coś pod kolumny nie gra Ci i twierdzisz to co piszesz. I o to Kolegom chyba chodzi.. że tak to wygląda jakbyś to sprawdzał na kilku dobrych i bardzo dobrych integrach. Pamiętasz kiedyś proponowałem Ci żebyś poszedł sobie do salonu jakiegoś w UK i wziął na odsluch np Olimpijki III i niech Ci podłączą do nich np Denona model 2500 albo jakiegoś marantza 14 ... a potem niech Ci podłączą np Accu - 470 albo Maka model np 8000 i zobaczysz jak te same kolumny potrafią inaczej zagrać. I nie będziesz wstanie tego nie usłyszeć, bo to jest słychać nawet przy zamkniętych oczach. Tak dla samego siebie zobaczyć , chyba znajdziesz 2 godziny wolne na coś takiego..a sam się przekonasz..

Mój kumpel ma olimpijki III i najpierw miał Atolla 200 , teraz kupił sobie MF M6si razem z cd i czuć jest różnicę na plus , a to jeszcze nie wszystko co te kolumny potrafią. Ale niestety SF jest taką firma tak samo jak i B&W, że trzeba dobre pieniądze włożyć aby te kolumny zagrały. Tylko to nie oznacza, że to są słabe kolumny, ale też nie oznacza, ze nie ma innych, które np Tobie się bardziej spodobają.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumie, ale nie potrafię zrozumieć tego że nikt z Was nie miał styczności z Spendor S100 a na siłę broni Cremon. Może mi to ktoś wytłumaczy. Wogule o czym my piszemy, głośnik zbudowany w latach 90 na własnych przetwornikach do profesjonalnych zastosowań. Nikt z Was ich nie słyszał ale upieracie się że piszę nieprawdę. Nie będę nikogo przekonywał do niczego, zostałem zapytany co lepsze, odpowiedziałem S100 i przy tym zostaje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że callisto 2200 był nie wystarczający ?

 

Dziwny tok myślenia, bo żeby cremony pokazały to co teraz s100 i zagrały tak żywo i z taką dynamiką to musiał bym je chyba bezpośrednio do gniazdka podłączyć.

a ile lat miał ten twój hiendowy oczywiscie calisto ? pomijam juz fakt ze nigdy nie podłaczyłbym do Cremon tranzystora a zwłaszcza tego tranzystora

spendory i herbatniki graja muzykalnie ale tez nie wyczynowo , moze kupiłes sobie pierwsze muzykalne kolumny w zyciu i stad to oszołomienie ?

mozliwe ze musisz przeniesc sie do kluby spendora aby zostać zrozumianym tak jak tego oczekujesz

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile lat miał ten twój hiendowy oczywiscie calisto ? pomijam juz fakt ze nigdy nie podłaczyłbym do Cremon tranzystora a zwłaszcza tego tranzystora

spendory i herbatniki graja muzykalnie ale tez nie wyczynowo , moze kupiłes sobie pierwsze muzykalne kolumny w zyciu i stad to oszołomienie ?

mozliwe ze musisz przeniesc sie do kluby spendora aby zostać zrozumianym tak jak tego oczekujesz

 

A co ma wiek do tego ? ������ i dla czego zwłaszcza tego tranzystora? Widzicie jak to jest na forum ? Grzeczne zostałem zapytany o różnicę między kolumnami, grzecznie odpowiedziałem jakie są różnice między tymi dwoma modelami. Więc w czym jest problem ? Na siłę chcecie mi wcisnąć że jest inaczej ? Od kiedy cremona jest hiendowa ? Bo ma wszystkie przetworniki scanspeaka ? ������ i ładną obudowę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wiek do tego ? ������ i dla czego zwłaszcza tego tranzystora? Widzicie jak to jest na forum ? Grzeczne zostałem zapytany o różnicę między kolumnami, grzecznie odpowiedziałem jakie są różnice między tymi dwoma modelami. Więc w czym jest problem ? Na siłę chcecie mi wcisnąć że jest inaczej ? Od kiedy cremona jest hiendowa ? Bo ma wszystkie przetworniki scanspeaka ? ������ i ładną obudowę ?

ok nie ma problemu

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumie, ale nie potrafię zrozumieć tego że nikt z Was nie miał styczności z Spendor S100 a na siłę broni Cremon. Może mi to ktoś wytłumaczy. Wogule o czym my piszemy, głośnik zbudowany w latach 90 na własnych przetwornikach do profesjonalnych zastosowań. Nikt z Was ich nie słyszał ale upieracie się że piszę nieprawdę. Nie będę nikogo przekonywał do niczego, zostałem zapytany co lepsze, odpowiedziałem S100 i przy tym zostaje. Pozdrawiam

 

He, he , to nie jest tak jak myslisz. Jestem fanem SF ale kilka dni temu miałem okazję posłuchać Spendorów 1/2 które wielkością są zbliżone do s 100.

Fajnie zagrały ale jak dla mnie trochę za efekciarsko bo lubię zrównowazony przekaz muzyczny jaki mam z SF. Fakt że przy odpowiednim doborze

urzadzeń Spendory zagrałyby lepiej ale to jest troszeczkę inna szkoła grania.

Jesli idzie o Cremony które miałeś to moim zdaniem są bardzo dobre w tym przedziale cenowym i nie wiem czy mając SF Cremona chciałbym

posłuchać Spendorów s 100 które grają vintagowym dźwiekiem. Pół biedy kiedy zastosujemy wzmacniacz z okresu ich produkcji ale łączenie s 100

ze współczesnymi wzmacniaczami może okazać się porażką. Jedyny plus z takiej zamiany na s 100 moze być w basie który zejdzie niżej w Spendorach.

Co do srenich tonów i góry to Cremonom niczego nie brakuje ai basu mają stosunkowo dużo.

 

Wygląd ma tutaj również dość DUŻE znaczenie. Cremony wizualnie to pierwsza liga i można na nich zawiesić oko w każdym momencie słuchania

muzyki. Tego już nie można powiedzieć o s100 które ze swoim wyglądem już nie są tak atrakcyjne jak SF Cremona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że to Ty przede wszystkim prowokujesz innych tonem wypowiedzi, jeszcze tym w ogóle.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

Tak ? To pokaż mi gdzie to jest ? I przeczytaj od początku tą rozmowę.

 

Pokaż mi gdzie prowokuje, jestem bardzo ciekaw.

 

Zostałem poproszony o porównanie ? Odpowiedziałem jak ja to słyszę, i jak zostałem potraktowany ? Rozmumiem że w porządku według Ciebie ?

 

Pisze kocopoły, jestem głuchy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi gdzie prowokuje,

Od kiedy cremona jest hiendowa ?

Włazisz ze słomą w butach do klubu SF i wydajesz nie tylko kontrowersyjne, ale kompromitujące osądy. Wszystkie produkty SF to hi-end w najczystszej postaci. Od targetu, dizajnu, wykonania po efekt końcowy, a że nie wszystkim się podoba - to zupełnie inna para butów.

 

Wogule o czym my piszemy...

Może już nic nie pisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ok ok. Sonus Faber to czysty hi-end z krwi i kości. Super przetworniki, zwrotnice itd...
Ja nie twierdzę, że nie możesz mieć swojego zadania. Tylko wyrażasz je w sposób pretensjonalny, z tonem jakbyś ciągle się obrażał i miał jedyną słuszną przede. Taki Typ może z Ciebie w życiu, a tu nie koniecznie jest to dobrze tolerowane.

 

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek36 zostałem zaatakowany po tym jak napisałem jakie są różnice MIĘDZY CREMONĄ A SPENDOREM S100, nie napisałem bezpośrednio jaka jest cremona. Chyba mogę mieć swoje zdanie i napisać jak ktoś się mnie pyta jakie różnice słyszę, no chyba że wogule nie można napisać nic bee na sonus faber.. Bo na to wychodzi. Nie miałem zamairu z nikim się kłócić ale nikt nie będzie również mnie obrażał bo wtedy robię się nerwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek36 zostałem zaatakowany po tym jak napisałem jakie są różnice MIĘDZY CREMONĄ A SPENDOREM S100, nie napisałem bezpośrednio jaka jest cremona. Chyba mogę mieć swoje zdanie i napisać jak ktoś się mnie pyta jakie różnice słyszę, no chyba że wogule nie można napisać nic bee na sonus faber.. Bo na to wychodzi. Nie miałem zamairu z nikim się kłócić ale nikt nie będzie również mnie obrażał bo wtedy robię się nerwowy.

 

Ok , fajnie że jesteś bardzo zadowolony ze Spendorów s 100 - w końcu to fajne kolumny i tzw. szkoła brytyjska . Pozdrawiamy klub Spendora.

 

Poszukałem opinii na temat sonus toy na zagranicznych forach . Zdecydowanie Toye mają całkiem dobre opinie. Wiadomo jest to mały głośnik i może dlatego jest tutaj tak niepopularny.

 

Przecież pytałeś o SF Minima FM2 a Ty dalej o Toy Toyach. Jak jesteś bardzo ciekaw czy są dobre to po prostu je kup i będziesz mógł sam się

przekonać o ich klasie grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Miałem Toy Toye Tower przez ponad 2 lata. Myślę, że mają prawo spodobać się wizualnie wielu ludziom, bo są estetycznie oklejone sztuczna skórą, a wersja z okleiną też ładna. Natomiast co do dżwięku, to mają prawo spodobać się, ale moim zdaniem raczej melomanom z niewysoko usytuowanym punktem odniesienia. Czar pryska jak zestawi się je łeb w łeb z innymi kolumnami, nawet tańszymi. Piece i źródła nie mają już większego znaczenia, bo te kolumny grają swoją manierą. Uważam, że seria Toy to ujma dla firmy jeśli chodzi o szkołę brzmieniową SF. Nie mają nic wspólnego z graniem starych podstawkowców SF. Wg moich przypuszczeń kierowane były do młodszego pokolenia jako kolumny do systemu kina domowego.

 

Sam dałem się kiedyś na nie "nabrać", bo nie miałem wtedy skali porównawczej. Nie grają bardzo źle. Grają wg mnie przeciętnie. Nie za te pieniądze. No, ale co kto lubi. Może akurat spodobają się i zostaną na dłużej...

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ok. Sonus Faber to czysty hi-end z krwi i kości. Super przetworniki, zwrotnice itd...

 

Darek bo SF to jest HI End czy komuś to się podoba czy też nie..ale to nie zmienia postaci sprawy, że nie każdemu musi się podobać to co prezentuje ten Producent w swoich kolumnach. A to jest inna para kaloszy, ale nie zmienia to faktu, że SF w wielu przypadkach robi świetne kolumny, które ma bardzo wielu ludzi jak i w dobrych cenach można je odsprzedać. Koniecznie zobacz (nie pisze tego ze złośliwości) jak się pisze jeden wyraz, który często używasz.

Choć najważniejsze w tym wszystkim jest Twoje zadowolenie i jeśli nowy nabytek to spowodował to tylko pozostaje słuchać muzyki.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Darek89 i co spendory grają dużo lepiej od cremony czy poprostu inaczej?

W cremonie było 2x18cm na basie a s100 chyba 25cm i jak ilościowo z basem.

Możesz opisać różnicę dwóch kolumn.

 

Ciężko opisać różnicę między S100 a Cremonami bo to całkiem inna szkoła grania. Cremony przy s100 śpią jak by były przykryte kocem. Na s100 bas jest całkiem innym nie ma boom jest muzyka w dole, szczegóły itd, jak trzeba to słychać te 12 cali ale zawsze słychać co gra w dole.

 

Nie ma co się dziwić jak na dole jest 12" to jest zejście z dużej membrany a nie z 18cm.

Ja też mam 13" na dole a na średnicy i górze mam accutony i jest mega świeżo i milion dźwięków i detali.

Więc się wpasowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Hi endem w elektronice to tak jak z autami premium. W obu wypadkach, ktoś takie nazewnictwo wymyślił i bez względu kto to był i jaki był cel, a myślę , że niekoniecznie tylko sami Producenci wpadli na taki pomysł to nie zmienia to podejscia do sprawy. Mianowicie dla kogoś, kto całe życie słuchał muzyki na jakiś marketowych wieżyczkach i taka osoba kupi sobie np nowiutkiego, pachnącego Denona 1520 do tego dedykowany CD, plus kolumny powiedzmy jakieś za 3 tyś zł i tu już bez wzgledu jaka firma (aby nie drażnić) połączy takie zestaw kablami za 50 zl za metr to dla takiej osoby taki zestaw może być Hi Endem i tak sobie może go nazywać. I to samo w motoryzacji jeśli ktoś całe życie jeździł autami typu fiat punto, opel corsa, ford fiesta , a do tego dołożymy, że zawsze były to leciwe auta i nagle taka osoba dostaje wypasionego nowego "śmierdzącego" nowością golfa najnowszego to taka osoba również powie, że jeździ autem premium, bo dla takiej osoby będzie golf taką "zabawką"

Ale to jest jedna strona medalu, bo druga strona medalu to jest taka, że dla ludzi którzy coś więcej wiedzą na temat muzyki i całej otoczki związanej z odsłuchem jej, jak również dla ludzi, którzy obcykani są w motoryzacji dobrze wiedzą , że bliżej do Hi Endu Producentowi SF niż np Producentowi Jamo, MA itp.. Podobnie bliżej Mercedesowi, BMW itp do aut z segmentu premium niż Oplowi, Fiatowi itp. producentom. I może się to komuś podobać lub nie , ale tak ten świat jest poukładany. A nie koniecznie trzeba coś mieć z Hi Endu jak i z premium, aby cieszyć się muzyką czy jazdą autem.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie tylko to że ludzie wyskakują broniące danej firmy że jest to hi end. Dla mnie takie słowo nieistnieje od dawna. Sonus faber robi fajne kolumny ale podkreślam nie najlepsze, są producenci którzy podchodzą znacznie profesjonalniej do tego i z zamiłowaniem, robiąc własne przetworniki itd. ATC, Harbeth, Spendor itp są to firmy które trafiają do studiów nagraniowych jak i do domów wile muzyków.

Bo właściwe kupując np SF czy Dali to co ja kupuję ? Vife? Scanspeka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie tylko to że ludzie wyskakują broniące danej firmy że jest to hi end. Dla mnie takie słowo nieistnieje od dawna. Sonus faber robi fajne kolumny ale podkreślam nie najlepsze, są producenci którzy podchodzą znacznie profesjonalniej do tego i z zamiłowaniem, robiąc własne przetworniki itd. ATC, Harbeth, Spendor itp są to firmy które trafiają do studiów nagraniowych jak i do domów wile muzyków.

Bo właściwe kupując np SF czy Dali to co ja kupuję ? Vife? Scanspeka?

 

Darek , my się cieszymy ze spodobały się Spendory - i niech tak zostanie . Pożegnaliśmy już Ciebie w klubie SF i jeszcze raz mówimy bye , bye .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.