Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o opinie na temat sonus Faber toy . Są obecnie w niezłej cenie i myślę czy by nie kupić do drugiego systemu. Tylko proszę nie pisać że to nie prawdziwe sonusy i Cremona/Aida/ liuto grają lepiej bo wiem o tym. Chciałbym się dowiedzieć jak to gra, tymbardziej że toy są oparte o przetworniki vifa i peerless .

A co tu pisać...

Toy = Zabawka. Rzadko zdarza się aby firma była tak szczera w określeniu przeznaczenia swojego produktu. Jak ktoś pragnie kupić mini-monitorki oferujące niezły dźwięk to są np. Dynaudio 110.

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/80-dynaudio-focus-110

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

 

 

No fajnie ale będziesz miał jazdę bo to bardzo trudne kolumny do prawidłowej amplifikacji. Nie obejdzie się bez prób z wieloma wzmacniaczami.

 

Bez obrazy ale gdzie takie bduzry wyczytales? Spendory już śpiewają z obecnym wzmacniaczem. S100 akurat jaki sp100 są latwymi monitorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale gdzie takie bduzry wyczytales? Spendory już śpiewają z obecnym wzmacniaczem. S100 akurat jaki sp100 są latwymi monitorami.

 

Znam to zautopsii od kumpla znajomego który miał s 100 z pół roku ale nie mógł do nich dobrać wzmacniacza i sprzeał całkiem niedawno

jakieś 2 tygodnie temu. Spendory s 100 były na ażurowych standach ( tych lekkich ) Atacamy albo Foundation.Może właśnie kupiłeś od niego ???

 

Napędzasz Spendory Musicalem Fidelity ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale gdzie takie bduzry wyczytales? Spendory już śpiewają z obecnym wzmacniaczem. S100 akurat jaki sp100 są latwymi monitorami.

 

Darek to, że ktoś inne ma doświadczenie akurat z tymi monitorami to nie oznacza, że bzdury pisze.. Bo to właśnie kwestia kto z czym łączył dane kolumny..Magnepan akurat ma inne zdanie i trzeba to uszanować.

A Cremony M też miałeś monitory ?

Życzę dużo radości z nowymi monitorami.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko opisać różnicę między S100 a Cremonami bo to całkiem inna szkoła grania. Cremony przy s100 śpią jak by były przykryte kocem. Na s100 bas jest całkiem innym nie ma boom jest muzyka w dole, szczegóły itd, jak trzeba to słychać te 12 cali ale zawsze słychać co gra w dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś kocopoły normalnie, podobnie porównanie Cremon do przykrytych kocem (może ta konkretna para była zepsuta). Akurat bas w Cremonach jest bardzo dobry (na tle reszty pasma najlepszy), oczywiście poza zejściem, ale przecież nie ma co się dziwić po takiej średnicy niskotonowego. W Cremonach za to dynamika, kontur, różnorodność, sprężystość jest o wiele lepsza niż w np. najwyższych Harbeth'ach czy takich Sendorach. Testowałem to z różnymi piecami. Nie uzyskami takiej dynamiki i konturu podłączając do tych ostatnich nawet 1KW :). Prawdą jest też, że w skali marko dźwięk z Cremon jest o wiele "mniejszy", ale to też jest spowodowane wielkością paczek. Myślę, że każdy kto dobrze poznał każdą z tych kolumn dobrze wie o czym piszę. Nie dajcie się zwieść incydentalnym i często mylącym opiniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe. Dobra bawcie się dalej. Pisanie że cremona to lepsza dynamika i konturowość od s100 czy też 40 to lekka przesada i raczej nie pisał bym tak, bo potraktują Cie z przymrużeniem oka.

 

Chyba mam obie konstrukcje w domu i słyszę co jak gra, jestem obiektywny i nie upieram się jak Ty przy jednej marce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, znam je dobrze, więc wiem, co piszę. Bez urazy, ale to, że jesteś głuchy udowodniłeś już wiele razy w tym i innych wątkach na tym forum, nie wspominając o kupowaniu na strzał i dobieraniu sprzętu bez zastanowienia. Dla mnie nie jesteś wiarygodnym źródłem opinii lub informacji, i jak to piszesz "wogule" :). Nie można też pozostać biernym jak ktoś pisze głupoty o Cremonach - miałem je przez jakiś czas i miło wspominam, ale żeby koc, normalnie kocpoły :).

 

Swoją drogą, ciekawa oferta na prawdopodobnie najlepsze SF ever.

 

http://allegro.pl/sonus-faber-stradivari-flagowy-model-i7284138624.html

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Svart ja napisałem to w odniesieniu do Spendor S100, bo o to zostałem zapytany przez zibii. Zdajesz sobie sprawę oczywiście ile czasu poświęcono temu modelowi i do czego był wykorzystywany. Nie uważam że Cremony są złe ale w mojej opini nie można ich porównywać do S100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś kocopoły normalnie, podobnie porównanie Cremon do przykrytych kocem (może ta konkretna para była zepsuta). Akurat bas w Cremonach jest bardzo dobry (na tle reszty pasma najlepszy), oczywiście poza zejściem, ale przecież nie ma co się dziwić po takiej średnicy niskotonowego. W Cremonach za to dynamika, kontur, różnorodność, sprężystość jest o wiele lepsza niż w np. najwyższych Harbeth'ach czy takich Sendorach. Testowałem to z różnymi piecami. Nie uzyskami takiej dynamiki i konturu podłączając do tych ostatnich nawet 1KW :). Prawdą jest też, że w skali marko dźwięk z Cremon jest o wiele "mniejszy", ale to też jest spowodowane wielkością paczek. Myślę, że każdy kto dobrze poznał każdą z tych kolumn dobrze wie o czym piszę. Nie dajcie się zwieść incydentalnym i często mylącym opiniom.

bas jest bardzo dobry jak zainwestujemy w bardzo dobry wzmacniacz -to był problem na ktorym w sonusach ludzie sie wykladali stad takie opinie

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to się nic nie zmienia, pamiętam jak kiedyś ktoś napisał, że olimpijki III słabo grają jak na swoje pieniądze, a na pytanie na jakim wzmaku to słuchał i kablach to odpowiedź zabrzmiała na denonie 2020 i i na kabalch Queda. :-) :-) i na takim wzmaku miało mu zagrać..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem na Callisto 2200 i mf a1008, mniejsza o to bo to przecież też słabe wzmacniacze, nawet kupiłem kabelek transparent audio musicwave plus starszą wersję (zaraz pewnie usłyszę że strasza to zła hehe) ani jeden ani drugi z Was nie miał i Spendorów S100 a bardzo chcecie wmówić komuś jakie są. Skoro mam obie pary teraz w domku i porównuje je bezpośrednio to chyba wiem co pisze, po za tym moja dziewczyna KTÓRA NIE JEST GŁUCHA JAKI MOI ZNAJOMI KTÓRZY TEŻ NIE SĄ GŁUSI potwierdzają to co piszę. Kolego SVART że zakochales się sonusie nie oznacza że na nich świat się kończy, a tak między nami to nie obrażaj mnie że jestem głuchy !. Bębny, pianino, gitary i wszystkie inne instrumenty razem z głosem ludzkim na S100 brzmią wspaniale w porównaniu do cremon gdzie brzmią przeciętnie. Nawet moja dziewczyna jak nigdy wczesniej nie zasiadała na fotelu odsłuchowym przy S100 usiadła została tak na kilka godzin. Bzdury to to że kolumny potrzebują wzmacniaczy za kupę kasy by zagrały jako tako.

Edytowane przez darek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisałem, że kocham SF, nic z tej stajni u mnie nie stoi aktualnie. Chodziło o coś innego, co wyraźnie było artykułowane, tj. pisanie nieprawdy. Nigdzie też nie pisałem, że Cremony to świetne głośniki, bo do tego im sporo brakuje, ale co by nie było, akurat bas mają bardzo dobry. Zresztą potwierdził to też Cir. Taka jest też opinia wśród producentów szanowanych marek kolumn gł. Pisanie o jego słabej jakości świadczy tylko o braku rozeznania lub słabym słuchu - no chyba że ktoś zwraca uwagę tylko na potęgę basu, jego zejście, a przecież tak grają bardzo często dla efekciarstwa zestawy za 2000-3000 PLN, nie zwracając uwagi na jego jakość, w końcu liczy się całe pasmo, a nie j....cie na dole, dum dum oraz iskry na górze :). Kiedy zaczynałem zabawę z Audio też bym może podobnie słyszał, ale nie ferował od razu wyroków, że coś jest słabe, dopiero z czasem człowiek dojrzewa i jest w stanie obiektywnie ocenić co gra dobrze, a co źle. Niestety na forum brakuje pewnego dystansu u wielu osób, pojawia się w systemie jedna zmiana, nawet kabla, i dany delikwent od razu pisze o jakichś przepaściach, 40x wyższej klasie brzemienia, że usłyszał upadnięcie zapałki w 15 rzędzie, zrzuceniu kołdry z kolumn lub podobnych cudach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVART chyba nie rozumiemy się do końca, nie jestem z tych którzy lubią bum bum i cyk cyk. Zwracam uwagę zawsze na całe pasmo z szczególną uwagą na średnicę. Ja nie napisałem że Cremona jest zła i że ma zły bas itd, próbowałem ją do Spendorów S100 i niestety z tymi monitorami przegrały w każdym aspekcie brzmienia/pasma. Cremona ma dół w którym coś tam już zaczyna grać ale w S100 w dole słychać dosłownie wszystko i to bradzo wyraźnie, i nie chodzi o zejście ale jego jakość. Środek pasma to kolejna część więc odrazu napisze że z monitorami którym to właśnie na tę część poświęcono największą uwagę, bbc radio, telewizja i studia nagraniowe bo do tego projektowane były s100 niestety Cremona jest kilka rzędów dalej, góra s100 również jest wyraźniejsza. Scena głębia z tych wielkich paczek potrafi zaskoczyć. A tak miedzy nami S100 to nie kolumny za 2 tyś. Mimo wieku są droższe od Cremon i mniej dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro. A co Panowie myślą o minima FM 2?

 

Wcale nie ostro tylko UCZCIWIE i bez ściemy.

 

Co ja myślę o SF Minima F2 ? Dobrze myślę, nawet bardzo dobrze - grają jak kultowe monitory BBC 1 albo i lepiej. Moim skromnym zdaniem to najlepsze monitory na których słucha się muzyki z największą estymą i przyjemnością. Lepszy dźwięk jedynie możemy uzyskać z SF Minima Vintage której przetwornik średnio/basowy jest większy od tego w FM2. Obydwie kolumny należą już do kultowych monitorów wszechczasów.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.