Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo iż zostałem bardzo nie fajnie potraktowany przez tak zacnych ludzi jak posiadacze Sonusa i wyśmiany że nie stać mnie na kable za pare tysięcy będę kontynuować tą rozmowę. Dziękuję. I chce zapytać posiadaczy Cremon jak jest u Was z głębią sceny dźwiękowej. W Dali nie miałem z tym problemu i głębia była naprawdę wciągająca. Chciałbym żeby Cremona też tak zagrała bo brzmienie i energia z nich płynąca są bardzo pozytywne. Czy ktoś z Was zaglądał Cremon w wnętrze ? Chce mieć pewność że nikt nic nie kombinowal w moich. Na samym dnie ma być wata czy też nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

W Dali nie miałem z tym problemu i głębia była naprawdę wciągająca. Chciałbym żeby Cremona też tak zagrała bo brzmienie i energia z nich płynąca są bardzo pozytywne.

 

Helicon to topowe kolumny dali, Cremony topem nie są co oczywiście niczemu nie świadczy. Nie zawsze większą cena to lepsza jakość dźwięku i tu to widać. Żadna watą tych cremon nie zmienisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak jest , że co kolumienka to inny kabel....tak już jest......całe życie miałem albedo.....ostatnio zmieniłem kolumienki i srebro było za ostre.....teraz właśnie słucham na miedzianych WireWorld Eclipse 7....i jest ok......głośnikowe....ic został monolith.....bas sięga chyba piekła :)

Edytowane przez mztv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chce zapytać posiadaczy Cremon jak jest u Was z głębią sceny dźwiękowej.

Wkleję tutaj bo nie wiem czy przeczytałeś w zalożonym przez siebie wątku w dziale hi-fi... ''Przestrzeń szeroka. Scena rozpięta 2-3m za linią kolumn i rozchodzi się trapezowato wszerz. Żadnego uprzywilejowania pierwszego planu, wypychania przed czy nawet na linię głośników. Fatalnie wąski sweetspot (!) ale to już raczej cechy ustawienia i charakter pomieszczenia.''

To immanentna cecha Cremony i żadne kable tego nie zmienią. Oczywiście zmiana drutów modyfikuje delikatnie pewne rzeczy ale nawet na najtańszym marketowym drutowym ścierwie tak to gra u mnie.

Edytowane przez Croolick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety słuchałem tylko na audio show......i jakoś mnie nie porwały....kolega kiedyś miał kilka podłogówek focala.....i było podobnie.....po prostu nie moje granie

 

To jeszcze troszkę masz do odsłuchu jeśli chodzi o Focale.. bo As to jedno jest pewne tam nie da się posłuchac kolumn.. i tyle czasu żeby sobie wyrobić zdanie na 100% żeby być uczciwym wobec innych oceniając takie czy inne kolumny.

 

Ale jesli dobrze rozumiem to lepszy kabel zadziała i lepiej w Dali. Tak czy nie ? Czy tylko mi się tak wydaje?

 

A nie możesz w UK w jakimś sklepie wypożyczyć kabli ? NIe musisz kupować, a sam sie przekonasz na ile droższe kable wnoszą do twoich kolumn... ze trzy takie kable pożyczyć jeden po drugim i będziesz wszystko wiedział czy warto czy tez nie..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po dłuższych odsłuchach Cremon i przekonuję się do nich coraz bardziej. Barwa i odwzorowanie instrumentów wydaje się być bardzo poprawne, dźwięk wciąga szczegółowością i zróżnicowaniem tonalnym, nawet jeśli chodzi o niskie tony. Nadal jest mniej basu niż w Dali ale może to kwestia bardziej wydajnego wzmacniacza, co zamierzam sprawdzić. Mimo to nadal jestem ciekawy odnośnie waty na dnie kolumn którą zauważyłem u mnie podczas sprawdzania czy wewnątrz nie ma wilgoci i grzyba, i czy zwrotnice są oryginalne. Ktoś jest w stanie sprawdzić to lub już sprawdzał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Z żadnymi. Twój budżet 1000 PLN na przewody głośnikowe (wybacz), to jakaś OGROMNA pomyłka. Faktycznie jeden z kolegów miał racje, pisząc powyżej ze powinieneś sprzedać te głośniki. Ty kompletnie nie rozumiesz AUDIO.

 

Ha ha ha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słuchałem. Pytam czy warto się nimi zainteresować. Może je ktoś z klubu je zna i coś by napisał.

 

Ja bym najpierw sam odsłuchał i jakby mi się spodobały to wtedy bym się bardziej takimi kolumnami zainteresował, ale każdy robi po swojemu.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wg was wymiana kolumn SF Olympica III na Audio Physic Avantera Plus to dobry pomysł?

 

Wg mnie nie, prędzej poszedłbym w jakieś np. Wilsony, czyli oczko wyżej, a nie skok w bok. Swego czasu mocno się napaliłam na Avantery, a każdy odsłuch studził mój zapał. Nie było wg mnie w nich duszy. W końcu odpuściłem. Takie poprawne granie. Więcej funnu dają już chyba niżej pozycjonowane Cremony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z Wami ? Tyle mądrych głów i nikt nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania, co do kabli itd to ekspertów jest w pizdu, ale żeby ktoś wiedział co ma w kolumnie i jak jest zbudowana to już nikt pojęcia niema. A Twój wpis Darth będę cytował dość często czuje. Niech ludzie wiedzą jakiego podejścia do Audio NIE POWINNO SIĘ MIEĆ !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Svart bo to fajne kolumny z tego co ludzie piszą , oczywiscie mam na myśli tych, którzy słuchali tych kolumn.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z Wami ? Tyle mądrych głów i nikt nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania, co do kabli itd to ekspertów jest w pizdu, ale żeby ktoś wiedział co ma w kolumnie i jak jest zbudowana to już nikt pojęcia niema. A Twój wpis Darth będę cytował dość często czuje. Niech ludzie wiedzą jakiego podejścia do Audio NIE POWINNO SIĘ MIEĆ !!

 

Przecież podałem Ci moje typy kabli do Sonus Faber - Transparent Audio !!! - czytaj z uwagą i plusy s/h kupisz już w cenie 1200 zł.

Super bedą lepsze, Ultra i Reference to już szczyty ale doskonałe dla SF. Podziękuj chociaż jak kupisz i spodobają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan ale KOlega nie chce kupić droższych kabli, a kwota jaka chce wydać na kable to 1000-1500 zł , a to niestety nie jest za dużo (patrząc jakie ma kolumny), a na pewno nie na takie kable jak Transparent z serii ultra czy już nie wspomnę o referensach.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup "tanie" duelund dca16ga. Nie żartuje:) Potestuj sobie. Sam je uzywam, testuje, wygrzewam... Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Niedlugo wracam do swoich "starych" ultra i wtedy podejme ostateczna decyzje. Ale warto je sprawdzic, dla samego doswiadczenia. Wyglądają jak sznurowki, a przy transparent to juz wogole ... ale grają!

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten starszy tzn ultra xl. Puszka jest blizej" srodka" kabla. Widzialem tez wersje ze puszka jest zaraz przy jednym koncu, ale to chyba najstarsza wersja byla.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara wersja jest rowniez bardzo dobra. Posiadam ja kilka ładnych lat. Zmieniłem system kilkakrotnie a transparent został:)

Sam również użytkuję dwa kabelki musiclink super mm2 i złego słowa powiedzieć nie mogę.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten starszy tzn ultra xl. Puszka jest blizej" srodka" kabla. Widzialem tez wersje ze puszka jest zaraz przy jednym koncu, ale to chyba najstarsza wersja byla.

 

Tak to pierwsza wersja kabli TA , puszka swoim ciężarem potrafiła ściągnąć niefeden monitor i wyrwać wtyki ze wzmacniaczy wisząc jakiś czas.

 

Już nastepne wersje były bardziej przemyślane i puszka zazwyczaj znajdowała się pośrodku. Ja też stosuję TA ze starszej ale poprawionej już serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.