Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko napisał na swoim poziomie intelektualnym, ale wbaczam Ci

 

To był ' żart ' z jego strony.

 

Kolumny powinny być oddalone od tylnej ściany min.1 m + i od bocznych ścian min 0.7 m - 1 m. Kolumny ustawiasz pod lekkim kątem do siebie

tak aby słuchacz był końcem odwróconego trójkąta równoramiennego . Powinieneś siedzieć dalej niż wynosi szerokość środka rozstawionych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVART - chyba jesteś jedynym jakiego znam, który mając SF chcialby je czymś przykrywać :- ) NIektóre z nich to dzieła sztuki :- ) chyba, że to w formie żartu napisałeś :- )

 

Przepraszam, ale jako długoletni ex-posiadacz Cremon (nomen omen fajne paczki w boskiej skórze), po przeczytaniu o braku w nich niskich tonów i kilku innych pytań na poziomie rodem z debiutujących postów w dziale "Start" wymiękłem, stąd pod jak widać :). Co do pokrowców, przecież takowe dostarczane były w zestawie przez producenta. Bez urazy, ale bazując na powyższym, najwyraźniej nasz kolega nie dorósł do obcowania z takimi kolumnami, najlepiej je po prostu sprzedać.

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlpeiej mądrzyć się i pisać epopeje bez zastanowienia. Nie jestem sam przy odsłuchach swoich zabawek, i jak pisze że basu nie bylo to go Nie było, nie wiem co się stało ale teraz jest! Ale oczywiście Ty w to niewierzysz i myślisz że mi się wydaje zapewne wać Panie. Zawołałem znajomego z którym razem porównywałem helicony z cremoną i pierwsze jego pytanie było co zrobiłem że jest nagle tyle bassu. A nic Kur..wa. Każde kolumny mają swoje ulubione ustawienie. Helicony długi czas były w trójkącie aż ktoś mi poradził żeby je ustawić na wprost. I wtedy dopiero pojawiła sie scena. Zapewne nie wiesz dlaczego bo jakto nie w trójkącie ? A powiem Ci dlaczego ! Tak ma być ustawiane większość kolumn z wstęgą. Czym je czyścić pewnie następne głupie pytanie dla Ciebie. Więc znów Ci odpowiem przyzwyczaiłem sie do heliconow bo ich nie wolno niczym czyścić ani konserwowac, bo są pokryte fornirem. Nie chcesz pomóc to nie przeszkadzaj. Bo może za 2 tygodnie zadasz pytanie i ktoś potraktuje Cie tak samo, czego Ci nie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zapewne nie wiesz dlaczego bo jakto nie w trójkącie ? A powiem Ci dlaczego ! Tak ma być ustawiane większość kolumn z wstęgą.

Dali nawet na swoich stronach podaje takie ustawienie dla ich wysokich modeli, zatem ta informacja to nic nowego, żadne odkrycie. Wracając do Cremony, zrób tak ja Ci napisałem ja i Magnepan - wystarczy, więcej nie potrzebujesz. Jedyne co zrobisz, to po pewnym czasie będziesz sam modelował po kilka centymetrów w bok czy środek tył. I ze skręceniem czy, czy "wierzchołek" przyciąć przed głową, czy za. Więcej rad nie potrzebujesz. Jedyne co potrzebujesz to wyrzucić na śmieci QED-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że dali tak proponują, ale mimo tehmgo w sieci krążą różne bzdury. Nie ważne. Czemu radzisz zmienić qeda ? Specjalnie zastosowałem go przy Heliconach i swoim wzmacniaczu żeby podnieść przejrzystość i górę. Co do Cremon dobrej jakości czyste miedziane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że dali tak proponują, ale mimo tehmgo w sieci krążą różne bzdury. Nie ważne. Czemu radzisz zmienić qeda ? Specjalnie zastosowałem go przy Heliconach i swoim wzmacniaczu żeby podnieść przejrzystość i górę. Co do Cremon dobrej jakości czyste miedziane ?

 

Do Cremon z czystym sumieniem polecam Ci Tellurium Q Silver Diamond. - skoro zaczynasz się bawić w Audio to posłuchaj tej konfiguracji. A co do miedzi, jak takową znajdę to nie tylko Tobie ale i wszystkim innym podpowiem, którą kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym droga transportu w róznych okolicznosciach i temperaturach , wystarczy 0 lub +3 przez kilkanascie godzin lub dni i sprzęt 'siądzie'.

Sama aklimatyzacja w nowym otoczeniu przez dobę lub dwie i kilka dni bardzo cichego słuchania w celach rozruchu. Potrzeba 4-7 dni od momentu

wstawienia do mieszkania aby sprzęt czy kolumny zagrały pełną parą.

100% racji.

Swego czasu wziąłem wzmacniacz na odsłuchy, po powrocie został w bagażniku bo następnego dnia jechałem na kolejne.

Leżał więc dobę w temp. ok. 5 stopni.

Po włączeniu go przez jakąś godzinę grał fatalnie, to nie jakieś niuanse a ogromna różnica na minus.

Nie wystarczyło mu "złapanie" temperatury pokojowej, musiał dłużej popracować i dopiero po tym czasie doszedł mniej-więcej do siebie (zresztą np. Accuphase grają zdecydowanie lepiej jak są dłużej pod napięciem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co tam zagłębiać się choć trochę. Lepiej zmieszać z błotem od razu bom waś Pana uraził. Połóż swoje Sonusy frontem do podłoża skoro taki dowcipny jesteś. Inni jakoś potrafią ze zrozumieniem podejść do problemu. Dzięki wszystkim za rady i nie pytam już o nic, bo Jeszcze urazę kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że dali tak proponują, ale mimo tehmgo w sieci krążą różne bzdury. Nie ważne. Czemu radzisz zmienić qeda ? Specjalnie zastosowałem go przy Heliconach i swoim wzmacniaczu żeby podnieść przejrzystość i górę. Co do Cremon dobrej jakości czyste miedziane ?

 

A ile chciałbyś wydać kasy na taki miedziany kabel ? Nowy czy używany ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlpeiej mądrzyć się i pisać epopeje bez zastanowienia. Nie jestem sam przy odsłuchach swoich zabawek, i jak pisze że basu nie bylo to go Nie było, nie wiem co się stało ale teraz jest! Ale oczywiście Ty w to niewierzysz i myślisz że mi się wydaje zapewne wać Panie. Zawołałem znajomego z którym razem porównywałem helicony z cremoną i pierwsze jego pytanie było co zrobiłem że jest nagle tyle bassu. A nic Kur..wa. Każde kolumny mają swoje ulubione ustawienie. Helicony długi czas były w trójkącie aż ktoś mi poradził żeby je ustawić na wprost. I wtedy dopiero pojawiła sie scena. Zapewne nie wiesz dlaczego bo jakto nie w trójkącie ? A powiem Ci dlaczego ! Tak ma być ustawiane większość kolumn z wstęgą. Czym je czyścić pewnie następne głupie pytanie dla Ciebie. Więc znów Ci odpowiem przyzwyczaiłem sie do heliconow bo ich nie wolno niczym czyścić ani konserwowac, bo są pokryte fornirem. Nie chcesz pomóc to nie przeszkadzaj. Bo może za 2 tygodnie zadasz pytanie i ktoś potraktuje Cie tak samo, czego Ci nie życzę.

 

1.Spytam śmiertelnie poważnie, bo teraz sezon chorobowy: jakaś infekcja gardła, może nosa? Ja ostatnio gardło miałem załatwione to jak zacząłem słuchać - od razu wyłączyłem-musiało mi na uszy siąść. Następnego dnia było OK.

2. Co do wzmacniacza to ostatnio zmieniłem wzmacniacz z konstrukcji 2x100W przy 8Ohm, na 2x60W i to ten słabszy znacznie lepiej kontroluje bas. Prawdopodobnie ten drugi jest bardziej dopracowany i zmiana impedancji w przebiegu częstotliwości nie robi mu różnicy.

3.Kolumny mam skręcone, dźwięk krzyżuje się w miejscu odsłuchu. Oczywiście oddalane od ścian z każdej strony około 1 metr.

4.Kolumny to stojące Liuto, na Cremony dopiero zbieram.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to stojące Liuto, na Cremony dopiero zbieram.

 

Miałem wcześniej Liuto. Kupując Cremone bedzie progres we wszystkim. Jesli bedziesz miał możliwość to kup Cremone M. Jest drozsza ale i troche poprawiona.

 

Raczej używany, nie więcej niż kosztują Qedy, choć uważam go za baedzo dobry kabel. I nie jestem tych co wierzą w kable, przynajmniej do tej pory. Ale czemu nie spróbować czegoś innego

 

Ani Twoj Qed ani nic w jego cenie - okolo 1500 Pln. Nie jest odpowiednim okablowaniem do tych głośników. Ja Ci kandydata podalem powyzej - spróbuj a bedzie poezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziesz miał możliwość to kup Cremone M. Jest drozsza ale i troche poprawiona.

 

Darth, nie zawsze, tutaj są różne opinie. Wiele osób twierdzi, że pierwsza wersja była najlepsza. Na pewno w M jest trochę lepsza góra.

 

Co do kabli, z ciekawości, z czym w Twojej ocenie najlepiej zagrały Cremony? BTW, na allegro wiszą wysokie MIT'y z serii Oracle, oferta kusi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do chwili obecnej, z: Siltech Royal Prince i Tellurium Q Silver Diamond.

Ps. W tym tygodniu testuję dwa "miedziaki" po 20 tys każdy. Ale coś czuję, że powyzszym ustąpią.

 

A co do Cremony M - bas jest szybszy, krutszy. W moim odczuciu to lepsze rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...już w zwykłej wersji był szybki i krótki. Te kable za używki są w cenie Cremon :). Tellerium są zacne, od jakiegoś czasu panuje na nie spora nawet moda. Siltechów nie miałem u siebie, ale jeden kolega miał, to pękały koszulki i odpadały metalowe otuliny (podobno miał 100% oryginał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siltechów nie miałem u siebie, ale jeden kolega miał, to pękały koszulki i odpadały metalowe otuliny (podobno miał 100% oryginał).

 

Właśnie, czy miał oryginał?

Siltech to prezyzja wykonania i dbalość o każdy detal. Seria Royal - jej wkonanie to majstersztyk. Zatem stawiam duży znak zapytania do pierwszego zdania.

 

A co do cen i jakości Tellirium Q. Skoro ma byc w domu Sonus to niech dostanie to co jest najlepsze. Cena uzywki jest znosna, a jakość rekompensuje każdą wydaną złotówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden problem, Kolega szuka kabla w dużo niższej cenie niż to co tutaj piszemy... i na pewno nie kupi SD czy choćby BD .... Jeśli chodzi o coś tańszego z miedzi to w Cardasie można szukać, tylko chyba niekoniecznie to musi zagrać z tymi kolumnami. Ze srebra coś tańszego to w Chordach można poszukać - cenowo jest znośnie..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej używany, nie więcej niż kosztują Qedy, choć uważam go za baedzo dobry kabel. I nie jestem tych co wierzą w kable, przynajmniej do tej pory. Ale czemu nie spróbować czegoś innego

 

Do kolumn Sonus Faber były od zawsze polecane świetne moim zdaniem Transparent Audio które fajnie harmonizowały prawie z każdym modelem SF.

QED to nie ten poziom grania. Natomiast na rynku wtórnym można kupić Transparent plus już za ok.1000 - 1200 zł. Polecam bo sam stosuje TA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Masz aukcje -:)

 

Allegro to ostatnie miejsce do kupna kabli. Podróbek jest tyle że bałbym się . Trudno weryfikować.

 

Właśnie, czy miał oryginał?

 

Oryginał kosztuje jakieś 16 000 zł. Wystarczy zapytać gdzie kupił i ile dał.

Na aliexpress podróbki Prince są za 500 USD :)

Edytowane przez bartosz_55239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.