Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Oryginał kosztuje 33 000 PLN. Chyba że policzyłeś z 50% rabatem :)

 

Na szybko znalazłem cenę w sklepie pl

 

..na pewno mniej niż na AliExpress :)

 

I właśnie dlatego na allegro NIGDY nie kupiłbym kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowsza wersja...

 

 

Bartosz jak ktoś takimi kablami sie interesuje to nawet nie musi szukać i wie ile to kosztuje.. a tym bardziej jeśli takie kable się testowało.. 15 tys to seria 770 o dł. 2x2,5 m kosztuje.. z bananami.

 

na allegro też można kupić o ile jegomość ma dowód zakupu ze sklepu. W dzisiejszych czasach wszystko jest do sprawdzenia.. a przy lepszych kablach to zero problemu bo każdy kabel ma swój numer..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
...Siltechów nie miałem u siebie, ale jeden kolega miał, to pękały koszulki i odpadały metalowe otuliny (podobno miał 100% oryginał).

 

Tak jak napisałem w poprzednim poście, jakość, precyzja spasowania i ogólnie rozumiana estetyka w serii Royal Signature - Prince jest na poziomie perfekcyjnym.

 

https://m.ebay.co.uk/itm/Transparent-Audio-Music-Wave-Speaker-Cable/173046574317

 

To jest aukcja do tych które chce nabyć. Mieszkam w uk, więc odbiorę sam. Co sądzicie ? Zresztą niby jak rozróżnić oryginał od podróbki ? W grę wchodzą tylko używane kable.

 

Wiesz, ja osobiście nie lubię Ludzi zniechęcać, odwodzić od swoich wyborów. Powiem jedno - nie wiem kto Ciebie popycha do kupna takiego "gówna" . Jeśli myślisz, że z tym czymś, będącym na tej aukcji uzyskasz nirwanę to jesteś w ogromnym błędzie. Sonusy zasługują na coś o wiele lepszego, znacznie lepszego.

post-60312-0-97127300-1515518265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.ebay.co.uk/itm/Transparent-Audio-Music-Wave-Speaker-Cable/173046574317

 

To jest aukcja do tych które chce nabyć. Mieszkam w uk, więc odbiorę sam. Co sądzicie ? Zresztą niby jak rozróżnić oryginał od podróbki ? W grę wchodzą tylko używane kable.

 

https://www.ebay.de/itm/Siltech-Royal-Signature-Series-King-G7-speaker-cable-2-5-metres-stereo-pair/152851921455?hash=item2396af3a2f:g:otkAAOSwGYVW-5rZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Sory i bez obrazy ale cena takich kabli to gruuuuba przesada! W życiu nie zapłacę takich pieniędzy za kable. Kable w cenie głośników ?. Nie skorzystam z rad takiego typu. Max ile zapłacę za używane kable to 1000 zł i też tylko dla świętego spokoju.

 

Proszę, czytaj uważnie, nikt nie proponuje Ci zakupu Siltecha. Mieszkasz na wyspach zatem z zakupem używanych Tellurium nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakimi Tellurium warto się rozejrzeć ? Żeby nie przekroczyć założonego budżetu

 

Z żadnymi. Twój budżet 1000 PLN na przewody głośnikowe (wybacz), to jakaś OGROMNA pomyłka. Faktycznie jeden z kolegów miał racje, pisząc powyżej ze powinieneś sprzedać te głośniki. Ty kompletnie nie rozumiesz AUDIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żadnymi. Twój budżet 1000 PLN na przewody głośnikowe (wybacz), to jakaś OGROMNA pomyłka. Faktycznie jeden z kolegów miał racje, pisząc powyżej ze powinieneś sprzedać te głośniki. Ty kompletnie nie rozumiesz AUDIO.

Nie zgodzę się!! Testowałem różne kable. Miałem też drogie kable MIT SL-Matrix 70. Były bardzo fajne, ale niestety nie miały wpływu na dźwięk. Przewody nic niepsujące (przeźroczyste) można mieć za "parę" złotych. Dla świętego spokoju warto kupić jakieś fajne używki, lub nowe za maksymalnie 1-3 tyś. PLN jeśli ma się naprawdę fajny pozostały sprzęt. Czyli kolumny wg wartości cennikowej powyżej 40tyś. Oczywiście trzeba szukać wybrać przewody przeźroczyste. Moim zdaniem nie warto kupować bardzo starych kabli. Oczywiście kable ingerujące w dźwięk też istnieje, ale nie warto ich kupować. One po prostu psują dźwięk.

Edytowane przez dfx5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się!! Testowałem różne kable. Miałem też drogie kable MIT SL-Matrix 70. Były bardzo fajne, ale niestety nie miały wpływu na dźwięk ... / ... Dla świętego spokoju warto kupić jakieś fajne używki, lub nowe za maksymalnie 1-3 tyś. PLN

 

A wiesz, że ja też :) - mowa o testowaniu przewodów. I wiesz co? nadal to robię :) I wiesz, że wiele przewodów nie jest wartych swojej ceny ? Pewnie, że wiesz bo to wynika z twojej powyższej wypowiedzi :) Ale jednej rzeczy nie wiesz, że gdzieś tam w oddali, zawsze coś jest na szczycie listy. Ja właśnie o tym piszę :)

Ps. 3 tyś PLN na używkę to co innego niż 1 tyś PLN :)

 

Mam kef r300, które chcę wymienić na coś innego. Koszt do 8000 zł. Czy tej marki monitory zagrają lepiej?

 

Musisz się sam przekonać:) A skoro ma być to Sonus Faber, to kup monitory Auditor M + firmowe podstawki dedykowane do tego modelu. Dla wielu to monitor docelowy, jeśli Ty od niego chcesz zacząć iść wyżej to ja Ci będę mocno kibicował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transparent Audio Music Wave ? Czy te ktoś miał z Was ? Mogę je kupić za 1000.

 

Wave TA z tego co pamiętam są niżej uplasowane od plusa , więc pozostań przy plusie - to najniżej pozycjonowany Transparent Audio który sprawdzi się

na 100% z większością modeli Sonus Faber. Po plusie miałem Super ( lepszy ) i Ultra który jest już w czołówce razem z Reference Transparent Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że ja też :) - mowa o testowaniu przewodów. I wiesz co? nadal to robię :) I wiesz, że wiele przewodów nie jest wartych swojej ceny ? Pewnie, że wiesz bo to wynika z twojej powyższej wypowiedzi :) Ale jednej rzeczy nie wiesz, że gdzieś tam w oddali, zawsze coś jest na szczycie listy. Ja właśnie o tym piszę :)

Ps. 3 tyś PLN na używkę to co innego niż 1 tyś PLN :)

Wszystko co piszesz to prawda. Generalnie, chodzi o to ,że wydając na kolumny, czy wzmacniacz np 20-30 tyś PLN, to można nazwać "dobrą inwestycją". Odczucie poprawy dźwięku będzie bardzo wyraźne. Kable za pieniądze wniosą nie wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł o ich zmianie i jaki jest powód? Za czymś konkretnie się rozglądasz?

Wiem ,że kolumny są dobre i trudno będzie w ich cenie znaleźć coś lepszego. Po prostu chęć zmiany, posłuchania czegoś nowego. Może jakieś innej szkoły dźwięku, też warto posłuchać. W końcu mam je już 2 lata-:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopry to dobry kierunek wg mnie, bardzo energiczne, ale i jednocześnie organicznie granie bez wyostrzeń. Świetne do rocka i ostrych brzmień. Najlepiej to Utopie :).

 

W końcu mam je już 2 lata-:)

 

To już wszystko wyjaśnia, dwa lata to jak wieczność w audio bez zmian :).

 

Jak będziesz sprzedawał OIII, to daj znać, może wstawię na próbę dłuższą do drugiego systemu. Póki co te grały u mnie tylko jeden dzień.

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.