Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam zaraz biedni.

Pytałem poważnie Ja tam jestem ciekawy brzmienia tej nowości i osadzenia jej w tradycyjnej szkole dźwięku Serblina bądź mariażu z najnowszymi trendami i dostępną techniką. Zestawienia tego dźwięku w całości i podanie efektu końcowego. Mimo że drogo ale warto posłuchać samemu i wyrobić sobie własne zdanie i to mnie ciekawi, wasze zdanie.

 

Ja nie mam zdania, mam nadzieję że jeszcze. Jak wyrwę się na chwilę z prowincji do wielkiego świata bogatych to chętnie się zapoznam z tymi cackami, popatrzę, posłucham może nawet jak pozwolą a wtedy opinia jak najbardziej. Ostrzegam że własna a nie kolegi, żeby nie było.

A za trzydzieściparę lat to może nawet sobie sprawię. Lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę tylko na własne opinię - nie kopiuj wklej :):):)

 

Serio i szczerze to jest chyba niewielu w tym kraju którzy mogą sobie pozwolić na tak drogi sprzęt zakładając że nie będą tego podłączać do Sanyo a do czegoś równie drogiego. Z tych niewielu "szczęśliwców" (niby) tak bogatych jakiś niewielki procent lubi Sonusa. Jest sporo tak drogich kolumn do wyboru. Reasumując na opinie WŁASNE możesz trochę poczekać, przynajmniej do momentu pojawienia się skrzynek w drugim obiegu a i wtedy będą zaaaaaa drogie dla większości chętnych do zakupu. Ale to tylko moje zdanie.

 

 

P.S.

Czytałem gdzieś na forum że ktoś powiedział komuś że Sonusy to dno i nie warto się w nie pakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio i szczerze to jest chyba niewielu w tym kraju którzy mogą sobie pozwolić na tak drogi sprzęt zakładając że nie będą tego podłączać do Sanyo a do czegoś równie drogiego. Z tych niewielu "szczęśliwców" (niby) tak bogatych jakiś niewielki procent lubi Sonusa. Jest sporo tak drogich kolumn do wyboru. Reasumując na opinie WŁASNE możesz trochę poczekać, przynajmniej do momentu pojawienia się skrzynek w drugim obiegu a i wtedy będą zaaaaaa drogie dla większości chętnych do zakupu. Ale to tylko moje zdanie.

 

 

P.S.

Czytałem gdzieś na forum że ktoś powiedział komuś że Sonusy to dno i nie warto się w nie pakować.

Ladnie to ujales-rzeczowo i konkretnie.P.S. Jak Twoje poszukiwania wzmacnicza ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam zaraz biedni.

Pytałem poważnie Ja tam jestem ciekawy brzmienia tej nowości i osadzenia jej w tradycyjnej szkole dźwięku Serblina bądź mariażu z najnowszymi trendami i dostępną techniką. Zestawienia tego dźwięku w całości i podanie efektu końcowego. Mimo że drogo ale warto posłuchać samemu i wyrobić sobie własne zdanie i to mnie ciekawi, wasze zdanie.

 

Lepiej nie słuchać jak Ciebie nie stać bo jeśli zabrzmi zjawiskowo to będziesz miał już przerąbane i będziesz szukał jak tu osiągnąć coś podobnego za mniejszą kwotę:)

 

Ostatnio znajomy posłuchał czegoś wyjątkowego i od tego momentu już nie jest tak zadowolony ze swojego systemu jak był przedtem...kombinuje co by tu zrobić aby przybliżyć się do tego co usłyszał...a łatwo nie jest bo kolumny spore i ponad trzy razy droższe od tych o które pytałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie to ujales-rzeczowo i konkretnie.P.S. Jak Twoje poszukiwania wzmacnicza ?

 

Prawie na pewno będzie Vincent. Tak dla ogólnej erudycji i dla urozmaicenia krajobrazu.

Ale to dopiero za tydzień. Chwilowo Bidny Rotelik napędza dwa monobloki w dość sporym mezaliansie.

Walczę z wytłumieniem pokoju i to jest teraz priorytetem. Echo było mocno denerwujące. Chyba zacznę się powoli przepraszać z meblami. Może jakoś to zniosę jeżeli zrekompensuje mi tę niedogodność poprawa brzmienia. Najprościej było by naustawiać kwiatów ale aż tak daleko nie jestem w stanie się niestety posunąć. Na szczęście mam kilka ciekawych pomysłów ale to potrwa. No i chwilowo z szafy na pierwszy plan wyszły AP Virgo II z lekkiej tęsknoty za basem którego w Cremonkach niestety mocno brakuje.

 

Ostatnio znajomy posłuchał czegoś wyjątkowego i od tego momentu już nie jest tak zadowolony ze swojego systemu jak był przedtem...kombinuje co by tu zrobić aby przybliżyć się do tego co usłyszał...a łatwo nie jest bo kolumny spore i ponad trzy razy droższe od tych o które pytałeś...

 

Nie od dziś wiadomo że audiofilizm to "neverendingstory". To coś podobnego do nieuleczalnej choroby, zaczyna się któregoś pięknego dnia i ciągnie latami bez końca.

 

Sonus Faber to też nieuleczalna choroba i powinno być refundowane przez NFZ. Było by miło. Może nie od razu ryczałt złoty pięćdziesiąt ale chociaż połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze klubowiczow o polecenie mi jakiegos ciekawego wzmacniacza do moich starszych monitorow concertino. Muzyka spokojna. Zrodlem raczej bedzie audiolab i komputer czasem cd ale nie mam cd tylko ps3. Dzieki! Posiadam denona kino 4308. Gra srednio. Czytajac znalazlem takie opcje..

densen - nie podoba mi sie

sugden a21 - podobno z sonusami srednio

pathos clasic - nie wiem czy z takim zrodlem rozwinie skrzydla

hk 690 - moze ten

onkyo 9070

Roksan k2

aa xi90

Luxman jakas hybryda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mam znajomego, ktory Concertino napedza integra Densen Beat B100. Tego Densena mialem przez kilka tygodni na testach i z powodzeniem napedzil moje poprzednie kolumny Sonus Faber Toy Tower. Calkiem solidny piec. Niby 2x60W, ale dosc duze trafo toroidalne 360VA. Ale skoro nie podoba sie, to trzeba szukac dalej.

Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze sugestie. Tak czytałem ze z densenem grają ładnie.. Potem dm10.. A co byście polecili do 5-6 tys z używek lub nowych? Lubię ciepłe brzmienie, jak Primare to który model?

Znalazłem ciekawą serię 20, prosta budowa jak densen, cena niska.. Chyba się zdecyduje.

Fajny jest ten nowy i22 z dac ale mega kwota a daca już mam więc może będzie fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co teraz? Wiem, że byłeś przywiązany do ich brzmienia?

 

I jestem nadal. Jak sprzedam i jak dołożę to może coś z większym basem do mojego hangaru. Zmiana wzmaka niewiele wniosła, chociaż byłem mocno zaskoczony przyrostem na dole. Może duża Cremona na dobry początek.

 

Zastanawiam się czy Guarnieri w 25 metrach dadzą radę. Nie mam możliwości przytargania do domu i sprawdzenia. Może ktoś ustawił u siebie w jakimś dużym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jestem nadal. Jak sprzedam i jak dołożę to może coś z większym basem do mojego hangaru. Zmiana wzmaka niewiele wniosła, chociaż byłem mocno zaskoczony przyrostem na dole. Może duża Cremona na dobry początek.

 

Zastanawiam się czy Guarnieri w 25 metrach dadzą radę. Nie mam możliwości przytargania do domu i sprawdzenia. Może ktoś ustawił u siebie w jakimś dużym pokoju.

 

Jesli oczekujesz więcej basu z SF to z wymienionych tylko Cremona. Guarneri są do muzyki kameralnej , wokalnej , akustycznej,

jazzu i rocka , popu , metalu na nich nie posłuchasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli oczekujesz więcej basu z SF to z wymienionych tylko Cremona. Guarneri są do muzyki kameralnej , wokalnej , akustycznej,

jazzu i rocka , popu , metalu na nich nie posłuchasz

 

Najpierw muszę znaleźć chętnego na moje a później rozglądać się za następnymi. Odwrotnie się nie uda.

Co do muzyki to ciężkich brzmień raczej nie słucham. Metalu w szczególności.

Cremona i Guarneri zdarzają się w podobnych pieniądzach dlatego rozważam obie konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę znaleźć chętnego na moje a później rozglądać się za następnymi. Odwrotnie się nie uda.

Co do muzyki to ciężkich brzmień raczej nie słucham. Metalu w szczególności.

Cremona i Guarneri zdarzają się w podobnych pieniądzach dlatego rozważam obie konstrukcje.

 

Pamiętaj, że Guarneri Homage to już stareńkie kolumny i trzeba je dokładnie obejrzeć nim się zdecyduje na zakup. Wiele egzemplarzy Homage miało problem z lakierem na obudowie, powstawały ,,zacieki" plamy, które widać było pod odpowiednim kątem. Dlatego trzeba też sprawdzić jakość lakierowanej obudowy. Homage to czarujący dźwięk ale moim zdaniem słychać w nim lata 90. Dziś można uzyskać z topowych monitorów podobną muzykalność z lepszą ekspozycją detali i większą przestrzennością brzmienia.

Jeśli interesują Ciebie Guarneri Memento to grają ciemniej niż Auditory. Ja miałem okazję porównać Memento z Auditor M i dla mnie nie była to wielka przepaść...a nawet niektórzy twierdzą, że Auditory M grają bardziej naturalnie a Memento mają więcej ,,zrobionego" dźwięku. Ale to już bardziej zależy od gustów i opinii poszczególnych osób.

Przy świetnej ampifikacji wybitnymi monitorami są Guarneri Evolution. To IMO monitor XXI wieku, który potrafi zawstydzić wiele mniejszych podłogówek, a jednorodność brzmienia i przestrzenność to klasa sama w sobie. Niestety to koszt minimum około 35 tyś PLN (gdy kupuje się ze sprawdzonego źródła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że Guarneri Homage to już stareńkie kolumny i trzeba je dokładnie obejrzeć nim się zdecyduje na zakup. Wiele egzemplarzy Homage miało problem z lakierem na obudowie, powstawały ,,zacieki" plamy, które widać było pod odpowiednim kątem. Dlatego trzeba też sprawdzić jakość lakierowanej obudowy. Homage to czarujący dźwięk ale moim zdaniem słychać w nim lata 90. Dziś można uzyskać z topowych monitorów podobną muzykalność z lepszą ekspozycją detali i większą przestrzennością brzmienia.

Jeśli interesują Ciebie Guarneri Memento to grają ciemniej niż Auditory. Ja miałem okazję porównać Memento z Auditor M i dla mnie nie była to wielka przepaść...a nawet niektórzy twierdzą, że Auditory M grają bardziej naturalnie a Memento mają więcej ,,zrobionego" dźwięku. Ale to już bardziej zależy od gustów i opinii poszczególnych osób.

Przy świetnej ampifikacji wybitnymi monitorami są Guarneri Evolution. To IMO monitor XXI wieku, który potrafi zawstydzić wiele mniejszych podłogówek, a jednorodność brzmienia i przestrzenność to klasa sama w sobie. Niestety to koszt minimum około 35 tyś PLN (gdy kupuje się ze sprawdzonego źródła)

 

Guarneri było kilka różnych. Czym zatem są Guarneri " Palladio"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli oczekujesz więcej basu z SF to z wymienionych tylko Cremona. Guarneri są do muzyki kameralnej , wokalnej , akustycznej,

jazzu i rocka , popu , metalu na nich nie posłuchasz

 

Rozumiem że masz na myśli podłogówki a nie Auditory? Poluję na Ceremony Auditory i rozumiem że w 20 metrach sobie poradzą?

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem że masz na myśli podłogówki a nie Auditory? Poluję na Ceremony Auditory i rozumiem że w 20 metrach sobie poradzą?

 

Sporo jest Auditorów w różnych ofertach, więc szybko powinneś je upolować. Od razu jednak ostrzegam, że to wymagające kolumny jeśli chodzi o wzmak. Wiele osób się namęczyło nim udało się znaleźć synergiczne połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby gdzie jest ich sporo? :) Są jedne Sonus Faber Cremona Auditor w Legnicy ale te radzę omijać szerokim łukiem...

Co do wzmacniacza to mam Naima XS 2 i wiem z forum Naima że dobrze grają z tym wzmacniaczem.

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby gdzie jest ich sporo? :)

 

W internecie...dziś należy szukać w całej Europie jeśli nie ma u znajomego audiofila. Trzeba tylko pamiętać, że okazyjne ceny to w 90% podpucha a tylko 10% takich ofert jest od poważnych audiofilów. Aktualnie IMO dobra cena zakupu Auditorów w idealnym stanie z kartonami to ok. 1900 Euro a Auditorów M to 2500 Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.