Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może tak dla rozładowania napięcia i dla zaprzestania kopaniny leżącego poradźcie co wstawić pomiędzy Theta Miles a SF Cremona Auditor. Tak ażeby mezaliansu w drugą stronę nie było.

Dla ułatwienia zadania:

Pokoik 25m (3 m wysoki)

Muzyka raczej spokojna

Akustyka pomieszczenia do dupy bez widoków na poprawę.

 

Może coś komuś przypadkiem przyjdzie do głowy z nudów.

 

Proponuję wypróbować Krella 400ix którego używał kolega Moreno w zestawie z SF Cremona A i bardzo sobie chwalił.

Ja ze swojej dodaję integrę Elecrocompanieta ECI 4 lub 5 - 200W/4 i muzykalne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A Tata Marcina powiedział ...." I czego ma dowieść powyższe, to coś co wstawiłeś? bystrości w wyszukiwaniu postów? Czy raczej to krzyk i wołanie o pomoc?

Kolego, już wystarczy, skompromitowałeś się wczoraj, dziś już odpuść. To jest ta chwila kiedy należy sobie wyraźnie powiedzieć dość. Chyba, że jesteś kamikadze i niczym ślepy saper mkniesz na minę.

A co do Aidy "No mnie się tak właśnie wydaje", że należy jeszcze drewno użyte do produkcji obudowy przesłać do ekspertyzy aby wykazać czy aby Sonus Faber nie oszukuje i nie używa drewna trzeciego gatunku. Bo zwrotnica zjechana, przewody pewnie też i aż się dziwię, jak lewo Aida wytrzymuje konkurencję głośników z hiper-marketów. Kolega mi powiedział, że ostatnio pożyczył od dystrybutora Aidy i słuchał w swojej kawalerce i za cholerę nie chciało to grac z jego 7kanałowym amplitunerem Onkyo. Kolega wspomniał, że dźwięk dopiero się otworzył po podłączeniu KEF-a Q700. Wiesz? "No mnie się tak właśnie wydaje", że to na bank zwrotnica nie dała rady :)

 

Chyba sie nadziałem na jakichś fanatyków. Ty to powinienieneś zapisac się do klubu czcicieli Sonusa i bić pokłony Aidzie.

 

Proponuje trochę dystansu, opinie są różne, a ja mam swoją, ale ponieważ mi wytykacie nieosłuchanie i chcecie sprawdzać kompetencje, to wkleiłem tez pare innych opini. Tak dla równowagi.

 

Jak komus to nie pasuje, to j.w. : przed Aidę i pokłony bić.

 

Tu jeszcze jedna wypowiedź:

 

Najlepsze jaja są z tymi ich topowymi, które znane są pod 2 nazwami, jako The Sonus albo Venice. One są takie kanciaste z basowcami na bokach. Znam 2 osoby, które słuchały ich uważnie. Osoby z poza forum. Ponoć katastrofa.

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego dd6.

 

Wiesz na czym polega twój problem? Na trzech podstawowych "rzeczach", mianowicie:

1. Przytaczasz opinie innych, a nie swoje - jeśli jest inaczej to proszę opisz mi i innym klubowiczom twoje spostrzeżenia z odsłuchu w twoim mieszkaniu Aidy, Lilium,Il Ceremonese. Ciekawi mnie też co sadzisz o dźwięku Amati Futura i do czego porównywaleś ten głośnik.

2. Nie jesteś odsłuchany - sam to Kolego oświadczyłeś, a teraz oburzasz się jak to przytaczamy, a to twoje słowa!

3. Nie umiesz merytorycznie poprzeć swoich wywodów - kilka komentarzy powyżej poprosiłem Ciebie abyś dokładnie opisał tor sygnałowy przy odsłuchu Olimpiki II, i co? I nic, cisza.

 

Ps. Masz prawo do swojego zdania, każdy je wysłucha i rozważy, czasem zaprzeczy, a czasem się zgodzi z twoją opinia ale na chwile obecna Kolego, proszę, dorośnij i bierz odpowiedzialność za swoje słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytowałem opinie bardzo osłuchanych kolegów, a dotyczyły one flagowych modeli Sonusa. I tak sobie myślę, że jeśli topowe modele są słabe, to jak mają być dobre takie ze średniej półki. Pośrednio to potwierdza moje spostrzeżenia odnośnie Olimpici.

 

Proszę więc uprzejmie przyjąć do wiadomości, że są osoby o innym niż własne zdaniu. Może ktoś z tych opinii skorzysta i uchroni się przed pomyłką.

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę więc uprzejmie przyjąć do wiadomości, że są osoby o innym niż własne zdaniu. Może ktoś z tych opinii skorzysta i uchroni się przed pomyłką.

 

Sprzedam moje SF bo to pomyłka była. Jeżeli ktoś potrzebuje do garażu albo stodoły to zapraszam. Do domu się nie nadają. Mam już na oku zajedwabiste Kefy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprzedam moje SF bo to pomyłka była. Jeżeli ktoś potrzebuje do garażu albo stodoły to zapraszam. Do domu się nie nadają. Mam już na oku zajedwabiste Kefy.

Nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie.Postaraj sie raczej o np. modyfikacje spartolonej zwrotnicy.No mnie sie tak wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie.Postaraj sie raczej o np. modyfikacje spartolonej zwrotnicy.No mnie sie tak wydaje.

 

A można zamontować zwrotnice z Kefa?

I czy to coś zmieni?

Może głośniki wymienić na jakieś z Eltaxa na przykład.

A skrzynki te tandetne na jakie wymienić?

No i te gumki.... One chyba najwięcej niszczą dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom asz

ja na twoim miejscu zapytałbym kolegi " Kopiuj Wklej " o poradę by on zapytał swoich kolegów ,co w twoim przypadku można zrobić i czy w ogóle się coś da :)

zawsze możesz powiedzieć że zostaje tak jak jest po prostu Sentyment

Ja tak robię .

 

Kolega "Kopiuj Wklej" musiałby zapytać kolegów "Niesłuchałemalewiem" a to może trochę potrwać. Wolał bym jakieś rozwiązanie na już. Przecież tego się słuchać nie daje. A do tego szpecą strasznie korytarz bo z pokoju już wyniosłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A można zamontować zwrotnice z Kefa?

I czy to coś zmieni?

Może głośniki wymienić na jakieś z Eltaxa na przykład.

A skrzynki te tandetne na jakie wymienić?

No i te gumki.... One chyba najwięcej niszczą dźwięk.

Mysle,ze wystarczy pomieniac tylko niektore elementy crossovera ,ale te ktore beda wspolbrzmialy z glosnikami npVisatona.Te germanskie - moze troche chlodne elementy po profi montazu moga spowodowac, ze w koncu te Twoje skrzynki zlapia oddech.Co zas sie tyczy obudowy - tu wystarczy je troszeczke papierem sciernym (drobnej gradacji) z Castoramy zdziebko wypolerowac i bedzie gitara.Co zas sie tyczy tych irytujacych gumek to mozna z nich wykonac - w przyplywie fantazji parawanik do okienka lazienkowego.ahoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień na Grajpudła, a kable na Grajkble. Zwrotnica KEF-a może zostać, jestem pewien bo kolega mi powiedział, że inny kolega mu powiedział, że jakiś inny jego kolega tak zrobił i dźwięk był wybitny.

 

A może wystarczy jak obetnę z gwizdków te ohydnie sterczące złote dzyndzle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkim powinno zależeć, aby wpisy odnośnie Sonusa znalazły się w odpowiednim wątku? To sprzyja porządkowi na forum i popularyzacji wiedzy.

 

Ale sytuacja nie jest mi obca: kiedyś napisałem niepochlebna opinię o filmie Interstellar na film webie. Myślałem, że to normalne, że każdy może wyrazić swoją opinię. Szybko sie jednak okazało, że są tacy, którzy bronią tego filmu jak ołtarza. Zostałem uznany za ignoranta i zmieszany z błotem, co bardzo mnie rozbawiło. Tu jest chyba podobnie. Niezły cyrk.

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

dd6, czytam ten wątek i z jednej strony Cię rozumiem, i wiem jak to jest jak człowiek zacznie pisać w temacie nie po czyjejś myśli, ma SWOJE ZDANIE i nie krępuje się tego, co pisze. Ale z drugiej strony zauważ, że to Klub Sonus Faber. Tutaj chyba powinni pisać miłośnicy tej marki. To miejsce dla nich.

 

Jest jeszcze jeden ważny aspekt. Najcenniejsze są wg mnie własne doświadczenia, dlatego w tym hobby warto dużo słuchać i samemu wyrabiać sobie opinię o sprzęcie i dźwięku. Czasami i takie słuchanie nie wystarcza. Czasami nawet jest złudne, bo wystarczy, że tor zosał złożony nieumiejętnie i system NIE GRA. A potem jeden człowiek bierze dany klocek, podpina w innym torze i zaczyna GRAĆ. Sam o tym niejdnokrotnie się przekonałem.

 

Sam z ciekawości czytam co pisze Sly30 i wiem, że gość z niejednego pieca jadł chleb, co więcej, on może pozwolić sobie wręcz na każdy klocek o każdej wartości. Tego nie przeskoczy się będąc niezamożnym człowiekem. Chociażby człowiek chciał, to wyżej nie podskoczy. I nie ma co tracić czasu na pisanie, że jakieś tam wysokie modele kolumn od Sonusa, B&W czy Focala nie grają. Uczciwie byłby posłuchać ich u kogoś w domu, kto ma pojęcie o dźwięku i potrafił złożyć dobrze grający zestaw.

Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego KW masz rację tu jest tak samo ponieważ dla mnie osobiście ten właśnie film i muzyka jak i cała oprawa jest najlepszy jaki widziałem.

A oglądałeś sam czy zaczerpnołeś opinii twoich kolegów.

proponuję samemu obejrzeć no i oczywiście czytać ze zrozumieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6, czytam ten wątek i z jednej strony Cię rozumiem, i wiem jak to jest jak człowiek zacznie pisać w temacie nie po czyjejś myśli, ma SWOJE ZDANIE i nie krępuje się tego, co pisze. Ale z drugiej strony zauważ, że o Klub SonusFaber. Tutaj chyba powinni pisać miłośnicy tej marki. To miejsce dla nich.

 

Z tym sie nie zgadzam. Bo potem ktoś wejdzie do takiego wątku, zobaczy same pochlebne opinie i będzie zmyłka.

 

Jest jeszcze jeden ważny aspekt. Najcenniejsze są wg mnie własne doświadczenia, dlatego w tym hobby warto dużo słuchać i samemu wyrabiać sobie opinię o sprzęcie i dźwięku. Czasami i takie słuchanie nie wystarcza. Czasami nawet jest złudne, bo wystarczy, że tor zosał złożony nieumiejętnie i system NIE GRA. A potem jeden człowiek bierze dany klocek, podpina w innym torze i zaczyna GRAĆ. Sam o tym niejdnokrotnie się przekonałem.

 

Ja miałem własne doświadczenie, wprawdzie w salonie audio, ale mnie to wystarczyło. Niemniej ogólnie się zgadzam i nawet może być tak, że zmienię zdanie. Dla mnie to sa sprawy oczywiste, ale nie może być tak, że nikt nic negatywnego nie napisze, bo po cholerę byłoby to forum?

 

A nie zwróciłeś uwagi w jakim tonie się do mnie koledzy odnoszą, tak na marginesie?

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kangie, a ja nie rozumiem!

Rozumiałbym jeśli Kolega Kopiuj/Wklej przytaczałby swoje spostrzeżenia (nawet krytyczne), w merytorycznej polemice.

Nie zasłaniam się byciem w klubie Sonus Faber. Mam jedynie dość niekompetencji, braku wiedzy, braku swojego zdania i merytoryki.

Jak się powyższe pojawi porozmawiamy o obiektywizmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A nie zwróciłeś uwagi w jakim tonie się do mnie koledzy odnoszą, tak na marginesie?

Zwróciłem. Podobne rzeczy przechodziłem niedawno na innym forum. Na szczęście w porę zrozumiałem, że to nie było miejsce dla mnie.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie ma sensu udawadniać już swoich racji w watku SF czy Olympici to dobre kolumny czy nie, warto jednak pisać rzetelnie o doświadczeniach z produktami Sonus Faber w swoim systemie i to powinno być naszą regułą. Odsłuchy w sklepach czy na AS mijają się z celem wydawania jednoznacznej 100% opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zwróciłeś uwagi w jakim tonie się do mnie koledzy odnoszą, tak na marginesie?

Zwróciłem. Podobne rzeczy przechodziłem niedawno na innym forum. Na szczęście w porę zrozumiałem, że to nie było miejsce dla mnie.

 

Wydaje mi się, że gdybyś napisał np. Mam/miałem kolumny xxxx i okazało się że są do bani to zasypali by Cię gradem pytań o klocki, kable i inne takie pierdoły.

Nie ma znaczenia na jakim jesteś forum, jeżeli kopiujesz cudze opinie jesteś tak samo traktowany. Możesz sobie lubić lub kochać swoje Kefy i inne które masz i nikomu nic do tego. Każdy kiedyś zaczynał od Techniksa Diory Unitry i im podobnych. Nic w tym nadzwyczajnego - sam tak miałem. Mój pierwszy zestaw to był Technics CD 470 + Technics cośtam 800 (dzielony-wow) i kolumny Unitry. Czy z tego powodu mogę pisać że Kefy to dno bo ich nie miałem ale ktoś tak napisał?

Popatrz na górę strony - Sonus Faber CLUB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak dla rozładowania napięcia i dla zaprzestania kopaniny leżącego poradźcie co wstawić pomiędzy Theta Miles a SF Cremona Auditor. Tak ażeby mezaliansu w drugą stronę nie było.

Dla ułatwienia zadania:

Pokoik 25m (3 m wysoki)

Muzyka raczej spokojna

Akustyka pomieszczenia do dupy bez widoków na poprawę.

 

Może coś komuś przypadkiem przyjdzie do głowy z nudów.

 

Wzmacniacz do ilu tysięcy?

Kup duży wełniany dywan...polecam polski Dywilan...

Do 25 metrów Auditor trochę małe...wystarczy Tobie Basu?

Pod kolce podstawek polecam podłożyć podkładki od Harmonixa...lepsza artykulacja niskich tonów gwarantowana;-)

 

Jest jeszcze jeden ważny aspekt. Najcenniejsze są wg mnie własne doświadczenia, dlatego w tym hobby warto dużo słuchać i samemu wyrabiać sobie opinię o sprzęcie i dźwięku. Czasami i takie słuchanie nie wystarcza. Czasami nawet jest złudne, bo wystarczy, że tor zosał złożony nieumiejętnie i system NIE GRA. A potem jeden człowiek bierze dany klocek, podpina w innym torze i zaczyna GRAĆ. Sam o tym niejdnokrotnie się przekonałem.

 

Mądre słowa. Ja również tego doświadczyłem. Połączenie Sonusów z wzmakami Gryphona okazało się tragedią...sądziłęm więc, zę to Sonusy są do doopy bo Gryphon MUSI znać się na wzmakach...ale to było wiele lat temu...wtedy jeszcze wierzyłem w tzw. renomę niektórych producentów, teraz wierzę tylko w to co usłyszę...

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne podsumowanie Magnepana. Myślę, że kolega dd6 zrozumiał już, że nie można tak kategorycznie i jednoznacznie potępiać czegoś, co usłyszało się przypadkowo. Przecież ma swoją własną opinię i na drugi raz pewnie zaznaczy, w jaki sposób doszedł do podobnych wniosków. A z czasem też osłucha więcej sprzętów i przestanie się opierać na opiniach nawet wieloletnich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kolega dd6 zrozumiał już, że nie można tak kategorycznie i jednoznacznie potępiać czegoś, co usłyszało się przypadkowo.

 

Odsłuch był w salonie, ale nie powiedziałbym, że był przypadkowy. To były trwające pół dnia odsłuchy porównawcze w celu zakupu kolumn. I były ze mną jeszcze 4 inne osoby.

 

Inna rzecz, że Olimpici szybko odpadły.

Edytowane przez dd6

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech zgadnę po pierwszej nutce ;)

jak w teleturnieju jaka to melodia ;)

 

A elektronika była twoja skoro ok 12 godzin trwał odsłuch no i jechałeś z zamiarem kupna ?

Ja tak właśnie zrobiłem , i co ostatecznie kupiłeś nie wiem czy dobrze pamiętam Dali epicon 6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.