Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem tylko minimy. Znawca nie jestem i się za takiego nie uważam. Ty piszesz ze miałeś wiele konstrukcji i fajnie tylko jeśli ktoś kto tak dobrze zna konstrukcje sf nie potrafi odróżnić ea1 od ea2 dla mnie przestaje być autorytetem. Pisać można wiele. Myśle ze nie ma co tego więcej rozstrzasac. Pozdrawiam.

 

Jena para SF to za mało aby oceniać czy Minima Vintage zagra w pomieszczeniu większym niż 20m, ale wszystko przed Tobą

najlepiej sprawdź samemu a zdziwisz się i to bardzo.

 

Minimy mają SPORE ograniczenia w stosunku do Minima Vintage która jest lepiej dopracowana pod względem technicznym. Objawia się to lepszym zejściem na basie i jakości całego brzmienia. Generalnie Minima Vintage brzmi lepiej od swojego protoplasty pomimo użycia innych ( i nie koniecznie gorszych ) przetworników od oryginału.Oryginalna Minima schodziła do 70Hz na dole zaś Minima Vintage do 55Hz i niżej - to bardzo ważne przy słuchaniu symfonicznego grania.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jena para SF to za mało aby oceniać czy Minima Vintage zagra w pomieszczeniu większym niż 20m, ale wszystko przed Tobą

najlepiej sprawdź samemu a zdziwisz się i to bardzo.

 

A może napiszesz jakie masz/miałaś wrażenia po odsłuchach w własnym systemie Guarneri Evolution. Jako osoba lubiąca dźwięk z podstawkowców i jako znawca SF myślę, że masz wiele ciekawych spostrzeżeń odnośnie tego modelu ale i względem zestawienia dźwięku z wcześniejszymi (starszymi), modelami.

Ps. Jaki byś zarekomendował wzmacniacz do Guarneri Evolution tak by zdobyć upragnioną synergie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pisz po raz 30 że do Sonusów najlepszy wzmacniacz to Krell 400ix - jest wiele innych konstrukcji z którymi Sonusy

zagrają bardzo dobrze.

Napiszę to i po raz 245...BO TAKA JEST PRAWDA...

 

Jeszcze trochę za mało wiesz o możliwościach SF i Minimach ale zawsze możesz się trochę podszkolić - wszystko przed tobą.

A Ty już wiesz wszystko;-)?

Nie przeginasz trochę? Kilka razy w tym wątku napisałeś różne bzdury na temat kolumn Sonus Faber...

Daj spokój z tym pouczaniem i nim następny raz coś napiszesz na temat kolumn tej firmy sprawdź dwa razy co i jak...

 

Oryginalna Minima schodziła do 70Hz na dole zaś Minima Vintage do 55Hz i niżej - to bardzo ważne przy słuchaniu symfonicznego grania.

 

Symfonicznego grania? Może od razu do symfoniki Mahlera i oper Wagnera;-)...

 

Uwaga, uwaga...Kolega Magnepan prezentuje kolumny do SYMFONICZNEGO grania...wszyscy patrzymy na poniższe zdjęcie...

 

maxresdefault.jpg

 

jeszcze by się przydał fotel z pasami aby przypiąć się i nie zostać zdmuchniętym przez falę dźwiękową generowaną przez widoczne na fotce Minima Vintage...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to i po raz 245...BO TAKA JEST PRAWDA...

 

Może i prawda jest, nie przeczę nie miałem w domu Krella 400ix.

Przedmówcy zapewne chodziło, że na Krellu świat się nie kończy i warto podawać przyszłym odbiorcą do porównań wiele innych znakomitych amplifikacji z jakimi SF grają wyśmienicie, a nie ciągle przez lata pisać o jednym - idąc tym tropem za 10 lat wzmacniacza tego już nie będzie nawet na rynku wtórnym i co wtedy zrobimy? co podłączymy ? zapewne nić, bo nić nie zagra tak jak Krell.

ps. zachęcam do odkrywania nowych amplifikacji i i wyłonienie kolejnego Króla, który za parę lat osiągnie status legendy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i prawda jest, nie przeczę nie miałem w domu Krella 400ix.

Przedmówcy zapewne chodziło, że na Krellu świat się nie kończy i warto podawać przyszłym odbiorcą do porównań wiele innych znakomitych amplifikacji z jakimi SF grają wyśmienicie, a nie ciągle przez lata pisać o jednym - idąc tym tropem za 10 lat wzmacniacza tego już nie będzie nawet na rynku wtórnym i co wtedy zrobimy? co podłączymy ? zapewne nić, bo nić nie zagra tak jak Krell.

ps. zachęcam do odkrywania nowych amplifikacji i i wyłonienie kolejnego Króla, który za parę lat osiągnie status legendy :)

 

...piszę o tym wzmaku bo porównywałem go z 15 innymi w cenie 3000-15000 i żaden nie oferował IMO tak dobrego wysterowania małych monitorów Sonusa... jedynie polski Baltlab Epoca 2 okazał się dla niego ciekawą alternatywą np. w połączeniu z Minima Vintage...świetna barwa i muzykalność...a braki w basie nie były takie ważne, bo Minimy niższego basu nie mają a średniego też raczej nie za dużo...no ale może ja się mylę bo ktoś tu używa ich do słuchania utworów symfonicznych;-)

 

Nie martw się co będzie za 10 lat...dobrze serwisowane wzmacniacze mogą pracować przez 30 i więcej lat...

 

Sam podaj jakieś typy ,,nowych" legend...chętnie poczytam o nich w tym wątku...

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam podaj jakieś typy ,,nowych" legend...chętnie poczytam o nich w tym wątku...

 

Nowych legend z każdym rokiem przybywa. A nowe wzmacniacze zintegrowane mogące stać się legendą za kilka lat to z cała pewnością: Accuphase E470 i Pass Lab INT 250. Proszę.

I cóż, myślę, że deklasują Krella 400ix nie tylko w konfiguracji z Sonus Faber :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam podaj jakieś typy ,,nowych" legend...chętnie poczytam o nich w tym wątku...

 

Nowych legend z każdym rokiem przybywa. A nowe wzmacniacze zintegrowane mogące stać się legendą za kilka lat to z cała pewnością: Accuphase E470 i Pass Lab INT 250. Proszę.

I cóż, myślę, że deklasują Krella 400ix nie tylko w konfiguracji z Sonus Faber :)

 

Dodaj Devialeta 250 - to aktualna integra na której gra Moreno i napedza SF Cremony A - warto byłoby ten ' cud ' zaliczyć do

grona legend :-)

Pytałeś mnie czy miałem okazje posłuchać u siebie Guarneri Evolution - niestety nie ale przymierzam się bo jestem ciekaw

czy moje monobloki poradzą sobie z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś mnie czy miałem okazje posłuchać u siebie Guarneri Evolution - niestety nie ale przymierzam się bo jestem ciekaw

czy moje monobloki poradzą sobie z nimi.

 

A to przepraszam. Myślałem, że „przeszedłeś” już po wszystkich monitorach SF. Szczególnie, że zaczynałeś chyba w latach 90 o ile dobrze wyczytałem. Myślałem, że posiadając tak znaczne „doświadczenie” z wcześniejszymi konstrukcjami nie odmówisz sobie w domowym zaciszu obcowania z najnowszymi monitorami firmy i to już od paru dobrych lat.

Moja uwaga, ale i zapytanie wynika ze zbyt rzadkiego porusza na łamach forum wątku związanego z Guarneri Evolution. Zaznaczam to, ponieważ głośniki te są bardziej doskonalszym dźwiękowo urządzeniem niż Minimia Vintage. Uważam, że to właśnie te Sonusy powinno się rekomendować jako jedne z najlepszych monitorów firmy. Tym bardziej, że to produkt dla zaawansowanych melomanów wyczulonych na punkcie tonalnego zrównoważenia, dążących do uzyskania naturalnej barwy i wzorowej sceny przestrzennej. Nie grają one ani agresywnie (podbita góra pasma) ani romantycznie (zamulony przekaz średnicy). Mają jednaj fenomenalne muzyczne skupienie z lekką przewagą substancji nad detalami oraz niskich tonów nad wysokimi. Nie wiem czy zrozumiale się wyrażam. Gaurneri Evolution niczego nie brakuje, nie mają tez niczego w nadmiarze. Góra jest czysta, rozdzielcza tyle, że delikatna brakuje może szczypty blasku. Średnica jest dokładna i pięknie różnicująca barwę poszczególnych podzakresów samej średnicy, co sprawia, iż obcujemy z najwyższej klasy dźwiękiem – każdy dźwięk podawany jest z odpowiednim natężeniem i dokładna precyzja lokalizacji (dokładnie w tym miejscu gdzie powinien być). Z tymi głośnikami dostajemy „więcej” muzyki więcej dźwięków, mimo, iż góra jak wspomniałem w innych konstrukcjach może być bardziej namacalna. Choć to właśnie w GE owa plastyczność dźwięku jest naturalniejsza i nie zabuża mikrodetaliczności dźwięku, wręcz przeciwnie dodaje muzyce wyrazistości i rumieńców. Jeśli chodzi o bas również i w tym zakresie głośniki te są pełniejsze co przekłada się na większy wolumen dźwięku i walory dynamiczne – mniejszy dyskomfort utraty niższych częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam podaj jakieś typy ,,nowych" legend...chętnie poczytam o nich w tym wątku...

 

Nowych legend z każdym rokiem przybywa. A nowe wzmacniacze zintegrowane mogące stać się legendą za kilka lat to z cała pewnością: Accuphase E470 i Pass Lab INT 250. Proszę.

I cóż, myślę, że deklasują Krella 400ix nie tylko w konfiguracji z Sonus Faber :)

 

Zejdź na ziemię...piszesz o nowych wzmakach kosztujących koło 30 000 PLN...a 400xi kosztuje na rynku wtórnym 5000 PLN...nowy Mercedes klasy C też deklasuje kilkuletniego Golfa...porównuje się urządzenia w odpowiednich klasach cenowych a nie z różnych poziomów...

 

O Guarneri Evolution było już pisane wiele razy na tym forum, wystarczy dokładniej przeglądać odpowiednie watki, wiadomo że to świetne monitory i kto je słyszał temu zwykle się spodobały, choć sa wyjątki...

 

W Polsce jednak rynek na monitory za 60 tys PLN niemal nie istnieje...nawet 36 tyś PLN za te kolumny to za dużo dla większości Rodaków...za tyle chce je sprzedać pewien sklep od kilku tygodni...

 

Niestety Polska to nie Dubaj i 90% aktywnych uczestników tego forum ma ograniczone środki finansowe, więc większość szuka kolumn SF kosztujących do 10 tyś PLN lub maksymalnie 20 tyś PLN i najlepiej z drugiej ręki...to samo z wzmacniaczami i cała resztą...

 

Dodaj Devialeta 250 - to aktualna integra na której gra Moreno i napedza SF Cremony A - warto byłoby ten ' cud ' zaliczyć do

grona legend :-)

Pytałeś mnie czy miałem okazje posłuchać u siebie Guarneri Evolution - niestety nie ale przymierzam się bo jestem ciekaw

czy moje monobloki poradzą sobie z nimi.

 

Cud to Reimyo...znów się pomyliły Tobie nazwy...

 

A tak a propos...Devialet 250 sobie z Guarneri Evolution radzi wyśmienicie...

 

Devialeta 250 - to aktualna integra na której gra Moreno i napedza SF Cremony

 

 

Pomyłka....

 

I zapamiętaj sobie, że zaglądanie do czyjegoś domu bez zaproszenia to szczyt chamstwa...ale wiem, ze to dla Ciebie norma o czym zreszta kilku szacownych userów tego forum już kilka razy pisało w ostatnim czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka....

 

I zapamiętaj sobie, że zaglądanie do czyjegoś domu bez zaproszenia to szczyt chamstwa...ale wiem, ze to dla Ciebie norma o czym zreszta kilku szacownych userów tego forum już kilka razy pisało w ostatnim czasie...

 

Przecież chwaliłeś się posiadaniem Devialeta przez kilka dobrych miesięcy i nawet sam założyłeś Devialetowski wątek .......

gratulowałem zakupu bo prezentacja dźwięku Devialet Premier spodobała mi się swego czasu. Tak więc nie pisz teraz BZDUR

że ktoś Ci wchodzi do M3 albo M4. Jak obawiasz się zaglądania przez okno to po co tu jesteś ?

Po co mnie PROSIŁEŚ abym pomógł Ci w otrzymaniu od Devialeta gratisowego oprogramowania dla SF Cremona A oddając swój głos do liczby posiadaczy Devialeta i SF Cremona A, he,he, już się zapomniało ? Wiem, wiem, pamięć bywa ulotna w takich

momentach. Ale w końcu to drobiazg i mała rzecz więc ....

 

A to przepraszam. Myślałem, że „przeszedłeś” już po wszystkich monitorach SF. Szczególnie, że zaczynałeś chyba w latach 90 o ile dobrze wyczytałem. Myślałem, że posiadając tak znaczne „doświadczenie” z wcześniejszymi konstrukcjami nie odmówisz sobie w domowym zaciszu obcowania z najnowszymi monitorami firmy i to już od paru dobrych lat.

Moja uwaga, ale i zapytanie wynika ze zbyt rzadkiego porusza na łamach forum wątku związanego z Guarneri Evolution. Zaznaczam to, ponieważ głośniki te są bardziej doskonalszym dźwiękowo urządzeniem niż Minimia Vintage. Uważam, że to właśnie te Sonusy powinno się rekomendować jako jedne z najlepszych monitorów firmy. Tym bardziej, że to produkt dla zaawansowanych melomanów wyczulonych na punkcie tonalnego zrównoważenia, dążących do uzyskania naturalnej barwy i wzorowej sceny przestrzennej. Nie grają one ani agresywnie (podbita góra pasma) ani romantycznie (zamulony przekaz średnicy). Mają jednaj fenomenalne muzyczne skupienie z lekką przewagą substancji nad detalami oraz niskich tonów nad wysokimi. Nie wiem czy zrozumiale się wyrażam. Gaurneri Evolution niczego nie brakuje, nie mają tez niczego w nadmiarze. Góra jest czysta, rozdzielcza tyle, że delikatna brakuje może szczypty blasku. Średnica jest dokładna i pięknie różnicująca barwę poszczególnych podzakresów samej średnicy, co sprawia, iż obcujemy z najwyższej klasy dźwiękiem – każdy dźwięk podawany jest z odpowiednim natężeniem i dokładna precyzja lokalizacji (dokładnie w tym miejscu gdzie powinien być). Z tymi głośnikami dostajemy „więcej” muzyki więcej dźwięków, mimo, iż góra jak wspomniałem w innych konstrukcjach może być bardziej namacalna. Choć to właśnie w GE owa plastyczność dźwięku jest naturalniejsza i nie zabuża mikrodetaliczności dźwięku, wręcz przeciwnie dodaje muzyce wyrazistości i rumieńców. Jeśli chodzi o bas również i w tym zakresie głośniki te są pełniejsze co przekłada się na większy wolumen dźwięku i walory dynamiczne – mniejszy dyskomfort utraty niższych częstotliwości.

 

Ładny opis - może uda mi się posłuchać Guarneri Evolution , chociaż mój target to Stradivarii.......tymczasem kilka ciekawych opinii o GE.

 

http://www.hifinews.co.uk/news/article/sonus-faber-guarneri-evolution-pound;12490/9639

http://www.stevehuffphoto.com/sonus-faber-guarneri-evolution-review/

http://www.6moons.com/audioreviews/sonusfaber2/2.html

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/433-guarnieri-evolution

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież chwaliłeś się posiadaniem Devialeta przez kilka dobrych miesięcy i nawet sam założyłeś Devialetowski wątek .......

gratulowałem zakupu bo prezentacja dźwięku Devialet Premier spodobała mi się swego czasu. Tak więc nie pisz teraz BZDUR

że ktoś Ci wchodzi do M3 albo M4. Jak obawiasz się zaglądania przez okno to po co tu jesteś ?

Po co mnie PROSIŁEŚ abym pomógł Ci w otrzymaniu od Devialeta gratisowego oprogramowania dla SF Cremona A oddając swój głos do liczby posiadaczy Devialeta i SF Cremona A..

 

Z Tobą na prawdę nie da się rozmawiać w normalny sposób...nie rozumiesz podstawowych spraw...jeśli ja piszę o tym co posiadam to jest co innego niż gdy ktoś inny mądrzy się oznajmiając że AKTUALNIE mam to czy tamto...jeszcze raz napiszę teraz wielkimi literami, że to jest CHAMSTWO i BEZCZELNOŚĆ...

 

A jestem tu po to aby pisać z osobami znającymi zasady kulturalnego zachowania do których nie zaliczasz się, czego potwierdzeniem jest tylko wypominanie mojej prośby sprzed chyba dwóch lat, którą skierowałem do 20 czy 30 osób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Morena i Magnepan dajcie sobie po razie i spokój bo przez cały czas jest wojna na udowadnianie swojej racji w tym klubie , przecież łączy nas wszystkich tutaj ta sama pasja do produktów zacnej marki Sonus Faber :)

Czy może się mylę ;)

Grajmy do jednej bramki i będzie naprawdę aż miło pisać i czegoś mądrego się dowiedzieć na naszym forum :)

 

A tak dla zmiany tematu to zmieniłem interkonekt na Kimber 1130 i powiem walam że moje Olympiki niesamowicie mnie zaskoczyły swą dynamiką , zmiana tak obrazowo w dźwięku to taki dała efekt jak by zdjąć kołdrę z kolumn :)

Niesamowita jazda , czy ktoś z was próbował okablowanie Kimbera do swoich Sonusów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Koledzy

Morena i Magnepan dajcie sobie po razie i spokój bo przez cały czas jest wojna na udowadnianie swojej racji w tym klubie , przecież łączy nas wszystkich tutaj ta sama pasja do produktów zacnej marki Sonus Faber :)

Czy może się mylę ;)

Grajmy do jednej bramki i będzie naprawdę aż miło pisać i czegoś mądrego się dowiedzieć na naszym forum :)

 

 

 

Daremny Twój apel kolego,wszędzie tam gdzie pojawia się Magnepan,pozostaje spalona ziemia. Jest to osobnik mający wyjątkowy "talent" do strollowania każdego wątku. Przykro mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Tobą na prawdę nie da się rozmawiać w normalny sposób...nie rozumiesz podstawowych spraw...jeśli ja piszę o tym co posiadam to jest co innego niż gdy ktoś inny mądrzy się oznajmiając że AKTUALNIE mam to czy tamto...jeszcze raz napiszę teraz wielkimi literami, że to jest CHAMSTWO i BEZCZELNOŚĆ...

 

Zatem ja zabiorę głoś w sprawie by nie tylko panom Moreno i Magnepan wyjaśnić pewne kwestie ale wszystkim innym osobą z tego forum.

Powyższy spór o wyjawianie jak mniemam informacji (nie będę analizował z przed kiedy i czy nadal są aktualne), przez kolegę Moreno będącymi informacjami na temat rzekomego stanu posiadania pana Magnepan nie są w ocenie prawnej czymś nieprzyzwoitym (trudno pisać niedozwolonym).

Jeśli tak było, że kolega Magnepan w rozmowie prywatnej za pomocą środków elektronicznego przekazu z kolegą Moreno podał jakąkolwiek informację to właścicielem tej informacji staje się Magnepan i ma takie samo prawo do jej rozpowszechniania. Stąd oburzenie kolegi nie powinno mieć miejsca na łamach ogólnych tego portalu (może kolega co najwyżej mieć żale sam do siebie). Jeśli zaś kolega Magnepan podał daną informację na forum publicznym to informacja ta staje się informacją ogólnie dostępną i każda osoba może korzystać z tej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.Vader te informacje są opisane przez Moreno w dwóch wątkach ( Devialet i Klubie Sonus Faber ). Nie rozmawiałem z Moreno

ani osobiście ani telefonicznie, nie mieliśmy okazji się poznać. Moreno dzisiaj ma zły dzień i spadek formy.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

Znafco 7 cudu świata , po jakie licho tu zaglądasz ? Przecież nie masz zielonego pojęcia o Sonus Faber.Zmykaj do klubu Lebena.

 

A nie mówiłem?:-)

Naczelny troll AS,wszędzie gdzie wlezie,zostawia takie resztki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla zmiany tematu to zmieniłem interkonekt na Kimber 1130 i powiem walam że moje Olympiki niesamowicie mnie zaskoczyły swą dynamiką , zmiana tak obrazowo w dźwięku to taki dała efekt jak by zdjąć kołdrę z kolumn :)

Niesamowita jazda , czy ktoś z was próbował okablowanie Kimbera do swoich Sonusów ?

 

Witam kolegę :)

Gratuluję nowego nabytku i już na samym początku zapytam czemu zrezygnowałeś z poszukiwań Harmonixa 101 GP? (ciekawi mnie o o ile mogę wiedzieć :))

Co do Kimbera 1130, wybrałeś jak widzę bardzo wysoki model tego producenta i nadal XLR. Nie słuchałem go ale korci mnie pewna myśl i zastanawiam się jak blisko tej łączówce w barwie z moim AC Absolute? - obydwa to 100% Ag! Bo to, że kolejna zasłona opadła to jestem pewien - tak musiało być przy zmianie na tej klasy przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Vader

Wiesz a propo Harmonixa to bałem się zbyt ciemniejszego dźwięku tak jak ty my mówiłeś :)

Parę osób z forum między innymi Tomkly radził kupić mi Kimbera i zaryzykowałem .

Zresztą nawet nie było okazji do wypóbowania i kupna Harmonixa , z resztą o podróbkę na wtórnym rynku łatwo :)

Co do Kimbera to naprawdę bardzo mnie zaskoczył sama łączeniówka potrafi tyle zdziałać że tak naprawdę zmieniła charakter dźwięku całego systemu , ale to akurat cieszy mnie najbardziej , zwłaszcza że Olympiki bardzo mnie zaskoczyły swym potencjałem .

Dlatego też pytam się na forum czy ktoś miał lub próbował łączyć SF z okablowaniem Kimber ,

Pozdo

 

A wcześniej jakieś 2 tyg przed zmianą interkonektu , zmieniłem zasilanie Wzmaka i listwy zasilającej z Harmonixa 350 SM na M2R i to posunęło dalsze konieczne zmiany , chociaż wcale tak naprawdę nie musiałem bo grał bajecznie , ale pare zł było więc dwa razy się nie zastanawiałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też pytam się na forum czy ktoś miał lub próbował łączyć SF z okablowaniem Kimber ,

 

Nie miałem okazji łączyć Kimbera z Sonus Faber bo od samego początku zagraniczni dystrybutorzy zalecali łączenie SF

z Transparent Audio który zgrywa się niemalże idealnie zaczynając od modelu Plus, Super , Ultra na Reference kończąc..

 

Ale zastosowałem połączenie SF poprzez Kubala - Sosna i Vovox Textura również z dobrym skutkiem. Jednak z w/w imho

Transparent Audio jest najlepszym towarzyszem dla Sonusa i generalnie bardzo dobrym kablem głośnikowym pasującym

do innych brandów.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy signum to będzie skok jakościowy po minimie amator?Nadają się do lampy na el34?

 

Kolega wciąź sobie i w klubie zadaje pytania - które z wstępnych produktów Sonusa będą lepsze. Już najwyższy czas na testy

i próby we własnym systemie - doświadczenia to najlepsza szkoła poznania i wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już musisz zmieniać to moze na coś z jednak wyższej półki...Electa Amator...na przykład...raz a dobrze;)

 

to jest świetny kierunek ! należy jednak mieć na uwadze, że aby wykorzystać potencjał tych kolumn trochę walki i serca będzie trzeba w to włożyć :)

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.