Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Vader

Przewód właśnie taki na dzień dzisiejszy potrzebuję bo IC tak mi odsłonił dźwięk że tej tajemniczości i czerni zaczęł brakować , i domyślam się że to mojej głośnikówka była wina ( za chłodno w dźwięku się zrobiło, trochę :)) i tak sprzedałem głośnikowy Chord Signature a w jego miejsce będzie Kimber Monocle X , zresztą dam znać jak z dźwiękiem później po 2 tyg jak przyjdzie ,kupiłem w Angli i już jedzie do mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wielka szkoda,że kolejny wartościowy klub został strollowany prze naczelnego blagiera i ściemniacza AS. To jego ulubiona metoda,wleźć do wątku,gdzie dyskutują fani marki i nasrać na środek salonu. Magnepan z dużym prawdopodobieństwem nigdy nie miał tego o czym pisze,nigdy nie słuchał obecnych produktów Sonusa i nie miał żadnej pary Extrem,nie dajcie się robić w bambuko. Może widział je na żywo,jak mu Wiśniewski pokazał,też jest z Łodzi:-).

 

Jako naczelny adwersarz M w wątkach muzycznych mam chyba prawo stanąć tym razem w jego obronie.

 

W tym klubie jest on obecny od dosyć dawna (co najmniej od wpisu #602 sprzed trzech lat) i osobiście raczej nie mam wątpliwości, że doświadczenia z SF ma rzeczywiście bogate (w opisach swoich konkretnych i faktycznych wrażeń odsłuchowych jest konsekwentny).

Problem konfabulacyjny zaczyna się wtedy, gdy wyraża opinie wykraczające poza te doświadczenia - a największy wtedy, gdy ktoś woła "SPRAWDZAM". Wtedy pojawia się niestety czyste pieniactwo, mataczenie i bezsensowne atakowanie oponentów.

 

Dla zainteresowanych - tak to wyglądało w zakładce muzycznej:

http://www.audiostereo.pl/bach-kantaty_5179.html/page__st__250#entry3637141

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak koledzy proponuje wzmak grający w klasie D Chord Electronics .

 

Z klasą D jest tak, że aby stworzyć wzmacniacz, który potrafi dobrze zagrać potrzebne są AUTORSKIE rozwiązania a nie wstawianie kupionych modułów za 80 Euro i ich lekkie modyfikowanie. Niestety wiele firm poszło drogą na skróty i stąd mamy potworki brzmieniowe w klasie D. Tak na prawdę najlepszym sposobem na dobre wykorzystanie potencjału klasy D to połączenie jej z układami pracującymi w klasie A, stworzenie hybrydy czerpiącej to co najlepsze z obu tych klas czyli kontrolę basu i przejrzystość klasy D z muzykalnością klasy A.

 

Nie znam wzmacniaczy Chorda ale ta firma ma duże zaplecze technologiczne i wybitnego konstruktora, specjalistę od dźwięku cyfrowego Roba Watts. Bardzo możliwe, że udało im się stworzyć ciekawy wzmak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...na firmowej stronie tym się SF nie chwali...może to jakaś wersja ,,odchudzona" dla naszego rynku...po prostu darowali sobie możliwość wymiany kolorków boczków w serii Kameleon i chyba pozbyli się niby skóry z ich obudowy...kształt bowiem bardzo przypomina Kameleonki...

 

8000 PLN za cały set do kina domowego to już jakiś chiński dumping...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...na firmowej stronie tym się SF nie chwali...może to jakaś wersja ,,odchudzona" dla naszego rynku...po prostu darowali sobie możliwość wymiany kolorków boczków w serii Kameleon i chyba pozbyli się niby skóry z ich obudowy...kształt bowiem bardzo przypomina Kameleonki...

 

8000 PLN za cały set do kina domowego to już jakiś chiński dumping...;-)

Tak jak Vader napisal-frontem do klienta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie nowości Sonus Faber wyczytałem:

"Sonus faber Principia to aktualnie najtańsza seria kolumn w katalogu włoskiego producenta. W skład jej wchodzą dwie konstrukcje podłogowe, dwa monitory oraz dedykowany głośnik centralny. Niezwykle solidne i sztywne obudowy, nowoczesny projekt oraz przede wszystkim firmowe brzmienie Sonus faber sprawiają, że seria Principia jest wyjątkowo ciekawą propozycją na rynku. A przekonać się o tym będzie można już w najbliższych tygodniach"

 

Oficjalna premiera ma nastąpić na przełomie marca/kwietnia tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z nowymi topowymi konstrukcjami SF jest taki, że mało kto miał z nimi kontakt w salonie odsłuchowym a jeszcze mniej u siebie w domu/mieszkaniu.

 

Dowiedziałem się dziś od obecnego dystrybutora Sonus Faber, że dedykowane salony do odsłuchu Guarneri Evolution i Amati Futura są następujące: Warszawa - Salon Marantz, Katowice - Salon Audio Styl, Szczecin - Salon Audiofil, Poznań - Salon Koris, Olsztyn - Salon Corab, Gdynia - Salon Kezard.

Jak widać wedle powyższego, można je odsłuchać. Pisałem o tym kilka wiadomości wcześniej, wystarczy chcieć, umówić się, pojechać i mieć to za sobą :)

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się dziś od obecnego dystrybutora Sonus Faber, że dedykowane salony do odsłuchu Guarneri Evolution i Amati Futura są następujące: Warszawa - Salon Marantz, Katowice - Salon Audio Styl, Szczecin - Salon Audiofil, Poznań - Salon Koris, Olsztyn - Salon Corab, Gdynia - Salon Kezard.

Jak widać wedle powyższego, można je odsłuchać. Pisałem o tym kilka wiadomości wcześniej, wystarczy chcieć, umówić się, pojechać i mieć to za sobą :)

 

Jak już się tyle dowiedziałeś to warto było spytać jaką mają REALNĄ ofertę NA MIEJSCU do odsłuchu...

 

W Warszawie na przykład mają na miejscu tylko z wyższej półki Amati Futura, dwie Olympici...brak więc całej trójki najwyższych kolumn...Aida, Lilium, Cremonese, nie ma Guarneri Evolution...

 

Taka jaka jest oferta realnie dostępna w Wawie jest moim zdaniem żałosna...w końcu to stolica 37 milionowego narodu...

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym warunki odsłuchowe w "salonie" marantza w Warszawe to qpa śmiechu.

 

Pracownicy salonu uważają zaś, że mają super dobre DWIE sale odsłuchowe...;-)

 

A jak jest w innych miastach, pomijając Katowice bo ten salon znam, może gdzieś indziej nie jest już tak dramatycznie?

Zastanawiam się też nad kolejną marką jaką przejął Horn, mianowicie Audio Research - czy te produkty też będą wystawiane w salonach Denon w G.Handlowych? Zastanawiam się bo zaczyna się robić u tego dystrybutora potencjał na sprzedaż marek premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otencjał się robi, ale nie przekłada się to na model i sposób sprzedaży - klocki "premium" to nie towar do sprzedaży w "dziupli" w galerii handlowej ;-)

 

Własnie o tym piszę, zastanawiam się co zrobią, jaki obiorą kierunek - dystrybucja innym salonom czy sprzedaż własna, a jeśli własna to gdzie? bo chyba nie w G.Handlowych, ale może się mylę, może dział marketingu tej firmy wie lepiej :)

ps. Wiem tylko tyle, że w tej firmie jest od tamtego roku nowy dyr. sprzedaży który nie miał nigdy nić wspólnego z HiEndem (nawet prywatnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wyraznie napisane jest w informacji że ogłoszenie zostało usunięte przez pracownika allegro.

to raczej wał ja pisał moreno.

 

Nikt przy zdrowych zmysłach nie opuszcza tak szybko o tak dużo...trochę wcześniej cena była z 35 tyś PLN...

 

Nie znam się na Allegro bo nie kupuję sprzętu audio za jego pośrednictwem, za dużo dziwnych akcji tam się dzieje...

 

Za to mogę polecić hifi.pl jeśli jest możliwość odbioru osobistego...tu też trafiają się kombinatorzy ale na moje oko jest ich mniej niż na Allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, z Twoich wypowiedzi tu w klubie orientuję się, że napędzasz Sonusy Devialetem i jesteś z tego bardzo zadowolony. Miałeś może okazję odsłuchać ich z innymi wzmacniaczami w klasie D? Pytam, bo intrygują mnie ostatnio końcówki w klasie D, ale na modułach hypex ncore lub Pascal X-pro. Niestety, u nas opinii o nich trudno uświadczyć. Ja gram na Olympicach I napędzanych integrą Luxmana (505U), jestem bardzo zadowolony, ale jednak ta klasa D nie daje mi spokoju ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz podrzucę Ci cos od siebie, testowałem wielokrotnie połączenie Primare PRE32+A34.2 z Olympicami I, II i III, a także Primare PRE60+A60 z Guarneri Evo i moim zdaniem były to synergiczne połączenia. Dodatkowo synergię wzmacniała zmiana okablowania z "zalecanych" cardasów na kimbery.

 

 

 

Robo, Vader - ogłoszenie wróciło ;-)

 

http://allegro.pl/sonus-faber-olympica-iii-i6059075641.html

Edytowane przez Nexus_6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.