Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz więcej na tym forum złośliwości i narzekania. No ale takie zachowanie jest wygodne...nie trzeba o niczym czytać, nie trzeba poszerzać swojej wiedzy...po prostu wpadamy do każdego wątku i ,,popisujemy" się swoimi ,,złotymi" myślami...

 

Dla tych osób na forum, które cenią sobie rzetelną informację należy powiedzieć, że to nowe CUŚ od SF ma nawiązywać do początków działalności Franco Serblina w zakresie projektowania zestawów głośnikowych.

 

Stworzył on w 1980 roku swoją pierwszą konstrukcję i nazwał ją SNAIL PROJECT (Projekt Ślimak). Wg. jego słów inspirował się projektami Leonarda. Coś w tym musiało być bo wyglądała dość renesansowo;-)

 

Sonus%202.jpg

 

Był to rok 1980 i trochę inne możliwości technologiczne niż dzisiaj.

 

Dziś mając np. wzmacniacze w klasie D można zaprojektować All In One. Więc w roku 2016 ówczesny projekt Serblina może wyglądać tak jak to pokazano podczas prezentacji SF16:

 

0616sf16.jpg?itok=E9MDkb5j

 

A co do ceny to jest wysoka, bo dziś takie wyroby mają trafiać do miłośników gadżetów z dobrymi bonusami rocznymi a nie do ciułaczy w sweterkach...inne czasy, inny target. Takie czasy. Zawsze można wyjechać do Korei Północnej aby sobie pomieszkać w kraju wiecznej szczęśliwości, gdzie słowo High-End nie będzie nas prześladować po nocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu , iż w moim odczuciu wygląda beznadziejnie.......takie brzydactwa może kochać tylko matka :)

 

Wszystko zależy od tego w jakim wnętrzu się daną rzecz umieści. To jest sprzęt ,,na wypasie" i pasuje do takich wnętrz gdzie pierwszy lepszy mebelek kosztuje kilkanaście tysięcy Euro;-)

 

sonus_faber_sf_16_review_matej_isak_2016_2017_mono_and_stereo%2B-%2B26-1.jpg

 

sonus_faber_sf_16_review_matej_isak_2016_2017_mono_and_stereo%2B-%2B25-1.jpg

 

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego w jakim wnętrzu się daną rzecz umieści. To jest sprzęt ,,na wypasie" i pasuje do takich wnętrz gdzie pierwszy lepszy mebelek kosztuje kilkanaście tysięcy Euro;-)

 

sonus_faber_sf_16_review_matej_isak_2016_2017_mono_and_stereo%2B-%2B26-1.jpg

 

sonus_faber_sf_16_review_matej_isak_2016_2017_mono_and_stereo%2B-%2B25-1.jpg

ej https://www.youtube.com/watch?v=rx3wpPnHrPg

Piekna rzecz - kolejna zreszta tej firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie.

 

Jestem amatorem jeśli chodzi o audio, lecz zawsze podobały mi się wyroby SF. Chce zakupić model minuetto ,jaki wzmacniacz polecicie do tych monitorkow ? Nie jestem melomanem ,słucham jazzu,bluesa, rocka. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Dziękuje i pozdrawiam.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Jestem amatorem jeśli chodzi o audio, lecz zawsze podobały mi się wyroby SF. Chce zakupić model minuetto ,jaki wzmacniacz polecicie do tych monitorkow ? Nie jestem melomanem ,słucham jazzu,bluesa, rocka. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Dziękuje i pozdrawiam.

 

Czemu akurat ten model chcesz zakupić?

Może dasz się przekonać na zakup innego modelu?

W jak dużym pokoju mają kolumny grać? Ile m2?

Jaki masz budżet na wzmacniacz i czy preferujesz tranzystor czy lampkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czemu akurat ten model chcesz zakupić?

Może dasz się przekonać na zakup innego modelu?

W jak dużym pokoju mają kolumny grać? Ile m2?

Jaki masz budżet na wzmacniacz i czy preferujesz tranzystor czy lampkę?

 

Są niedrogie myśle ,ze dlatego ;) chciałbym lampkę, miałem zmacniacze słuchawkowe lampowe wraz z lcd2.

Pokój około 20m2 wiec niewiele. Budżet niewiem ,nie chce szaleć ;)

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copland csa 28, z minuetto grał cudownie, do dzisiaj się zastanawiam dlaczego wówczas wybrałem concerto.

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

 

Czytałem gdzieś ,ze densen b100 daje radę, to prawda ?

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 m2 i Minuetto bez względu jaki wzmacniacz wybierzesz niestety szału nie będzie.

 

Pokój zamaly czy zaduzy ?

 

Albo pokój za duży, albo Minuetto za małe. Do wyboru, w zależności co łatwiej zmienić. Zakładam na wyrost, że pokój już masz i zmiana jest mniej realna niż wybór innych kolumn.

Generalnie moim skromnym zdaniem takie monitorki mimo że górą i środkiem zagrają prawdopodobnie świetnie to po bardzo krótkim zachwycie zabraknie dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copland csa 28, nad s300

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

http://allegro.pl/monitory-sonus-faber-minuetto-standy-drewno-i6314094148.html

te chcesz łyknąć? będziesz zadowolony!

 

Wspaniałe są! Gdybym miał luźne 3 kolasie, to łyknął bym je żeby mieć!

 

ale.... wolałbym te

http://allegro.pl/kolumny-stereo-dali-grand-diva-komis-myslenice-i6335667207.html

dołożyłbyś deko a głośniki na lata, na przeróżne pokoje, małe, duże, wzmacniacze słabe, mocne, wszystkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałam dołączyć do klubu i kilka pytań dla znawców marki.

Nabyłam te "starocie" tj. SF Minima Vintage :)

1) ile to ma grać, żeby zagrało? Mimo wygrzewania w 30 stopniach :), w pokoju 19 m, cholery nie grają

2) "przybić" do standów czy nie śrubować?

3) doginać czy nie?

4) wywalić i kupić inne? ;)

 

Jak na razie jedyny + to wygląd :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałam dołączyć do klubu i kilka pytań dla znawców marki.

Nabyłam te "starocie" tj. SF Minima Vintage :)

1) ile to ma grać, żeby zagrało? Mimo wygrzewania w 30 stopniach :), w pokoju 19 m, cholery nie grają

2) "przybić" do standów czy nie śrubować?

3) doginać czy nie?

4) wywalić i kupić inne? ;)

 

Jak na razie jedyny + to wygląd :)

 

Pozdrawiam

 

 

Zależy czego na tym słuchasz...jak Gangu Albanii to nie zagrają;)

 

Wtedy wywal jak najszybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałam dołączyć do klubu i kilka pytań dla znawców marki.

Nabyłam te "starocie" tj. SF Minima Vintage :)

1) ile to ma grać, żeby zagrało? Mimo wygrzewania w 30 stopniach :), w pokoju 19 m, cholery nie grają

2) "przybić" do standów czy nie śrubować?

3) doginać czy nie?

4) wywalić i kupić inne? ;)

 

Jak na razie jedyny + to wygląd :)

 

Pozdrawiam

 

 

Cofnij się kilka stron do tyłu. Tam w dłuższej dyskusji udowodniono że SF to dno i nie warto ich trzymać w domu, chyba że jako podstawka pod kwiatka. Ja ze swoich na zimę robię domki dla ptaków na balkon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, właśnie się rozgrywają, trochę im jeszcze brakuje do Dynek 160 i KEF LS50, ale mam nadzieję, że jednak nie wywalę.

Słucham wszystkiego:Ramsteina, AM Jopek, King of Lion, Metalica, Krall, ABBA, Stańko, Możdżer, Nightwish, znaczy dżem, mydło i powidło :)

A tych, co podłączają do betoniarki proszę o niezabieranie głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałbym dołączyć do klubu, od pół roku stałem sie szczęśliwym posiadaczem sonusów.

Sonus faber venere 2.5

mam pytanie do klubowiczów gdyż obecnie posiadam wzmacniacz marantz'a PM 8005 i wydaje mi się ze nie do końca to jest to .

czy mogę prosić o jakies sugestie co do innych wzmacniaczy które by się zgraly z venere.

dzięki z góry pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a Minuetto czy minima amator ? Jakie sa zasadnicze roznice ?

 

Witam

chciałbym dołączyć do klubu

posiadam sonus faber venere 2.5 I marantz pm 8005.

Jestem raczej zadowolony ale czegos mi brakuje

mogę prosić o inne wzmacniacze które fajnie się by zgraly z venere.

dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam Audiofili i wielbicieli Sonus Faber starej szkoly zwlaszcza!

 

Dopisuje sie do klubu z przypadkowo zakupionymi Sonus Faber Electa Amator I. Mialem bardziej ochote na II ale jak sie okazalo mkI kroluje bez sprzecznie - w dwojce nie ma tej gory - a po dlugich perypetiach - dobierania kabli, stremera, koncowki - twierdze ze:

 

Sonus Faber Electa Amator I to glosniki rewelacyjne - nie slyszlaem lepszych monitorow - i uwaga po dosc dlugich poszukiwaniach recepty na nie nie brakuje im nic z podlogowek!!!!! Bas zroznicowany, gleboki jak marzenie , szybki- a o gorze juz nie wspomne - znany gwizdek jest bardzo trudny do pobicia - jak wrecz tylko do dorownania mu.

 

Niestety malo ktory wzmacniacz jest w stanie je kontrolowac!!!!!! Na to trzeba uwazac najbardziej. Elektrokompaniet AW 180 gral, ale bas mimo byl troche misiowaty, nie do konca kontrolowany, gora nie odslonieta - nie ten tranzystor- w ogole nie tranzystor jezeli chce sie slyszec wybrzmienia gory - tym kolumnom trzeba by chyba wydajnego pradowo minimoum 2 * 300 watt i to gleboko sie zastanowic jakiego - a to moglobybyc bardzo drogo (zeby tranzystor zagral jak single ended to cena kosmos)

wiec wariant tanszy, ale bardziej problematyczny - lampy - ich wymiany, koszty nowych , bardzo duze prady, kilowat na lampie pradu stalego to tak jak chodzic kolo transformatora, a dotkniecie mokra reka takiej lampy pewnie skonczylo by sie teleportacja na druga strone.

 

Po zastosowaniu lampy single ended 845 w koncowki w klasie A 2*37 watt dopiero gra - i to z bardzo, dopiero z bardzo dobrymi komponentami - kable sa nie mniej wazne niz sam wzmacniacz i kolumny i zrodlo - zwlaszcza sieciowki dobrze dobrane

Przy czym koncowka podobna tez oparta na lampie mocy 845 ale uzyskujaca 2*30 watt dobrana w najlepszej konfiguracji lamp nie byla w stanie kontrolowac tych kolumn.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

z bardzo dobrze dobranymi lampami sterujacymi.

Z 845 jeszcze nie kombinowalem, nie wiem czy chce, i czy to cos juz da, pewnie minimalnie tak ewentualnie myslalem nad 845W chinskim, te czarne, bo przeciez nie kupie amerykanski RCA czy Jan - jakos tak za okolo 5000zl za sztuke .

Edytowane przez Andrze_2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.