Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Panowie

 

Szukalem tanszych sf, lecz jednak poszukam czegos "lepszegp" stawiam na SF MA wersja pierwsza,

 

Znalazlem http://www.ebay.pl/itm/Sonus-Faber-Minima-Amator-Vintage-1993-/291843416547?

 

Ale widze ,ze sprzedajacy je modyfikowal, jesli chodzi o zwrotnice. Czy to dobrze ? warto ?

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa współczesna Minima Vintage kosztowała jakieś 9-11kzł w zależności jak na ile skutecznie sie potafiłeś potargować. Czasy mamy trochę inne sprzęt wyniesiony ze sklepu przez nabywcę to już minus w zależności co kupimy 20-30%.

Jeszcze jedna sprawa, są rzeczy w audio których się nie poprawia albo je akceptujemy albo nie. To tak jak grzebać w Harbethah a potem próbować sprzedać za cenę prawie taka samą jak w sklepie. Moim zdaniem to PISowski sposób rozumowania.

Pozdrawiam,

Paweł

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minime amator sprzedałem rok temu za 3.6k ,za tyle samo kupiłem.Szalu kupujących nie było.

 

A ile ona miała lat? Trzeba wyjaśnić mniej zorientowanym, iż Minima Amator i Minima Vintage to są kolumny z różnych okresów produkcyjnych bo się jeszcze za chwilkę okaże, że model Vintage ludzie będą chcieli kupować po 4000 PLN;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozliwe ,ze sa dostepne jeszcze nowe minima vintage ?

 

http://www.rtvmax.pl/Sklep/Minima-Vintage,2,0,818,6087.htm

 

Raczej niemożliwe. Dawny dystrybutor wyprzedawał Vintage za jakieś 7 tyś PLN, a nowy chyba nie sprowadzał tego modelu bo wycofali go z oferty w międzyczasie. Ale kto wie, może gdzieś któryś sklep zachomikował jakąś parkę:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok padlo na minima vintage. Czas wybrac wzmak. Rozwazam dwa zakupy albo pojde narazie budzetowo i kupie densena b100, lub odrazu z grubej rury i zakupie lebena, czytale mw watkach ,ze te wzmacniacze radza sobie calkiem niezle z SF. Ale mam pytanie czy cos jest pomiedzy i cenowo i jakosciowo miedzy densenem a lebenem, moze byc lampa lub tranzystor chociaz blizej chyba mi do lampy. Pomozecie Panowie ?

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok padlo na minima vintage. Czas wybrac wzmak. Rozwazam dwa zakupy albo pojde narazie budzetowo i kupie densena b100, lub odrazu z grubej rury i zakupie lebena, czytale mw watkach ,ze te wzmacniacze radza sobie calkiem niezle z SF. Ale mam pytanie czy cos jest pomiedzy i cenowo i jakosciowo miedzy densenem a lebenem, moze byc lampa lub tranzystor chociaz blizej chyba mi do lampy. Pomozecie Panowie ?

 

Ja słyszałem piękny dźwięk Vintage z polskim Baltlabem Epoca 1v3. Cudo jeśli chodzi o wokale - jak w tej cenie oczywiście. Źródło to był CD Jolida. Kable jakieś tanie MITy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja słyszałem piękny dźwięk Vintage z polskim Baltlabem Epoca 1v3. Cudo jeśli chodzi o wokale - jak w tej cenie oczywiście. Źródło to był CD Jolida. Kable jakieś tanie MITy.

 

U mnie zrodlem bedzie mac i pliki flac, mam pytanie czy poscic sygnal przez wyjscie sluchawkowe czy usb ?

Co do muzyki: jazz,blues, troche popu i rocka.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Ile warto zapłacić za SF electa amator 1?

Jak w dobrym stanie i z pewnego źródła do odpowiedniego systemu to każde pieniądze;))

Skontaktuj się ze Squad05.

Dla mnie za takie granie jak u niego w systemie spokojnie ze 40 tys.;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o Minimę Vntage to proszę może komuś się przyda mozna zadzwonić i dopytać, potargować:

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/35/233125.php

Jednocześnie informuję że z ogłoszeniodawcą nie mam nic wspólnego ot zajrzałem to podaję dalej moż komus się przyda.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o Minimę Vntage to proszę może komuś się przyda mozna zadzwonić i dopytać, potargować:

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/35/233125.php

Jednocześnie informuję że z ogłoszeniodawcą nie mam nic wspólnego ot zajrzałem to podaję dalej moż komus się przyda.

 

NIeaktualne, wlasnie je zakupilem.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :D

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja. Bardoz chwalony wzmacniacz

Edytowane przez kivlov

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie czas na wzmacniacz, Chcialbym raczej lampe, mysle mocno o Lebenie 300. Ale moze ktos cos poleci ? Powiedzmy do 5000pln na poczatek.

 

Bede wdzieczny Pozdrawiam.

 

Ja od dwóch dni trenuję Lebena 300xs z Electą Amator II, fajnie jednak za wcześnie na wyciąganie zbyt szybkich wniosków bo Harbethy piątki miałem i ciężko się przestawić. Mam na myśli brzmienie Harbetha, bo Sonus a Harbeth to dwie inne bajki, ale tak samo dobre.

BTW,

Gratuluje zakupu :)

Pozdrawiam,

Paweł

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry już wieczór :).

Jako śweżak na forum oraz chętny do dołączenia do klubu zapytam o opinie na temat modelu Liuto Monitor.

Przeczesując zasoby forum spotkałem się ze szczątkową ilością wypowiedzi na ich temat.

Czy to godny następca Concertino? A może należało by porównać do innego modelu?

 

p.s dotychczas rozważałem opcję Minimy Amator, ale szczerze mówiąc bardziej ciągnie mnie do nowszych konstrukcji ze względu głównie na małe (lub w tym przypadku zerowe) wyeksploatowanie sprzętu, jasna historię, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liuto Monitor podobno to już nie ta szkola SF. Nie słuchalem, ale może ktos inny miał do czynienia i sie pochwali.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry już wieczór :).

Jako śweżak na forum oraz chętny do dołączenia do klubu zapytam o opinie na temat modelu Liuto Monitor.

Przeczesując zasoby forum spotkałem się ze szczątkową ilością wypowiedzi na ich temat.

Czy to godny następca Concertino? A może należało by porównać do innego modelu?

 

p.s dotychczas rozważałem opcję Minimy Amator, ale szczerze mówiąc bardziej ciągnie mnie do nowszych konstrukcji ze względu głównie na małe (lub w tym przypadku zerowe) wyeksploatowanie sprzętu, jasna historię, itp.

 

A czemu akurat ten model? W jakim metrażu mają zagrać i z jakim sprzętem? Potrzeba więcej informacji aby sensownie doradzić.

 

Mało jest informacji o tym modelu bowiem jego cena była dość wysoka, a należał do niższej serii ówczesnych SF. i kiedy był oferowany na rynku, większość osób wolała albo pójść w wyższą półkę czyli Cremony Auditor albo też wybrać podłogowe Liuto, które zdobyły sobie całkiem dobrą renomę. Liuto Monitor został trochę zapomniany i zmarginalizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu akurat ten model? W jakim metrażu mają zagrać i z jakim sprzętem? Potrzeba więcej informacji aby sensownie doradzić.

 

Mało jest informacji o tym modelu bowiem jego cena była dość wysoka, a należał do niższej serii ówczesnych SF. i kiedy był oferowany na rynku, większość osób wolała albo pójść w wyższą półkę czyli Cremony Auditor albo też wybrać podłogowe Liuto, które zdobyły sobie całkiem dobrą renomę. Liuto Monitor został trochę zapomniany i zmarginalizowany.

 

Hej. Dzięki za odpowiedź.

No właśnie, marginalizacja wynika tylko z relatywnie wysokiej pierwotnej ceny względem Cremony? A sama jakość grania?

Celowo nie podwałem metrażu ani sprzętu, bo chodziło mi o relatywną ocenę tych kolumn względem innych zarówno starszych, o których głównie rozmawia się na forum. A pytam akurat o nie bo mam propozycję zakupu z ekspozycji (z oryginalnymi standami) powiedzmy w cenie używanych Minim Vintage z kilku postów powyżej.

 

p.s. metraż to ok 20m2, sprzęt zostanie dopiero dobrany i to osobny temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20m2 + monitor? Przerabiane w 25m2. NIE gra. Szkoda czasu i dudków na kombinowanie z resztą gratów.

 

Jeśli Twoja wypowiedź odnosi się do Lutio to nie będę polemizował, bo ich nie znam. Natomiast jeśli masz na myśli monitory ogólnie to nawet nie wiesz jak bardzo ludzi wprowadzasz w błąd.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.