Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

No niby wiesz ale jednak chyba nie do końca...

 

Klub fanatyków Harbetha jest dwie ulice dalej...

.

 

 

No cóz z mojej strony było merytorycznie,z twojej jest marnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No cóz z mojej strony było merytorycznie,z twojej jest marnie.

 

Wychwalanie wszystkich modeli Harbetha jest merytoryczne? Nawet w klubie Harbetha są różnice co do wartości poszczególnych konstrukcji a Ty wywalasz w swoim opisie cały katalog produktów jako ósmy cud świata. trochę dystansu...

 

Jak chcesz coś opisać merytorycznie to napisz dokładnie jakie kolumny jaki system jaka muzyka i jakie różnice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

Pierwsza wiadomość jest taką, że takiej dobrej średnicy nie dostaniesz z innych kolumn w cenie poniżej 20 tyś PLN.

 

 

Dystansu?człowieku odniosłem się tylko do tego,nic ponad to. Nie jestem żadnym fanatykiem Harbetha,pokazałem tylko swój punkt widzenia,ale widzę,że cię uwiera,więc w miejsce Harbeth wipsuję ATC,reszta pozostaje bez zmian. Kolega ma 20 kilo złotych i ja podałem tylko propozycje. Rozumiem,że każde,odmienne od twojego zdanie nt.Sonusów,stawia adwersarza w roli fanatyka?szkoda czasu i słów.

Eot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Klub fanatyków Harbetha jest dwie ulice dalej...

.

 

...akurat z tej ulicy przybywam ;-) ...ale nie o tym...

na giełdzie hifi są Sonus Faber Memento

kumpel coś wspomina o tych kolumnach...zagrają z Jadisem DA50?

czy raczej do nich potrzebny jest mocny tranzystor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na giełdzie hifi są Sonus Faber Memento

kumpel coś wspomina o tych kolumnach...zagrają z Jadisem DA50?

czy raczej do nich potrzebny jest mocny tranzystor?

 

Cena tych Memento to 28 tyś PLN. Cena IMO mocno zawyżona. Mi kilka lat temu oferowano ten model za 20 tyś PLN i wtedy był to jeszcze modle produkowany, a dziś 28 tyś PLN to czysta fantazja. Dziś to one nie powinny kosztować więcej niż 16-18 tyś PLN. Ale i to za dużo moim zdaniem. Lepiej do Jadisa kupić nowe Accordo od Serblina. Grały na którym Audio Show i ludzie się zachwycali.

 

Ja jednak będę monotematyczny i polecę do tego Jadisa Sonusy Auditor M. Akurat kolega z tego klubu sprzedaje je za 8 tyś z podstawkami. IMO to okazja cenowa. Odpowiednio wysterowane te kolumny potrafią zauroczyć. Ale wiem, że dla niektórych 8 tyś PLN to za niska suma aby poczuć się jak posiadacz hi-enda...no coż...można kupić drożej.

 

Więc jak drożej to proponuję Guarneri Evolution za 34500 od jakiegoś czasu sprzedaje sklep ze Śląska. To jest najlepszy monitor Sonus Fabera jaki powstał. Polecam dokładne porównanie z Homage, jakie dokonali kiedyś Panowie z Krakowskiego Towarzystwa Skarpetkowego...o przepraszam Sonicznego...dobrze w nim opisano co i jak. Ci Panowie kiedyś stwierdzili zresztą, że model Memento to był wypadek przy pracy Sonusa.

 

Akurat dziś rozmawiałem z jednym z miłosników Sonusa z Warszawy, który miał styczność z każdym Guarneri i on również potwierdził mi, że jego zdaniem Memento się nie udały Serblinowi. Podobnie jak Amati Anniversario...z tej samej serii.

 

Pozdrawiam Herbatnikowca;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audio.grobel.com.pl/index.php?news&PHPSESSID=107e9efccdd9ef0058a98f72ff84dfb9

to chyba w tym klubie może być :)

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wizualny wygłup na pewno sygnowany jest marką Franco Serblin ? Wierzyć się nie chce.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z przyjemnoscia przystapie do klubu. Jestem posiadaczem SF Minuetto, ktore graja sobie z Krellem 300il i cd Revox B225.

 

Mam rowniez pytanie do kolegow z wieksza wiedza. Chodzi mi po glowie zmiana Minuetto na Monitorki Cremona Auditor M. Nie potrafie polapac sie ktore to ktore gdyz sa Auditor, Cremona Auditor, jedne na glosniku srednio/nisko tonowym maja wklesla kopulke, inne nie. Wczesniej na forum wspominal ktos, ze ktores sa lepsze od drugich... Czy moglby ktos mi pokrotce rozjasnic temat?

 

Pozdrawiam

 

ACME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rowniez pytanie do kolegow z wieksza wiedza. Chodzi mi po glowie zmiana Minuetto na Monitorki Cremona Auditor M. Nie potrafie polapac sie ktore to ktore gdyz sa Auditor, Cremona Auditor, jedne na glosniku srednio/nisko tonowym maja wklesla kopulke, inne nie. Wczesniej na forum wspominal ktos, ze ktores sa lepsze od drugich... Czy moglby ktos mi pokrotce rozjasnic temat?

 

Witam w Klubie. A co do twojego pytania, są dwa modele: Cremona Auditor oraz Cremona Auditor M. Wersja z literą M oznacza zmodyfikowana, i jest to wersja nowsza (zastępująca wersję poprzednią czyli Cremone Auditor).

Łatwo je rozróżnić: Cremona Auditor posiada w głośniku wysoko tonowym środek kopułki koloru miedzianego, a głośnik średnio-nisko tonowy ma wypukłą nakładkę przeciwpyłową i nacięcia na membranie. Cremona Auditor M, analogicznie: kopułka czarna zamiast miedzianej, płaska membrana bez nacięć.

 

Wspominano Cremony M.

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak porównanie z 1sc ?

Dobre pytanie Squad.Po wilogodzinnym odsluchu doszedlem do mw takiego oto wniosku-monitor marzenie to polaczenie 1sc i Concerto-z racji innosci przetwornika nisko/sredniotonowgo -nierealne.Zwarty -nizej schodzacy piekny -miekki bas to bajka,gora bardzo zblizona ,natomioast srodek( gitary nylonowe,akustyczne jak i elektryczne plus np fortepian -szybkosc,dzwiecznosc na korzysc jedynek.Reasumujac obie konstrukcje wysmienite-co kto woli.Kapitalnie brzmia i jedne i drugie.Wokal ,w szcegolnosci zenski to tak jak by na mikserze ze trzy kreseczki wyzej hebelek.Fantastyczny monitor !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Vader za odpowiedz. Na pewno rozjasnia mi kwestie zwiazane z CA i CAM. Czy ktorys z kolegow mial okazje porownac minuetto i CA?. Brzmienie Minuetto bardzo mi odpowiada - fajne to sa kolumny - a szukam jedynie troche mocniejszego dołu (Nie chcialbym jakichs stuletnich EA)

 

Pozdrawiam

 

ACME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Vader za odpowiedz. Na pewno rozjasnia mi kwestie zwiazane z CA i CAM. Czy ktorys z kolegow mial okazje porownac minuetto i CA?. Brzmienie Minuetto bardzo mi odpowiada - fajne to sa kolumny - a szukam jedynie troche mocniejszego dołu (Nie chcialbym jakichs stuletnich EA)

 

Pozdrawiam

 

ACME

 

Cremona Auditor M to jeden z bardziej udanych monitorów Sonusa, który przy dobrym wysterowaniu uzyskuje wyjątkowo niskie zejście basu jak na kolumnę podstawkową, szczególnie że zastosowano w nim woofer 15 cm średnicy. Niskie tony są swoistą rewelacją w tym mini monitorze. Średnica IMO wybitna w tym przedziale cenowym - do 10 tyś PLN - za zadbane z kompletem kartonów itd...

Należy ich odłuchiwać bez maskownic i najlepiej od razu kupić sobie porządne podkładki pod kolce zamiast tych firmowych Sonus Faber jakie sa w zestawie. Kapitalna różnica w jakości niskich tonów i dociążenie dolnej średnicy po zastosowaniu np. Podkładek od Harmonixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Oto bardzo ciekawy i merytoryczny wpis użytkownika - Studio16Hertz - dotyczący woofera zastosowanego w SF Auditor M. Sądzę że przyda się posiadaczom tych kolumn i pozwoli lepiej zrozumieć jej niuanse.

 

,,Producenci tacy jak Sonus Faber, Franco Serblin , System Audio nie korzystają z fabrycznego głosnika .To co widzicie to kosz revelatora z zewnątrz a głośnik może mieć ZUPEŁNIE inne brzmienie. Np. w Sonus Faber Audiotor M 15 centrymetrowy głosnik o oznaczeniu OEM dla Sonusa 15W/4539 G01 to zerknijcie z zewnątrz zupełnie inna membrana z inna nakładką i widać włókna drzewne w membranie ,świdaczy o tym symbol końcowy G -rodzaj karkasu włkno szklane ,symol 01 - to oznaczenie włókien drzewnych w membranie ,a skład membrany to tajemnica pomiędzy scanspeakaiem a sonusem. Jeżeli ktoś zna oznaczenia OEM dla producentów dużo może się dowiedzieć przynajmniej wstepnie. Ten głosnik może miec 5% współnego brzmienia z modelem katalogowym scanspeaka sprzedawanego detalicznie np . 15W8531G00"

 

19384-max_sonusfaber_auditorm_.jpg

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

chwila chwila........

nacinany Revelator to nacinany Revelator.

 

Głośnik zastosowany w Auditor M to głośnik NA BAZIE 15tki Revelatora - ale to nie jest nacinany Revelator. Oryginalny nacinany revelator był w modelu cremona Auditor - i wg wielu właśnie na średnicy model Cremona Auditor był lepszy barwniejszy niz model auditor M.

W Accordo jest głośnik 15W4531G04 - z "pociskowym" korektorem fazy

 

mam w domu monitory Sonusa na weglowym Scan speaku - super brzmi ale nacinany Revelator to klasa wyżej - także na średnicy.

 

Moja opinia jest niezmienna - nie słyszałem lepszego celulozowego MIDWOOFER 18 i 15cm niz Revelator - a co najlepsze właśnie na środku gra wg mnie zdecydowanie lepiej od lekko zmulonych, niby ciepłych węglowców i kevlarowców Scana

 

Co do 15 - mogę się zgodzić.

Co do 18 - mam zupełnie inne zdanie.

Już o tym pisałem ta nacinana 15 -tka to zupełnie inna bajka niż 18 - tka.

Zupełnie inny ocień średnich tonów / mikro dynamika oraz nośność.

Byłem pod wrażeniem po raz drugi po przesłuchaniu oprócz Xawiana także SF.

Po sceptycznym podejściu do większych braci w ogóle się tego nie spodziewałem.

No cóż człowiek uczy się całe życie.

 

IMG_4792.jpg

 

Wiele razy słyszałem Auditor M grające po prostu źle. Te monitory są dość trudne w aplikacji (jak wiele SF) ale gdy się uda to nie ma naturalniejszej średnicy w cenie do 20 tyś PLN.

 

Raczej chciałeś powiedzieć od neutralności średnicy.

Bo w aspekcie naturalności spokojnie je rozjadą ponad połowę tańsze Harbeth P3ESR.

Oczywiście moim zdaniem.

 

 

ps.

 

Przepraszam klubowiczów za offtop.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chciałeś powiedzieć od neutralności średnicy.

Bo w aspekcie naturalności spokojnie je rozjadą ponad połowę tańsze Harbeth P3ESR.

Oczywiście moim zdaniem.

 

Miałem u siebie Harbeth P3ESR. Ciekawe kolumienki ale malutki woofer plus malutka skrzynka powoduje, że wybitnie brzmi na nich tylko wokal solo...ewentualnie mała grupa wokalna prezentująca angielskie madrygały. I o to chodziło bo jak powszechnie wiadomo ich protoplasta powstał właśnie w takim celu... jako minikolumienka do monitorowania głosu ludzkiego.

 

Auditor M (z modyfikowaną membraną) brzmi całościowo naturalniej bo odtwarza dużo większe pasmo a szczególnie zadziwia (jego zaledwie 15 cm przetwornik) w zakresie tonów niskich, których w P3ESR praktycznie nie stwierdziłem;-)

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

w zakresie tonów niskich, których w P3ESR nie stwierdziłem;-)

 

Dlatego pisałem wyłącznie o średnich tonach.

W moim odczuciu zamknięcie obudowy jak i metal na wysokich w Herbatnikach ....powodowały znaczącą przewagę w modulacji wszelkiej maści esencji drobnych odcieni i kaloryczności interpretacji wokalnych w stosunku do SF. Energetyka i impuls też był po stronie H.

Strasznie to lubię i zwracam szczególną na to uwagę / za TO jestem w stanie wiele poświęcić.

 

Zaznaczam że jestem ogromnym fanem szmatki na wysokich / ale tu sposób aplikacji metalu wydał mi się doskonały.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

Miałem u siebie Harbeth P3ESR. Ciekawe kolumienki ale malutki woofer plus malutka skrzynka powoduje, że wybitnie brzmi na nich tylko wokal solo...ewentualnie mała grupa wokalna prezentująca angielskie madrygały. I o to chodziło bo jak powszechnie wiadomo ich protoplasta powstał właśnie w takim celu... jako minikolumienka do monitorowania głosu ludzkiego.

 

Auditor M (z modyfikowaną membraną) brzmi całościowo naturalniej bo odtwarza dużo większe pasmo a szczególnie zadziwia (jego zaledwie 15 cm przetwornik) w zakresie tonów niskich, których w P3ESR praktycznie nie stwierdziłem;-)

 

 

Gdybyś wsadził ls 3/5a do odpowiedniego metrażu i zadawalająco napędził,to byś stwierdził. Pisanie,że P3 dają radę tylko z wokalem,jest nierzetelne. W ten sposób można opisać dowolny głośnik,np wsadzić Twoje ukochane Auditory do 50 m2 i opisać,że to lipa bez basu. Niby doświadczony jesteś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 15 - mogę się zgodzić.

Co do 18 - mam zupełnie inne zdanie.

Już o tym pisałem ta nacinana 15 -tka to zupełnie inna bajka niż 18 - tka.

Zupełnie inny ocień średnich tonów / mikro dynamika oraz nośność.

...

 

jeżeli chodzi o 18ke revelatora na średnicy to moi zdaniem można tu pisać chyba jedynie o odcieniach szarości...

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Gdybyś wsadził ls 3/5a do odpowiedniego metrażu i zadawalająco napędził,to byś stwierdził. Pisanie,że P3 dają radę tylko z wokalem,jest nierzetelne. W ten sposób można opisać dowolny głośnik,np wsadzić Twoje ukochane Auditory do 50 m2 i opisać,że to lipa bez basu. Niby doświadczony jesteś...

 

Po pierwsze...A skąd wiesz w jakim metrażu słuchałem? Wszystkowiedzący jesteś? Może zamiast atakować byś zadał takie pytanie? Latwiej jest atakować, to takie popularne na tym forum.

 

Po drugie nie napisałem że dają radę TYLKO z wokalami. Czytać potrafisz czy tylko umiesz przeinaczać wypowiedzi innych osób? Napisałem, że wybitnie mogą prezentować wokale. I nie napisałem że poza tym są beznadziejne. Więc jak już krytykujesz moją opinię to rzetelnie a nie przeinaczając moje słowa.

 

I co najważniejsze ja nie mam ukochanych sprzętów tylko takie jakie cenię za swoje możliwości dźwiękowe. Kochanie a docenianie to dwie różne sprawy. Jeśli wybrałem jakiś sprzęt to dlatego, ze właśnie go doceniam i miałem okazję porównać z wieloma innymi konstrukcjami. Więc daruj sobie te uszczypliwości. Lepiej napisz coś merytorycznego o tym co i w jakich warunkach i dlaczego.

 

PS: dla zainteresowanych Malutkie Harbethy słuchałem w pomieszczeniu 16 i 12 i 20 metrowym. Wzmacniacze różne, lampowe i tranzystorowe w cenach od 10 tyś do 30 tyś PLN za nowe urządzenia.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Moreno napisał że malutkie Harbethy mają wybitny wokal to traktowałbym to jako duży komplement

słuchałem je u siebie....moim zdaniem te kolumny są dobre do małych pomieszczeń

jeżeli miałbym typować w jakim pokoju najlepiej się sprawdzą (12,16,20) to zdecydowanie wstawiłbym do 12m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

jeżeli Moreno napisał że malutkie Harbethy mają wybitny wokal to traktowałbym to jako duży komplement

słuchałem je u siebie....moim zdaniem te kolumny są dobre do małych pomieszczeń

jeżeli miałbym typować w jakim pokoju najlepiej się sprawdzą (12,16,20) to zdecydowanie wstawiłbym do 12m2

 

 

I dobrze byś wstawił. Granie na nich w 20 to aberracja.

Jakiekolwiek rozmowy z fanboyem Auditor są z góry skazane na zajadły atak,dlaczego?bo ma je moreno,to samo z Devialetem,napisz,że to wyprane z emocji dźwiękowe seppuku,zaraz otrzymasz fangę,że się nie znasz i w de byłeś. Najlepszy argument to ten,że w klubie Sonusa,piszemy o Sonusie,ale to dopiero,jak już innych braknie.

Resume:

Czytając ten wątek od początku,niezorientowany user dojdzie do wniosku,że jedyne monitory na Ziemi,które zasługują na szacunek,to te które aktualnie posiada....moreno! Podobnie było z Krellem takim lub innym. Szkoda pióra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze byś wstawił. Granie na nich w 20 to aberracja.

Jakiekolwiek rozmowy z fanboyem Auditor są z góry skazane na zajadły atak,dlaczego?bo ma je moreno,to samo z Devialetem,napisz,że to wyprane z emocji dźwiękowe seppuku,zaraz otrzymasz fangę,że się nie znasz i w de byłeś. Najlepszy argument to ten,że w klubie Sonusa,piszemy o Sonusie,ale to dopiero,jak już innych braknie.

Resume:

Czytając ten wątek od początku,niezorientowany user dojdzie do wniosku,że jedyne monitory na Ziemi,które zasługują na szacunek,to te które aktualnie posiada....moreno! Podobnie było z Krellem takim lub innym. Szkoda pióra.

 

...nie za bardzo chcę w klubie Sonusa pisać o Harbeth, tym bardziej nie chcę być adwokatem Moreno

z pewnością poradzi sobie bez mojego wsparcia ;-)....nie odebrałem tych słów jako zajadły atak

....tak na marginesie powiem Ci że moje m40.1 też traktuje jako coś wyjątkowego ;-)

...i już się wynoszę z Harbethami na ulicę obok.....

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

...nie za bardzo w klubie Sonusa pisać o Harbeth a tym bardziej nie chcę być adwokatem Moreno

z pewnością poradzi sobie bez mojego wsparcia ;-)....nie odebrałem tych słów jako zajadły atak

....tak na marginesie powiem Ci że moje m40.1 też traktuje jako coś wyjątkowego ;-)

...i już się wynoszę z Harbethami na ulicę obok.....

 

 

No jasne że nie,to ironia spowodowana bredniami,że to niby ja go zaatakowałem,po proszę o wskazanie gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

jeżeli chodzi o 18ke revelatora na średnicy to moi zdaniem można tu pisać chyba jedynie o odcieniach szarości...

 

Dlatego w klubie 16 Hertz......średnie tony nacinanej 18 ....scharakteryzowałem jako ponure.

Chyba nasze opinie się pokrywają.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze byś wstawił. Granie na nich w 20 to aberracja.

Jakiekolwiek rozmowy z fanboyem Auditor są z góry skazane na zajadły atak,dlaczego?bo ma je moreno,to samo z Devialetem,napisz,że to wyprane z emocji dźwiękowe seppuku,zaraz otrzymasz fangę,że się nie znasz i w de byłeś. Najlepszy argument to ten,że w klubie Sonusa,piszemy o Sonusie,ale to dopiero,jak już innych braknie.

Resume:

Czytając ten wątek od początku,niezorientowany user dojdzie do wniosku,że jedyne monitory na Ziemi,które zasługują na szacunek,to te które aktualnie posiada....moreno! Podobnie było z Krellem takim lub innym. Szkoda pióra.

 

 

twoje wpisy są pełne insynuacji...pełno agresji i wycieczek osobistych pod moim adresem... Kto tu kogo atakuje? Ja? Podaj przykład mojego ataku...za to twój Kolejny wpis i znów wycieczki osobiste wobec mnie... Czy ja wymieniam jakie masz sprzęty? Lub miałeś? Opanuj się bo ośmieszasz się swoimi pełnymi agresji wpisami i wycieczkami osobistymi.

 

I nie sil się na podsumowania (jest takie polskie słowo)...bo każdy ma po to swój rozum aby samemu ocenić jaka jest prawda i merytoryczna wartość wpisów osób piszących na tym forum.

 

...nie za bardzo chcę w klubie Sonusa pisać o Harbeth, tym bardziej nie chcę być adwokatem Moreno

z pewnością poradzi sobie bez mojego wsparcia ;-)....nie odebrałem tych słów jako zajadły atak

....tak na marginesie powiem Ci że moje m40.1 też traktuje jako coś wyjątkowego ;-)

 

Dziękuję za ten wpis. Adwokatem nie musisz być ale przyda się trochę spojrzenia z boku i rzetelnej oceny sytuacji. Szkoda, że zamiast merytorycznych wpisów, coraz więcej pojawia się agresji i insynuacji. Dlatego idea Saloniku lub nowego forum ma IMO sens.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Polecam zakup Kopalińskiego, może wtedy megalomania przestanie ci dokuczać i zaczniesz rozumieć pojęcia insynuacja,agresja,atak,wycieczki osobiste i itd. itp.

Co do merytorycznych wpisów ,to masz rację, twój repertuar porad kręci się wokół SF,Krell,Devialet i Acoustic R. .Oczywiście wszystkie te sprzęty masz,lub miałeś,faktycznie,rozum od razu podpowiada na temat merytoryki twoich wpisów...

 

P.S.

Wzruszyła mnie twoja legenda na temat saloniku...pasujesz tam.Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.