Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to jest świetny kierunek ! należy jednak mieć na uwadze, że aby wykorzystać potencjał tych kolumn trochę walki i serca będzie trzeba w to włożyć :)

 

No tak , z Electą 1 zawsze był problem z ich odpowiednim napędzeniem. Znam to z autopsji.

Extrema to jest dopiero prawdziwy potencjał i te monitory same zawalczą o prymat z każdą inną konstrukcją, wystarczy abyś dał im tylko odpowiednią moc. Tu człowiek nic nie musi kombinować ani drapać się po głowie lampa czy tranzystor byle z odpowiednią mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak , z Electą 1 zawsze był problem z ich odpowiednim napędzeniem. Znam to z autopsji.

Extrema to jest dopiero prawdziwy potencjał i te monitory same zawalczą o prymat z każdą inną konstrukcją, wystarczy abyś dał im tylko odpowiednią moc. Tu człowiek nic nie musi kombinować ani drapać się po głowie lampa czy tranzystor byle z odpowiednią mocą.

 

ależ drogi Magnepanie, czyżby aż takie prosto to było ? :) Nie sądzę.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

ból głowy to następuje jak po Electach Amator MKI przełącza się na kolumny z bieżącej produkcji...

słuchając bowiem tych monitorów nawet w nie do końca fortunnie zestawionym systemie można usłyszeć ich klasę i to właśnie dlatego ludzie popadają w jak to "pięknie" napisałeś masochizm, aby ukazać ich pełnie możliwości

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 17:47

 

Czy signum to będzie skok jakościowy po minimie amator?Nadają się do lampy na el34?

Witaj Kamil79

Signum to wymagające kolumny z lampą nie zagrają dobrze , potrzebują mocnego wzmacniacza bardzo równego w całym paśmie i to najlepiej dużo droższego ,Signum miałem 7 lat i wiem na co ich stać ale bardzo wymagające w ustawieniu nie zagrają w małym pomieszczeniu np. 14-18 m2 lubią przestrzeń swobodę ,teraz grają u kolegi 25 m2 jest bajecznie są najtańszym elementem systemu .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu 100% zgoda. Prawdziwy Sound Sonus Faber skończył się z odejściem Franco Serblina ' na swoje ' i sprzedażą firmy.

 

Z całym szacunkiem ale powyższego nie rozumiem! Czy to jest jedynie chęć pisania - byle co, nie ważne jak, byle był temat. Guarneri Evolution to co? słabe są ? Pisałem powyżej, kilka wątków temu o tych monitorach. Są wyborne dźwiękowo, zatem co to za powyższy negat?

 

I jeszcze jedno w powyższym temacie.

Skoro dzisiejsze konstrukcje są tak słabe jakościowo, a wierzę, że piszesz to wyłącznie w oparciu o własne doświadczenie to napisz mi proszę co dokładnie zarzucasz np: Amati Futira - co było z nimi nie tak kiedy je testowałeś w różnych konfiguracjach sprzętowych (podaj też proszę pozostałe elementy toru audio wraz z przewodami). Oraz, np. Olympiki III - dokładnie w ich przypadku napisz co z nimi było nie tak i w jakiej konfiguracji sprzętowej je słuchałeś (wszystkie elementy toru audio).

Bardzo mnie ciekawi toja rzetelna opinia i spostrzeżenia.

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale powyższego nie rozumiem! Czy to jest jedynie chęć pisania - byle co, nie ważne jak, byle był temat. Guarneri Evolution to co? słabe są ? Pisałem powyżej, kilka wątków temu o tych monitorach. Są wyborne dźwiękowo, zatem co to za powyższy negat?

 

Model Guarneri Evolution jest tutaj wyjątkiem ale przełomowej wiosny w dźwięku nie czyni. Podesłałem kilka testów odnośnie tego modelu i w jednym z nich jest fajna konkluzja na temat Evolution w stosunku do wczesniejszych modeli Guarneri i warto się z nią zapoznać. Po za tym test amerykańskiego fotografa jest bardzo rzeczowy i dość ciekawy - obfituje w zaskakujące zwroty

sytuacyjne, tak jak to często w życiu bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podesłałem kilka testów odnośnie tego modelu i w jednym z nich jest fajna konkluzja na temat Evolution

 

Twoja wiedza opiera się jedynie na kilku przeczytanych testach? (piszesz nawet kilka wątków wcześniej, że musisz ich posłuchać). Cóż pozazdrościć kompetencji co do oceny dźwiękowej omawianego modelu. Wygłaszasz "negatywną" opinie na temat Guarneri Evolution nie testując ich możliwości dźwiękowych. I takich zapewne jest wiele osób, bywalców tego i temu podobnych klubów - opinie opierane na wszystkim tylko nie odsłuchu.

Widzisz ja miałem tą fajną przyjemność, że nie tylko mogłem je słuchać ale mogłem je porównać z monitorem wysoko ustawiającym poprzeczkę w jakości reprodukcji dźwięku. Monitorem tym są Raidho C1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wiedza opiera się jedynie na kilku przeczytanych testach? (piszesz nawet kilka wątków wcześniej, że musisz ich posłuchać). Cóż pozazdrościć kompetencji co do oceny dźwiękowej omawianego modelu. Wygłaszasz "negatywną" opinie na temat Guarneri Evolution nie testując ich możliwości dźwiękowych. I takich zapewne jest wiele osób, bywalców tego i temu podobnych klubów - opinie opierane na wszystkim tylko nie odsłuchu.

Widzisz ja miałem tą fajną przyjemność, że nie tylko mogłem je słuchać ale mogłem je porównać z monitorem wysoko ustawiającym poprzeczkę w jakości reprodukcji dźwięku. Monitorem tym są Raidho C1

 

Pokaż gdzie piszę negatywnie o Guarneri Evolution ? Umiesz czytać ze zrozumieniem czy prowokujesz do zaczepek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 17:47

 

Czy signum to będzie skok jakościowy po minimie amator?Nadają się do lampy na el34?

Witaj Kamil79

Signum to wymagające kolumny z lampą nie zagrają dobrze , potrzebują mocnego wzmacniacza bardzo równego w całym paśmie i to najlepiej dużo droższego ,Signum miałem 7 lat i wiem na co ich stać ale bardzo wymagające w ustawieniu nie zagrają w małym pomieszczeniu np. 14-18 m2 lubią przestrzeń swobodę ,teraz grają u kolegi 25 m2 jest bajecznie są najtańszym elementem systemu .

pozdrawiam

A wiesz jaki tam głośnik siedzi na górze?Moj copland ich nie pociągnie?Mam 19m2 i tak nad nimi mysle.. Edytowane przez kamil79

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż gdzie piszę negatywnie o Guarneri Evolution ? Umiesz czytać ze zrozumieniem czy prowokujesz do zaczepek ?

 

Oczywiście, że napiszę, a nawet więcej, ponownie zapytam:)

 

1.

Tu 100% zgoda. Prawdziwy Sound Sonus Faber skończył się z odejściem Franco Serblina ' na swoje ' i sprzedażą firmy.

 

Odpowiadając ale i uszczegóławiając. Słowo negatywną ująłem w cudzysłów (to ważne znaczenie interpunkcyjne), Zastosowanie interpunkcji było właściwe z uwagi, iż podpierałem się twoją powyższą wypowiedzią jaka wprost nie ocenia Guarneri Evolution ale można domniemać, że jest w zamyśle napisana, a przynajmniej taką buduje intencję, że wszystkie głośniki firmy po odejściu jej właściciela nie są (i tu powstaje dowolność interpretacyjna), nie są prawdziwymi sonusami, przez to zapewne są realizacjami gorszymi, niemającymi nic wspólnego z dziedzictwem marki nie wspominając już o dźwięku.

 

Myślę, że powyższe ostatecznie jest na tyle zrozumiałe w twoim odbiorze, że tematu ciągnąć nie będziemy. Jedyne co jest warte zapamiętania to FAKT, że Guarneri Evolution nie miałeś okazji słuchać, zatem nie posiadasz żadnej wiedzy na temat ich możliwości dźwiękowych i zdania opiniotwórczego na tym forum w chwili obecnej wydawać nie powinieneś.

 

Wracam zatem ponownie do swojego zapytania:

 

Skoro dzisiejsze konstrukcje są tak słabe jakościowo, a wierzę, że piszesz to wyłącznie w oparciu o własne doświadczenie to napisz mi proszę co dokładnie zarzucasz np: Amati Futira - co było z nimi nie tak kiedy je testowałeś w różnych konfiguracjach sprzętowych (podaj też proszę pozostałe elementy toru audio wraz z przewodami). Oraz, np. Olympiki III - dokładnie w ich przypadku napisz co z nimi było nie tak i w jakiej konfiguracji sprzętowej je słuchałeś (wszystkie elementy toru audio).

Bardzo mnie ciekawi toja rzetelna opinia i spostrzeżenia.

 

I ponownie proszę o opinię w zakresie powyższych, wymienionych konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że napiszę, a nawet więcej, ponownie zapytam:)

 

 

Proszę o KONKRETY dotyczące mojego negatywnego ( gdzie i w którym poście) wpisu na temat SF Guarneri Evolution w przeciwnym razie wymiana zdań i opinii z tobą na temat SF jest niekompetentna i nie leży w zasięgu moich zainteresowań. Manipulowanie faktami to znamienny dowód na szukanie zaczepki.

 

O dziedzictwie marki SF to nic nie wiesz więc bo nie znasz jej historii ani w teorii ani w praktyce - więc nie kompromituj się.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o KONKRETY dotyczące mojego negatywnego wpisu na temat SF Guarneri Evolution w przeciwnym razie wymiana

zdań i opinii z tobą na temat SF nie jest w zasięgu moich zainteresowań.

 

Konkrety są dwa w powyższej, ostatniej mojej wypowiedzi.

Pierwszy odpowiadający wprost na twoje pytanie zawarty jest w sentencji rozpoczynającej się od słów Odpowiadając ale i uszczegóławiając ....

drugi to ponowne zapytanie o twoją opinię w temacie dwóch innych obecnie produkowanych konstrukcji Firmy.

 

Mam nadzieję, że powyższe ponowne wyjaśnienie pozwoli Ci na na przedstawienie rzetelnej opinii i spostrzeżeń dotyczącej zapytań jakie kieruję do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie SF Guarneri Evolution w sklepie albo w przypadkowym systemie nie jest wiarygodną oceną natomiast można wyrobić

sobie pogląd na temat ich możliwości sonicznych.

 

Konkrety są dwa w powyższej, ostatniej mojej wypowiedzi.

Pierwszy odpowiadający wprost na twoje pytanie zawarty jest w sentencji rozpoczynającej się od słów Odpowiadając ale i uszczegóławiając ....

drugi to ponowne zapytanie o twoją opinię w temacie dwóch innych obecnie produkowanych konstrukcji Firmy.

 

Mam nadzieję, że powyższe ponowne wyjaśnienie pozwoli Ci na na przedstawienie rzetelnej opinii i spostrzeżeń dotyczącej zapytań jakie kieruję do Ciebie.

 

Nie rozumiesz prostego pytania jakie zadałem w sprawie wskazania negatywnego wpisu na temat

SF Guarneri Evolution.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Magnepan ja nie muszę wszystkiego rozumieć. Ważne, że rozumiem a. Twój brak koniugacji z Guarneri Evolution. 2. Uciekania od tematu i wydania rzetelnej odpowiedzi w temacie grania Amati Futura oraz Olympika III.

 

Jak nie rozumiesz tego co czytasz to nie zadawaj głupich pytań. Nie jesteś partnerem do rzetelnej rozmowy o produktach SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc wypowiedź w temacie wątku.

Dziękuję za udowodnienie tezy, że nie miałeś koniugacji z Guarneri Evolution ora dziękuję za zignorowanie pytań dotyczących twojej oceny brzmienia Amati Futura oraz Olympika III

Rozumiem, że najlepszą obroną jest atak a jeszcze lepszą ucieczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ładnie Panowie poproście moderację o małe sprzątanko.

z góry wszyscy pięknie dziękujemy.

Brawo.Tak powinni zrobic bo to co sie tu odbywa miedzy tymi panami traca juz patologia.I co najwazniejsze - kazdy ustawia system wedlog wlasnych preferencji,kazdy jednak inaczej slyszy itd.Te ich przepychanki sa kompletnie jalowe i bezproduktywne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darth: czym kończy się proszenie Magnepana o konkrety, możesz prześledzić w tym wątku, począwszy od poniższego wpisu:

http://www.audiostereo.pl/bach-kantaty_5179.html/page__st__250?do=findComment&comment=3637141

 

Możesz sobie od razu dać spokój. Ten typ tak ma. Bywalcy forum o tym wiedzą i w związku z tym rozumieją, jak należy traktować niektóre jego wpisy.

Edytowane przez dong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darth: czym kończy się proszenie Magnepana o konkrety, możesz prześledzić w tym wątku, począwszy od poniższego wpisu:

http://www.audiostereo.pl/bach-kantaty_5179.html/page__st__250?do=findComment&comment=3637141

 

Możesz sobie od razu dać spokój. Ten typ tak ma. Bywalcy forum o tym wiedzą i w związku z tym rozumieją, jak należy traktować niektóre jego wpisy.

 

Dongu Drogi, czyżbyś był fanem brzmienia Sonus Faber ? Wątpię......jak zakupy w cheap labelu Naxos ? Dalej dajesz się

nabijać w butelkę ?

 

Brawo.Tak powinni zrobic bo to co sie tu odbywa miedzy tymi panami traca juz patologia.I co najwazniejsze - kazdy ustawia system wedlog wlasnych preferencji,kazdy jednak inaczej slyszy itd.Te ich przepychanki sa kompletnie jalowe i bezproduktywne.

 

Tu nie chodzi o preferencje tylko o zrozumienie pewnych zasad. Jeśli ktoś komuś zarzuca insynuacje dotyczące wypowiedzi

które nie miały miejsca , powinien przeprosić a nie żądać odpowiedzi na kolejne czy inne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dongu Drogi, czyżbyś był fanem brzmienia Sonus Faber ? Wątpię......jak zakupy w cheap labelu Naxos ? Dalej dajesz się

nabijać w butelkę ?

 

 

 

Tu nie chodzi o preferencje tylko o zrozumienie pewnych zasad. Jeśli ktoś komuś zarzuca insynuacje dotyczące wypowiedzi

które nie miały miejsca , powinien przeprosić a nie żądać odpowiedzi na kolejne czy inne pytania.

Fakt-w tym konkretnym przypadku masz absolutna racje,tym bardziej iz Ty jedynie zgodziles sie z opinia squada ,ktory stawia wyzej wczesniejsze produkty tej zacnej firmy nad biezaca oferta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepanie, moja informacja była skierowana do kolegi Dartha, nie do Ciebie.

 

Na temat SF się nie wypowiadam, zachowaj więc swoje zaczepki dla siebie.

 

Dong, zrobiłeś to pierwszy więc odpowiedziałem na zaczepkę.

 

Dong a swoją drogą jeśli chcesz coś powiedzieć to najpierw wniknij w temat o co tak naprawdę chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dong, zrobiłeś to pierwszy więc odpowiedziałem na zaczepkę.

 

Jeszcze raz - nie pisałem do Ciebie, i było to wyraźnie zaznaczone w mojej wypowiedzi. Darth wyciągnie wnioski sam. EOT.

 

Dong a swoją drogą jeśli chcesz coś powiedzieć to najpierw wniknij w temat o co tak naprawdę chodzi.

 

Śledzę wątek na bieżąco, więc wiem, o co chodzi.

 

I im bardziej wnikam, tym bardziej nie znajduję Twojej odpowiedzi na powtórzone parokrotnie pytanie Dartha:

 

 

Skoro dzisiejsze konstrukcje są tak słabe jakościowo, a wierzę, że piszesz to wyłącznie w oparciu o własne doświadczenie to napisz mi proszę co dokładnie zarzucasz np: Amati Futira - co było z nimi nie tak kiedy je testowałeś w różnych konfiguracjach sprzętowych (podaj też proszę pozostałe elementy toru audio wraz z przewodami). Oraz, np. Olympiki III - dokładnie w ich przypadku napisz co z nimi było nie tak i w jakiej konfiguracji sprzętowej je słuchałeś (wszystkie elementy toru audio).

Bardzo mnie ciekawi toja rzetelna opinia i spostrzeżenia.

 

Znajduję natomiast w miarę rzetelne (niezbyt przejrzyście sformułowane, ale bezproblemowo zrozumiałe) wyjaśnienie Dartha odnoszące się do Twoich zarzutów.

 

Odpowiadając ale i uszczegóławiając. Słowo negatywną ująłem w cudzysłów (to ważne znaczenie interpunkcyjne), Zastosowanie interpunkcji było właściwe z uwagi, iż podpierałem się twoją powyższą wypowiedzią jaka wprost nie ocenia Guarneri Evolution ale można domniemać, że jest w zamyśle napisana, a przynajmniej taką buduje intencję, że wszystkie głośniki firmy po odejściu jej właściciela nie są (i tu powstaje dowolność interpretacyjna), nie są prawdziwymi sonusami, przez to zapewne są realizacjami gorszymi, niemającymi nic wspólnego z dziedzictwem marki nie wspominając już o dźwięku.

 

Najwyższy czas się zrewanżować Darthowi, nie sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.