Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie posiadam sonus fabery concerto.Nadażyła się okazja zmiany z dopłatą 500e na minima vintage .

Warto zmieniac?

Pzdr

 

Na twoim miejscu poszedłbym w Minima Vintage - to monitor wszech czasów, coś w stylu monitorów BBC.Czy mają standy ?

Jesli nie, to warto postarać się o oryginalne. Średnica wybitna z piękną i troszeczkę zaokrągloną górą.Bas równie ciekawy

w stronę miękkości brzmienia i schodzący do 45-50 Hz.Minimy mają małą skuteczność coś okolicach 86 db i będzie potrzebny

wzmacniacz z mocą większą niż 50W/8. Lampa z 20W mocą też powinna sobie poradzić ale najlepiej sprawdzić we własnym

pomieszczeniu i systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu poszedłbym w Minima Vintage - to monitor wszech czasów, coś w stylu monitorów BBC.Czy mają standy ?

Jesli nie, to warto postarać się o oryginalne. Średnica wybitna z piękną i troszeczkę zaokrągloną górą.Bas równie ciekawy

w stronę miękkości brzmienia i schodzący do 45-50 Hz.Minimy mają małą skuteczność coś okolicach 86 db i będzie potrzebny

wzmacniacz z mocą większą niż 50W/8. Lampa z 20W mocą też powinna sobie poradzić ale najlepiej sprawdzić we własnym

pomieszczeniu i systemie.

Kupiłem dziś oryginalne standy - drewniane z płytą marmurową w podstawie,czekam aż dojadą

W jakich latach były produkowane minima vintage? Pytam bo dzis znalazłem nowe na ebau.

http://www.ebay.de/itm/Sonus-Faber-Minima-Vintage-High-End-Traumlautsprecher-NEU-OVP-/191802152020?hash=item2ca84c9454:g:oN0AAOSwBLlVL3iT

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś oryginalne standy - drewniane z płytą marmurową w podstawie,czekam aż dojadą

W jakich latach były produkowane minima vintage? Pytam bo dzis znalazłem nowe na ebau.

http://www.ebay.de/itm/Sonus-Faber-Minima-Vintage-High-End-Traumlautsprecher-NEU-OVP-/191802152020?hash=item2ca84c9454:g:oN0AAOSwBLlVL3iT

Pzdr

 

To są prawdopodobnie new old stock. Z tego co wiem to Sonus F już nie produkuje tych kolumienek i ich produkcja zakończyła

się pomiędzy 2007-2009 rokiem.Standy są ok ale to nie są oryginalne dla Minia Vintage.Chociaż te które kupiłeś mogą się okazać

lepsze od oryginalnych.Daj znać jak wszystko dojedzie i posłuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są prawdopodobnie new old stock. Z tego co wiem to Sonus F już nie produkuje tych kolumienek i ich produkcja zakończyła

się pomiędzy 2007-2009 rokiem.Standy są ok ale to nie są oryginalne dla Minia Vintage.Chociaż te które kupiłeś mogą się okazać

lepsze od oryginalnych.Daj znać jak wszystko dojedzie i posłuchasz.

 

Takie standy

http://www.ebay.ie/itm/Sonus-Faber-Lautsprecherstands-1-Paar-/161996855959?ssPageName=ADME:B:BOC:IE:1120

Standy te były sprzedawane oryginalnie razem z concerto

Minima vintage wielkoscią sa podobne do concerto,czy mniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie standy

http://www.ebay.ie/itm/Sonus-Faber-Lautsprecherstands-1-Paar-/161996855959?ssPageName=ADME:B:BOC:IE:1120

Standy te były sprzedawane oryginalnie razem z concerto

Minima vintage wielkoscią sa podobne do concerto,czy mniejsze?

 

Minimy Vintage wielkością są podobne a dokładnie mają szer.19 cm x głębokość.23 cm. Za ile kupiłeś te standy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimy Vintage wielkością są podobne a dokładnie mają szer.19 cm x głębokość.23 cm. Za ile kupiłeś te standy ?

430e wliczając przesylkę.Bardzo ciężko dostac same standy,tu akurat byly w komplecie z concerto.Zapytałem czy mozna osobno.i sie zgodził :)

Edytowane przez seven3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

430e wliczając przesylkę.Bardzo ciężko dostac same standy,tu akurat byly w komplecie z concerto.Zapytałem czy mozna osobno.i sie zgodził :)

 

Zapłaciłeś naprawdę dobrą cenę, szczególnie że z wysyłką.Istnieje możliwość regulowania wysokości co jest bardzo ważne.

Gdybyś chciał je odstąpić z różnych powodów daj znać na priva. SF Concerto to takie lepsze Concertino i trochę większe.

Jednak Minima Vintage to zupełnie inna klasa , klasa premium - mam nadzieję że będziesz zadowolony. Daj znać jak wrażenia.

 

Powiem tak, Minima Vintage i Cremona Auditor to ulubione monitory Franco Serblina . Te dwa modele posiadał u siebie w domu

i na nich słuchał muzyki. Dziwi mnie trochę dlaczego nie Guarneri albo Extrema ale konstruktorzy mają swoje dziwactwa i często

sprawdza się powiedzenie że szewc bez butów chodzi.Dla przykładu Van den Hull ( producent okablowania ) słuchał nowych

drutów na NAD'zie i starym Dualu - to była jego referencja na której testował nowe produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłeś naprawdę dobrą cenę, szczególnie że z wysyłką.Istnieje możliwość regulowania wysokości co jest bardzo ważne.

Gdybyś chciał je odstąpić z różnych powodów daj znać na priva. SF Concerto to takie lepsze Concertino i trochę większe.

Jednak Minima Vintage to zupełnie inna klasa , klasa premium - mam nadzieję że będziesz zadowolony. Daj znać jak wrażenia.

 

Powiem tak, Minima Vintage i Cremona Auditor to ulubione monitory Franco Serblina . Te dwa modele posiadał u siebie w domu

i na nich słuchał muzyki. Dziwi mnie trochę dlaczego nie Guarneri albo Extrema ale konstruktorzy mają swoje dziwactwa i często

sprawdza się powiedzenie że szewc bez butów chodzi.Dla przykładu Van den Hull ( producent okablowania ) słuchał nowych

drutów na NAD'zie i starym Dualu - to była jego referencja na której testował nowe produkty.

Jezeli chodzi o minimy vintage...jaki maksymalny metraż pokoju będzie wskazany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o minimy vintage...jaki maksymalny metraż pokoju będzie wskazany?

 

To zależy czy masz zrobioną akustykę pokoju ale moim zdaniem Minima Vintage z lampowym wzmacniaczem o mocy 35W w klasie A spokojnie wypełni swoim dźwiękiem kubaturę pomieszczenia do 35 m2.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pokój ma 29m2 i jest OK, tak więc myślę że w 35m2 spokojnie zagrają bez ograniczeń.

 

Minima Vintage moim zdaniem jest przeznaczona do 15-20 m2 ale nikomu nie zabronię słuchania ich nawet w salach Zamku Królewskiego...rożne dziwactwa są na świecie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minima Vintage moim zdaniem jest przeznaczona do 15-20 m2 ale nikomu nie zabronię słuchania ich nawet w salach Zamku Królewskiego...rożne dziwactwa są na świecie;-)

 

Moreno, to że o takich wymiarach masz swój pokój odsłuchowy nie oznacza że Minimy Vintage nie zagrają na 100% w większym

pomieszczeniu.Jeśli pokarzesz mi zalecenie Franco Serblina aby Minimy Vintage umieszczać w konkretnej wielkości pokoju

do 20 m2 stawiam buteleczkę dobrego włoskiego czerwonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, to że o takich wymiarach masz swój pokój odsłuchowy nie oznacza że Minimy Vintage nie zagrają na 100% w większym

pomieszczeniu.Jeśli pokarzesz mi zalecenie Franco Serblina aby Minimy Vintage umieszczać w konkretnej wielkości pokoju

 

 

Zagrają zapewne i na Stadionie Narodowym...;-)

 

A co do pisania Tobie o preferencjach Serblina to nic o nich więcej nie napiszę...wystarczy, że kiedyś napisałem o tym jakie kolumny miał u siebie w domu a Ty od tego momentu powtórzyłeś tą informację z 10 razy na tym forum, nie podając źródła jej pochodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę moreno sam miałem minimy i jeśli zamierza się jakoś normalnie słuchać to są to głośniki do max 20 m a najlepiej mniej. Fizyki się nie oszuka niskiego basu się nie usłyszy. Oczywiście ze nagłośnią spokojnie i większe pomieszczenie ale jakim pasmem? Bedzie ładna średnica i wysokie i będzie bas ale tylko ten wyższy. Pozdrawiam.

Edytowane przez tomek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrają zapewne i na Stadionie Narodowym...;-)

 

A co do pisania Tobie o preferencjach Serblina to nic o nich więcej nie napiszę...wystarczy, że kiedyś napisałem o tym jakie kolumny miał u siebie w domu a Ty od tego momentu powtórzyłeś tą informację z 10 razy na tym forum, nie podając źródła jej pochodzenia...

 

Moreno, faktem jest że to Ty podałeś źródło informacji na moją prośbę co do ulubionych monitorów Serblina które pochodzą z artykułu magazynu niemieckiego Audio kiedy recenzent testował Cremony Auditor. Mam wrażenie że pisałem kilkakrotnie że ta

info wyszła od Ciebie a sam recenzowany artykuł potwierdzał te informacje.Zresztą na poprzedniej stronie Sonus Faber ( kiedy jeszcze Franco żył i firma była w jego posiadaniu ) można było znaleźć kilka wypowiedzi i sugestii na temat wyprodukowanych kolumn w historii SF gdzie sam konstruktor bardzo szczególnie i pochlebnie wypowiadał się właśnie o Cremonach Auditor

i Minimach Vintage. Możliwe jest też że pisałem o tym z 10 razy a może i 20 razy ( popraw mnie bo mogę się mylić ) i na

przyszłość kiedy wyrwie mi się wyżej cytowany fragment będę podkreślał że ta wiadomość została przekazana przez Ciebie.

Czy tak będzie dobrze ? Szkoda tylko że nie możesz za wiele napisać o innych produktach Serblina po za Cremona Auditor M

które miałeś u siebie w domu i to nie na kilkudniowych testach a zdecydowanie dłużej.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, faktem jest że to Ty podałeś źródło informacji na moją prośbę co do ulubionych monitorów Serblina które pochodzą z artykułu magazynu niemieckiego Audio kiedy recenzent testował Cremony Auditor. Mam wrażenie że pisałem kilkakrotnie że ta

info wyszła od Ciebie a sam recenzowany artykuł potwierdzał te informacje.Zresztą na poprzedniej stronie Sonus Faber ( kiedy jeszcze Franco żył i firma była w jego posiadaniu ) można było znaleźć kilka wypowiedzi i sugestii na temat wyprodukowanych kolumn w historii SF gdzie sam konstruktor bardzo szczególnie i pochlebnie wypowiadał się właśnie o Cremonach Auditor

i Minimach Vintage. Możliwe jest też że pisałem o tym z 10 razy a może i 20 razy ( popraw mnie bo mogę się mylić ) i na

przyszłość kiedy wyrwie mi się wyżej cytowany fragment będę podkreślał że ta wiadomość została przekazana przez Ciebie.

Czy tak będzie dobrze ? Szkoda tylko że nie możesz za wiele napisać o innych produktach Serblina po za Cremona Auditor M

które miałeś u siebie w domu i to nie na kilkudniowych testach a zdecydowanie dłużej.Pozdrawiam.

 

Jak już coś piszesz to sprawdź to dobrze... kreujesz się na znawcę a niestety często piszesz bzdury...takie jak to, że Minima Vintage nadaje się do pomieszczenia o powierzchni 35m2. Wprowadzasz ludzi w błąd...

 

A wyjaśniając kilka spraw to...

 

Po pierwsze informacja o kolumnach na jakich Serblin lubił słuchać muzyki nie była umieszczona w niemieckim magazynie/miesięczniku Audio tylko w innym źródle...

 

Po drugie nie Tobie oceniać moją ostateczną wiedzę na temat wyrobów marki Sonus Faber, nie masz pojęcia czego, jak i gdzie słuchałem oraz co posiadałem na testach w swoim pomieszczeniu odsłuchowym...więc daj sobie spokój z głupimi uwagami na ten temat...

 

Z mojej strony w kwestii dalszej wymiany zdań... EOT (End Of Topic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z SF Minima Vintage potwierdzają tylko mój wcześniejszy wpis, powtórzę więc :

W moim pokoju odsłuchowym wielkości 29m2 Minima Vintage gra wspaniale więc dodatkowe 6metrów nie zrobi na niej za wielkiej różnicy i twierdzę że w 35m2 zagra równie doskonale.

 

Tylko nie pisz po raz 30 że do Sonusów najlepszy wzmacniacz to Krell 400ix - jest wiele innych konstrukcji z którymi Sonusy

zagrają bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc ze minima zagra wspaniałe w 35 metrach to ogromna przesada. Chyba ze piszemy może o jakiejś innej minimie. W 15 metrach jeszcze zrozumiem. Nie należy wprowadzać w błąd potencjalnych czytelników którzy nie zetknęli się z ta konstrukcja to i tyle w temacie.

 

Jeszcze trochę za mało wiesz o możliwościach SF i Minimach ale zawsze możesz się trochę podszkolić - wszystko przed tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy minima vintage a minima amator to podobna klasa głośników?

 

Te konstrukcje po za zbliżoną nazwą niewiele mają ze sobą wspólnego w samej kwestii przetwarzania dźwięku.

 

Minima Vintage jest repliką oryginalnej Minimy skonstruowanej w latach 1985 ale już z innymi przetwornikami na pokładzie.

Minima Amator to produkt również dwudrożny ale przeznaczony do grania innej muzyki - popu, rocka oprócz wokalizy czy jazzu

dla której stworzona była konstrukcja Minimy.Minima Amator gra bardziej wszechstronnie - to produkt dla typowego Kowalskiego

o ponadprzeciętnym dźwięku. Minima i Minima Vintage to już produkt dla wyrafinowanego słuchacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze trochę za mało wiesz o możliwościach SF i Minimach ale zawsze możesz się trochę podszkolić - wszystko przed tobą.

Mowisz ze za mało wiem o sf a przypomnij sobie jak niedawno kolega wkleił zdjęcie swoich electa amator 1 a Ty nie wiedziałeś która to wersja. Wiec sadze ze raczej sam się doszkol.Pozdrawiam. Edytowane przez tomek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz ze za mało wiem o sf a przypomnij sobie jak niedawno kolega wkleił zdjęcie swoich electa amator 1 a Ty nie wiedziałeś która to wersja. Wiec sadze ze raczej sam się doszkol.Pozdrawiam.

 

Czy masz albo miałeś jakieś konstrukcje SF w swoim systemie ? Wymień chociaż ze 3 pary.

Electy miałem przez krótką chwilę w latach 90 i mogłem zapomnieć jak wyglądają.Zresztą nie zrobiły na mnie większego wrażenia - może dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko minimy. Znawca nie jestem i się za takiego nie uważam. Ty piszesz ze miałeś wiele konstrukcji i fajnie tylko jeśli ktoś kto tak dobrze zna konstrukcje sf nie potrafi odróżnić ea1 od ea2 dla mnie przestaje być autorytetem. Pisać można wiele. Myśle ze nie ma co tego więcej rozstrzasac. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.