Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy transport plików do 20000 PLN


moreno1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo DACki na PCM63 maja swietną barwę i daja wywazony kompromis pomiedzy muzykalnoscia i analitycznoscią. Jedyna „wadą” wydawac sie moze granie max. PCM 24/48 ale są upgrady na rynku i smiga PCM 24/192.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pmcomp napisał:

Bo DACki na PCM63 maja swietną barwę i daja wywazony kompromis pomiedzy muzykalnoscia i analitycznoscią. Jedyna „wadą” wydawac sie moze granie max. PCM 24/48 ale są upgrady na rynku i smiga PCM 24/192.

Na razie 24/48 mi nie przeszkadza. Accuphase DC-91 gdzie mnogość PCM63 nie kupię bo ciężko znaleźć takie bez przygód,  a za takie pieniądze to głupio już wtopic. Może kiedyś spróbuje  dcs Debussy, bo reszta z tej stajni to juz nie mój level. Upgrade do 24/192 skomplikowany do samodzielnego montażu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pmcomp napisał:

Jedyna „wadą” wydawac sie moze granie max. PCM 24/48

Ja bym sie tam nie przejmował skoro 16/44,1 potrafi zagrać tak że kapcie spadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja bym sie tam nie przejmował skoro 16/44,1 potrafi zagrać tak że kapcie spadają.

Qobuz 24/192 w stosunku do 16/44,1 jest przepaścią, tym większą im lepszy ma się tor. W zasadzie teraz pierwsze jak słucham czegokolwiek jest sprawdzenie w Roon czy na pewno leci wersja Hi Res.

PS. Wiem, ze Tidal tez obsługuje ale jeszcze chyba API nie ogarneli w Roon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, barni napisał:

Qobuz 24/192 w stosunku do 16/44,1 jest przepaścią

Może tak być, ale w sumie jeszcze nie słyszałem systemu żeby ta zmiana była na istotny plus... Zawsze 192 brzmi czyściej, ale ma jakąś taką dziwną szklistość... U mnie jest duża różnica na korzyść Qobuza 16/44,1, ale to ograniczenia techniczne daca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

 Zawsze 192 brzmi czyściej, ale ma jakąś taką dziwną szklistość...

I tu się zgodzę,  jak miałem DAC,  który obsługiwał 192, a nawet DSD 512 to lokalnie grany plik zbliżał się do CD ale pomimo dużej rozdzielczości dźwięku, finalnie odbiór, kompilacja dokładności i przyjemności słuchania  była dla mnie lepsza z CD , choć rzeczywiście to już raczej kwestia indywidualnych upodobań.  Tidal wtedy ewidentnie odstawał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s-l500.jpg

 

Wyjmujesz kość receivera SPDIF i kość filtra cyfrowego i wsadzasz dwie nowe płytki jak na zdjęciu w ich miejsce.

Nie wiem jak w Parasound, u mnie w AN kości były w podstawkach. Operacja zajmuje 5 minut.

 

Ja mam także na podstawkach osławione kości PCM1704, które mi osobiście ni podpasowały i moim zdaniem w moim systemie PCM63 grają lepiej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pmcomp napisał:

 

Ja mam także na podstawkach osławione kości PCM1704, które mi osobiście ni podpasowały i moim zdaniem w moim systemie PCM63 grają lepiej.

 

Miało być na mostkach 🙂 .

Wyjmujesz 2 x PCM63, wkładasz 2 x PCM1704 i ... porównujesz do woli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, pmcomp napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wyjmujesz kość receivera SPDIF i kość filtra cyfrowego i wsadzasz dwie nowe płytki jak na zdjęciu w ich miejsce.

Nie wiem jak w Parasound, u mnie w AN kości były w podstawkach. Operacja zajmuje 5 minut.

 

Ja mam także na podstawkach osławione kości PCM1704, które mi osobiście ni podpasowały i moim zdaniem w moim systemie PCM63 grają lepiej.

 

Czyli prosty temat. 

Póki co odebrałem Moon Mind 2 ...od audiofila w Lizbonie ( gdzie i tak spędzam kilka dni). U niego całkiem nieźle to brzmiało,  ciekaw jestem wrażeń u siebie , a że sprzedał za śmieszną kwotę € to nie ma ryzyka. Jak będzie istotny  progres w porównaniu z obecnym streamerem to pewnie w DAC wymienię płytki na 24/192 ( coś mi się kojarzy , że teoretycznie to taki upgrade miał dawać 24/96 a daje faktycznie 192 ?).  Dzięki za info. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, carlos med napisał:

Czyli prosty temat. 

Póki co odebrałem Moon Mind 2 ...od audiofila w Lizbonie ( gdzie i tak spędzam kilka dni). U niego całkiem nieźle to brzmiało,  ciekaw jestem wrażeń u siebie , a że sprzedał za śmieszną kwotę € to nie ma ryzyka. Jak będzie istotny  progres w porównaniu z obecnym streamerem to pewnie w DAC wymienię płytki na 24/192 ( coś mi się kojarzy , że teoretycznie to taki upgrade miał dawać 24/96 a daje faktycznie 192 ?).  Dzięki za info. 

To prawda, upgrade do 24/96 ale … u mnie w DAC AN4 przyjmuje teraz sygnal takze 24/176 i 24/192.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych odsłuchach Moon Mind 2 podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Test (również slepy) przeprowadzony w dwóch układach sprzętowych:

1. Moon podłączony do wejścia na DAC w Mark Levinson No 390 - porównanie tego samego ( pomijam fakt że oczywiście nie wiemy do końca jaki materiał  Tidal udostępnia) albumu z Tidal vs płyta CD odtwarzana z ML.

2. Zarówno Moon jak i ML 390 podłączone do zewnętrznego DAC ( Parasound DAC 1500).

Wnioski: W ślepym teście 8/10 różnica słyszalna na korzyść CD, z którego brzmienie bardziej naturalne , trochę cieplejsze, dłuższe wybrzmienia gitar, lepsza głębia i tło,  lokalizacja i wielkość źródeł pozornych zbliżona.  Roznice w teście 2 mniej oczywiste i bardziej zaznaczone przy akustycznych fragmentach utworów z udziałem pojedynczych instrumentów,  słabiej rozróżnialne przy bardziej dynamicznej muzyce. W teście 1 z udziałem DAC ML 390 różnica jeszcze bardziej na korzyść CD , ale generalnie oba źródła słabiej niż na zewnętrznym DAC - choć to na pewno subiektywne i ktoś inny mógłby to odbierać inaczej.  

Moon Mind 2 w mojej opinii Bardzo (80-90% jesli w ogóle można to wyrazić w %) zbliża się w odsłuchu do CD i mogłoby to być moje główne źródło gdyby nie fakt,  że..... już wiem , że z CD jest jeszcze lepiej. Oczywiście można dopracować tor LAN, switche, zasilacze liniowe itd , ale obawiam się, że ewentualna poprawa będzie nieadekwatna do kosztów,  a i tak CD będzie górą. Nie mniej jednak w mojej ocenie Moon Mind 2 to bardzo dobry transport, z dobrą aplikacją i ciągle udostępnianymi aktualizacjami softu ( po instalacji 2 nowe aktualizacje były do pobrania ) 

Nie wiem jak wypadło by porównanie z plikami lokalnymi , np ripem tej samej płyty CD bo nie korzystam , zapewne różnice byłyby jeszcze mniejsze . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, carlos med napisał:

Oczywiście można dopracować tor LAN, switche, zasilacze liniowe itd , ale obawiam się, że ewentualna poprawa będzie nieadekwatna do kosztów, 

Może będziesz miał poprawę przy słabych klockach, choć ja w to także wątpię. Przy dobrych klockach i graniu z własnych plików wydasz kasę i będzie ci się jedynie wydawać, że słyszysz jakąś różnicę.

Sprawdzałem w swoim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, carlos med napisał:

Po pierwszych odsłuchach Moon Mind 2 podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Test (również slepy) przeprowadzony w dwóch układach sprzętowych:

1. Moon podłączony do wejścia na DAC w Mark Levinson No 390 - porównanie tego samego ( pomijam fakt że oczywiście nie wiemy do końca jaki materiał  Tidal udostępnia) albumu z Tidal vs płyta CD odtwarzana z ML.

2. Zarówno Moon jak i ML 390 podłączone do zewnętrznego DAC ( Parasound DAC 1500).

Wnioski: W ślepym teście 8/10 różnica słyszalna na korzyść CD, z którego brzmienie bardziej naturalne , trochę cieplejsze, dłuższe wybrzmienia gitar, lepsza głębia i tło,  lokalizacja i wielkość źródeł pozornych zbliżona.  Roznice w teście 2 mniej oczywiste i bardziej zaznaczone przy akustycznych fragmentach utworów z udziałem pojedynczych instrumentów,  słabiej rozróżnialne przy bardziej dynamicznej muzyce. W teście 1 z udziałem DAC ML 390 różnica jeszcze bardziej na korzyść CD , ale generalnie oba źródła słabiej niż na zewnętrznym DAC - choć to na pewno subiektywne i ktoś inny mógłby to odbierać inaczej.  

Moon Mind 2 w mojej opinii Bardzo (80-90% jesli w ogóle można to wyrazić w %) zbliża się w odsłuchu do CD i mogłoby to być moje główne źródło gdyby nie fakt,  że..... już wiem , że z CD jest jeszcze lepiej. Oczywiście można dopracować tor LAN, switche, zasilacze liniowe itd , ale obawiam się, że ewentualna poprawa będzie nieadekwatna do kosztów,  a i tak CD będzie górą. Nie mniej jednak w mojej ocenie Moon Mind 2 to bardzo dobry transport, z dobrą aplikacją i ciągle udostępnianymi aktualizacjami softu ( po instalacji 2 nowe aktualizacje były do pobrania ) 

Nie wiem jak wypadło by porównanie z plikami lokalnymi , np ripem tej samej płyty CD bo nie korzystam , zapewne różnice byłyby jeszcze mniejsze . 

Jezeli łączysz Moon to po optyku albo AES, w żadnym wypadku Coax, następnie skopiuj CD do WAV, Tidal ma kiepska jakość, LAN podaj ze Switch-a, jak chcesz gęściej to kup kabel LAN Supra choć ja nie preferuje takiego zagęszczania
MOON z natury gra ciemniej i sporo poświeciłem aby dostroić go do równowagi.
Mogę się z tobą założyć ze jakiekolwiek CD transport do mnie nie przyniesiesz, nie zagra tak dobrze jak Moon MIND 2

I jeszcze jedno, sprawdź czy faza zasilania jest prawidłowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

 jak chcesz gęściej to kup kabel LAN Supra choć ja nie preferuje takiego zagęszczania

Masz wtedy gęściej obciążoną karte kredytową 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supra 230zł/1mb:

pol_pl_Supra-CAT-8-Network-Patch-Cable-E

 

Netrack 2,39zł/1mb:

j21011+.jpg

 

Jedynie jakieś 100x taniej 🙂 . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Jezeli łączysz Moon to po optyku albo AES, w żadnym wypadku Coax, następnie skopiuj CD do WAV, Tidal ma kiepska jakość, LAN podaj ze Switch-a, jak chcesz gęściej to kup kabel LAN Supra choć ja nie preferuje takiego zagęszczania
MOON z natury gra ciemniej i sporo poświeciłem aby dostroić go do równowagi.
Mogę się z tobą założyć ze jakiekolwiek CD transport do mnie nie przyniesiesz, nie zagra tak dobrze jak Moon MIND 2

I jeszcze jedno, sprawdź czy faza zasilania jest prawidłowo

Między coax i optykiem ( co prawda coax za 1kPln ,a optyk za 50Pln) różnice na granicy percepcji ze wskazaniem na coax,  ogólnie optyk mnie nie przekonuje. AES nie ma w DAC. Tidal moim zdaniem póki co zawsze brzmi gorzej. O korzystnym wpływie switcha wielokrotnie pisano , rozumiem , że ma on wynikać z "dedykowanego" dla audio sygnału izolowanego od innych odbiorników LAN w domu. Mam Moon'a wpiętego bezpośrednio do modemu i jest on jedynym odbiorcą sygnału LAN,choć wiem , że są tacy którzy uważają,  że samo wstawienie switcha(tu oczywiście najlepiej specjalny model dla audio) ma dać poprawę (?) Faza zasilania jest na pewno ok bo od gniazdka w ścianie przez sieciowkę, listwę jest oznaczona. W "Audiofilski" kabel LAN nie wierzę.  

Nie mam NAS'a więc plik z Moon nie mam jak odtworzyć na razie. 

Kwestia zgrania CD do WAV czy czegokolwiek innego to znów rozważania jakim programem, czy zwykly PC/laptop wystarcza itd.

Powyższe nie zmienia faktu , że moim zdaniem Moon Mind 2 to świetny transport, który już niewiele ustępuje bardzo dobremu  CD .

Z jakim transportem CD porównywałeś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp Jak u Ciebie wypadały porównania CD vs plik lokalny-rip z tej samej płyty? Jaki "nośnik " plików?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie robione ze 3 lata temu.

Materiał: płyta CD i własnoręczny rip 16/44.

Źródła:

- transport Jay's Audio CDT-3 MkII

- dCS Network Bridge

Oba podłączone do DAC dCS Debussy przez coax Transparent Reference 75ohm.

Zegar rubidowy z Jays'a sterował obydwoma dCSami.

Tor analogowy na JBL4343 ale przede wszystkim system słuchawkowy STAX (Euridice, STAX Lambda Signature i STAX SR-009).

 

O niuansach dźwięku nie napisze bo to było dawno i nie pamiętam. Pewnie gdzieś to tutaj na forum opisałem.

Generalnie plikowiec grał znakomicie, dużo lepiej niż moje poprzednie ale ... ciągle mu ciut ciut do CD brakowało. Z tą różnicą żyję do dziś i mam wielką przyjemność z obcowania z muzyką.

Pozdro

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, carlos med napisał:

Między coax i optykiem ( co prawda coax za 1kPln ,a optyk za 50Pln) różnice na granicy percepcji ze wskazaniem na coax,  ogólnie optyk mnie nie przekonuje. AES nie ma w DAC. Tidal moim zdaniem póki co zawsze brzmi gorzej. O korzystnym wpływie switcha wielokrotnie pisano , rozumiem , że ma on wynikać z "dedykowanego" dla audio sygnału izolowanego od innych odbiorników LAN w domu. Mam Moon'a wpiętego bezpośrednio do modemu i jest on jedynym odbiorcą sygnału LAN,choć wiem , że są tacy którzy uważają,  że samo wstawienie switcha(tu oczywiście najlepiej specjalny model dla audio) ma dać poprawę (?) Faza zasilania jest na pewno ok bo od gniazdka w ścianie przez sieciowkę, listwę jest oznaczona. W "Audiofilski" kabel LAN nie wierzę.  

Nie mam NAS'a więc plik z Moon nie mam jak odtworzyć na razie. 

Kwestia zgrania CD do WAV czy czegokolwiek innego to znów rozważania jakim programem, czy zwykly PC/laptop wystarcza itd.

Powyższe nie zmienia faktu , że moim zdaniem Moon Mind 2 to świetny transport, który już niewiele ustępuje bardzo dobremu  CD .

Z jakim transportem CD porównywałeś? 

Ty dalej możesz swoje, ale po coax nie ma wybrzmień i dlatego u ciebie ich nie ma, po optyku są,
Następnie to wnioskuje z twoich wpisów ze wolisz opcje albo urządzenia gęściej grające, po optyku jest większa rozdzielczość, selektywność i w systemach chudo grających może się zrobić za chudo 

Ten transport potrzebuje dobrania DACa i jak porównujesz to ten sam material, Tidal kontra CD to zawsze CD będzie lepiej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, carlos med napisał:

Jaki "nośnik " plików?

Nie doczytałem ... z serwera NAS przez ethernet. Bez żadnych audiofilskich cudów po drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Ty dalej możesz swoje, ale po coax nie ma wybrzmień i dlatego u ciebie ich nie ma, po optyku są,
Następnie to wnioskuje z twoich wpisów ze wolisz opcje albo urządzenia gęściej grające, po optyku jest większa rozdzielczość, selektywność i w systemach chudo grających może się zrobić za chudo 

Ten transport potrzebuje dobrania DACa i jak porównujesz to ten sam material, Tidal kontra CD to zawsze CD będzie lepiej.

Myślę, że zawsze warto porównywać źródła na podobnym poziomie. U mnie słaby CD tęż nie  brzmi lepiej od Moona.

Tak z ciekawości to jakie CD wypadły u Ciebie gorzej od Moona ? 

 

Wybrzmienia po coax z CD są piękne,  z Moon'a nieco gorsze , nie zgodzę,  że coax ma być z jakiegoś powodu gorszy pod tym względem.  Prawda , że wolę gęściej grające sprzęty dlatego optyk to dla mnie najgorsza opcja. Co do Tidala to zgoda i pisałem kilka razy , że też uważam, że zawsze będzie gorszy od CD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, carlos med napisał:

Co do Tidala to zgoda i pisałem kilka razy , że też uważam, że zawsze będzie gorszy od CD. 

A jest jakieś techniczne uzasadnienie na to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

Nie doczytałem ... z serwera NAS przez ethernet. Bez żadnych audiofilskich cudów po drodze.

I tego mogę spróbować. 

Tak przy okazji , za Debussy masz jeszcze jakieś pre lampowe , czy prosto do końcówki? 

Teraz, Piopio napisał:

A jest jakieś techniczne uzasadnienie na to ?

Jest praktyczne-empiryczne uzasadnienie. Wałkowaliśmy już temat do znudzenia i każdy obstaje przy swoim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, carlos med napisał:

Jest praktyczne-empiryczne uzasadnienie. Wałkowaliśmy już temat do znudzenia i każdy obstaje przy swoim.

Ja twierdzę, że przy odpowiednio skonfigurowanym torze nie ma różnić. 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, carlos med napisał:

 

Tak przy okazji , za Debussy masz jeszcze jakieś pre lampowe , czy prosto do końcówki? 

 

W systemie z kolumnami vintage z Debussy'ego symetrycznie do pre Studer A779 a potem symetrycznie do lampowych końcówek IDHOS klasa A w PP.

W systemie z JBL4343 z Debussy'ego niesymetrycznie do lampowego pre Technics 30A, potem niesymetrycznie do aktywnej lampowej zwrotnicy Audio Research EC-4, a potem niesymetrycznie do lampowych i tranzystorowych końcówek mocy.

1 godzinę temu, Piopio napisał:

Ja twierdzę, że przy odpowiednio skonfigurowanym torze nie ma różnić. 😉 

Dodaj, że u ciebie 😉 .

To do porównania weź porządny DAC, porządny transport CD i porządny streamer/plikowiec.

O porządnym torze analogowym dalej i pomieszczeniu już nie wspominam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, pmcomp napisał:

Dodaj, że u ciebie 😉 .

To do porównania weź porządny DAC, porządny transport CD i porządny streamer/plikowiec.

O porządnym torze analogowym dalej i pomieszczeniu już nie wspominam.

Nie tylko u mnie 😉 Robiłem testy z porządnymi klockami. Niech Cię o to głowa nie boli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piopio napisał:

Nie tylko u mnie 😉 Robiłem testy z porządnymi klockami. Niech Cię o to głowa nie boli. 

Jakis konkret?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmcomp napisał:

W systemie z kolumnami vintage z Debussy'ego symetrycznie do pre Studer A779 a potem symetrycznie do lampowych końcówek IDHOS klasa A w PP.

W systemie z JBL4343 z Debussy'ego niesymetrycznie do lampowego pre Technics 30A, potem niesymetrycznie do aktywnej lampowej zwrotnicy Audio Research EC-4, a potem niesymetrycznie do lampowych i tranzystorowych końcówek mocy.

 

Pytanie było w zasadzie retoryczne 😉 Wlasciwie to nie tylko kolumny są tu Vintage. Tego Technicsa pamiętam, fajny design, no i musiał uwieść właściciela skoro LS16 wyleciał.  Debussy ciągle mi chodzi po głowie,  jak się trafi w dobrych pieniądzach to nie wykluczone że się skuszę. Wyższe DAC z dcs to już nie mój poziom. AN 4 to podobne granie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, carlos med napisał:

Pytanie było w zasadzie retoryczne 😉 Wlasciwie to nie tylko kolumny są tu Vintage. Tego Technicsa pamiętam, fajny design, no i musiał uwieść właściciela skoro LS16 wyleciał.  Debussy ciągle mi chodzi po głowie,  jak się trafi w dobrych pieniądzach to nie wykluczone że się skuszę. Wyższe DAC z dcs to już nie mój poziom. AN 4 to podobne granie ?

Jak to lampy plus PCM63 🙂 .

Zapewne jak zwykle zalezy od konfiguracji toru. Do analitycznych systemow bywa zbawienny, dodaje muzyki do dzwiekow 😉 .

Z LS16 bylo cudownie, z Technicsem za duzo cukru w cukrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.