Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy transport plików do 20000 PLN


moreno1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, pmcomp napisał:

🙂 

Z LS16 bylo cudownie, z Technicsem za duzo cukru w cukrze.

No można przedobrzyć z "ocieplaniem" cyfry💿💿😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, carlos med napisał:

No można przedobrzyć z "ocieplaniem" cyfry💿💿😉

AN DAC4 gra raczej naturalnie. To Technics jest po cieplejszej stronie mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pmcomp napisał:

AN DAC4 gra raczej naturalnie. To Technics jest po cieplejszej stronie mocy.

LS16 też ociepla , szczególnie na Siemensach , ale w moim torze mógłby ciut bardziej. Zgadzam się,  że lampa (nawet "tylko" ECC88) + PCM63 to bardzo przyjemne dla ucha połączenie,  a power to już przy moich Thielach muszę mieć z mocnego tranzystora (ML No333) - ten trzyma je w ryzach, daje głębię i bas bez cienia zamulenia. Z czystej ciekawości puściłbym przez to dobry analog. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, carlos med napisał:

LS16 też ociepla , szczególnie na Siemensach , ale w moim torze mógłby ciut bardziej. Zgadzam się,  że lampa (nawet "tylko" ECC88) + PCM63 to bardzo przyjemne dla ucha połączenie,  a power to już przy moich Thielach muszę mieć z mocnego tranzystora (ML No333) - ten trzyma je w ryzach, daje głębię i bas bez cienia zamulenia. Z czystej ciekawości puściłbym przez to dobry analog. 

Lepiej nie puszczaj bo … wsiakniesz na amen 🙂 . I dolaczysz do klubu AA … anonimowych analogowcow.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Lepiej nie puszczaj bo … wsiakniesz na amen 🙂 . I dolaczysz do klubu AA … anonimowych analogowcow.

 

Powiem szczerze,  że wolałbym zainwestować w gramofon niż w cyfrowe źródła dźwięku,  tylko tu też sporo pułapek i współczesne wydania LP to już chyba nie ta jakość co kiedyś,  a w prog rocku , którego słucham najwięcej,  oprócz prekursorów gatunku i starych wydań LP ( o które trudno i w dobrym stanie ) dzieje się dużo współcześnie.  Więc musi mi wystarczyć moja AudioTechnica i okazyjnie zdobyte LP. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współczesnych wydań na vinylu lepiej się nie dotykać. Na szczęście na świecie jest mnóstwo vinyli wydanych w latach 50-80 ubiegłego wieku w stanach M, NM czy EX. Niestety teraz cena logistyki z USA zabija. A vinyle kupisz w Europie od 5 do powiedzmy 20 EUR, w zalezności od rodzaju muzyki, w stanie jw. Pomijam odjechane ceny za perełki.

W Polsce 40-100 PLN.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, pmcomp napisał:

współczesnych wydań na vinylu lepiej się nie dotykać. Na szczęście na świecie jest mnóstwo vinyli wydanych w latach 50-80 ubiegłego wieku w stanach M, NM czy EX. Niestety teraz cena logistyki z USA zabija. A vinyle kupisz w Europie od 5 do powiedzmy 20 EUR, w zalezności od rodzaju muzyki, w stanie jw. Pomijam odjechane ceny za perełki.

W Polsce 40-100 PLN.

 

Pozdro

Żeby więcej nie zanieczyszczać wątku o plikowcach ...

Byłem w USA  dwa razy ostatnio i rzeczywiście w sklepikach vinylowych prowadzonych przez AA średni koszt płyty 20-60$,wybór spory, w Europie tak jak piszesz,  u nas na giełdach podobnie. Dla mnie problem jest też taki, że przy zakupie nie potrafię oglądając płytę być pewnym że dźwięk będzie dobrej jakości w sensie zużycia. 

Poza tym dobry gramiak to pewnie  budżet co najmniej połowy mojego toru, nie wchodziłem w temat więc nie wiem jakie ew. brać pod uwagę,  do tego phono pre czy phono stage , wkładki,  regulacje itd ...no jest radocha jak zagra...

Pozdr. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, carlos med napisał:

do tego phono pre czy phono stage , wkładki,  regulacje itd

I nie można zapomnieć o myjce ultradźwiękowej za parę tysi 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Piopio napisał:

I nie można zapomnieć o myjce ultradźwiękowej za parę tysi 😉 

Tak myjka i tak tańsza od audiofilskiego switcha za 20 tys PLN 🙂 .

 

Możesz sobie zakupic takiego wypasa za ponad 20 tys:

clearaudio-double-matrix-lekki.png

Ja uzywam od lat:

OkkiNokkiRCMII-wht.png

 

Kupisz za 1500 zł.

21 godzin temu, carlos med napisał:

 

Poza tym dobry gramiak to pewnie  budżet co najmniej połowy mojego toru, nie wchodziłem w temat więc nie wiem jakie ew. brać pod uwagę,  do tego phono pre czy phono stage , wkładki,  regulacje itd ...no jest radocha jak zagra...

 

 

 

Cena dobrego toru analogowego, gramofon i ramię nowe lub z lat 60/70 po całkowitym odnowieniu:

Gramofon z ramieniem: 10-50 tys PLN

Wkładka: 2-10 tys PLN

Phono stage: 5-30 tys PLN

 

Stare wzmacniacze z lat 70/80/90 mają zazwyczaj na pokładzie niezłe phono MM/MC, nie trzeba od razu wydawać fortuny.

Przykład: Musical Fidelity A1 czy A200.

 

dla porównania:

Cena dobrego toru cyfrowego:

- player 20-50 tys PLN

- DAC 20-50 tys PLN.

- o audiofilskich elementach ethernetowych nie wspominam ale jak ktoś lubi wywalać kasę w błoto o może być kolejne 5-30 tys PLN.

 

Jak widac dobry tor cyfrowy i dobry tor analogowy kosztują porównywalnie.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, pmcomp napisał:

Tak myjka i tak tańsza od audiofilskiego switcha za 20 tys PLN 🙂 .

 

Możesz sobie zakupic takiego wypasa za ponad 20 tys:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja uzywam od lat:

OkkiNokkiRCMII-wht.png

 

Kupisz za 1500 zł.

Cena dobrego toru analogowego, gramofon i ramię nowe lub z lat 60/70 po całkowitym odnowieniu:

Gramofon z ramieniem: 10-50 tys PLN

Wkładka: 2-10 tys PLN

Phono stage: 5-30 tys PLN

 

Stare wzmacniacze z lat 70/80/90 mają zazwyczaj na pokładzie niezłe phono MM/MC, nie trzeba od razu wydawać fortuny.

Przykład: Musical Fidelity A1 czy A200.

Mój obecny gramofon to Audio- Technica LPW40-WN z wkładką AT-95 Shibata, phono stage Musical Fidelity V90-LPS wiec raczej nie można mówić o analogu na poważnie. Raczej do kolacji z winem w salonie. Chociaż,  nie powiem, bo LP Foxtrot Genesis z 1972r brzmiał w głównym systemie zdecydowanie inaczej niż CD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2023 o 11:54, pmcomp napisał:

współczesnych wydań na vinylu lepiej się nie dotykać

Są i współczesne wydania bardzo dobre

Można tu wymienić serię Tone Poet czy Acoustic Sounds. Ceny za takie wydania są bardzo przyzwoite. Z droższych wydania od Impex, AP czy Mofi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli te cyfrowe Mofi, do ktorych sie przyznali 😉 .

Ja pozostane przy tych tloczeniach z epoki. A nowa, wspolczesnie muze wole na cyfrze, tak jak zostala nagrana i zrealizowana.

Jak mnie wezmie ochota zeby ja uanalogowic to ja sobie nagram na tasme.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2023 o 23:30, bum1234 napisał:

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale ten twój wpis jest znakomitym, wręcz książkowym  dowodem na prawdziwość tezy o powszechności ignorancji 😄

Cały ten wątek powstał z ignorancji. Właściwie rzec można, że ignorancja to podstawa działania tej zakładki 😄

 

To co Ciebie , scisly, empiryczny (?) naukowy umysl, skłania do zniżania się do poziomu tego wątku i co gorsza zabierania głosu? W dodatku nie na temat.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieszy mnie po prostu jak gromada dojrzałych panów pisze bajeczki z powodu własnej ignorancji i nie bójmy się tego słowa nieuctwa 😄

Wydawałoby się, że w tym wieku powinno się mieć jakąś znajomość otaczającego świata. A tu nic dajecie się panowie wodzić za nos przy pomocy starych sztuczek jak przedszkolaki 😄

Więc to wszystko co napisałem jest jak najbardziej na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jak mnie wezmie ochota zeby ja uanalogowic to ja sobie nagram na tasme.
 
 


Ale po co jak można poszukać muzyki z szumem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 8/23/2023 at 8:35 PM, barni said:


Qobuz 24/192 w stosunku do 16/44,1 jest przepaścią, tym większą im lepszy ma się tor. W zasadzie teraz pierwsze jak słucham czegokolwiek jest sprawdzenie w Roon czy na pewno leci wersja Hi Res.

PS. Wiem, ze Tidal tez obsługuje ale jeszcze chyba API nie ogarneli w Roon

Jak się wierzy w voodoo to tak zapewne jest. 

A zrobiłeś zrzutki do pliku i sprawdziłeś co tam jest?

Nie?

Nie potrafisz i nie za bardzo wiesz o co chodzi?

No właśnie tu jest pies pogrzebany 😄

A potem podłącza się switch HP oraz Cisco i twierdzi się, że jeden ma bas, drugi nie, czy jakoś tak....

Skąd się biorą ludzie wierzący w takie bzdety?

Niepojęte. Za dużo smartfona, za mało myślenia i czytania ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak się wierzy w voodoo to tak zapewne jest. 
A zrobiłeś zrzutki do pliku i sprawdziłeś co tam jest?
Nie?
Nie potrafisz i nie za bardzo wiesz o co chodzi?
No właśnie tu jest pies pogrzebany
A potem podłącza się switch HP oraz Cisco i twierdzi się, że jeden ma bas, drugi nie, czy jakoś tak....
Skąd się biorą ludzie wierzący w takie bzdety?
Niepojęte. Za dużo smartfona, za mało myślenia i czytania ....
A mnie zastanawia po co:

" W zasadzie teraz pierwsze jak słucham czegokolwiek jest sprawdzenie w Roon czy na pewno leci wersja Hi Res"

Gdy:

"Qobuz 24/192 w stosunku do 16/44,1 jest przepaścią"

Czyli co? Uszka jednak nie są wiarygodne?
Wg mnie to jak zwykle oczka robią u niektórych największą robotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport plikow? Nie transportuja sie za pomoca kabla?? 20k za cos co bedzie warte tyle co miska ryzu za dwa lata ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, limono napisał:

20k za cos co bedzie warte tyle co miska ryzu za dwa lata ? 

Jak to wyliczyłeś? Że akurat za dwa lata?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, staropolanka2000 said:

Jak to wyliczyłeś? Że akurat za dwa lata?

Po co inwestowac krocie w technologie ktora wciaz jest w stanie zarodku ? To zabawa dla bogatych 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, limono napisał:

Po co inwestowac krocie w technologie ktora wciaz jest w stanie zarodku ? To zabawa dla bogatych 

To zakładka Hi-End. Czyli z założenia dla osób, które stać na takie zabawki. Więc w czym masz problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, limono napisał:

Po co inwestowac krocie w technologie ktora wciaz jest w stanie zarodku ? To zabawa dla bogatych 

Streaming nie jest w żadnym zarodku, technologia jest prężnie rozwijana od wielu lat. Urządzenia są coraz lepsze,lepiej brzmią, są stabilniejsze ,a poważni producenci wspierają aktualizacjami przez wiele lat.

A mi nic do tego, kto na co i ile wydaje. Jak go stać na transport za 20k to proszę bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, limono napisał:

Transport plikow? Nie transportuja sie za pomoca kabla?? 20k za cos co bedzie warte tyle co miska ryzu za dwa lata ? 

To problem z większością współczesnej  smart-elektroniki: smartfonów, smart TV itd.

Też wolę coś kupić raz i mieć na lata, np muzykę w plikach, ale wygoda streamingowania i dostęp do milionów nagrań wzięły górę 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Qaz12 napisał:

To problem z większością współczesnej  smart-elektroniki: smartfonów, smart TV itd.

Też wolę coś kupić raz i mieć na lata, np muzykę w plikach, ale wygoda streamingowania i dostęp do milionów nagrań wzięły górę 😊

A sluchasz tych milionów nagrań?

Bo mi sie wydaje ze powielasz nieswiadomie przekaz marketingowy serwisow streamingowych.

Czy masz lepsze samopoczucie ze masz dostep do muzyki, ktorej nigdy nie sluchasz np. dico polo albo klasyki? 

PS. wygoda obslugi plikow jest IDENTYCZNA jak wygoda obslugi serwisu streamingowego. Musisz na swoim playerze wyszukac co chcesz sluchać i to wybrać. Ba … z plikow jest lepsza bo masz dostep do muzyki jak nie masz dostepu do sieci. I nie pisz, ze mozesz ja wczesniej sciagnac na player bo … wtedy sluchasz plikow 😉 . Metoda ich pozyskania jest tylko inna.

 

12 godzin temu, limono napisał:

Transport plikow? Nie transportuja sie za pomoca kabla?? 20k za cos co bedzie warte tyle co miska ryzu za dwa lata ? 

Twoja zona tez sie zestarzeje za 20-30 lat i co, powiesz ze jest wtedy warta tyle co miska ryzu i „nie bylo warto”?
 

Transportem jest zwane urzadzenie, ktore wysyla na zewnatrz do zewnetrznego DACa sygnal w postaci cyfrowej gdzie jest zamieniany na postać analogową. Odtwarzaczem lub playerem zwane jest urzadzenie, ktore wysyla na zewnatrz do zewnetrznego pre, wzmacniacza lub sluchawek sygnal w postaci analogowej.

Proste?

 

😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

A sluchasz tych milionów nagrań?

Bo mi sie wydaje ze powielasz nieswiadomie przekaz marketingowy serwisow streamingowych.

Czy masz lepsze samopoczucie ze mozesz posluchajac muzyki, ktorej nigdy nie sluchasz np. dico polo albo klasyki?

PS. wygoda obslugi plikow jest IDENTYCZNA jak wygoda obslugi serwisu streamingowego. Musisz na swoim playerze wyszukac co chcesz sluchać i to wybrać. Ba … z plikow jes5 lepsza bo masz dostep do muzyki jak nie masz dostepu do sieci. I nie pisz, ze mozesz ja wczesniej sciagnac na player bo …

 

bo co ?

bo Qobuz off line brzmi inaczej ?

co za różnica czy kupisz plik czy słuchasz go w opcji off line ?

cytując klasyka "co Ty k.... wiesz" o serwisie streaming'owym jeżeli nie jesteś użytkownikiem tylko powielasz bezmyślnie jojczenie dziadersów oczadziałych oparami stęchlizny, ogłuszonych chrobotem korników i szumem eskadr korników ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to widzę inaczej.

Nie jestem audiofilem, który słucha dwóch płyt na krzyż przez całe życie. Słucham nagrań, które wyszły tydzień temu i nagrań sprzed 50 lat i mam je zawsze pod ręką, owszem czerpie przyjemność z odkrywania, nawet powoli jazz mi się zaczyna podobać🤔, disco polo? Nie, podziękuję. Muzyki słucham często poza domem, nie muszę pamiętać by pliki zabierać ze sobą, aktualizować zbiór itp, jak nie ma sieci to trudno, przeżyje. 

Żony nie mam 😁

Nie mam problemu, jeśli ktoś ma inne zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, SigSauer napisał:

bo co ?

bo Qobuz off line brzmi inaczej ?

co za różnica czy kupisz plik czy słuchasz go w opcji off line ?

cytując klasyka "co Ty k.... wiesz" o serwisie streaming'owym jeżeli nie jesteś użytkownikiem tylko powielasz bezmyślnie jojczenie dziadersów oczadziałych oparami stęchlizny, ogłuszonych chrobotem korników i szumem eskadr korników ?

....eskadr moli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, SigSauer napisał:

bo co ?

bo Qobuz off line brzmi inaczej ?

co za różnica czy kupisz plik czy słuchasz go w opcji off line ?

cytując klasyka "co Ty k.... wiesz" o serwisie streaming'owym jeżeli nie jesteś użytkownikiem tylko powielasz bezmyślnie jojczenie dziadersów oczadziałych oparami stęchlizny, ogłuszonych chrobotem korników i szumem eskadr korników ?

Nie napinaj sie bo ci zylka peknie. Odnioslem sie nie do jakosci tylko do marketingowego przekazu. Nawet muchy calego goowna na tym swiecie nie zjedza.

A co do jakosci przynajmniej wiem z czego i jak sa ripowane moje pliki. A ty nawet nie wiesz ktroego masteringu sluchasz. Dla ciebie istnieje jedynie wykonawca i tytuł nagrania, dla mnie istnieje wiele wariacji wynikacjaych z roznych masterow i remasterow. Chyba, ze uwazasz ze to wszystko brzmi tak samo.

A skad wiem? Byc moze ja bylem klientem Spotify i Tidala jak ty wchodziles jeszcze na stojaco pod blat kuchenny. Serwisy streamingowe mialem i korzystalem od kiedy mam LINN Majik DS więc mam swoje zdanie. Czyli tak chyba od 2009 roku 🙂 .

W tych milionach nagran na tych serwisach nawet dzisiaj nie ma mnostwa nagrań, ktorych na codzien slucham z wlasnych plikow, gdzie zrodlem byla albo plyta CD albo analog. To ze sa miliony nie oznacza za jest wszystko. Na tych serwisach nie ma ok. 50% big bandow, ktore ja mam w swoich zbiorach. Nie ma mnostwa starego jazzu z lat 50/60 i zapewne jeszcze mnostwa innej muzyki.

 

43 minuty temu, Qaz12 napisał:

 Muzyki słucham często poza domem, nie muszę pamiętać by pliki zabierać ze sobą, aktualizować zbiór itp, jak nie ma sieci to trudno, przeżyje. 

Nie mam problemu, jeśli ktoś ma inne zdanie.

Ja rownież. Jak policzylem wiecej jesj slucham poza domem niz w domu. I podobnie jak ty musze pamietac, zeby jedynie zabrac ze soba player i sluchawki. Uwierz, na karcie microSD 1 TB wchodzi mnóstwo muzyki. Tak ze 40% mojej cyfrowej kolekcji w PCM.

 

Ja rowniez nie mam problemu, po to sa fora zeby wymieniac doswiadczenia. I to lubie. Nie cierpie jedynie gdy ktos czesto bezmyslnie powiela marketingowe schematy wkladane nam do glow przez globalne koncerny. Jestem jeszcze z tych czasow gdy na szczescie nie bylo reklamy telewizyjnej czy w innych mediach. To byla jedna z niewielu dobrych stron komunizmu z lat 70/80 ubieglego wieku. Bo teraz jest wielkie pranie naszych mozgow w celu najlepiej nieograniczonego dostepu do naszych portfeli.

🙂 

30 minut temu, SigSauer napisał:

....eskadr moli

I znowu bezmyslnie powielasz stereotypy, Tak bywa gdy jest sie slepym i gluchym na merytoryczne argumenty.

PS. wiesz jaka jest roznica pomiedzy plytami Pink Floyd z lat 70-ych, remasterami z lat 90-ych czy remasterami z ostatnich 10-u lat? Nie sądzę. W serwisach masz … Pink Floyd.

 

A o mole i korniki martw sie, zeby ci czegos nie wyżarly i przy okazji nie wylaczyly funkcji … myslenia i umiejetnosci analizowania faktów 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, SigSauer napisał:

bo co ?

bo Qobuz off line brzmi inaczej ?

co za różnica czy kupisz plik czy słuchasz go w opcji off line ?

 

Jak kupie plik czy go zripuję to wiem co to jest. Z Qobuz online czy offline … nie wiem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, pmcomp napisał:

Nie napinaj sie bo ci zylka peknie. Odnioslem sie nie do jakosci tylko do marketingowego przekazu. Nawet muchy calego goowna na tym swiecie nie zjedza.

A co do jakosci przynajmniej wiem z czego i jak sa ripowane moje pliki. A ty nawet nie wiesz ktroego masteringu sluchasz. Dla ciebie istnieje jedynie wykonawca i tytuł nagrania, dla mnie istnieje wiele wariacji wynikacjaych z roznych masterow i remasterow. Chyba, ze uwazasz ze to wszystko brzmi tak samo.

A skad wiem? Byc moze ja bylem klientem Spotify i Tidala jak ty wchodziles jeszcze na stojaco pod blat kuchenny. Serwisy streamingowe mialem i korzystalem od kiedy mam LINN Majik DS więc mam swoje zdanie. Czyli tak chyba od 2009 roku 🙂 .

W tych milionach nagran na tych serwisach nawet dzisiaj nie ma mnostwa nagrań, ktorych na codzien slucham z wlasnych plikow, gdzie zrodlem byla albo plyta CD albo analog. To ze sa miliony nie oznacza za jest wszystko. Na tych serwisach nie ma ok. 50% big bandow, ktore ja mam w swoich zbiorach. Nie ma mnostwa starego jazzu z lat 50/60 i zapewne jeszcze mnostwa innej muzyki.

 

Ja rownież. Jak policzylem wiecej jesj slucham poza domem niz w domu. I podobnie jak ty musze pamietac, zeby jedynie zabrac ze soba player i sluchawki. Uwierz, na karcie microSD 1 TB wchodzi mnóstwo muzyki. Tak ze 40% mojej cyfrowej kolekcji w PCM.

 

Ja rowniez nie mam problemu, po to sa fora zeby wymieniac doswiadczenia. I to lubie. Nie cierpie jedynie gdy ktos czesto bezmyslnie powiela marketingowe schematy wkladane nam do glow przez globalne koncerny. Jestem jeszcze z tych czasow gdy na szczescie nie bylo reklamy telewizyjnej czy w innych mediach. To byla jedna z niewielu dobrych stron komunizmu z lat 70/80 ubieglego wieku. Bo teraz jest wielkie pranie naszych mozgow w celu najlepiej nieograniczonego dostepu do naszych portfeli.

🙂 

I znowu bezmyslnie powielasz stereotypy, Tak bywa gdy jest sie slepym i gluchym na merytoryczne argumenty.

PS. wiesz jaka jest roznica pomiedzy plytami Pink Floyd z lat 70-ych, remasterami z lat 90-ych czy remasterami z ostatnich 10-u lat? Nie sądzę. W serwisach masz … Pink Floyd.

 

A o mole i korniki martw sie, zeby ci czegos nie wyżarly i przy okazji nie wylaczyly funkcji … myslenia i umiejetnosci analizowania faktów 😉 .

 można było spodziewać się reakcji w tym stylu "wsxystkowiedzący" i potwierdzający tym swoje dyletanctwo i ograniczenie

O braku kultury, agresji  wypowiedzi, obrażania i czytania ze zrozumieniem nie wspominając

I nie bez przyczyny podałem przykład Qobuz, żeby nie czytać zdartej płyty o info nt wydawnictwa

Nie kompromituj się w kolejnym wątku, zadbasz przy okazji o swoje skleryzowane naczynia krwionośne, chroniąc je przed skutkamii skoków ciśnienia. Nie znasz przecież dnia ani godziny kiedy staniesz się uciążliwy dla najbliższych, przynosząc jednakże ulgę temu forum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SigSauer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.