Skocz do zawartości
IGNORED

Radmory LS10 NIE idą na emeryturę


ADAS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Dawno tu nie zaglądałem bo wyleczyłem się nieco z "choroby" od długiego czasu gra u mnie zestaw Radmory LS-10, Onkyo TX-8020 + malinka z HiFiBerry DAC. Ostatnio jednak coraz bardziej doskwierają słabości tego zestawu i chciałbym co nieco poprawić. Myślę, że największą różnicę zrobi wymiana kolumn. Radmory mają skromny bas i dość ostrą górę. Dynamika pojawia się przy większej głośności a wtedy góra już robi się męcząca.

Kolumny na co dzień stoją na półce, tylko na odsłuchy stawiam je na standach własnej roboty. Bassrefleks musi więc być z przodu. Gabarytowo - nie większe niż Radmory.

Słucham głównie rocka, trochę jazzu i klasycznej. Zależy mi na szczegółowym i dynamicznym dźwięku, z dobrą przestrzenią.

Po lekturze recenzji na 1 miejsce kandydatów do odsłuchania trafiły ELAC Debut 2.0 B6.2.  Potrzebuję jeszcze 2-3 propozycji do porównania. Budżet - 2 tys. Będę wdzięczny za Wasze propozycje i rady.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie albo zwiększ budżet. Radmory o ile nie są zepsute grają na tyle dobrze, że zastępując je tego rodzaju kolumienkami możesz strzelić sobie w stopę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, ADAS napisał:

Witam forumowiczów.

Dawno tu nie zaglądałem bo wyleczyłem się nieco z "choroby" od długiego czasu gra u mnie zestaw Radmory LS-10, Onkyo TX-8020 + malinka z HiFiBerry DAC. Ostatnio jednak coraz bardziej doskwierają słabości tego zestawu i chciałbym co nieco poprawić. Myślę, że największą różnicę zrobi wymiana kolumn. Radmory mają skromny bas i dość ostrą górę. Dynamika pojawia się przy większej głośności a wtedy góra już robi się męcząca.

Kolumny na co dzień stoją na półce, tylko na odsłuchy stawiam je na standach własnej roboty. Bassrefleks musi więc być z przodu. Gabarytowo - nie większe niż Radmory.

Słucham głównie rocka, trochę jazzu i klasycznej. Zależy mi na szczegółowym i dynamicznym dźwięku, z dobrą przestrzenią.

Po lekturze recenzji na 1 miejsce kandydatów do odsłuchania trafiły ELAC Debut 2.0 B6.2.  Potrzebuję jeszcze 2-3 propozycji do porównania. Budżet - 2 tys. Będę wdzięczny za Wasze propozycje i rady.

 

Radmory, Diory itd były dobre wtedy, jak nie było nic innego w sklepach.

Teraz masz możliwość, zakup porządny wznak 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grasz z maliny, masz 2 tysie... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ADAS napisał:

Onkyo TX-8020

Myślę że  jest tu  ograniczeniem, miałem TX-8150 w budżecie około 1k grał bardzo dobrze, ale taki Hegel H80 pokazał jego braki we wszystkich aspektach graniach. Myślę że w tym budżecie + kasa ze sprzedaży Onkyo można spróbować np. używany Musical Fidelity M2si/M3si jak chcesz łagodniejszą górę, z lekkim ociepleniem, ewentualnie Hegel H70/H80 pod granie bardziej neutralne, ani ciepłe, ani zimne.

Z drugiej strony  obecnie dużo sklepów oferuje wypożyczenie do domu kolumn(niczym się nie ryzykuje), więc może najpierw warto spróbować tych Elaców. Na pewno na ostrą górę z nimi nie będziesz narzekał, bo w moim odczuciu nawet jest lekko wycofana i przyjemnie podana do długich odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zmąciliście mi koncepcję 🙂

Dzięki @Prewwit za konstruktywny wpis. Radmory grają i mnie od dawna  i pamiętam, że wcześniej z Technicsem  oraz T-Ampem brzmiały podobnie. Stąd też pomysł aby tym razem wymieniać kolumny a nie piec.

Co do wypożyczenia do domu to właśnie taki mam zamiar, tylko chcę wiedzieć w co celować. Odsłuchy w studio mogą tylko zmylić bo warunki w domu są dalekie od studyjnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ADAS napisał:

Dzięki @Prewwit za konstruktywny wpis. Radmory grają i mnie od dawna  i pamiętam, że wcześniej z Technicsem  oraz T-Ampem brzmiały podobnie. Stąd też pomysł aby tym razem wymieniać kolumny a nie piec.

Onkyo np. porównywałem z Sony 570ES, to w moim odczuciu podobny poziom grania, z tym że Soniak grał dużo cieplej, taki krok w bok.

Godzinę temu, ADAS napisał:

Co do wypożyczenia do domu to właśnie taki mam zamiar, tylko chcę wiedzieć w co celować. Odsłuchy w studio mogą tylko zmylić bo warunki w domu są dalekie od studyjnych.

Do sprawdzenia możesz dorzucić Traingle Borea BR03, te znowu dla mnie mają znów lekko podkreśloną górę, musiałbyś posłuchać, bo każdy z nas ma inne preferencje i wymagania do sposobu grania kolumn🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ADAS napisał:

Potrzebuję jeszcze 2-3 propozycji do porównania. Budżet - 2 tys.

no więc tak: posłuchaj koniecznie Elac półkę wyżej, a więc Debut Reference B6. To kolumny o tym samym charakterze co wymienione przez Ciebie jednak pod każdym względem lepsze. Przede wszystkim góra jest bogatsza. Alternatywa to będzie Indiana Line Tesi 261 lub Diva 262, B&W 607s2. 

Zapraszamy do naszych salonów 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

No to potestowałem Triangle Borea BR03. Brzmienie bardzo przyjemne i zrównoważone. Może nieco łagodniejsze i grzeczniejsze niż Radmory ale w ogólnym rozrachunku różnice są na tyle subtelne, że nie warte zmiany. 
Wyszło na to, że rację mieli ci co radzili zmienić wzmacniacz i w tę stronę teraz pójdę z poszukiwaniami.

Przy okazji prób zmieniłem źródło na chromecast podłączony po optyku do Onkyo oraz subskrybowałem Deezera hi-fi. Brzmi to o wiele lepiej niż malina z hifiberry dac (moOde) a i Deezer mi podpasował bardziej od Tidala. Dużo lepiej dopasowuje propozycje do gustu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem z LS-10 na około 13-15m2 i w takim pomieszczeniu na pewno nie brakowało basu ani wysokie nie kłuły przynajmniej jak na moje ucho. Jak pomieszczenie nie jest za duże dla tych kolumn to warto spróbować posłuchać z innym wzmacniaczem i źródłem. Za rząd 2kPLN niekoniecznie kupi się dzisiaj lepsze kolumny, bardziej liczy się jak takie nowe kolumny trafią w gust słuchającego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2021 o 21:25, przemak napisał:

Grasz z maliny, masz 2 tysie... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam takie na froncie w kinie domowym z Yamaha rx v1067. Na dole pasmo jest uzupelnione przez dwa REL Quake II i nawet w stereo jest na tyle dobrze ze zastanawiam sie czy jest sens trzymac osobny zestaw tylko do muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2021 o 22:20, Bukaj napisał:

Radmory,

Akurat seria LS powstała w czasie gdy w sklepach już trochę tego było. 
I nie ma nic wspólnego z PRL-em 

Do autora - zaopatrz się w lepszy piec i wtedy być może odkryjesz LS-10 na nowo, bo to tanie i niezłe monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy nie sprzedac stereo i kupic kolejne trzy, dwa na tyl i jeden jako centralny. Wtedy nawet muzyka z SACD czy DVD Audio w 5.2 zagra napewno duzo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to posłuchałem głosu większości i... Radmory NIE idą na emeryturę (czy można edytować tytuł wątku?) 🙂 

Napędzane są teraz przez Audiolaba 6000A i pokazały, że stać je jeszcze na wiele. Pojawiła się upragniona przestrzeń i lokalizacja instrumentów na scenie. Całe pasmo jest bardziej zrównoważone, góra przestała kłuć w uszy. Nadal trochę brakuje łupnięcia z dołu ale do słuchania w bloku wystarczy. Niestety pomieszczenie nie jest łatwe, bo otwarte na kuchnię i schody.

Kolejny wniosek - zawsze warto eksperymentować z ustawieniem. Zauważyłem, że nie można siadać za blisko ściany. Trzeba zostawić za plecami trochę miejsca a znacząco poprawia się przestrzeń.

Jakby ktoś chciał to Onkyo jest do wzięcia. Ma wejścia cyfrowe i sporą moc, więc z innymi głośnikami może dać radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • McGyver zmienił(a) tytuł na Radmory LS10 NIE idą na emeryturę

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.