Skocz do zawartości
IGNORED

Mundorf M-Lytic AG vs Kemet ALC10S vs UCC KMH


Prewwit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, slawsim napisał:

Czy tylko w tym zakresie Kemet jest lepszy, czy całościowo? Pytam, ponieważ mam Mundorfa w zasilaczu Tomanka i chciałbym poprawić to o czym piszesz. Mam te same spostrzeżenia. Tomanek montował w zasilaczach czarne Nichicony, a Mundorf 10000uF/40V był na moje życzenie. Wyszło jak wyszło. Muszę znaleźć kond o tych samych wymiarach, bo obudowa to niski Hammond i ledwie się mieści. 

Masz mundorfa w zasilaczu Tomanka a więc to prestabilizacja, skąd przekonanie, że problemem jest mundorf a właściwa stabilizacja w zasilanym urządzeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, EMiL napisał:

skąd przekonanie, że problemem jest mundorf a właściwa stabilizacja w zasilanym urządzeniu?

Testowałem Mundorfa w zasilaniu DAC-a w CD i wtedy spostrzegłem to co kolega wyżej, dlatego zapytałem o Kemety. Jednak nie będę się upierał, że Mundorfy wszędzie zachowają się jednakowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Exposure w zasilaniu stosuje/stosował Aerovox/BHC/Kemet. Jeżeli tak, to wolę zdecydowanie Mundorfy od Kemetów. Ilościowo i jakościowo lepszy dół z dobrą kontrolą, szersza i głębsza przestrzeń, dokładniejsza lokalizacja, wiecej szczegółu z zachowaniem gładkości, delikatności góry oraz muzykalności.  Porównanie może nie jest do końca miarodajne ze wzgledu na zwiększoną pojemność mundorfów, ale ogólnie dla mnie, to klasa wyżej od oryginałów. Po wymianie kondów, w systemie sporo jeszcze zaszło zmian, więc bezpośrednio nie ustosunkuje się co do ''ułomności'' części pasma mundorfów o którym piszecie. Wymiana kondensatorów to jedna z wielu możliwości zmiany sygnatury brzmienia, liczy się końcowy efekt wypadkowej w całym systemie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Cześć, mogę zapytać jak skończył się temat? Co wybrałeś Prewwit ?

Bo ja zmieniam elektrolity w starym Rotelu i albo dam Mlytica, ale max 6800/63V albo mogę dać Kemeta ALF70 lub Cornel Dubiler SLPX lub Chemicon SMH na 10.000 uF

Rotel ma niską obudowę i mogę tam wsadzić max 40mm wysoki kondensator. Więc tu już nie o kasę chodzi, ale nie wiem, co lepiej: teoretycznie bardziej chwalony Mlytic, czy Kemet/Cornel/Nippon z większą pojemnością?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ich tam potrzebujesz? Nie mozesz tych i tych sprobowac? Nic nie jest lepsze niz wlasne doswiadczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 2. Wiem, że doświadczenie, ale to się tak długo wygrzewa, że ciężko o porównywanie i zmianę. Nie jestem ani serwisantem, ani nie robię od wielu lat takich rzeczy, by mieć to doświadczenie.

Od biedy mogę spróbować tych i tych, ale to trochę kosztuje. 

Po prostu nie wiem na ile ta pojemność jest krytyczna? O ile dla dla dźwięku lepiej jest mieć 10.000 a nie 6.800?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zombie7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem podniesienie tak pojemności na głównym zasilaniu może trochę dodać basu ale i głębi sceny i źródeł pozornych.

Jak tylko diody prostownicze nie są jakieś ekstremalnie mizerne to można podnieść pojemność.

Akurat Cornele czy Chemicon SMH do drogich nie należą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zombie7 napisał:

Cześć, mogę zapytać jak skończył się temat? Co wybrałeś Prewwit ?

Posłuchałem rad i nie ruszałem obecnych kondów Novera🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na Mundorfy, wszyscy je chwalą, a jeśli chodzi o ESR to mają zdecydowanie najniższy. Cornel 380LX (wyczytałem, że lepszy niż SPLX) jest trudno dostępny, a Kemet to niewiele taniej wychodzi.

A z tego co tu zrozumiałem, to nie było aż tak kluczowe zwiększanie pojemności za wszelką cenę. Kwestia testowania jest ciężka ze względu na czas wygrzewania, więc wymienię i tyle.

Do Mundorfów przekonuje mnie również ich gwarantowana żywotność.

 

Ale dzięki wszystkim za słowa, kontropinie i rady doświadczonych kolegów bezcenne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zombie7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2021 o 14:44, Cezary_58669 napisał:

Podobno Exposure w zasilaniu stosuje/stosował Aerovox/BHC/Kemet. Jeżeli tak, to wolę zdecydowanie Mundorfy od Kemetów. Ilościowo i jakościowo lepszy dół z dobrą kontrolą, szersza i głębsza przestrzeń, dokładniejsza lokalizacja, wiecej szczegółu z zachowaniem gładkości, delikatności góry oraz muzykalności.  Porównanie może nie jest do końca miarodajne ze wzgledu na zwiększoną pojemność mundorfów, ale ogólnie dla mnie, to klasa wyżej od oryginałów. 

 

Ja wymieniłem wczoraj w swoim Exposure 2010s2 kondensatory  na Mundorf m-lytic 10000uF 63v. Oryginalnie siedziały tam kondy Kendeil K05 o wartości 10000uF 63v więc chyba nie najgorsza marka. Wizualnie, W porównaniu do Mundorfa Kendeil jest większy ale lżejszy. Sonicznie po pierwszym uruchomieniu zauważyłem większą kulturę grania, lepiej budowana, głębsza scenę oraz lepsza  separacje instrumentów. Zauważalnie lepiej brzmią głosy ludzkie. Są przyjemniejsze w odbiorze i żywsze. Dużej zmianie uległy wysokie tony, które nabrały gładkości i detalu. Oryginalnie wysokie tony były trochę suche, zbyt ofensywne i brakowało barwy oraz wybrzmień. Kondensatory wymieniłem wczoraj wiec pewnie jeszcze musza trochę pograć aby pokazać pełnie możliwości. Jeśli chodzi o średnice to tutaj zaszła najmniejsza zmiana. Jest spokojniejsza, cieplejsza. Basu jest trochę mniej ale jest on lepszej jakości. Jest lepiej kontrolowany i bardziej zwarty. Chociaż w oryginale tez był dobry. Zobaczę jak program dłużej i kondy sie wygrzeja. Ogólnie jak dla mnie jest to duża zmiana na plus bo niewielkim kosztem - 200 zł podniosłem klasę grania wzmacniacza oraz wyeliminowałem to co mi się nie podobało czyli szorstkość. Dodatkowo po zmianie wzmacniacz gra równiej. Być może w przyszłości włożę Mundorfy ale o wartości 15000. Pierwotnie chciałem wymienić właśnie na 15000 ale w dobrej cenie czas oczekiwania byl 90 dni. Może to i lepiej, bo wzmacniacz ma nadal zachowane oryginalne parametry. Wzmacniacz napędza Equilibrium Ether D6 w obudowie zamkniętej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
29 minut temu, Szymek_47295 napisał:

Pierwotnie chciałem wymienić właśnie na 15000

A może ich urobić na wyprodukowanie 12 000 uf 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Szymek_47295 napisał:

To by było dobre 😉 

A może dołóż do tych co masz dwa kondy Mlytic po 4700uF, miejsca u Ciebie nie brakuje😉.

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czymś takim ale nie wiem czy tak się powinno robić. Wzmacniacz gra już kilkanaście godzin i pomimo licznych zalet sonicznych zauważyłem również wyraźny spadek dynamiki w niskich częstotliwościach w stosunku do oryginalnych kondensatorów Kendeil. Być może właśnie Mundorfy mają 10-20% mniejszą pojemność niż deklaruje producent ( co defacto miesci się w tolerancji). Oglądałem również przed chwilą film

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    (38 minuta), w którym elektronik mówi, iż większy kondensator pomimo tych samych parametrów co jego mniejszy odpowiednik, będzie miał niższe ESR i odda więcej prądu. Miałoby to  potwierdzenie w moim przypadku :) Myślałem również czy na próbę nie dołożyć tych Kendeili do Mundorfów. Tylko nie wiem czy wzmacniacz nie "wybuchnie" bo to by była podwojona wartość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Szymek_47295 napisał:

Wzmacniacz gra już kilkanaście godzin

Mundki potrzebuja 300-400h grania aby pracowac optymalnie. W tym czasie moze byc nawet kilkukrotnie tak, ze bedziesz chcial je wywalic, ale tego nie rob, trzeba grac i co jakis czas wylaczac wzmaka i byc cierpliwym.. O roznicy napisz po 2-3 tygodniach😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Cezary_58669 napisał:

 O roznicy napisz po 2-3 tygodniach😉.

Myślisz, że w ciągu tych 3 tygodni zwiększy się ich pojemność/spadnie ESR i będą oddawały więcej prądu? Pytam bo nie wiem. Oczywiście nie mam zamiaru ich wyrzucać ze wzmacniacza. Z ciekawości, może kupię za jakiś czas inne kondensatory, przykładowo KEMETY, o które w wątku pyta @Prewwit ale od razu o wartości 15000uF. Wymiana tych kondensatorów w moim wzmacniaczu to 20 min więc żaden problem potestować różne opcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szymek_47295 napisał:

Myślisz, że w ciągu tych 3 tygodni zwiększy się ich pojemność/spadnie ESR i będą oddawały więcej prądu?

W klubie Expo mozesz poczytac o wymianie kondow i efektach czasu wygrzewania czy tam optymalizacji ich pracy. Wymienialem Mundki w integrze oraz koncowce i wiem, ze trzeba czasu do osiagniecia docelowego brzmienia (parametry techniczne sa mniej istotne od efektow brzmieniowych).

16 minut temu, Szymek_47295 napisał:

Oczywiście nie mam zamiaru ich wyrzucać ze wzmacniacza. Z ciekawości, może kupię za jakiś czas inne kondensatory, przykładowo KEMETY, o które w wątku pyta @Prewwit ale od razu o wartości 15000uF. Wymiana tych kondensatorów w moim wzmacniaczu to 20 min więc żaden problem potestować różne opcje.

Testuj, tylko po wymianie daj im czas na stabilizacje..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W klubie Expo jeden z użytkowników wymienił kondki w starym 2010 (były to kondensatory sygnowane przez Exposure)  na Mundki o wartosci 15000uF i odczuł przypływ basu. Być może właśnie problem tkwi w różnicy pojemności :) Posłucham z miesiąc i zobaczę czy coś się zmieni w kwestii niskich częstotliwości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Szymek_47295 napisał:

Posłucham z miesiąc i zobaczę czy coś się zmieni w kwestii niskich częstotliwości

Dokladnie, szkoda, ze od razu nie wymieniles na 15000uF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Dokladnie, szkoda, ze od razu nie wymieniles na 15000uF.

Czas oczekiwania na 15000 to 90 dni w cenie 105 zł/szt. Na już u innego sprzedawcy są w cenie 147 zł więc różnica raczej spora :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Cezary_58669 napisał:

Dokladnie, szkoda, ze od razu nie wymieniles na 15000uF.

Tylko, że na te 15 tys trzeba mieć miejsce, a poza tym to o ile wiem to między wartościami V są różnice soniczne więc 63v gra słąbiej od 80.

Czyli teoretycznie 15 000 - 63v powinien być gorszy od 10 000 80v, choć oferować więcej basu. I jeszcze kwestia miejsca we wzmacniaczu 15 tys ma 60 mm wysokości.

Żeby było w środku pięknie to szklanki powinny stać jak w oryginale, a nie jakieś wygibasy.

P.S może zagadać ile kasy i jaki rozmiar za 12 tys 80v

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, stench napisał:

Tylko, że na te 15 tys trzeba mieć miejsce, a poza tym to o ile wiem to między wartościami V są różnice soniczne więc 63v gra słąbiej od 80.

Czyli teoretycznie 15 000 - 63v powinien być gorszy od 10 000 80v, choć oferować więcej basu. I jeszcze kwestia miejsca we wzmacniaczu 15 tys ma 60 mm wysokości.

Żeby było w środku pięknie to szklanki powinny stać jak w oryginale, a nie jakieś wygibasy.

P.S może zagadać ile kasy i jaki rozmiar za 12 tys 80v

Oryginalne sa 10tys/63V wiec proponuje 15tys/63V, stoja bez problemu jak ori w serii 2010/3010, jest miejsce i diody w mostku tez daja rade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miejscem u mnie nie ma problemu bo kondensatory oryginalnie są ułożone w poziomej pozycji. Poza tym tak jak pisałem 10k Mundorf  jest mniejszy niż oryginalny 10k Kendeil. Nie mierzyłem ale jakieś 5mm na średnicy i 5mm na długości. Powtórzę jeszcze raz, że niepodważalną zaletą względem oryginału jest przestrzeń, separacja instrumentów i detaliczne wysokie tony połączone z gładkością brzmienia. Nic się nie gubi w tle, nawet gęstym metalu. Blachy świetnie wybrzmiewają i mają tą metaliczność. W oryginale wysokie tony były energetyczne z mocno zaznaczonym uderzeniem w blachę ale bez dłuższego wybrzmiewania. Tutaj jest komplet. Liczę na to, że za jakiś czas przybędzie i basu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Cezary_58669 napisał:

a w 2010 jak widac🙂

Leżakują😉

@Szymek_47295 Pograj jeszcze na nich, niech trochę się ułożą w sprzęcie. Cenne informacje co do Mlyticów we wzmaku, tym bardziej że wcześniej z nimi nie miałeś styczności, to masz świeże spojrzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zombie7 napisał:

a zdecydowałem się na Mundorfy, wszyscy je chwalą, a jeśli chodzi o ESR to mają zdecydowanie najniższy.

Jasne, a świstaki pakują je ręcznie w złote folie. Niestety Mundorf, a w zasadzie polski dystrybutor, podaje parametry z krainy mchu i paproci. Ale kupujcie sobie te przemysłowe kondensatory z nadrukiem Mundorf i innymi wyprowadzeniami dla niepoznaki po kilka stówek i słuchajcie tych kolosalnych zmian w brzmieniu i budowie sceny z wypiekami na twarzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.