Jump to content
IGNORED

Regulacja barwy dźwięku we wzmacniaczu, jak to z nią jest...?

StachMuszel
 Share

Recommended Posts

8 minut temu, StachMuszel napisał:

Gerard, a musi być neutralny? To tak jak z fotografią, wcale nie musi oddawać rzeczywistości. Powiem więcej, ta nierzeczywista jest ciekawsza.

Cholerka, tak jak jestem przeciwnikiem dsp, tak jako entuzjaste fotografii przekonuje mnie ta analogia 😉

3 minuty temu, StachMuszel napisał:

Gerard, a musi być neutralny? To tak jak z fotografią, wcale nie musi oddawać rzeczywistości. Powiem więcej, ta nierzeczywista jest ciekawsza.

Nierzeczywista ale dobrze zrobiona, a tak to potrafią profi z dobrymi narzędziami i doświadczeniem
Mi chodzi o to, aby urządzenie nie wpływało negatywnie przez korekcją.
Dam przykład, jakby przykryć kolumny kocami i próbować odratować korekcją

Dla mnie nie ma znaczenia czy sygnał jest zmieniany czy nie,znaczenie ma efekt końcowy skoro DSP potrafi wyeliminować podbicia w pomieszczeniu których nie potrafią najlepsze wzmacniacze itd. to chyba dobrze? ja czerpię przyjemność z słuchania muzyki i nie mam zamiaru się zagłębiać czy cyferki coś zmienia czy nie,na końcu ma to zagrać tak jak chcę i tyle jeżeli DSP mi to da to jestem w niebie.

Posted (edited)
27 minut temu, .:Gerard:. napisał:

To polec DSP który po przepuszczeniu przez niego sygnału nie wpłynie na dźwięk, taki który jest w torze neutralny

Przeciez to jest absolutna glupizna 🙂

Po to sie uzywa DSP by tak skorygowac "sygnal" aby na koncu otrzymac "neutralny dzwiek". 

Jak nie chcesz wplynac na SYGNAL, to nie potrzebujesz DSP 😉

Pokaz swoj "neutralny dzwiek", to wszyscy zrobia duze oczy 🙂

Edited by xajas

Posted (edited)
33 minuty temu, xajas napisał:

jeszcze jeden „ekspert“ od dzialan ubocznych. Lepiej popatrz na swoja „zoltaczke“, to sie dowiesz, co to jest charakterystyka tlumiono-wymuszona wedlug akustyki pomieszczenia

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty sie o moja „zoltaczke“ nie martw, buczenia u dudnienia i poglosy mam opanowane, a charakterystyka jest "zywa"
Sale koncertowe są sławne ze swojej własnej charakterystyki i nikt tam nie wygłusza i nie tłumi jak fachowcy z dsp na audiostereo 

10 minut temu, xajas napisał:

Przeciez to jest absolutna glupizna 🙂

Po to sie uzywa DSP by wplynac na "neutralny sygnal" aby na koncu otrzymac "neutralny dzwiek". 

Jak nie chcesz wplynac na sygnal, nie potrzebujesz DSP 😉

pokaz swoj "neutralny dzwiek", to wszyscy zrobia duze oczy 🙂

Ty jak zwykle swoje i nie wiesz bo niby skąd, o czym pisalem

13 minut temu, MarcinStereo napisał:

Dla mnie nie ma znaczenia czy sygnał jest zmieniany czy nie,znaczenie ma efekt końcowy skoro DSP potrafi wyeliminować podbicia w pomieszczeniu których nie potrafią najlepsze wzmacniacze itd. to chyba dobrze? ja czerpię przyjemność z słuchania muzyki i nie mam zamiaru się zagłębiać czy cyferki coś zmienia czy nie,na końcu ma to zagrać tak jak chcę i tyle jeżeli DSP mi to da to jestem w niebie.

Jezeli tobie to wystarcza to okay, ja nie pisze ze to zło absolutne,
ale jak ktoś przywołuje "audiofilów" to najpierw przydałoby sie zagłębić w to audiofilskie hobby 

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edited by .:Gerard:.

36 minut temu, .:Gerard:. napisał:

To polec DSP który po przepuszczeniu przez niego sygnału nie wpłynie na dźwięk, taki który jest w torze neutralny

Ha! Czysty platonizm. Gdzie jest ten „neutralny” dźwięk, niezależny od sprzętu, akustyki i słuchacza? Idea piękna, ale czy należy do realnego świata?

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Posted (edited)
12 minut temu, Terrapin napisał:

Ha! Czysty platonizm. Gdzie jest ten „neutralny” dźwięk, niezależny od sprzętu, akustyki i słuchacza? Idea piękna, ale czy należy do realnego świata?

Ty mnie nie rozumiesz

Chodzi mi, aby urządzenie DSP w opcji "Liniowej bez korekcji" nie wpływało na dźwięk
Nie chce mi sie rozpisywać w szczegóły

Ja tez mam regulacje we wzmacniaczu i samo załączenie bez korekcji wpływa negatywnie, w pierwszej chwili bys tego u mnie nie usłyszał, ale włączyłbym ci parę utworów i byś wyłapał co mam na myśli, np. dla mojej zony to żadna różnica poki jej nie wskaże, a dla mnie nie do przyjęcia 

Edited by .:Gerard:.

Wątek dotyka dość fundamentalnej w naszym hobby kwestii. Jedno jest pewne: wszyscy jesteśmy idealistami.

Idealiści obiektywni, jak szanowny Kolega @.:Gerard:. wierzą, że zapisany na nośniku / pliku dźwięk można, za pomocą przedmiotów o cudownych właściwościach zmaterializować w domowych warunkach w całej glorii realizmu.

Subiektywiści, do których się zaliczam, traktują nagranie jedynie jako substrat dla naszych niedoskonałych sprzętów, pomieszczeń i uszu. Niemniej wierzymy, że uczestniczymy w muzycznym spektaklu. 

Obie postawy są równie zabawne. Może czas zacząć się traktować nawzajem z sympatią i dystansem?

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Pytanie w temacie jest wyraźne a jako "Ortodoksyjni audiofile" odpisuje ze po
1. Układ regulacji barwy wpływa negatywnie
2. Funkcje, opcje, możliwości  korekcji to odrębny temat

To ze sygnał jest sztuczny nie oznacza abym sobie go jeszcze bardziej pogarszał szczególnie jak słyszę ze się pogarsza

23 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

To ze sygnał jest sztuczny nie oznacza abym sobie go jeszcze bardziej pogarszał szczególnie jak słyszę ze się pogarsza

Skąd pewność, że się pogarsza? Zmienia się, to pewne, ale według jakiego punktu odniesienia zmienia się na gorsze?

Posted (edited)
8 minut temu, Terrapin napisał:

Skąd pewność, że się pogarsza? Zmienia się, to pewne, ale według jakiego punktu odniesienia zmienia się na gorsze?

Punkt odniesienia jest taki, ze jak się zmienia to raczej nie na dobre
A szczegółów słyszalnych nie chce mi się rozpisywać bo to i tak mało kogo tutaj interesuje

Edited by .:Gerard:.

1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Punkt odniesienia jest taki, ze jak się zmienia to raczej nie na dobre

Jesteś albo pesymistą, albo mistykiem… Raczej to drugie… Szanuję, ale nie pogadamy. 

A w temacie: regulacje barwy, EQ, DSP to jest to! Podczas nagrania, miksu, masteringu kręcenie gałami nie ma końca. Nam też wolno! 

Polecam posłuchać u niego u korekcja i u mnie bez korekcji
A dobry fotograf użyje gry świateł a nie Photoshopa, wiec weź nie ......

Znowu wypisujesz bzdury
Dobry fotograf juz przed 50 laty mial opanowana technike maskowania, uzywania roznych gradacji, ziarnistosci,… w celu osiagniecia koncowego efektu przetwarzajac„sygnal“ uchwycony na negatywie na „obraz“ utrwalony na papierze.
A w dzisiejszych czasach fotografuje/zapisuje sygnal w formacie RAW i dopiero z tego „wywoluje“ (patrz cyfrowa obrobka sygnalu DSP) koncowa obraz utrwalony na papierze.

Teraz, Terrapin napisał:

Cud? Podróż w czasie?

Nie, tandeta układu korekcji 

cud to ze zadajesz mi na ten temat pytania

1 minutę temu, xajas napisał:

Znowu wypisujesz bzdury
Dobry fotograf juz przed 50 laty mial opanowana technike maskowania, a w dzisiejszych czasach fotografuje/zapisuje dane w formacie RAW i dopiero z tego „wywoluje“ (patrz cyfrowa obrobka sygnalu DSP) koncowa fotografie.

Wez juz skończ bo bzdury to jak zwykle ty, poczytaj o formatach zapisu, oświetleniu i obrobce
później pogadamy

3 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

cud to ze zadajesz mi na ten temat pytania

Kompleks boskości? Nie wiedziałem, że pytać Cię, o Panie, to cud!!!

Mam inny pomysł: chodźmy na piwo!

1 minutę temu, xajas napisał:

Jak ja wywolywalem pierwsze czarnobiale zdjecia, to ty biegales jeszcze w pampersach

Hidden Content

Dziadku, drogi dziadku… 😉

Hidden Content

Posted (edited)
4 minuty temu, xajas napisał:

Jak ja wywolywalem pierwsze czarnobiale zdjecia, to ty biegales jeszcze w pampersach

Hidden Content

Znam fotografów wiec skończ, ze niektórzy tworzą grafikę to inna sprawa, ale nie dyskutuj ze mną o foto

PS. pampersow jeszcze nie było, ale nie wykorzystuj w dyskusji ze jesteś starszy

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edited by .:Gerard:.

3 minuty temu, xajas napisał:

To tez lecialo w telewizji, ale juz kilka lat pozniej
Znam zawodowych muzykow, wiec nie dyskutuj ze mna o muzyce

Hidden Content

Akurat ja tez znam 🙂

Hidden Content

Posted (edited)
W dniu 29.08.2021 o 18:50, porlick napisał:

Tylko spróbuj posłuchać CICHO tego "wspaniale audiofilskiego" wzmacniacza, pozbawionego regulacji tonów lub loudness'u, bez odruchu wymiotnego ..

Słucham ciągle mojego audiofilskiego wzmacniacza pozbawionego regulacji tonów i gra świetnie cicho i głośno 🙂 

Edited by daris666

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Audioflia - przypadłość wieku podeszłego?

Nie nie, zaczela sie rownoczesnie z fotografia -> od pocztowek i superduper radyjka

Hidden Content

I juz wtedy mialo regulacje barwy Bass (po lewej) i Sopran (po prawej)

Hidden Content

2 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

lufę Chantre za wasze zdrowie strzele

I to jest słuszna konkluzja! 

10 minut temu, xajas napisał:

Znam zawodowych muzykow

Ja też. Ale nic z tego pożytecznego nie wynika 😞