Skocz do zawartości
IGNORED

Regulacja barwy dźwięku we wzmacniaczu, jak to z nią jest...?


StachMuszel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

kręć sobie ile chcesz, ale jak wpinam urządzenie w tor i zanim go użyje to ono zmienia mi dźwięk to jest kiepskie, dobranoc

Dźwięk zmienia i masakruje  wszechobecne już Loudnes war. Nikt oczywiście nie zabrania  zakładać ,że przekaz z nośnika jest "nieskalany" i jedynie słuszny.

 

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, daris666 napisał:

Słucham ciągle mojego audiofilskiego wzmacniacza pozbawionego regulacji tonów i gra świetnie cicho i głośno 🙂 

Jasne. Tyle tylko, że na cichym graniu to nie wzmacniacz ma problemy, tylko SLUCHACZ.

Patrz- krzywe Fletchera- Munsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Polecam posłuchać u niego u korekcja i u mnie bez korekcji

A dobry fotograf użyje gry świateł a nie Photoshopa, wiec weź nie ......

Tylko ludziom na końcu i tak podobają się bardziej te wyretuszowane zdjęcia głupi przykład okładki gazet i obrobione zdjęcia kobiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tylko ludziom na końcu i tak podobają się bardziej te wyretuszowane zdjęcia głupi przykład okładki gazet i obrobione zdjęcia kobiet.

Gerard powoluje sie na fotografow, a nie kapuje podstawowych metod, jak oni pracuja.

Nie kapuje, ze zaden z nich nie pracuje z niekalibrowanym monitorem, na ktorym wywoluje swoje zdjecia. A kalibracja monitora to nic innego jak obrobka DSP zapewniajaca NEUTRALNA reprezentacje zdjecia na monitorze.
Nie kapuje tez, ze zaden fotograf nie drukuje swoich zdjec na niekalbrowanym ploterze/drukarce. A kalibrowanie drukarki to tez obrobka DSP zapewniajaca NEUTRALNA reprezentacje zdjecia na papierze.

A te kalibracje to nic innego jak korekcja systemu Audio w celu zapewnienia NEUTRALNEGO brzmienia.


To wszystko jest zbyt skomplikowane dla Gerarda, jedyne co rozumie z DSP to „suwaki“

Szczegolnie po wypiciu Chantree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sprzęt plus dobra akustyka to wtedy można się obejść bez korekcji. Niestety w większości przypadków dobrze jest mieć możliwość korekcji.

Często przydałaby się osobna korekcja dla kazdego ze źródeł bo np przy sluchaniu fm, tv, źródeł z bluetootha, cd mamy inny poziom i jakość sygnału. Wtedy tu i ówdzie można sobie podciągnąć lub zmniejszyć basiku czy sopraniku.

Inna sprawa to też jakość nagrań np jedna płyta ma za mało niskich więc możemy sobie podkręcić inna może potrzebować wiecej sopranu itp. itd.

Jak to mówią lepiej mieć niż nie mieć. Zawsze można sobie włączyć direct we wzmacniaczu z regulacją a jak jej nie ma to już nic nie polepszymy w przypadku kiepskiego źródła, nagrania, akustyki czy sprzętu. Faktem też jest że jak coś jest kiepskiej jakości to z g...na bata i tak nie ukręcisz choćbyś miał niewiadomo jakie mozliwosci regulacji. Ale zawsze jest dobrze je mieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W moim przypadku w pełni wykorzystam sprzęt jak przytnę na basie kilka górek na chwile obecną bez osobnego DSP jestem w stanie wyeliminowac tylko 2 górki 63 i 77Hz a są jeszcze 4  podbicia już przy pierwszych dwóch uciętych mogę słuchać muzyki bez zbytniego buczenia w pokoju a po całkowitej korekcji będzie pewno wypas,wcześniej bez najbiedniejszej korekcji nie mogłem słuchać niektórych płyt teraz mogę i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Tylko ludziom na końcu i tak podobają się bardziej te wyretuszowane zdjęcia głupi przykład okładki gazet i obrobione zdjęcia kobiet.

Mozesz wierzyć albo nie, duza mniejszość ceni naturalne zdjęcia, uchwycenie w odpowiednim światłem, ujęcia i np. naturalne kobiety a nie plastikowe
Na koncu daje do lekkiej obróbki ale profesjonalistom
Ale to jet jak nagrywanie utworu i realizacja przez Profi a tutaj to widzę ze wiekszosci profi
 

1 godzinę temu, xajas napisał:


Gerard powoluje sie na fotografow, a nie kapuje podstawowych metod, jak oni pracuja.

Nie kapuje, ze zaden z nich nie pracuje z niekalibrowanym monitorem, na ktorym wywoluje swoje zdjecia. A kalibracja monitora to nic innego jak obrobka DSP zapewniajaca NEUTRALNA reprezentacje zdjecia na monitorze.
Nie kapuje tez, ze zaden fotograf nie drukuje swoich zdjec na niekalbrowanym ploterze/drukarce. A kalibrowanie drukarki to tez obrobka DSP zapewniajaca NEUTRALNA reprezentacje zdjecia na papierze.

A te kalibracje to nic innego jak korekcja systemu Audio w celu zapewnienia NEUTRALNEGO brzmienia.


To wszystko jest zbyt skomplikowane dla Gerarda, jedyne co rozumie z DSP to „suwaki“ emoji6.png

Szczegolnie po wypiciu Chantree

Gerard nie zaczął sie powoływać na fotografów 

Kapuje jak pracują a ty nie, dobry system jest skalibrowany a ty go samemu w domu to możesz jedynie przestroić w opcjach barwa

To ty znowu nie kapujesz ze "drukujac" używam sygnalu D/A w którego nie ingeruje a ty ciągle chcesz poprawiać myśląc ze jesteś lepszy od realizatora i producenta

Te kalibracje to nic innego jak przestrojenie ze względu na braki i słabość systemu

 

Ale to skomplikowane dla ciebie bo ty używasz pełny "Mischmasch" i próbujesz wszem i wobec to wciskac
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panie Gerardzie ja też wolę kobiety bez makijażu ale niestety większość z nich go używa jedne w większym stopniu drugie w mniejszym,jedne są ładne ale psychika im mówi na odwrót drugie są niedoskonałe genetycznie i żeby spodobać się chopowi muszą się podrasować cóż zrobić?

Jeżeli u pana wszystko gra dobrze bez korekcji to tylko mogę gratulować super warunków do odsłuchu ale spore grono ludzi takowych nie posiada i tutaj z pomocą chcąc czy nie chcąc przychodzi korekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mcr1 napisał:

Dobry sprzęt plus dobra akustyka to wtedy można się obejść bez korekcji. Niestety w większości przypadków dobrze jest mieć możliwość korekcji.

Często przydałaby się osobna korekcja dla kazdego ze źródeł bo np przy sluchaniu fm, tv, źródeł z bluetootha, cd mamy inny poziom i jakość sygnału. Wtedy tu i ówdzie można sobie podciągnąć lub zmniejszyć basiku czy sopraniku.

Inna sprawa to też jakość nagrań np jedna płyta ma za mało niskich więc możemy sobie podkręcić inna może potrzebować wiecej sopranu itp. itd.

Jak to mówią lepiej mieć niż nie mieć. Zawsze można sobie włączyć direct we wzmacniaczu z regulacją a jak jej nie ma to już nic nie polepszymy w przypadku kiepskiego źródła, nagrania, akustyki czy sprzętu. Faktem też jest że jak coś jest kiepskiej jakości to z g...na bata i tak nie ukręcisz choćbyś miał niewiadomo jakie mozliwosci regulacji. Ale zawsze jest dobrze je mieć 

Zgadzam sie, korekcja i możliwości DSP sa najbardziej efektywne,
problem ze takie urządzenia wprowadzają tez wady, jeżeli ktoś nie zwraca na to uwagi to okay, gdyby nie bylo wad sam bym z takich urządzeń skorzystał
Najważniejszy problem to brak dobrych sprzętów, wydajnych systemów które tworzą zbalansowane i duże ciśnienia akustyczne, separacje, wielkości, panoramę, poczucie niekontrolowanej naturalności wybrzmień itd.
tego zabawkami DSP sie nie wytworzy.

Wez mały głośnik wyjdź na zewnątrz posłuchaj a potem porównaj w domu stawiając gdzieś w rogu
Napisz prosze gdzie grało lepiej, tam gdzie akustyka nie wpływa czy tam gdzie wpływa na brzmienie,
później pociągniemy temat
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapuje jak pracują a ty nie, dobry system jest skalibrowany a ty go samemu w domu to możesz jedynie przestroić w opcjach barwa

 
Ale to skomplikowane dla ciebie bo ty używasz pełny "Mischmasch" i próbujesz wszem i wobec to wciskac
 

G prawda.

Powyzej widac co kapujesz.
Przestrojenie w opcjach barw to twoj poziom, to takie „suwaki“.
A kazdy amator traktujacy fotografie powaznie, kupuje albo pozycza kolorymetr (np. X-Rite) i KALIBRUJE swoj monitor. Dostaniesz go u siebie „za rogiem“ w Monachium

https://www.rent.calumetphoto.de/x-rite-i1-display-pro


Ale chyba to zbyt skomplikowane dla ciebie. Pozostan przy „suwakach“

BTW
Moj monitor jest kalibrowany.
Drukarka tez.
Juz od ponad 15 lat

Tutaj mozesz zamowic odpowiednie ICC profile do drukarek

https://www.drucker-kalibrieren.com/?gclid=EAIaIQobChMIlqq-kZnd8gIVdwutBh26aABLEAAYASAAEgKPPvD_BwE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xajas napisał:


G prawda.

Powyzej widac co kapujesz.
Przestrojenie w opcjach barw to twoj poziom, to takie „suwaki“.
A kazdy amator traktujacy fotografie powaznie, kupuje albo pozycza kolorymetr (np. X-Rite) i KALIBRUJE swoj monitor. Dostaniesz go u siebie „za rogiem“ w Monachium

https://www.rent.calumetphoto.de/x-rite-i1-display-pro


Ale chyba to dla ciebie zbyt skomplikowane. Pozostan przy „suwakach“

BTW
Moj monitor jest kalibrowany.
Drukarka tez.

Tutaj mozesz zamowic odpowiednie ICC profile do drukarek

https://www.drucker-kalibrieren.com/?gclid=EAIaIQobChMIlqq-kZnd8gIVdwutBh26aABLEAAYASAAEgKPPvD_BwE

Widac kto kapuje, na szczęście posty nie znikają

Dlaczego nie skalibrowałeś sam ?

Systemy audio sa skalibrowane a używając DSP sam sobie go rozstrajasz ale ty tego nie kapujesz ....
 

Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mcr1 napisał:

Dobry sprzęt plus dobra akustyka to wtedy można się obejść bez korekcji.

Niestety - nie.

Dobry sprzęt jest pełnopasmowy, z najniższą oktawą a przy dźwiękach z przedziału 20-40 Hz żadne pianki czy inne ustrojstwa nie załatwią modów. U mnie załatwił to DSP  w kilku krokach.

Dla systemu odtwarzającego 50 Hz - 20 kHz realne jest zrobienie działającej przyzwoicie adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, colcolcol napisał:

Niestety - nie.

Dobry sprzęt jest pełnopasmowy, z najniższą oktawą a przy dźwiękach z przedziału 20-40 Hz żadne pianki czy inne ustrojstwa nie załatwią modów. U mnie załatwił to DSP  w kilku krokach.

Dla systemu odtwarzającego 50 Hz - 20 kHz realne jest zrobienie działającej przyzwoicie adaptacji.

U mnie tez, ale pociągnęło za sobą zmiany w wyższym pasmie które tez musiałem korygować, w sumie wyszło ze uzyskałem m/w efekt minimalnego wpływu akustyki ale ze skutkiem sztucznego i wychudzonego brzmienia, tłumienie wybrzmień, swobody dynamiki itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w pozostałym zakresie bierze się z dobrodziejstwem inwentarza i nie muszą być na minus. Po kilkudziesięciu próbach uzyskałem zadawalający efekt wyraźnych wokali. To one są dla mnie podstawą do oceny jakości brzmienia systemu. Na przykład:

Nie musi być audiofilska Anette Askvik:

Jeżeli te zabrzmią dobrze, to system jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

U mnie tez, ale pociągnęło za sobą zmiany w wyższym pasmie które tez musiałem korygować, w sumie wyszło ze uzyskałem m/w efekt minimalnego wpływu akustyki ale ze skutkiem sztucznego i wychudzonego brzmienia, tłumienie wybrzmień, swobody dynamiki itd.

Najwyraźniej filtracja w dole pasma była nietrafnie dobrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy okazji składania pasywki zrezygnowałem nawet z pokrętła wyboru źródeł w przedwzmacniaczu. Zostało tylko jedno wejście i wyjście stereo oraz pokrętło głośności.

Tak że są różne podejścia do tematu. Ja jestem za usuwaniem przeszkód na drodze sygnału, choć to nie wystarczy, żeby fajnie zagrało. Trzeba jeszcze kilka innych kwestii ogarnąć. 

Regulacja tonu to droga na skróty, ale nie ma w tym nic złego, bo przecież nie każdy musi być Audiofilem ekstremalnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio przy okazji składania pasywki zrezygnowałem nawet z pokrętła wyboru źródeł w przedwzmacniaczu. Zostało tylko jedno wejście i wyjście stereo oraz pokrętło głośności.
Tak że są różne podejścia do tematu. Ja jestem za usuwaniem przeszkód na drodze sygnału


Oczywiscie zamiast stosowania pojedynczej pary gniazd RCA przylutowales interkonekty bezposrednio do potencjometra.

BTW.

Po co ta pasywka.
Dlaczego nie wlutowales tego potencjometru bezposrednio do koncowki mocy? Wtedy usunal bys zbedne interkonekty miedzy pasywka i koncowka mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xajas napisał:

 


Oczywiscie zamiast stosowania pojedynczej pary gniazd RCA przylutowales interkonekty bezposrednio do potencjometra.

BTW.

Po co ta pasywka.
Dlaczego nie wlutowales tego potencjometru bezposrednio do koncowki mocy? Wtedy usunal bys zbedne interkonekty miedzy pasywka i koncowka mocy.

 

Pewnie tak, ale nie zawsze jest to możliwe. Końcówka jest w środku dość wypełniona (Meridian g57). Potencjometry są dość duże, gdyż są to drabinki indukcyjne. Rezystancja tego pre to jedynie 20 Ohm. Interkonekty robiłem sam na srebrnym drucie i dobrze się spisują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.