Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilski Switch?


Artistplant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Wito76 napisał:

nie słyszę tego zabijania dynamiki względem podłączenia direct do gniazdka

A czy są jakieś inne zmiany w porównaniu ze ścianą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dobre 2 lata albo lepiej słucham z filtrowanej listwy. Po zbudowaniu listwy oczywiście strzygłem uszami, przełączałem, szukałem zmian i generalnie czy coś w ogóle wnosi czy kolejny audio-mit. Dzisiaj już po prostu na nią nie zwracam uwagi, leży z tyłu szafki i robi swoje. A te zmiany które zauważyłem to przede wszystkim jest nieco klarowniej tzn nie ma takiego sklejania się dźwięków i pojawiło się tzw czarne tło. Oczywiście to czarne tło to tak intuicyjnie rozumiem i czuję, bo przecież nie ma chyba jakiejś definicji tego pojęcia. Nie bedę pisał jak nasz jeden wszystko-słyszący kolega, że zmiana była ogromna, spektakularna, że ludzie na chodniku usłyszeli że gra inaczej - zmiana była zauważalna dlatego listwa została. Na pewno byłbym rozczarowany,gdybym wydał na taką listwę 1-2k, bo za taką kasę można dużo sensowniejszy upgrade swojego systemu zrobić. Ale że zrobiłem sobie DIY i zmieściłem się powiedzmy w 150zł to jestem zadowolony. Zresztą oglądałem wnętrza takich listew, tam nie ma filozofii i magii jakiejś. Filtr to kilka kondensatorów i dławików, płytka PCB - no max 30zł. Wiadomo, markowa listwa ma ładną obudowę z szczotkowanego aluminium, ładny kabelek, czasem wyświetlacz pokazujący napięcie (za 5zł u chińczyka), dodatkowo wykupiona recenzja w portalu audio i opinie  jakieś na ceneo to wtedy trzeba trochę zapłacić. My audiofile to w wielu przypadkach straszni frajerzy. Taki DC Blocker - znajdź jakiś schemat, diody i kondensatory za 20zł a za gotowe urządzenie dla audiofila... sam popatrz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Oczywiście rozumiem, że nikt nie będzie sprzedawał tutaj z marżą 5zł, ale czasem lampka powinna się zapalić. Podałem oczywiście takie skrajne przykłady i proszę tu nie hejtować i nie przypominać, że to dział Hi-End i tu nie musi być tanio i chińsko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak z własnych ograniczeń uczynić cnotę i powód do dumy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę kupiłem ten switch dlink dgs 105, nie miałem jeszcze czasu, by zrobić rzetelne porównanie jak gra że switchem i bez niego.

Parę utworów natomiast przesłuchałem z moją druga połówka, która też lubi takie zabawy i narazie wnioski są takie audiofilskie...😁 (uporządkowała się scena, warstwy instrumentów są lepiej odseparowane i takie tam) KOSMETYKA, ale jest fun. 

Zapewne switch zostanie, a każdy może spróbować we własnym zakresie, bo koszt jest śmieszny, a zabawa przednia. 

Niestety potrzebuje więcej czasu by to dokładniej zweryfikować, narazie wiadomo.....omamy psychoakustyczne 🤪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten switch wpinasz?

W moim domu mam kablowy LAN w którym pomiędzy bramą/ruterem lub NAS a streamerem lub komputerami pc są dwa switche. Jeden zarządzalny i drugi niezarządzalny. To wynika z tego, że mam duży dom i sporo użytkowników. Korzystamy ze Spotify, plików flac z NAS po dlna, nfs lub sambie, do wyboru. I wszystko hula. Strumieniowane po dlna gra tak samo jak z dysku flash wpiętego w RPi lub pc. Żeby było śmieszniej, zasilanie mam po domu z trzech różnych faz. Nie ma problemu bo optoizolacja jest standardem nawet w najprostszych switchach. Kable i gniazda Cat 5e, utp czyli bez ekranów. Co tutaj ma grać? Cała tajemnica w prawidłowo zbudowanym i podłączonym DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ajothe napisał:

Też nie wiem co tu ma grać...

Router 🙃 ale chodzi o to żeby nie grał... 😋

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router mam gówniany z vectry....więc może faktycznie on niszczy mój tor audio, a switch ratuje 😅

Niestety dopiero z 1.5 tygodnia będę miał czas w zabawę w przekładanie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router łączy ocean internetu z Twoją siecią a przekierowaniem pakietów do odpowiedniego gniazdka zajmuje się switch wbudowany w router.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Router łączy ocean internetu z Twoją siecią a przekierowaniem pakietów do odpowiedniego gniazdka zajmuje się switch wbudowany w router.
Tak, ale tylko w zakresie warstwy łącza danych, bo translacja adresów w obrębie podsieci to jednak funkcja rutera a nie switcha. Dlatego napisałem portu a nie gniazdka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie litości ! Dobry psychiatra i laryngolog raz na kilka miesięcy,  da wam więcej pożytku niż wasze audiofilskie switche kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Pewnie, lepiej psioczyc że streaming nie gra 👍

Najlepiej na siłę wyszukiwać problemy które nie istnieją lub nie mają większego znaczenia.

Są  setki innych ważniejszych  przyczyn zewnętrznych które wpływają  na odbiór końcowy dźwięku a wy się zajmujecie nic nie znaczącymi bzdetami 🙂

Gdyby takimi kryteriami  kierowali się muzycy i realizatorzy w studiach żadna muzyka  nigdy by nie powstała.

Słuchajcie dalej jetterów, idealnych sinusoid,  generatorów bez zniekształceń i pingów ale w swoich mózgach 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, djedryk napisał:

Najlepiej na siłę wyszukiwać problemy które nie istnieją lub nie mają większego znaczenia.

Są  setki innych ważniejszych  przyczyn zewnętrznych które wpływają  na odbiór końcowy dźwięku a wy się zajmujecie nic nie znaczącymi bzdetami 🙂

Gdyby takimi kryteriami  kierowali się muzycy i realizatorzy w studiach żadna muzyka  nigdy by nie powstała.

Słuchajcie dalej jetterów, idealnych sinusoid,  generatorów bez zniekształceń i pingów ale w swoich mózgach 🙂

1) słyszalne zakłócenia nie mają przecież większego znaczenia, wręcz nie istnieją...

2) napisz te setki istotnych przyczyn

3) co ma piernik do wiatraka

4)  ja słucham muzyki ze streamingu w dobrej jakości - uważam że bardzo porównywalnej z CD,  ale możesz pokazać co siedzi w twoim mózgu 😉 i napisać te 100 przyczyn z punktu 2 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, przmor napisał:

A skąd się biorą te zakłócenia?

W wątku kochamy streaming piszesz ze streaming gra źle. No wkasnie dlatego zazwyczaj gra źle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że gra źle tylko że wolę fizyczne nośniki. Ciekawi mnie skąd zakłócenia w sieci WAN/LAN i w jaki sposób się przenoszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, przmor napisał:

Ciekawi mnie skąd zakłócenia w sieci WAN/LAN i w jaki sposób się przenoszą.

Docsis, urządzenia i zasilanie całej stacji czołowej przenoszone miedzianym koncentrykiem. Mówię o kablówce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donoszę uprzejmie, że zakończyłem budowę LAN- wczoraj podłączyłem ostatni zasilacz w miejsce docelowe, wpiąłem 2 dobre kable DC.

Posłuchałem ździebko, spostrzegłem szczegóły gdzie ich wcześniej nie było. Nie mam żadnej preferencji internet, nas, cd - każde trochę inaczej, ale równie przyjemnie i zadowalająco.

Więcej- jak myślę, napiszę za jakieś 2 tyg.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Docsis, urządzenia i zasilanie całej stacji czołowej przenoszone miedzianym koncentrykiem. Mówię o kablówce. 
A dalej jest router z wbudowanym switchem i karta sieciowa w urządzeniu odbiorczym. Zarówno router jak i karta sieciowa mają izolację galwaniczną w jaki więc sposób zakłócenia z miedzianego koncentryka przenoszą się poza router?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, przmor napisał:
1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:
Docsis, urządzenia i zasilanie całej stacji czołowej przenoszone miedzianym koncentrykiem. Mówię o kablówce. 

A dalej jest router z wbudowanym switchem i karta sieciowa w urządzeniu odbiorczym. Zarówno router jak i karta sieciowa mają izolację galwaniczną w jaki więc sposób zakłócenia z miedzianego koncentryka przenoszą się poza router?

Cuda 🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja galwaniczna Ethernet to jedno, ale psychoakustyka robi swoje i o nią również trzeba dbać 😁

 

Nawet świadom tego i tak się na to łapie. Jak żyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ajothe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, msankowski napisał:

Dla jednych technika, dla innych cuda...

Akurat, co do wiedzy technicznej w temacie specjalnie mi jej nie brakuje, w przeciwieństwie do większości kolegów z wiedzą rodem z ASR. Czemu słyszę router i jego wpływ, nie wnikam. Nie jest to na pewno różnica w ładniejszym ułożeniu pakiecików. Czy ten konkretny router ma izolację galwaniczną, nie wiem - nawet jeżeli jest, to nie jest wystarczająca na potrzeby audio. Słychać bardzo wyraźnie wypięcie kabla do streamera.

Rozwiązanie problemu u mnie było bardzo proste i dość tanie. 

2 minuty temu, Ajothe napisał:

zolacja galwaniczna Ethernet to jedno, ale psychoakustyka robi swoje i o nią również trzeba dbać 😁

pi... lenie kotka - a w wątku obok wszyscy piszą jak to ten sam plik ze strymyngu gra źle, bez jakiejkolwiek refleksji czemu może być gorzej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego doświadczyłem, gdy miałem okazję kiedyś porównać CD hegla + hegel h300 vs ta sama płyta na tidalu....nie dało się nie słyszeć, że CD był o wiele lepszy. 

Żeby nie było pisałem już, że durny switch u mnie zostaję, bo mnie przekonał organoleptycznie 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ajothe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ajothe napisał:

Sam tego doświadczyłem, gdy miałem okazję kiedyś porównać CD hegla + hegel h300 vs ta sama płyta na tidalu....nie dało się nie słyszeć, że CD był o wiele lepszy. 

Zgadza się  - CD zawsze powinno być punktem odniesienia 👌

Ale żeby mi dobrze grał streaming - mam w miarę sensowny klocek zasilany dobrym liniowym zasilaczem, bardzo mocno zoptymalizowany system, wyłączone wszystko co zbędne, optymalizacja procesów z rozłożeniem na rdzenie itp itd

Do tego uporządkowana sieć - zajęło mi kilka dni doprowadzenie do stanu takiego że "prawie" nie słychać kabla wtykanego do switcha, mi to wystarczy bo kabel wtykany do routera słychać było "bardzo"

Efekt taki, że mam lepszą jakość u siebie ze streamingu niż u większości znajomych z CD (nie wspomnę już że w streamingu mogę sobie zrobić DSP i nie mam dudnienia, którego inaczej nie jestem w stanie opanować).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.