Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilski Switch?


Artistplant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, dzarro napisał:



Pliki i streaming to kontrolowanie przypadku i oszukiwanie własnej rutyny- nie wiesz jaką kartę wybierzesz, ale ty decydujesz co jest w talii. CD to przeglądanie albumu - ciągle te same zdjęcia. Niby szukasz czegoś nowego a i tak kończy się na zdjęciach z dzieciństwa albo z tych samych wakacji sprzed 20 lat.

Hmmm ... ciekawe podejście.

Ja jak wrzucam CD do playera to wiem co chcę słuchać. Ja wtedy nie szukam niczego nowego, to źle?

A często jak słucham "nowoczesnej muzykI' to mi się rzygac chce.

Ale o gustach sie nie dyskutuje, to ty podniosłeś ten aspekt, który do technologii i jakośc dźwieku nie ma nic.

Szkoda.

 

Powiedzcie wreszcie, wielkimi literami, przecież PRAWDĘ: streaming muzyki za trzy czy pięć dych miesięcznie daje wam dostep do czegoś czego nigdy byście nie mieli, gdyby dalej trzeba było kupowac vinyle czy CD-ki. Tak trudno sie przed lustrem rano przy goleniu przyznać przed samym sobą? Jest alternatywa - internet ... . Pamiętajcie, tam można kraść w imię polskiego prawa autorskiego, to nie jest przestępstwo. I te trzy czy pięć dych będzie w kieszeni.

 

A tak bardziej na poważnie ze streamingu nie wiecie tak na prawdę co słuchacie. Artysta się zgadza, tytuł też ... reszta to wielka niewiadoma. Jak ta talia kart, o której wspominasz ... piękna sprawa. Goowno wylosujesz, goowno masz 🙂 . O jakości już nie wspomnę, szkoda słów. wiary nie przeskoczę.

 

Ktoś chce podyskutowac dalej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Powiedzcie wreszcie, wielkimi literami, przecież PRAWDĘ: streaming muzyki za trzy czy pięć dych miesięcznie daje wam dostep do czegoś czego nigdy byście nie mieli, gdyby dalej trzeba było kupowac vinyle czy CD-ki. Tak trudno sie przed lustrem rano przy goleniu przyznać przed samym sobą? Jest alternatywa - internet ... . Pamiętajcie, tam można kraść w imię polskiego prawa autorskiego, to nie jest przestępstwo. I te trzy czy pięć dych będzie w kieszeni.
 




Ja tam używam streamingu, żeby być bliżej boga Anu…Zawsze jak słucham playlisty w trybie shuffle to podświadomie czekam na zew Nibiru…

Ponoć w jednym z serwisów, niewiadomo w którym, jest taki jeden zakodowany kawałek, niedostępny na żadnym nośniku fizycznym… Wg. innej wersji kod jest ukryty w jednym z archiwalnych wydań Dziennika Telewizyjnego z lat 80-tych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dzarro napisał:

 

 

 


Ja tam używam streamingu, żeby być bliżej boga Anu…Zawsze jak słucham playlisty w trybie shuffle to podświadomie czekam na zew Nibiru…

Ponoć w jednym z serwisów, niewiadomo w którym, jest taki jeden zakodowany kawałek, niedostępny na żadnym nośniku fizycznym… Wg. innej wersji kod jest ukryty w jednym z archiwalnych wydań Dziennika Telewizyjnego z lat 80-tych.

 

 

 

 

Szkoda czasu ... proponuję na wiosne skop jakiś ogródek, jak nie masz to zapraszam do siebie. Pozwolę w słuchawkach na uszach, będziesz słuchac co tam chcesz.

 

PS. nie nasłuchałeś się ostatnio Nadredaktora WP ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast absurdalnie drogich zasilaczy lepiej kupić np. lepszy switch albo router.
Za kasę na zasilacze można kupić kilkadziesiąt płyt CD. Używanych może nawet kilkaset(?).

Jeśli chodzi o platformy streamingowe tak jak napisał @pmcomp. Nie wiemy co nam wysyłają, bo tak naprawdę każdy z nas może przekonwetrować dowolny plik na taki 24Bit/192kHz albo i więcej. Potrafi to praktycznie każdy dzisiejszy komp.
Nie przeczę, że liniowy zasilacz może pomóc w eliminacji zakłóceń, które dawał kiepski impulsowy. Ale kupowanie 5-10 razy droższego zasilacza od switcha do switcha to jak wiara w moc wody święconej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
dopiski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zamiast absurdalnie drogich zasilaczy lepiej kupić np. lepszy switch albo router.
Za kasę na zasilacze można kupić kilkadziesiąt płyt CD. Używanych może nawet kilkaset(?).
Jeśli chodzi o platformy streamingowe tak jak napisał [mention=5886]pmcomp[/mention]. Nie wiemy co nam wysyłają, bo tak naprawdę każdy z nas może przekonwetrować dowolny plik na taki 24Bit/192kHz albo i więcej. Potrafi to praktycznie każdy dzisiejszy komp.
Nie przeczę, że liniowy zasilacz może pomóc w eliminacji zakłóceń, które dawał kiepski impulsowy. Ale kupowanie 5-10 razy droższego zasilacza od switcha do switcha to jak wiara w moc wody święconej. 



O czym Ty w ogóle piszesz? Mówimy o produktach za kilka stówek. Zasilacze Tomanka mam od lat i służyły do czego innego - więc teraz wykorzystuje je do innego celu. Testy przeprowadzałem na własnych plikach - wszystkie zakupione za własne pieniądze, większość jako CD.

Czyli mamy kolejną „szkołę”? Router działa a zasilacz nie? To potwierdza tylko, że te wszystkie mądrości to tylko subiektywne dyrdymały. 30 lat temu kable dla „sceptyków” w ogóle nie miały znaczenia, potem na indeksie były tylko kable zasilające, potem tylko cyfrowe, teraz zakazane jest USB i LAN. Ale to też zależy od humoru „eksperta” w danym dniu.

Co do autosugestii - to w ostatnich miesiącach testowałem 2 warianty, na których zależało mi żeby działały. Nie chodziło o zmianę dla zmiany - tylko o cel praktyczny czyli uzyskanie wysokiej jakości gapless. Soundgenic gra taktylko w trybie Open Home albo przez USB a mój streamer nie ma ani jednego ani drugiego. Mogę grać gapless kiedy streamer korzysta z Soundgenica jako NASa gra to spoko - ale relatywnie najgorzej w repertuarze, który wymaga gapless czyli np. operach. Eksperymenty z zasilaczami są racjonalne kosztowo - bo alternatywą jest konwerter USB/SPDiF i kabel Coax. Kosztowo wyjdzie podobnie a raczej drożej, będzie upierdliwe w instalacji - i nawet nie wiadomo czy dźwiękowo będzie OK.

Co ciekawe znalazłem patent na gapless. Wystarczy w trakcie odtwarzania mieć włączony PC wpięty w tę samą sieć. Na PC musi być serwer Bubble upnp z aktywną opcją Open Home - co pozwala zdefiniować streamer jako renderer Open Home. Super. Zrobiłem kilka szybkich testów. Są łatwe bo z poziomu aplikacji Fidata można przełączać między streamerem w roli renderera DMR i renderera OpenHome. Różnice były „na granicy sugestii”. Super. W dodatku mam nieużywany mini PC - który może pełnić tę rolę „pomostu Open Home”. Brawo ja.

Dumny z siebie włączyłem muzykę wieczorem i …. Nie wiem czy wytrzymałem kwadrans. Grało kompletnie do bani…

Według wykładni forumowych ekspertów od „psychoakustyki” zapewne w obu przypadkach uległem autosugestii. Po prostu mam audiofilską odmianę choroby dwubiegunowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, dzarro napisał:

 

 


O czym Ty w ogóle piszesz? Mówimy o produktach za kilka stówek. Zasilacze Tomanka mam od lat i służyły do czego innego - więc teraz wykorzystuje je do innego celu. Testy przeprowadzałem na własnych plikach - wszystkie zakupione za własne pieniądze, większość jako CD.

Czyli mamy kolejną „szkołę”? Router działa a zasilacz nie? To potwierdza tylko, że te wszystkie mądrości to tylko subiektywne dyrdymały. 30 lat temu kable dla „sceptyków” w ogóle nie miały znaczenia, potem na indeksie były tylko kable zasilające, potem tylko cyfrowe, teraz zakazane jest USB i LAN. Ale to też zależy od humoru „eksperta” w danym dniu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Robiłem próby z :

1676138047602.thumb.jpg.e6892226294711896ef683816acc66a8.jpg

Jak i takim za około 10tyś PLN :

1676993120698.thumb.jpg.7f29905d8592ab6fd94177943a57783f.jpg

I mimo wsłuchiwania się w słuchawkach i na ZG nie było różnic.

Jak najbardziej nie widzę problemu w kupnie zasilacza liniowego za 100-200pln ( do switcha ). 

Nie wspomnę tu opisu zmian które wprowadziło podmienienie bezpieczników w zasilaczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 
Robiłem próby z :
1676138047602.thumb.jpg.e6892226294711896ef683816acc66a8.jpg
Jak i takim za około 10tyś PLN :
1676993120698.thumb.jpg.7f29905d8592ab6fd94177943a57783f.jpg
I mimo wsłuchiwania się w słuchawkach i na ZG nie było różnic.

Jak najbardziej nie widzę problemu w kupnie zasilacza liniowego za 100-200pln ( do switcha ). 

Nie wspomnę tu opisu zmian które wprowadziło podmienienie bezpieczników w zasilaczach.

Używam switcha za 100 albo 200 zeta(po prostu już nie pamiętam ceny). W ogóle nie bawię się w drogie ustrojstwa sieciowe - bo to bez sensu z punktu widzenia ceny mojego zestawu. Zasilacze kosztowały mnie oba jakieś 1200 zeta, ale były kupowane w odstępie roku - do innego systemu. Mam kable LAN Melodika -ale kupiłem je tylko dlatego, że różnica w cenie do Lindy była niewielka a z dostępnością do Lindy jest różnie. Wtedy nie były dostępne długości, które potrzebowałem.

Reasumując - to, że ktoś coś słyszy nie musi oznaczać, że wydaje na to absurdalne kwoty. Absurdalny jest natomiast argument typu - zamiast kupować kabel za 500 zł wymień kolumny, a najlepiej zrób generalny remont mieszkania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dzarro napisał:

Reasumując - to, że ktoś coś słyszy nie musi oznaczać, że wydaje na to absurdalne kwoty. Absurdalny jest natomiast argument typu - zamiast kupować kabel za 500 zł wymień kolumny, a najlepiej zrób generalny remont mieszkania.

Nikomu nie bronię wydawać absurdalnych kwot na cokolwiek, to dopiero byłby absurd 😉 .
Tak samo absurdalne są opisy "brzmienia/grania" przewodów DC między zasilaczem a tym co do niego podłączone.

Moxy za 10tyś pln nie kupowałem, używam takich w pracy.

 

21 minut temu, dzarro napisał:

Reasumując - to, że ktoś coś słyszy nie musi oznaczać, że wydaje na to absurdalne kwoty. Absurdalny jest natomiast argument typu - zamiast kupować kabel za 500 zł wymień kolumny, a najlepiej zrób generalny remont mieszkania.

Tu masz i rację i nie masz racji. To zależy jaką ktoś ma akustykę. Ja twierdzę, że mam za małe kolumny jak na moje pomieszczenie odsłuchowe a kumpel ma wręcz odwrotnie. Oboje jesteśmy świadomi akustyki pomieszczenia.

Ale mam też kumpla który jest głuchy na sugestie choćby dywanu. Ma dosłownie wszystkie ściany gołe, żadnych firan czy zasłon okiennych. Gołe panele i goły sufit. Tam nic nie gra. Ciągle narzeka wymienia bezsensu kolumny, wzmacniacze itp.
Nie przyjmuje do wiadomości, że problem leży nie w sprzęcie tylko w pomieszczeniu a właściwie w ignorowaniu jego wpływu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

 

Jeśli chodzi o platformy streamingowe tak jak napisał @pmcomp. Nie wiemy co nam wysyłają, bo tak naprawdę każdy z nas może przekonwetrować dowolny plik na taki 24Bit/192kHz albo i więcej. Potrafi to praktycznie każdy dzisiejszy komp.
Nie przeczę, że liniowy zasilacz może pomóc w eliminacji zakłóceń, które dawał kiepski impulsowy. Ale kupowanie 5-10 razy droższego zasilacza od switcha do switcha to jak wiara w moc wody święconej. 

Chodzilo mi raczej wersje masterów.

Chociaz w dzisiejszych czasach gdy polskie i zachodnie pewnie tez stacje radiowe FM graja z MP3-ek to wcale nie zdziwi mnie gdy ktos zlapie za reke Tidala czy innych.

Kupowanie do switxha za stowkę zasilacza naet za piec stowek nie ma zadnego uzasadnienia ekonomicznego.

To tak jak kupic kabel zasilajacy za 20 tys zl do wzmaka czy playera za 5 tys.

Mozna, kto bogatemu zabroni. Tylko lepiej sprzdac to to za 2,5 tys, dolozyc te 20 tys i kupis znacznie lepszy wzmak czy player.

43 minuty temu, dzarro napisał:

.

Reasumując - to, że ktoś coś słyszy nie musi oznaczać, że wydaje na to absurdalne kwoty. Absurdalny jest natomiast argument typu - zamiast kupować kabel za 500 zł wymień kolumny, a najlepiej zrób generalny remont mieszkania.

Hola hola. Audiofilskie switche potrafia kosztowac od kilku do kilkunastu tysiecy. A za taka kwote mozna wymienic kolumny na duuuuuuzo lepsze od posiadanych. Jak sie wie co kupowac.

25 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:


Ale mam też kumpla który jest głuchy na sugestie choćby dywanu. Ma dosłownie wszystkie ściany gołe, żadnych firan czy zasłon okiennych. Gołe panele i goły sufit. Tam nic nie gra. Ciągle narzeka wymienia bezsensu kolumny, wzmacniacze itp.
Nie przyjmuje do wiadomości, że problem leży nie w sprzęcie tylko w pomieszczeniu a właściwie w ignorowaniu jego wpływu.

Ale pewnie ma zone, ktora go bardzo kocha i co wieczor to udowadnia 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, pmcomp napisał:

Kupowanie do switxha za stowkę zasilacza naet za piec stowek nie ma zadnego uzasadnienia ekonomicznego

Ma znaczenie.

21 minut temu, pmcomp napisał:

Audiofilskie switche potrafia kosztowac od kilku do kilkunastu tysiecy. A za taka kwote mozna wymienic kolumny na duuuuuuzo lepsze od posiadanych. Jak sie wie co kupowac

Tu sie zgadzamy. 

Jesli jednak ktoś ma paczki docelowe...? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tu masz i rację i nie masz racji. To zależy jaką ktoś ma akustykę. Ja twierdzę, że mam za małe kolumny jak na moje pomieszczenie odsłuchowe a kumpel ma wręcz odwrotnie. Oboje jesteśmy świadomi akustyki pomieszczenia.

Ale mam też kumpla który jest głuchy na sugestie choćby dywanu. Ma dosłownie wszystkie ściany gołe, żadnych firan czy zasłon okiennych. Gołe panele i goły sufit. Tam nic nie gra. Ciągle narzeka wymienia bezsensu kolumny, wzmacniacze itp.
Nie przyjmuje do wiadomości, że problem leży nie w sprzęcie tylko w pomieszczeniu a właściwie w ignorowaniu jego wpływu.

Tu akurat się zgodzę. Przy totalnym niezrozumieniu podstawowych zasad to w ogóle sprzęt wyższej jakości nie ma sensu. Sam mam takiego kupla. Słucha tylko Spotify w „salonie” 20 m typu tramwaj. Doradzałem mu coś typu KEF LSX - bo można to postawić na szafce i podrasować dźwięk softem - w dodatku nie zagraci mu mieszkania. Wyśmiał mnie - kupił duży amplituner stereo i duże podłogówki. Stoją w odległości 1,5 m od siebie wciśnięte między szafki - tuż za tylną ścianą. Gra to tak samo jak jego poprzednia miniwieża - ja nie mogłem słuchać dłużej niż 3 minuty. Jeden plus jest taki, że kolega jest zadowolony - wg niego gra super. Jednym słowem psychoakustyka nie dotyczy tylko audiofilów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, pmcomp napisał:

Ale pewnie ma zone, ktora go bardzo kocha i co wieczor to udowadnia 😉 .

Właśnie nie ma żony, jest zatwardziałym kawalerem. Nie ma nawet kota, psa czy rybek 😉 .
Może robić dosłownie co chce, maże postawić najbrzydsze kolumny na świecie i nikt mu nie powie słowa 😁.

2 minuty temu, dzarro napisał:

Jeden plus jest taki, że kolega jest zadowolony - wg niego gra super. Jednym słowem psychoakustyka nie dotyczy tylko audiofilów.

To jest najważniejsze, ma grać jemu dobrze a nie Tobie czy komukolwiek 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale pewnie ma zone, ktora go bardzo kocha i co wieczor to udowadnia  .

Jak toś kupuje switcha za kilkanaście tysięcy do zestawu z kolumnami za tę samą cenę - to fakt. Ale jak ktoś ma system za milion to - bez względu na wpływ tego switcha - taki wydatek to kaprys. Zresztą jak ktoś wydaje bańkę na audio to pewnie nie jeden taki kaprys ma - i audio niekoniecznie jest najdroższym z tych kaprysów.

Sam nie wiem czy gdybym miał np.
np. 100 baniek to kupiłbym zestaw droższy niż 100-200 tys. Ultra hi-end ma to do siebie, że jest skrajnym bezguściem. Flagowe kolumny są w większości jakimiś groteskowymi tworami - to samo końcówki mocy wielkości lodówek. To już lepiej kupić sobie Steinwaya - szpan większy i lepiej prezentuje się jako mebel. Zawsze można wynająć nauczyciela, żeby nauczył „wlazł kotek na płotek”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Kupowanie do switxha za stowkę zasilacza naet za piec stowek nie ma zadnego uzasadnienia ekonomicznego.

Bzdura, u mnie switch za 100 z zasilaniem impulsowym sieje, a z liniowym przestaje i jest neutralny. Tak samo spitoli dźwięk systemu za 10 jak i za 100tys....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przmor napisał:

Z naciskiem na "u Ciebie z Twoim sprzętem i z Twoim układem uszy-mózg"

Potem piszą że streaming gra płasko, a pliki to w ogóle jakoś wybrakowane same... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, przmor napisał:

Ilu jest takich co tak piszą? Jeden? Dwóch?

To jest powszechna opinia - gramofon, ostatecznie CD czy plik zajumany z torenta tak, ale strymingi to panie bida i nyndza, przedszkole audiofilskie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Bzdura, u mnie switch za 100 z zasilaniem impulsowym sieje, a z liniowym przestaje i jest neutralny. Tak samo spitoli dźwięk systemu za 10 jak i za 100tys....

Chciałem zaznaczyć, że zasilacz liniowy to nie jest jakiś cud techniki i jest zdecydowanie prostszy w zbudowaniu niż zasilacz impulsowy. Do jego zbudowania w najprostszej wersji wystarczy kilka elementów kosztujących grosze.

 

Te z tego schematu może 20pln w zależności jaki użyjemy kondensator wygładzający ( ten 10mF ) + trafo + radiator + obudowa. Wszystko między 100 a 200pln.
Pisanie przez "Tomanka" o zastosowaniu kultowego KD502 to balaniuki. Ten tranzystor nie ma w sobie nic specjalnego ( chyba tylko to, że jest STARY, z minionej epoki )  a już na pewno nic specjalnego jeśli chodzi o zastosowanie go w zasilaczu liniowym. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

To jest powszechna opinia - gramofon, ostatecznie CD czy plik zajumany z torenta tak, ale strymingi to panie bida i nyndza, przedszkole audiofilskie 😉

Poniekąd to chyba prawda. Choć sam korzystam głównie z Tidala to jak zapuściłem ostatnio Yello z CD to jednak coś jest nie tak z tym streamingiem. Ale może to czysta psychoakustyka podpowiada, że CD to musi być lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

kultowego KD502 to balaniuki. Ten tranzystor nie ma w sobie nic specjalnego

jest przede wszystkim bardzo trwały odporny na przeciążenie i temperaturę

trwałość urządzeń elektronicznych to dla wielu pomijalna kwestia dlatego ci , którzy o ten aspekt dbają cenią swoje urządzenia znacznie wyżej od ogółu

6 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Te z tego schematu może 20pln w zależności jaki użyjemy kondensator wygładzający ( ten 10mF ) + trafo + radiator + obudowa. Wszystko między 100 a 200pln.

warto jeszcze do pokazanego schematu dodać filtr odszumiający lm317 lub przynajmniej przed samym układem zasilanym dać dodatkowy filtr RC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Ale może to czysta psychoakustyka podpowiada, że CD to musi być lepsze.

Ja tam nie wiem, ale słyszę różnice między streamingiem, plikami z NAS i CD.

Jest to porównanie równorzędne, bo każdy sygnał trafia do regulacji głośności w CD (domena analogowa). Z któregokolwiek źródła- jest zajedwabiście. Nie znajduję jakiegokolwiek dźwiękowego powodu, by dyskryminować którekolwiek źródło. 

Co więcej- u mnie różnice między formatami i rozdzielczościami są słyszalne, ale no w diabły- nieistotne.

Może jedyne odstępstwo to DSD, ale to wymaga uruchomienia USB a u mnie na AES/EBU jest najlepiej. I o ile sprawy sofrwarowe w zasadzie pomijam, to hardware ma znaczenie  istotniejsze niż to, czy jedziemy 16/44 vs  24/192.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, slawek.xm napisał:

jest przede wszystkim bardzo trwały odporny na przeciążenie i temperaturę

Tak to prawda, w zasilaczu warsztatowym te 20A kolektora i 150W mocy strat ( jeszcze odpowiednie chłodzenie ) to niepodważalna zaleta ( nie wiele gorszy jest 2N3055 ). Ale już 150'C pracy to dziś żaden wyczyn. 
Odszumianie LM-ma do zasilania switcha? No można czemu nie ;).
Filtr RC za stabilizatorem, to po stabilizacji.

Cytat ze strony Tomanka

"Tomanek model ULPS mini Ultra Linear Power Supply mini (wersja na układzie LM338T)

...

Za stabilizację napięcia wyjściowego odpowiada wysokiej jakości kostka LM338T, która zapewnia idealnie stałe napięcie wyjściowe w całym zakresie obciążalności zasilacza, charakteryzując się przy tym bardzo niskim poziomem szumów."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tyle kosztuje ta wysokiej jakości kostka LM338T... 😁

I nie chodzi mi o cenę zasilaczy, niech se kosztują ile chcą.
Lecz o wiarę w kosmiczne technologie w nich zawarte i nieziemski wpływ na switcha🙂.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Tyle kosztuje ta wysokiej jakości kostka LM338T... 😁

polecam produkty Linear Technology

np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, slawek.xm napisał:

polecam produkty Linear Technology

np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na tym monolicie robiłem zasilacz do DacMagic Plus 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, przmor napisał:

Z naciskiem na "u Ciebie z Twoim sprzętem i z Twoim układem uszy-mózg"

Dziwne, bo u mnie z moim sprzętem i z moim układem "uszy-mozg" TEŻ JEST TAK SAMO. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak zwykle, nie ma jednej słusznej drogi. Myślę że będę próbował ifi ipower x.
Jak nie to się odda. 

Czyli jak zwykle, nie ma jednej słusznej drogi. Myślę że będę próbował ifi ipower x.
Jak nie to się odda. 

Okazuje się, że ten iFi całkiem dobrze sprawdził się z serwerem Soundgenic. Może nawet go zostawię - musi trochę pomieszkać. Całość gra trochę inaczej niż konfiguracja, której używałem - ale nie na zasadzie lepiej/gorzej tylko raczej coś za coś. Prawdopodobnie jest to dobra opcja do systemu, który gra zbyt gęsto, ale taniego konturowania też nie ma.


Porównywałem z firmowym zasilaczem do Soundgenica. W takim trybie grał gorzej jako transport niż jako NAS(tzn. wtedy to tylko pliki udostępniał). Z iFi obie opcje grają dobrze - z lekkim wskazaniem na transport. W trybie NAS zasilacz raczej nie ma wpływu - więc wychodzi na to, że lepszy dźwięk w trybie transportu to zasługa iFi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2023 o 20:05, marcinmarcin napisał:

Zgadza się  - CD zawsze powinno być punktem odniesienia 👌

Ale żeby mi dobrze grał streaming - mam w miarę sensowny klocek zasilany dobrym liniowym zasilaczem, bardzo mocno zoptymalizowany system, wyłączone wszystko co zbędne, optymalizacja procesów z rozłożeniem na rdzenie itp itd

Do tego uporządkowana sieć - zajęło mi kilka dni doprowadzenie do stanu takiego że "prawie" nie słychać kabla wtykanego do switcha, mi to wystarczy bo kabel wtykany do routera słychać było "bardzo"

Efekt taki, że mam lepszą jakość u siebie ze streamingu niż u większości znajomych z CD (nie wspomnę już że w streamingu mogę sobie zrobić DSP i nie mam dudnienia, którego inaczej nie jestem w stanie opanować).

Litości 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Chciałem zaznaczyć, że zasilacz liniowy to nie jest jakiś cud techniki i jest zdecydowanie prostszy w zbudowaniu niż zasilacz impulsowy. Do jego zbudowania w najprostszej wersji wystarczy kilka elementów kosztujących grosze.

 

Te z tego schematu może 20pln w zależności jaki użyjemy kondensator wygładzający ( ten 10mF ) + trafo + radiator + obudowa. Wszystko między 100 a 200pln.
Pisanie przez "Tomanka" o zastosowaniu kultowego KD502 to balaniuki. Ten tranzystor nie ma w sobie nic specjalnego ( chyba tylko to, że jest STARY, z minionej epoki )  a już na pewno nic specjalnego jeśli chodzi o zastosowanie go w zasilaczu liniowym. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poniekąd to chyba prawda. Choć sam korzystam głównie z Tidala to jak zapuściłem ostatnio Yello z CD to jednak coś jest nie tak z tym streamingiem. Ale może to czysta psychoakustyka podpowiada, że CD to musi być lepsze.

Stosowany powszechnie od ... tak ze 100-u lat? To nie jest tajemna wiedza 🙂 .

Przypominam, że zasilacz liniowy składa się z trzech części: transformatora zmniejszającego napięcie, elementu prostującego zamieniającego prąd zmienny na prąd stały i elementu stabilizującego.

Przed wynalezieniem "tranzystorów" ze element prostujący służyła lampa prostownicza, np.:

P1330808.jpg?fit=2048,1536&ssl=1

 

Taki zasilacz potrafiła dawać i duzy prąd i duże napięcie potrzebne do zasilania siatek kolejnych lamp w torze sygnałowym. Potem wymyslono germanowe i krzemowe diody prostownicze ... a dalej już poszło.

🙂 

 

18 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:



I nie chodzi mi o cenę zasilaczy, niech se kosztują ile chcą.
Lecz o wiarę w kosmiczne technologie w nich zawarte i nieziemski wpływ na switcha🙂.
 

Bo zasilacze liniowe kosztują grosze. Ale audiofilska wiara powoduje drenowanie kieszeni tychże audiofolów. Mozna dawać na tacę, można kupować zasilacze ... co kto woli.

BTW jakoś nikt wśród braci audiofilskiej nie wpada na pomysł wymiany zasilaczy liniowych np. w metkowych końcówkach mocy, wzmacniaczach czy preampach? A może to kwestia czasu? Choc mi osobiście zdażyło sie co najmniej dwa razy modyfikować zasilenie nie tylko wymieniając kondensatory elektrolityczne na lepsze 🙂 . 

Widziałem ostatnio urządzenie audiofilskie, które obok wbudowanego zasilania, może nawet  liniowego, miało wejście na zewnetrzne zasilanie 12V DC? Czy to nie był czasem ten switch za 16 tysiów? Jak można audiofila golić to golmy go dalej 🙂 🙂 🙂 . On to kocha bo ... wierzy 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Litości

Użytkownik X:
Jeszcze tylko trzeba zrobić korektę zegara o 7210 nanosekund i GPS gotowy.

Użytkownik djedryk:
Litości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.