Skocz do zawartości
IGNORED

listwa, urządzenia


Gość tulifi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tulifi

(Konto usunięte)

Witam. Planuję zakup takiej listwy, ale nie antyprzepięciowej. Teraz pytanie.. podłączane będą monitory studyjne aktywne (głośniki).. gdzie zalecane jest podłączanie bez filtrów, antyprzepięć itd. Jednak stosuję pewną hybrydę, tzn sprzęt studyjny (mikser, monitory aktywne) z hi fi jak gramofon, magnetofon itd. Czy te ostatnie sprzęty mogę bez problemu podłączyć do takiej listwy? Dzięki i pozdrawiam.

https://allegro.pl/oferta/neku-listwa-zasilajaca-do-szaf-rack-19-9-gniazd-11579637316?fbclid=IwAR3dTQpL_aadaslQeHRXCJA14JQPbSrsIdqDamDAQQ9_thLNH_PQnlX8nB8

 

Edytowane przez tulifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zaleca podłączanie monitorów głośnikowych bez filtrów i zabezpieczeń przeciwprzepięciowych? I jak to uzasadnia?

Listwy NEKU używam w domu dwie, każda z zabezpieczeniem i wyłącznikiem, do sprzętu komputerowego. Bardzo solidnie wykonane i z żyłami w kablu 1,5mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tulifi

(Konto usunięte)
42 minuty temu, msankowski napisał:

Kto zaleca podłączanie monitorów głośnikowych bez filtrów i zabezpieczeń przeciwprzepięciowych? I jak to uzasadnia?

Listwy NEKU używam w domu dwie, każda z zabezpieczeniem i wyłącznikiem, do sprzętu komputerowego. Bardzo solidnie wykonane i z żyłami w kablu 1,5mm2.

 

Tak jak wzmacniacze hi fi zaleca się bezpośrednio do gniazda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 13.01.2022 o 19:45, gimza napisał:

Taga Harmony PF-500 ma na przykład gniazda filtrowane i nie filtrowane.

Testowałem i przydźwięk w sieci dalej był w głośnikach po przyłożenia ucha a cena zawyżona, to już będzie znacznie lepsze https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/zasilacze-awaryjne-ups/stabilizator-napiecia-powerwalker-avr-1200 Nie dosyć że stabilizuje napięcie to jeszcze po podłączeniu neta chroni nasz komputer przed uszkodzeniem od np. pioruna i cena uczciwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Testowałem i przydźwięk w sieci dalej był w głośnikach po przyłożenia ucha

Żadna listwa filtrująca nie zredukuje przydźwięku w głośnikach. Masz problem z pętlą masy. 

 

17 godzin temu, MarcinStereo napisał:

A sprawdzałeś na oscyloskopie jak to zniekształca sinusoidę napięcia przemiennego? 

 

17 godzin temu, MarcinStereo napisał:

po podłączeniu neta chroni nasz komputer przed uszkodzeniem od np. pioruna

I do tego to jest przeznaczone - do komputerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
50 minut temu, McGyver napisał:

Masz problem z pętlą masy. 

Jakieś sugestie co począć dalej? końcówka mocy ma uziemienie a przedwzmacniacz i cd nie podłączone wszystko pod instalacje 3x 2,5mm2 z piecy kaflowych.

Instalacja miała przegląd ostatnio i cała skrzynka z bezpiecznikami została wymieniona jak i bezpieczniki, przydźwięk pojawia się gdy przekaźnik się załączy w preampie nie ważne jakim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Pytanie jaki by to miało wpływ na dźwięk? bo mogę to wpiąć pomiędzy preamp i końcówkę po XLR.

Jeżeli i przedwzmacniacz i końcówka mają złącza symetryczne, to w 99% przypadków wystarczy przeciąć masę w kablu z jednej strony, zwykle od strony końcówki, ale to już drobiazg. Najważniejsze jest przerwanie masy. 

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tulifi

(Konto usunięte)
Godzinę temu, przemak napisał:

Jeżeli i przedwzmacniacz i końcówka mają złącza symetryczne, to w 99% przypadków wystarczy przeciąć masę w kablu z jednej strony, zwykle od strony końcówki, ale to już drobiazg. Najważniejsze jest przerwanie masy. 

Miałem jeden dzień bez uziemienia czy kabla zabezpieczającego gniazdo w ścianie i owszem nie było nawet brumienia na niesymetrycznych (interfejs + monitory). 

Gniazdko naprawione w pełni podłączone wewnątrz. Kilka dni czekałem na xlr symetryczne i wszystko ok tylko muszę do -24dB input zniżać, ale z innego powodu.

Poradźcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tulifi

(Konto usunięte)
14 godzin temu, msankowski napisał:

Musiałbyś jaśniej napisać żeby można było coś poradzić. Co jest z czym połączone? Gdzie musisz zniżać do -24dB? Co jest nie tak jakbyś oczekiwał?

No więc input w monitorach, zniżyłem bo i tak za głośno grają. Gdy dam na 0dB słychać dość mocno szum, ale po przyłożeniu ucha (podobno taka charakterystyka tych monitorów) szum własny. Może jednak robię cos źle? Widzę tu na forum inne urządzenia >>> https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/zasilacze-awaryjne-ups/stabilizator-napiecia-powerwalker-avr-1200

W tej chwili monitory, mikser z interfejsem mam podpięte do osobnej listwy >>> https://www.ceneo.pl/85172663, komputer w osobnej.

Nie wykluczam jednak, że po prostu te monitory mają takie szumy własne.

 

 

Edytowane przez tulifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tulifi

(Konto usunięte)
10 minut temu, msankowski napisał:

Jakie to monitory? Czy monitory są podłączone do miksera czy do interfejsu? Gdzie regulujesz poziom sygnału? Jakie jest ustawienie tego regulatora przy którym musisz stłumić wejście monitorów o 24dB?

Tannoy Gold 7 podłączone do miksera z interfejsem wbudowanym. Mam ustawione na -24, -12 też jest ok, ale 0 to już tak dość wyraźnie szumi po przyłożeniu ucha. Regulacja jest na przodzie monitora.

Edytowane przez tulifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.