Skocz do zawartości
IGNORED

A ja mam tylko jedno pytanie. I to nie prowokacja. Ciekaw jestem faktycznie odpowiedzi audiofilów.


Smakosz91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No zaiste nie ma sensu, bo używacie tu argumentów jakby założenie magicznych okularów sprawiało, że widzicie więcej kolorów niż jest w stanie oko zarejestrować. Jak również dzięki kablom słyszycie więcej niż zostało nagrane na płycie. Ok, rozumiem, szanuję, śmieszy mnie to, ale szanuję. Każdy może mieć swoje skrzywienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, filmy nie HD najlepiej ogląda się na Rubinie, 1:1, te nowe TV z większym próbkowaniem i większą rozdzielczością przekłamują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Smakosz91 napisał:

Słucham obecnie u siebie na Dynaudio Focus 20 xd, czyli aktywnych, bez zewnętrznego wzmaka, bez kabli głośnikowych, na oryginalnych zasilających i uważam, że dźwięk jest rewelacyjny i niczym nie ustępuje super systemom z kablami grubości węża strażackiego.

Rozumiem zachwyt początkującego adepta tego hobby i sam cenie firmę Dynaudio ale nie popadajmy w absurd. Mini kolumienki, tylko 2 drożne co już oznacza spore kompromisy, driver 17cm na bas i średnice, wbudowany wzmacniaczyk narażony na wibracje drivera itd, to nie jest high end. Może grać miło, może się podobać, życzę radości ale twierdzenie, że to gra jak high endowe systemy z dużymi kolumnami 3 lub 4-way, to ponury żart. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Tak, filmy nie HD najlepiej ogląda się na Rubinie, 1:1, te nowe TV z większym próbkowaniem i większą rozdzielczością przekłamują

Różnica polega na tym, że akurat w dźwięku już dawno osiągnięto technologicznie wymiar przekraczający możliwości ludzkiego słuchu. A w obrazie jeszcze nie. Sprzęt jest w stanie przekroczyć możliwości rejestrowe ludzkiego ucha od dawna. Teraz jest to tylko zabawa w rodzaje brzmienia. Innymi słowy, Ty już nie usłyszysz więcej. Możesz to usłyszeć inaczej co najwyżej. INACZEJ. Dlatego jak widzę kolumny z tweeterem do 45 khz, albo wyżej, to mnie śmiech bierze. To tak jakby sprzedawanie za milion złotych telewizora, który odtwarza czerń bardziej czarną niż panująca w pokoju bez okien 50m pod ziemią. Czerń bardziej czarną niż czarna dziura nawet w kosmosie. Ooo, to byłby dobry opis hi-endowego telewizora. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sly30 napisał:

Rozumiem zachwyt początkującego adepta tego hobby i sam cenie firmę Dynaudio ale nie popadajmy w absurd. Mini kolumienki, tylko 2 drożne co już oznacza spore kompromisy, driver 17cm na bas i średnice, wbudowany wzmacniaczyk narażony na wibracje drivera itd, to nie jest high end. Może grać miło, może się podobać, życzę radości ale twierdzenie, że to gra jak high endowe systemy z dużymi kolumnami 3 lub 4-way, to ponury żart. 

Lepsze to niż analogiczna studyjna rzeźnia od Focala

1 minutę temu, Smakosz91 napisał:

Różnica polega na tym, że akurat w dźwięku już dawno osiągnięto technologicznie wymiar przekraczający możliwości ludzkiego słuchu. A w obrazie jeszcze nie. Sprzęt jest w stanie przekroczyć możliwości rejestrowe ludzkiego ucha od dawna. Teraz jest to tylko zabawa w rodzaje brzmienia. Innymi słowy, Ty już nie usłyszysz więcej. Możesz to usłyszeć inaczej co najwyżej. INACZEJ. Dlatego jak widzę kolumny z tweeterem do 45 khz, albo wyżej, to mnie śmiech bierze. To tak jakby sprzedawanie za milion złotych telewizora, który odtwarza czerń bardziej czarną niż panująca w pokoju bez okien 50m pod ziemią. Czerń bardziej czarną niż czarna dziura nawet w kosmosie. Ooo, to byłby dobry opis hi-endowego telewizora. 

Oj odleciałeś z fantazjami, odleciałeś....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ASURA napisał:

Lepsze to niż analogiczna studyjna rzeźnia od Focala

Tego nie wykluczam, ale jak już Dynki z rynku Pro to seria Core np Core 47 albo Core 59 i do tego dedykowany Coresub. Fajny sprzęt ale swoje już kosztuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Smakosz91 napisał:

Słucham obecnie u siebie na Dynaudio Focus 20 xd, czyli aktywnych, bez zewnętrznego wzmaka, bez kabli głośnikowych, na oryginalnych zasilających i uważam, że dźwięk jest rewelacyjny i niczym nie ustępuje super systemom z kablami grubości węża strażackiego. Niczym. A z technicznego punktu widzenia to najlepsze rozwiązanie. No, ale odbiera fanatykom kabli zabawę. Kiedyś byli tacy, co to mówili, że nie da się rozmawiać na odległość bez kabla. Dziś byliby potraktowani jak szarlatani. A dziś? Dziś wystarczy zastosowanie odpowiedniego kodeka, który prześle bezprzewodowo muzykę ze źródła wprost do kolumn bezstratnie, bo póki co wiele kodeków jest nadal ograniczonych i kwestia interkonektów i głośnikowych zniknie jak opowieści o smokach. Ciekaw jestem czy wtedy będzie temat pt. "Jaki wpływ na sygnał cyfrowy przesyłany bezstratnym kodekiem bluetooth, ma temperatura powietrza w pomieszczeniu odsłuchowym".
Przepraszam, może trochę rzeczywiście prowokuję, ale nie mogłem się powstrzymać... 

Zaproś kogoś z forum na odsłuch,zobaczymy czy potwierdzi genialność Twojego systemu.

Albo nagraj filmik i tu udostępnij,pokaż tym hi endowcom,że nie trzeba wydawać kupy szmalu by grało na najwyższym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sly30 napisał:

Tego nie wykluczam, ale jak już Dynki z rynku Pro to seria Core np Core 47 albo Core 59 i do tego dedykowany Coresub. Fajny sprzęt ale swoje już kosztuje. 

Cudze chwalicie swego nie znacie, ot choćby aktywne produkty firmy APS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odleciałem tylko mówię jak to wygląda. Były kiedyś takie słynne, przez jednych uwielbiane, przez innych wyśmiewane kolumny Bose 901. Wiele można było im zarzucić, ale bardzo wielu ludzi zachwycało się szerokością sceny i trójwymiarowością brzmienia. Powód? Po jednym głośniku grającym do przodu i po 8 grających do tyłu pod kątem w dwa różne kierunki. Czy to jest hi-end? Nie wiem, ale dla mnie to zwykły trick, który jedynie udowania, że całe te zachwyty nad ultra drogimi zestawami dającymi scenę i przestrzeń, można sprowadzić do zastosowania paru wtyczek efektowych na 4 monitorkach geneleca + może dwa subwooferki i 90% audiolifów tutaj mlaskałaby z zachwytu nad dźwiękiem. Na standardowych studyjnych kablach ciągniętych z bębna i na materiale dźwiękowym 44,100 hz 16 bit z pliku wave puszczonym z laptopa. I tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dotknąć materii żeby takie rzeczy o niej pisać...

 

Wracając do APS

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, sly30 napisał:

Rozumiem zachwyt początkującego adepta tego hobby i sam cenie firmę Dynaudio ale nie popadajmy w absurd. Mini kolumienki, tylko 2 drożne co już oznacza spore kompromisy, driver 17cm na bas i średnice, wbudowany wzmacniaczyk narażony na wibracje drivera itd, to nie jest high end. Może grać miło, może się podobać, życzę radości ale twierdzenie, że to gra jak high endowe systemy z dużymi kolumnami 3 lub 4-way, to ponury żart. 

Do rynku pro też im brakuje - pożałowali kasy na XLR-y 🙄

To nawet najtańsza (nawiasem mówiąc bardzo przyzwoicie grającą) Yamaha Hs7 - 8 ma XLRy. 

2,5m RCA? Żałość 🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Smakosz91 napisał:

Nie odleciałem tylko mówię jak to wygląda. Były kiedyś takie słynne, przez jednych uwielbiane, przez innych wyśmiewane kolumny Bose 901. Wiele można było im zarzucić, ale bardzo wielu ludzi zachwycało się szerokością sceny i trójwymiarowością brzmienia. Powód? Po jednym głośniku grającym do przodu i po 8 grających do tyłu pod kątem w dwa różne kierunki. Czy to jest hi-end? Nie wiem, ale dla mnie to zwykły trick, który jedynie udowania, że całe te zachwyty nad ultra drogimi zestawami dającymi scenę i przestrzeń, można sprowadzić do zastosowania paru wtyczek efektowych na 4 monitorkach geneleca + może dwa subwooferki i 90% audiolifów tutaj mlaskałaby z zachwytu nad dźwiękiem. Na standardowych studyjnych kablach ciągniętych z bębna i na materiale dźwiękowym 44,100 hz 16 bit z pliku wave puszczonym z laptopa. I tyle. 

Długa droga przed tobą. To o czym piszesz to sztuczne kreowanie przestrzeni. Owszem, jest to efektywne, ale tylko na chwile. To coś jak w kinie domowym systemy sztucznej przestrzeni. Jest wow, ale szybko słychać, że to jest sztuczne i rozkład sceny też jest sztuczny i absurdalny. W audio nie o to chodzi. Może kiedyś do tego dojdziesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wygrał....Kali Audio IN-5 😁

 

Oraz...

Genelec 8361A

Łaska pańska na pstrym koniu jeździ🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Smakosz91 napisał:

Jeśli Ty uważasz, że te 176khz coś Ci daje, to już nie ma ratunku i ja już wszystko wiem. 

A wiesz co to są filtry cyfrowe i czemu się przydaje więcej niż 22kHz dostępne przy 44,1? Z tego co piszesz wnioskuję że nie bardzo... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sly30 napisał:

Długa droga przed tobą. To o czym piszesz to sztuczne kreowanie przestrzeni. Owszem, jest to efektywne, ale tylko na chwile. To coś jak w kinie domowym systemy sztucznej przestrzeni. Jest wow, ale szybko słychać, że to jest sztuczne i rozkład sceny też jest sztuczny i absurdalny. W audio nie o to chodzi. Może kiedyś do tego dojdziesz. 

A w kolumnach to masz niby "naturalne" kreowanie przestrzeni? Naturalne kreowanie przestrzeni, to jest gość grający na trąbce, machający nią na lewo i prawo bez zwracania uwagi na "sweet spot" słuchacza. To jest naturalne kreowanie przestrzeni. Chyba, że naturalnym kreowaniem nazywasz utworzenie tego efektu na płycie za pomocą gałek w studiu. No, ale to by oznaczało, że mamy różne definicje "naturalności". 

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

A wiesz co to są filtry cyfrowe i czemu się przydaje więcej niż 22kHz dostępne przy 44,1? Z tego co piszesz wnioskuję że nie bardzo... 

A wiesz co to jest miksowanie i mastering? 99% tych nowych wydań płyt o "lepszym" dźwięku hi-res polega na zrobieniu nowego masteringu i tyle. Ten sam efekt byłby na nowym masteringu 44,1khz/16bit, ale wtedy nie zarobiliby sprzedawcy ultra-hiendowych hi-res HDw3D Trylion Hz odtwarzaczy za pierdyliard dolarów. 

Aha. I na szczęście nie długa droga przede mną, a dokładnie odwrotnie - długa droga za mną. Na szczęście to już przeszłość. To, że bardzo rzadko się tu udzielam, mam znikomy udział w postach jest właśnie zasługą tego, że już mam to za sobą. Kiedyś tylko czytałem to forum i bardzo pomogło mi to, żeby 90% treści brać dzisiaj za ponury żart, ale na szczęście tylko żart. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Smakosz91 napisał:

A wiesz co to jest miksowanie i mastering? 99% tych nowych wydań płyt o "lepszym" dźwięku hi-res polega na zrobieniu nowego masteringu i tyle. Ten sam efekt byłby na nowym masteringu 44,1khz/16bit, ale wtedy nie zarobiliby sprzedawcy ultra-hiendowych hi-res HDw3D Trylion Hz odtwarzaczy za pierdyliard dolarów. 

Czyli jednak nie wiesz 😉 co się dzieje z sygnałem 44,1 a wyższym po wejściu do dac-a i dlaczego to ma znaczenie mimo że większość z nas tu słyszy może do 15kHz (ja do 14,5)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Czyli jednak nie wiesz 😉 co się dzieje z sygnałem 44,1 a wyższym po wejściu do dac-a i dlaczego to ma znaczenie mimo że większość z nas tu słyszy może do 15kHz (ja do 14,5)

Typowe - podważyć, że ktoś nie wie niby, a samemu udając, że się wie. To napisz co się dzieje. No napisz, bom bardzo ciekaw. Zobaczymy ile to ma wspólnego z prawdą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ależ są takie sprzęty z rynku konsumenckiego i też są bardziej zaawansowane niż te popularne pro, Np Trinnov, Lyngdorf, Accuphase itd. Tyle że ich popularność w domowym audio jest nieduża. A czy lepsze? Prosty przykład. Twoje różne DSP mają wew.przetwarzanie max 96khz, czyli pliki hires o wyższym próbkowaniu i tak na takim DSP będą okrojone do 96khz. A mój Accuphase ma 176khz, co w ogólnie dostępnym sektorze pro jest nieosiągalne, a to jest zasadnicza różnica. Tyle że to kosztuje jednak wyraźnie więcej niż procesory dbx, Lake, Behringer itd.

Sly, to jest bezsens.

po pierwsze
nie masz zielonego pojecia o tym, jakie mozliwosci maja moje „DSP“ (miedzy innymi pro)

po drugie
skoro te procesory pro potrafia tylko 96k, to skad sie biora pliki 176k i wiecej, ktore sa na nich produkowane a potem odtwarzane na twoich Accusa z 176k?

po trzecie
Te wspomniane trinovy lexicony itp. to piekne i dobre ustrojstwa, ale gotwce z stalym ograniczonym zakresem funkcji. Dlatego sa to „zabawki“ w porownaniu z otwartymi systemami, jakie np. sam uzywam.

po czwarte
nie porownuj Altusow (Behringer) z Wilsonami (Lexicon) bo to bezsens.
Popatrz na solidne produkty Pro Focusrite, Apollo, RME, (a na pewno sa jeszcze lepsze), to sie dowoesz co potrafia

po piate
....

Zostaw temat procesorow/DSP w spokoju. To nie jest twoja speckalnosc. Pozostan przy Wilsonach i Magico. O tym masz wiecej pojecia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xajas napisał:


Sly, to jest bezsens.

po pierwsze
nie masz zielonego pojecia o tym, jakie mozliwosci maja moje „DSP“ (miedzy innymi pro)

po drugie
skoro te procesory pro potrafia tylko 96k, to skad sie biora pliki 176k (ktore sa na nich produkowane a potem odtwarzane na twoich Accusa z 176k?

po trzecie
Te wspomniane trinovy lexicony itp. to piekne i dobre ustrojstwa, ale gotwce z stalym ograniczonym zakresem funkcji. Ale to „zabawki“ w porownaniu z otwartymi systemami, jakie np. sam uzywam.

Zostaw temat procesorow/DSP w spokoju. ato nie jest twoja specjslnosc. Pozostan przy Wilsonach i Magico. O tym masz wiecej pojecia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A to ja CI od razu odpowiem. Jeśli nawet materiał powstał w studio na 96 khz, to jak zastosujesz odpowiedni kabel ze złota polany miodem od pszczół indyjskich ze srebrnymi nóżkami, które zbierają nektar do brylantowych koszyczków, to wtedy od razu otwiera się scena i źródła pozorne są lepiej słyszalne, bo dostajesz na starcie 2x więcej khz. i to chłopie dopiero robi robotę. Ale 512 khz dopiero pokazuje piękno muzyki, tylko musisz wcześniej pomiędzy wejściem wzmacniacza a tym kablem wsadzić tą pszczołę. Ona oczyszcza sygnał z kwarkowych naleciałości powstałych w wyniku szumu obrotu marsa wokół własnej osi. 
Przepraszam 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Smakosz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xajas napisał:

Pozostan przy Wilsonach i Magico. O tym masz wiecej pojecia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No ma bo ich nie kupił🤭

1 minutę temu, Smakosz91 napisał:

A to ja CI od razu odpowiem. Jeśli nawet materiał powstał w studio na 96 khz, to jak zastosujesz odpowiedni kabel ze słota polany miodem do pszczół indyjskich ze srebrnymi nóżkami, które zbierają nektar do brylantowych koszyczków, to wtedy od razu otwiera się scena i źródła pozorne są lepiej słyszalne, bo dostajesz na starcie 2x więcej khz. i to chłopie dopiero robi robotę. Ale 512 khz dopiero pokazuje piękno muzyki, tylko musisz wcześniej pomiędzy wejściem wzmacniacza a tym kablem wsadzić tą pszczołę. Ona oczyszcza sygnał z kwarkowych naleciałości powstałych w wyniku szumu obrotu marsa wokół własnej osi. 

Oj widzę podwójne konto, tylko kogo🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zaproś kogoś z forum na odsłuch,zobaczymy czy potwierdzi genialność Twojego systemu.
Albo nagraj filmik i tu udostępnij,pokaż tym hi endowcom,że nie trzeba wydawać kupy szmalu by grało na najwyższym poziomie.

tak, filmiki na YouTube to wlasciwe medium i podstawa do oceny jakosci prezentowanego sprzetu, ktorymi podniecaja sie ci wspomniani hiendowcy
genialne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Smakosz91 napisał:

Typowe - podważyć, że ktoś nie wie niby, a samemu udając, że się wie. To napisz co się dzieje. No napisz, bom bardzo ciekaw. Zobaczymy ile to ma wspólnego z prawdą. 

Nie muszę nic pisać, to już jest napisane, choćby tu w linku ponizej. Wystarczy poczytać, można tłumacza Google użyć przy niedostatkach językowych 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na zadanie domowe weekendowe przeczytać ze zrozumieniem, czemu przy filtrowaniu w dacu przydaje się więcej niż 22kHz dostępne przy 44,1kHz 🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę tego czytać, żeby wiedzieć, że filtrowanie owszem przydaje się nieco wyższe i na dobrą sprawę zaspokaja to w dużej mierze już 48khz, co i tak w żaden sposób nie udowadnia zasadności 172khz czy iluś tam. Równie dobrze za chwilę wyskoczy ktoś z tekstem, że jeszcze lepsze byłoby 512 khz. a chwilę po nim, że jeszcze lepsze 1GHz, a potem kolejny i kolejny. Odprawianie szamaństwa i magia liczb dla marketingowego wciskania kitu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genelec 8361A
Łaska pańska na pstrym koniu jeździ

nie no, jak Genelec to porzadne.
biore te prawe, tez z pocalowaniem reki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, xajas napisał:

skoro te procesory pro potrafia tylko 96k, to skad sie biora pliki 176k i wiecej, ktore sa na nich produkowane a potem odtwarzane na twoich Accusa z 176k?

To nie wiesz, że czym innym jest sprzęt rejestrujący a czym innym procedury Speaker Management? Dziś nową muzykę zapisuje się w DXD czyli znacznie wyżej niż 176 czy 192 KHz. A procesory dsp do zarządzania kolumnami niestety nadal są tylko 96khz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sly30 napisał:

To nie wiesz, że czym innym jest sprzęt rejestrujący a czym innym procedury Speaker Menagement? Dziś nową muzykę zapisuje się w DXD czyli znacznie wyżej niż 176 czy 192 KHz. A procesory dsp do zarządzania kolumnami niestety nadal są tylko 96khz.

Podaj jeden - podkreślam jeden - naukowy, techniczny argument, żeby zapisywać nową muzykę w 192 khz i więcej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Smakosz91 napisał:

Podaj jeden - podkreślam jeden - naukowy, techniczny argument, żeby zapisywać nową muzykę w 192 khz i więcej. 

W latach 70 usiłowano w końcu zapisać pełne pasmo skrzypiec obecnie w drodze cyfrowej zaczyna się to klarować ale brak ogólnie dostępnych takowych mikrofonów jak i kolumn żeby to odtworzyć

Dlaczego całe pasmo skrzypiec jest mimo słyszenia przez młode osoby tylko do 22kHz nie będę ci tłumaczył bo i tak nie pojmiesz idei tak odtwarzanej muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To nie wiesz, że czym innym jest sprzęt rejestrujący a czym innym procedury Speaker Management? Dziś nową muzykę zapisuje się w DXD czyli znacznie wyżej niż 176 czy 192 KHz. A procesory dsp do zarządzania kolumnami niestety nadal są tylko 96khz.

to ponowny dowod na to, ile (nie)masz pojecia o tym do czego sluza procesory DSP i do czego mozna je uzyc (np. w warunkach domowych)
DSP to nie tylko Speaker Management.
To ze twoj Accu to Speaker Management (po prostu aktywna zwrotnica) nie znaczy ze na tym sie konczy swiat DSP.

Powtorze sie.
Zostaw temat DSP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, xajas napisał:


nie no, jak Genelec to porzadne.
biore te prawe, tez z pocalowaniem reki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_3312.thumb.jpg.9befe97873f97b7b7b67beb98e881262.jpg

Określ się ATC, czy Genelec lub PMC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.