Skocz do zawartości
IGNORED

A ja mam tylko jedno pytanie. I to nie prowokacja. Ciekaw jestem faktycznie odpowiedzi audiofilów.


Smakosz91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki i moderator proszeni o pisanie w wiadomym wątku

 

Dzięki

p.s. najlepiej od razu przenieść te prężenie muskułów? tam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie martw się Smakoszu91-wszy. Jeszcze i do Ciebie los się uśmiechnie - wierzę, że kiedyś i Ty będziesz szczęśliwym posiadaczem hi-endowej aparatury odsłuchowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
37 minut temu, Rafał.M napisał:

 

Nie kolego. To jest zaczepka personalna . Ja przytoczyłem fakty .

Nie zgadzasz się z moją opinią , przedstaw argumenty które ją podważą. 

 

Przytoczyłeś fakty?

Czyli podałeś wartość procentową wyssaną z palca, a jak spytałem o źródło tej informacji zacząłeś pisać o zdjęciach pokoju... Jak napisałem, że poważnie traktując Twój wpis, należy wyciągnąć wniosek, że u 10tys polskich audiofili musiałeś stwierdzić złą akustykę, to zacząłeś mnie atakować personalnie i wyciągasz sprawy inny moderatorów?

Prosisz bym podał Ci argumenty, które to podważą…

Przecież Ci podałem: twierdząc, że podajesz wymyślony obraz rzeczywistości, który w żaden sposób nie potrafisz poprzeć racjonalnym dowodem, a więc jest to tylko Twoje wyobrażenie sytuacji. I tyle. Co tu więcej udowadniać.
Coś tam sobie wymyśliłeś, spytałem czy jesteś w stanie to jakoś racjonalnie udowodnić, jak widać nie jesteś.

Nie było i nie ma potrzeby, zaczynać zaczepek na płaszczyźnie personalnej.
I nie denerwuj się proszę, jak każde Twoje kolejne urojenie, będzie pobudzało moją ciekawość, skutkującą zadaniem pytania. Mam nadzieję, że w następnych wpisach zabłyśniesz czymś więcej niż oklepanym „pokaż zdjęcia”, albo niskich lotów zaczepki…

34 minuty temu, ASURA napisał:

Chłopaki i moderator proszeni o pisanie w wiadomym wątku

 

Dzięki

p.s. najlepiej od razu przenieść te prężenie muskułów? tam

Myślę, że w niektórych przypadkach jednak warto się odezwać, nawet jak istnieje spore ryzyko, że taki dyskutant jak Rafal.M płynnie przejdzie do trollowania… 
 

Co do tematu wątku, bardzo możliwe, że Ty sam, z tutaj udzielających się osób, masz największe podłoże merytoryczne, by odpowiedzieć pytającemu. Przecież przez wiele lat robisz/robiłeś kable audio, wiec wiesz jak wyglada proces pomiarowy i możesz coś pytającemu wytłumaczyć.  
 

Ja sam jak byłem w fabryce Siltecha, widziałem zarówno proces projektowania kabli na wstępnym etapie projektowym, jak i proces testowania, sprawdzania i kontroli jakości. Jednym z etapów było podpięcie do specjalnie do tego celu przygotowanej aparatury pomiarowej. Żaden, rocket sience, ale mierzony przewód sprawdzany był przez pryzmat kilkudziesięciu, (powszechnie znanych w fizyce) parametrów. Odchyłki procentowe,  kilku z tych parametrów, które producent uznał za kluczowe, od wyznaczonej normy klasyfikowaly możliwość wypuszczenia produktu na rynek, oraz przy okazji pozwalały sparować przewody względem siebie. 

Rozpisywać się za bardzo nie ma co, bo widać, że autor ma z góry założoną tezę i myślał, że w swej błyskotliwości jest pierwszym, który z tym pomysłem przyszedł na forum i po jego poście, cały świat audio runie… Zarówno ja, Ty i kilku innych, którzy siedzą tu ponad dekadę, wiedzą, że tego typu przewroty Kopernikańskie, odbywają się co miesiąc-dwa w sezonie letnim, a ca tydzień w sezonie zimowym, gdy więcej, znudzonej wiary siedzi przy komputerach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RLC to nie voodo, to samo z akustyką i elektroakustyką

Tutaj znów widać zwalczanie konkurencji i tyle!

 

A wystarczy trochę posłuchać gdzie i u kogo i na jakim sprzęcie gra i sobie na spokojnie wyrobić bezpieczną opinię co jest na prawdę fajnego i w jakich aspektach a później wytyczyć kierunek co chcemy bez zbytniego drenowania kieszeni osiągnąć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na takim lajfie bylem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nawet na masażu wątroby bylem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Smakosz91 napisał:

nie tylko niepotrzebnie obciążają głośnik, ale również potrafią negatywnie wpłynąć na pasmo słyszalne, a wręcz pogmatwać odtwarzanie.

straszne rzeczy wypisujesz, napisz kto ci takich bzdur naopowiadał 🙂

 

zastanów się np dlaczego wzmacniacze mają pasmo f3 na 200khz a czasem znacznie wyżej, po co tworzy się sprzęty o o dekadę wyższym paśmie niż pasmo słyszalne?

 

jak przebiega filtracja analogowa? i jak zmienia się faza sygnału audio ?

rozszerzanie pasma przenoszenia głośników to przede wszystkim oddalenie break up membrany jak najdalej od pasma słyszalnego dla uzyskania liniowej charakterystyki w największym zakresie częstotliwości

wszystkie te zależności wiążą się ze sobą i mają wplyw na odtwarzanie dżwięku

poza tym odpowiedz sobie na pytanie po co produkuje się supertweetery mające pasmo do 100khz i czy słyszaleś systemy z takimi głośnikami ?

i jest to zakladka hi-end a nie start 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Smakosz91 napisał:

Do szkoły.

No na pewno-

we don't need an education!

We don't need no education

Kurcza paka- podwójne zaprzeczenie w angielskim czy przecinka zbrakło?

Co do próbkowania- zgadzam się, że ma ono znaczenie drugorzędne a nawet trzeciorzędne, przynajmniej jeśli chodzi o przyjemność ze słuchania. Ale dla zasady, jeśli mam do wyboru 16/44 vs hi-res to wybieram to drugie. Na dodatek z dużym zadowoleniem słucham MP3 czy raczej ogg vorbis (z innego steramera niż zasadniczy, w tym samym układzie sprzętowym).

I przy różnicach FORMATÓW (np mp3  vs ogg vorbis albo 24/96 vs dsd) sprawa troszki się komplikuje, ale nie na tyle, by deifikować którykolwiek format. Bardziej zależy to od hardwaru IMHO

Ale co tam ze mnie za audiofil...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
47 minut temu, absinth3 napisał:

No na pewno-

we don't need an education!

We don't need no education

Kurcza paka- podwójne zaprzeczenie w angielskim czy przecinka zbrakło?

Co do próbkowania- zgadzam się, że ma ono znaczenie drugorzędne a nawet trzeciorzędne, przynajmniej jeśli chodzi o przyjemność ze słuchania. Ale dla zasady, jeśli mam do wyboru 16/44 vs hi-res to wybieram to drugie. Na dodatek z dużym zadowoleniem słucham MP3 czy raczej ogg vorbis (z innego steramera niż zasadniczy, w tym samym układzie sprzętowym).

I przy różnicach FORMATÓW (np mp3  vs ogg vorbis albo 24/96 vs dsd) sprawa troszki się komplikuje, ale nie na tyle, by deifikować którykolwiek format. Bardziej zależy to od hardwaru IMHO

Ale co tam ze mnie za audiofil...

 

Fajny

A propo's, ja słucham od niedawna z qobuz. B. Dobrze brzmią pliki hires. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, absinth3 napisał:

We don't need no education

Kurcza paka- podwójne zaprzeczenie w angielskim czy przecinka zbrakło?

Dowiedz się o czym jest The Wall, a konkretnie wątek szkolny, edukacyjny, a zrozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pantagruel napisał:

słucham od niedawna z qobuz

Mam od paru lat. Hi-resy OK. Baza tylko trochę ustępuje Spotifajowi. Powoli rozpoznaję Amazon Music- tu baza klasyki mnie pozytywnie zaskoczyła. Na razie pozostaję przy Qobuz- za rok się zobaczy. 

10 minut temu, iro III napisał:

Dowiedz się

Dzięki, muzycznie to zupełnie poza zakresem moich fascynacji i to od wczesnej podstawówki. Nie nauczysz starego nowych sztuczek.

A poza-muzycznie? Hmmm bez wdawania się w problematykę kontrkultury czy antykultury, to tak ten marsz robotów-dzieci przypomniał mi ceremonię otwarcia tunelu pod Przełęczą Św. Gotarda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Smakosz91 napisał:

Zdecydowana większość tzw. hi-endowych wzmacniaczy, które widziałem czy to Gryphony czy Levinsony za grubą kasę to wszystkie mają 20-20000 h

sorry ale naprawdę prosiłbym Cię o weryfikację własnych domysłów 🙂

np

Gryphon Mephisto

Pasmo przenoszenia 0-400kHz 400khz to jest 400 000 hz a nie 

7 minut temu, Smakosz91 napisał:

20000 hz

polecam lektury

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

11 minut temu, Smakosz91 napisał:

akimiś szamanami na tworzenie niczego więcej. Chyba, że tacy jak Ty

i bez przytyków osobistych bo świadczą tylko o tobie

poza tym sprawiają , że zostaniesz ze swoją niewiedzą sam

ja mam dość twojej ignorancji i chamstwa

vaya con Dios

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2022 o 23:52, Smakosz91 napisał:

Cały hi-end zmierza rzekomo, do jak najwierniejszego odtworzenia muzyki,

Yy, nie? Raczej mało która osoba uważająca się za audiofila chce takiego dźwięku. Przynajmniej tak wynika z moich obserwacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adi777 napisał:

Yy, nie? Raczej mało która osoba uważająca się za audiofila chce takiego dźwięku. Przynajmniej tak wynika z moich obserwacji.

Moim zdaniem, to większość audiofili powinna dostawać w pakiecie z wymarzonym klockiem tabletki LSD.😀

Wtedy by słyszeli niesłyszalne i widzieli niewidzialne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Adi777 napisał:

Yy, nie? Raczej mało która osoba uważająca się za audiofila chce takiego dźwięku.

jak co, zgłaszam swoją kandydaturę, pod warunkiem interpretacyjnej zgodności względem wierności.

Z drugiej str, czy okiem autokrytyki ja się uważam za audiofila? Czy audiofil, to taki osobnik, który już totalnie odjechał? Jeśli tak, to informuje Szanownych, ze w moim przypadku, to jeszcze nie ten czas i oby nigdy nie nadszedł. 😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piano napisał:

jak co, zgłaszam swoją kandydaturę, pod warunkiem interpretacyjnej zgodności względem wierności.

Nie lubisz kolorowanek i innych pisanek? 😉

5 minut temu, piano napisał:

Czy audiofil, to taki osobnik, który już totalnie odjechał?

Z moich obserwacji wynika, że tak 😄

Czy przypadkiem kolega @Smakosz91 nie jest autorem wątku o nawróceniu się z audiofilizmu na kolumny studyjne?

Tak swoją drogą, jeśli ktoś "gratuluje" słuchu autorowi tematu, to może pokaże swoje badania słuchu? Myślę, że jak ma jaja, to pokaże. 

Nie, nie jaja.

@Smakosz91 Słuchałeś Dyniek 60 XD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Smakosz91 napisał:

Zdecydowana większość tzw. hi-endowych wzmacniaczy, które widziałem czy to Gryphony czy Levinsony za grubą kasę to wszystkie mają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) hz

Co ty pier…. Na oczy nie widziałeś żadnego Gryphona, nie mówiąc o słuchaniu. Czytać też nie potrafisz, bo łatwo znaleźć dane o wzmacniaczach Gryphona. Najtańsza integra przenosi do 250 000hz, tańsze końcówki mocy do 350 000, droższe do 400 000hz. zacznij od nauki czytania. Do audio wrócisz później…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vitusy przenoszą do…800 000hz…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na stronie Dynaudio jest rozgraniczenie "Digital" i "Classic" gdzie seria Confidence jest Hi-End,

wiec próby wmawiania i dorabianie ze Digital to Hi-End jest bez sensu.

Chociaż nie, .... te monitory Digital tez hi-end 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Adi777 napisał:

 

@Smakosz91 Słuchałeś Dyniek 60 XD?

Nie. Nie słyszałem Dyniek 60 xd, ale słyszałem Dyńki 30 xd i w zasadzie jeśli idzie o jakość dźwięku, to poza, moim zdaniem minimalnie lepszą reprodukcją basu na niższych rejestrach, niewiele różnią się od 20xd. A w moim 18m2 pokoju 20xd wystarczają w zupełności. Faktem jest, że Dyńki cd zasadniczo też nie są tanimi zabawkami pomimo (w pojmowaniu audifilskim) śmiesznej ceny. Ale za 20k, dobrej jakości monitory do małego pomieszczenia + wbudowane wzmacniacze + procesor DSP, etc. Na dobrą sprawę jakiś czas temu zastanawiałem się nad w ogóle monitorami studyjnymi stricte jak Neumann KH 310 3way. Ponoć są mega. Koszt byłby podobny, a efekt może lepszy, a może gorszy. Podejrzewam, że mógłby być nawet lepszy, ale w stosunkowo bliskim polu. Nie mam pewności jak takie monitory zachowałyby się po prostu w domowym pokoju a dalszej odległości odsłuchu. Tak czy siak, pozbyłem się klasycznych rozwiązać i dobrze mi z tym. Nauka i postęp (w dobrym tego słowa znaczeniu). A nie grzebanie się w rozwiązaniach sprzed 100 lat i mlaskanie nad nimi. 
A co do kwestii gości, którzy podsyłają mi prospekty z pasmami wzmacniaczy. No cóż. Jakby im marketingowcy napisali w specyfikacji, że ich wzmak przenosi o -100 hz do nieskończoności, to dopiero by się podniecali, ale mam to gdzieś. W prospekcie można też napisać, że ferrari ma maksymalną prędkość 5000 km/h tyle, że nie do osiągnięcia nigdzie. Można, można. Tyle, że w ferrari łatwo sprawdzi nawet Ziutek spod Pcimia, a w audio można cisnąć ile wlezie, bo nikt tego nigdy nie sprawdzi. A jak sprawdzą to naukowcy na uczelni za pomocą aparatury za miliony złotych, to sly30 i reszta stwierdzą, że to leszcze bo trzeba na ucho Panie, na ucho. Najlepiej miliard hz na ucho 😉 

2 minuty temu, Smakosz91 napisał:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Smakosz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widać jaki to marketing

Jezeli Monitory Digital focus 20XD to Hi-End to znaczy ze graja jak Confidence 60


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. a co do Digital i Hi-endów, to już się nie ośmieszajcie. Wszyscy na tych swoich Gryphonach słuchacie muzyki obrabianej cyfrowo, na odtwarzaczach, które z cyfry konwertują na analogu i to samo dzieje się choćby w Dyńkach "Digital", no chyba, że wy dalej uważacie sygnał cyfrowy konwertowany do analogu za schodki, no to już koniec świata. Ale cóż. Na to rady nie ma. 
Powiedzcie wprost. Uważacie sygnał cyfrowy za schodki? 
Albo co gorsza - słyszycie schodki? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dane w specyfikacji, to lipa, bo ty wiesz, że jest inaczej...ale skąd to wiesz? Sam mierzyłeś Gryphony i inne klocki i wiesz, że przenoszą tylko do 20khz?... :-))) Ośmieszasz się coraz bardziej. Żenada!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Teraz widać jaki to marketing

Jezeli Monitory Digital focus 20XD to Hi-End to znaczy ze graja jak Confidence 60


 

Oj kolego Ty po prostu nie kumasz najprostszej rzeczy. 
Że większy głośnik zagra inaczej niż mniejszy. Że głośnik większy w większej paczce zagra inaczej niż w mniejszej paczce. Tak, tak to ma gigantyczne znaczenie. To kolumny zmieniają energię najpierw elektryczną, na kinetyczną a potem kinetyczną falę dźwiękową. Tutaj dosłownie wszystko ma wpływa na dźwięk. Nawet te same rozwiązania co w Confidence 60 zabrzmią inaczej jakby im membrany o 5% zmienić materiałowo. Owszem, ale najciekawsze jest to, że akurat Confidence uznałeś za hi-end, bo Dynaudio tak napisało tak? A jak za chwilę wyjdzie model Dynaudio Gerard za 500 tys zł. To Co będzie Hi endem? Gerard czy Confidence? Oj ludzie ludzie jesteście tak zaślepieni cenami i prospektami producentów, że już nie wiem czy się pochlastać ze śmiechu czy z zażenowania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sly30 napisał:

Czyli dane w specyfikacji, to lipa, bo ty wiesz, że jest inaczej...ale skąd to wiesz? Sam mierzyłeś Gryphony i inne klocki i wiesz, że przenoszą tylko do 20khz?... :-))) Ośmieszasz się coraz bardziej. Żenada!

Ja nie napisałem, że i tak wszystkie przenoszą do 20 khz. Tego nie napisałem. Napisałem jedynie, że w specyfikacji można napisać wszystko, bo sly30 i tak to łyknie, jesteś wręcz książkowym przykładem na skuteczność marketingu. Jak po liftingu wypuszczą teog samego Gruphona z pasmem do 2 Ghz, to będziesz się podniecał jak dzik na widok ziemniaka, a to nadal nie będzie mieć żadnego znaczenia rozumiesz? Żadnego. Więc albo sam jesteś marketingowcem i naganiaczem, albo po prostu pelikanem, który to wszystko łyka bezkrytycznie jakby się urodził wczoraj. 
I to nie jest tak, że ja wiem lepiej. Ja po prostu słucham mądrzejszych od siebie, Ciebie i tych co piszą prospekty. Ty słuchasz jedynie prądu w ścianie i złota w kablach 🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Smakosz91 napisał:

Ja po prostu słucham mądrzejszych od siebie, Ciebie i tych co piszą prospekty. Ty słuchasz jedynie prądu w ścianie i złota w kablach

Najmądrzejsi to ci, którzy wcisnęli ci te kolumienki za 20 tyś.pln. Koszt użytych w nich części to nie więcej niż 2 tyś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co kwestii "digital", to prawda jest taka, że np. taka regulacja barwy dźwięku w zwykłej darmowej wtyczne na kompie daje przyjemniejsze efekty niż kręcenie gałką choćby i w Accuphasie. Bo chciałbym wam Panowie przypomnieć, że mamy XXI wiek i technologia cyfrowa daje dużo większe możliwości niż analogowa. 

p.s. nadal nikt nie odopwiedział - słyszycie schodki w sygnale cyfrowym? A może taśma analogowa przenosi do miliona hertzów? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Smakosz91 napisał:

Zdecydowana większość tzw. hi-endowych wzmacniaczy, które widziałem czy to Gryphony czy Levinsony za grubą kasę to wszystkie mają 20-20000 hz

No jasne....

 

4 minuty temu, Smakosz91 napisał:

Ja nie napisałem, że i tak wszystkie przenoszą do 20 khz. Tego nie napisałem.

hehehehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sly30 napisał:

Najmądrzejsi to ci, którzy wcisnęli ci te kolumienki za 20 tyś.pln. Koszt użytych w nich części to nie więcej niż 2 tyś. 

Nie. Najmądrzejsi to Ci, co wciskają Gryphona za 300 tyś. w którym koszt użytych części, to 10 tyś. Ci są najlepsi. 
A już najmądrzejsi są Ci co sprzedają za 30 tys. kabel w oplocie ze złotym napisem, w którym idą dwie żyły miedziaka, który na produkcji kosztuje 50 groszy - to jest mistrzostwo chłopaku. Mistrzostwo godne Twojego rozumowania. 

W jednym zdaniu jest "większość" a w drugim "wszystkie". Kumasz różnicę czy nie bardzo? 
hahahaha potrafisz napisać, ale schodki pewnie słyszysz nie? Przyznaj się - słyszysz schodki w sygnale cyfrowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Smakosz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.