Jump to content
IGNORED

Kolumny podstawkowe do Yamaha R-N803D.

Tomek_PL
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Upatrzyłem sobie amplituner Yamaha R-N803D, i zastanawiam się jakie kolumny do niego kupić. Sprzęt będzie używany w małym pokoju (około 10mkw). Kolumny będą stały na biurku o długości 180cm. Słucham różnych gatunków muzyki raczej cicho, ale zależy mi na dobrym basie. Słuchałem ten amplituner z B&W 606 AE, i zupełnie mi ten dźwięk nie odpowiadał, właściwie tony wysokie, było ich za dużo, były za bardzo metaliczne. Zastanawiam się również nad używanymi np. Dali Zensor 3 lub Monitor Audio BX2. Rozważam też KEF Q350. Ewentualnie coś innego w budżecie do 2k. Co będzie dobrym wyborem do takiego metrażu ? Ewentualnie gdyby kolumny grały ładnie czysto, ale basu za wiele by nie miały to zawsze mogę dołożyć małego suba :). Z góry dzięki za pomoc.

Przesłuchaj  Zensor / Oberon 3. Kolega ma 803-kę i chwali ją w połączeniu z Zensorami 5.

Ja mam Yamaszkę z Q350 - gra to dobrze , to jest niezłe połączenie. Aczkolwiek jesienią chyba przeskoczę na lepsze kolumienki. Te Q350, w tej cenie, są raczej (raczej, bo nie znam większości zestawów) dobrym wyborem. Mogły by grać nieco czyściej, poza tym są OK. Bass bardzo mi odpowiada.

Witaj!
Yamaha to jaśniejsze, dość ostre granie - warto ją zestawić z jakimiś cieplejszymi kolumnami.
Monitor Audio to delikatny ukłon w stronę wyraźniejszych, ostrzejszych wysokich tonów - musiałbyś posłuchać czy jest to dobry dla Ciebie kierunek.

Śmiało możesz rzucić okiem na kilka pewniaków -  Dali Oberon 3, Heco Aurora 300, Q Acoustics 3020i.
Przy nieco większym budżecie warto rozważyć Pylony Diamond Monitor 18.

Zapraszamy na odsłuchy oraz po indywidualne wyceny! 🙂

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Od kilkudziesięciu lat na wzmacniaczach YAMAHY widnieje dumny napis NATURAL SOUND. Niestety obecne wzmacniacze tej firmy niewiele mają wspólnego z dawnymi konstrukcjami. Mają bardzo podkreślone wysokie tony. Aby je złagodzić potrzeny jest odpowiedni dobór kolumn. Wez pod uwagę kolumny ELAC DEBUT REFERENCE B6 DBR62. Kolumny w swoiej cenie nie mają wielu konkurentów. Jakość ich wykonania jest na wysokim poziomie. A co najważniejsze ich równowaga tonalna jest przsunięta w kierunku niskich tonów, co w przypadku konfigurowania ich ze wzmacniaczami i amplitunerami YAMAHY daje same korzyści. Ich brzmienie jest bardzo przestrzenne i detaliczne, wolne od podbarwień. Ponadto oferują duży i potężny dżwiek. Myślę, ze obejdziesz się bez suba. Pozdrawiam. BOGDAN

AUDIOtrendt Kraków. Zapraszamy na odsłuchy. Doradzamy, pomagamy, rozwiązujemy problemy. Wypożyczamy sprzęt do domu.
Wszyscy forumowicze mogą liczyć u nas na atrakcyjne ceny!

www.audiotrendt.com.pl; tel.: 12 686 10 15 | 791 063 315 | 509 188 477

Cześć,

spójrz jeszcze na kolumny Fyne Audio F500. To nieduże, zgrabne monitory wentylowane do dołu, dobrze sprawdzają się w takim ustawieniu i całkiem nieźle grają z Yamaszkami. Spokojnie poradzą sobie bez suba.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

W dniu 14.06.2022 o 18:56, Tomek_PL napisał:

Witam wszystkich.

Upatrzyłem sobie amplituner Yamaha R-N803D, i zastanawiam się jakie kolumny do niego kupić. Sprzęt będzie używany w małym pokoju (około 10mkw). Kolumny będą stały na biurku o długości 180cm. Słucham różnych gatunków muzyki raczej cicho, ale zależy mi na dobrym basie. Słuchałem ten amplituner z B&W 606 AE, i zupełnie mi ten dźwięk nie odpowiadał, właściwie tony wysokie, było ich za dużo, były za bardzo metaliczne. Zastanawiam się również nad używanymi np. Dali Zensor 3 lub Monitor Audio BX2. Rozważam też KEF Q350. Ewentualnie coś innego w budżecie do 2k. Co będzie dobrym wyborem do takiego metrażu ? Ewentualnie gdyby kolumny grały ładnie czysto, ale basu za wiele by nie miały to zawsze mogę dołożyć małego suba :). Z góry dzięki za pomoc.

W tym budżecie zdecydowanie polecam KEFy. Świetna paczka za rozsądne pieniądze :)

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!