Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel USB audio


greg1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na zagranicznych forach znalazłem trochę informacji o dobrych i wiarę tanich kabelkach np Pangea USB, Black cat . Ogólnie dużo więcej informacji niż na polskich forach . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kaviter napisał:

Najlepszy sposób na trolla, odpisywanie im tylko ich nakręca.

Ciekawe czasy. Ten kto mówi prawdę jest trollem. Za mną stoi technika i nauka. Jak mogę być trollem ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piopio sory ale ja tu założyłem wontek o kabelkach USB A nie o izolacji.Jak chcesz coś napisać to pisz na temat.Nie szukam izolacji bo ja już mam .zresztą polecana przez ciebie.Kupilem naradzie nie używam bo jak na razie według mnie nie poprawiła jakości mojego zestawu.Ale nie wykluczam że użyje jeśli tak się stanie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wcześniej uważałem że kable USB raczej nie robią różnicy ale po obejrzeniu tego testu kabli USB zmieniłem zdanie i jestem otwarty na to że kable USB mogą wpływać na dźwięk. W teorii nie powinny robić żadnej różnicy, ale jest być może coś czego do końca nie rozumiemy. 


 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
37 minut temu, Piopio napisał:

Za mną stoi technika i nauka. Jak mogę być trollem ?

Ale to nie jest forum dla techników i naukowców tylko audiofili a w szczególności ta zakładka i tu się dyskutuje o swoich odczuciach, audiofilskich schizach. Nie masz audiofilskich schizów? Zmień tabletki, zaczniesz mieć, przyłączysz się do dyskusji i nie będziesz trollem. 

Mam zasadę, że jak mnie coś interesuje to dyskutuje a jak mnie nie interesuje to nie biorę udziału w dyskusji - uważam, że to dobra zasada. Chyba, że jest się trollem i chodzi o prowadzenie sporu - nie każdemu jednak taka forma dyskusji odpowiada. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pawlardo napisał:

Też wcześniej uważałem że kable USB raczej nie robią różnicy ale po obejrzeniu tego testu kabli USB zmieniłem zdanie i jestem otwarty na to że kable USB mogą wpływać na dźwięk. W teorii nie powinny robić żadnej różnicy, ale jest być może coś czego do końca nie rozumiemy. 

Akurat w przypadku transmisji cyfrowej wszystko rozumiemy. Kable USB to jedna wielka ściema. Naciąganie naiwnego klienta. Co innego kable analogowe - tutaj nie upieram się, że nie ma różnic.

Gdyby w inżynierii teoria nie pokrywała się z praktyką to każdy egzemplarz jakiegoś urządzenia działałby inaczej. A już w szczególności sprzęt audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Piopio napisał:

Kable USB to jedna wielka ściema. Naciąganie naiwnego klienta.

Standardowa gadka... polecam zrobic kilka roznych kabli USB SAMEMU i dopiero sie udzielac w tej kwestii...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, rafa napisał:

Standardowa gadka... polecam zrobic kilka roznych kabli USB SAMEMU i dopiero sie udzielac w tej kwestii...

Aż się wierzyć nie chce, że dorosły, kumaty człowiek wierzy we wpływ kabla na transmisję danych cyfrowych, która ma ściśle określoną strukturę. To jak wierzyć, że ziemia jest płaska ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledzy którzy nie mają nic do powiedzenia w temacie .Nie będą się wypowiadać .Może napisze tak kiedyś zmieniałem kable głośnikowe co prawda nie założyłem wontku  ale czytałem fora słuchałem w miarę możliwości no i jednak Jest wpływ kabli na jakość dźwięku to samo z RCA ,Xlr  sam własne uszy słyszę .Z USB jeszcze tego nie usłyszałem bo mam słaby kabelek ale czytam fora słucham komentarzy np na YouTube.I to wcale nie branży która wciska swoje produkty.Narazie zamówiłem kabelek jaki pisałem .ale nie ukrywam ze to początek drogi .bo temat według mnie i nie tylko bardzo rozwojowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, greg1973 napisał:

Może koledzy którzy nie mają nic do powiedzenia w temacie .Nie będą się wypowiadać

Kwestie techniczne to nic ? 

Na koniec chciałbym tylko usłyszeć jak to technicznie możliwe żeby kabel wpływał na transmisję cyfrową. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, greg1973 napisał:

Ja się na tym nie znam.i nie interesują mnie kwestie techniczne.

A może powinny, Ignorancja pozwala innym robić Cię w balona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, Piopio napisał:

A może powinny, Ignorancja pozwala innym robić Cię w balona.

Jak ktoś nie ma pojęcia jak działa interfejs USB i jak są przesyłane i odbierane dane to potem wychodzą kwiatki typu kabel USB do audio, Każda ingerencja w sygnał skończy się ciszą w głośnikach bo dane odbierane nie będą się pokrywać z wysyłanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MarcinStereo napisał:

Jak ktoś nie ma pojęcia jak działa interfejs USB i jak są przesyłane i odbierane dane to potem wychodzą kwiatki typu kabel USB do audio, Każda ingerencja w sygnał skończy się ciszą w głośnikach bo dane odbierane nie będą się pokrywać z wysyłanymi.

Dokładnie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok .każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie .Ja to przyjmuje,Ja zaczynając wontek poprosiłem o propozycje .padły takie kilka .Koledzy napisali podali jakies propozycje i dziękuję za to nikt mnie nie przekonywał że ten czy tamten lepszy. Ale naprawdę koledze którzy na siłę przekonuje że nie tędy droga dziękuję.Ja kolegi nie przekonuje do swoich racji.i nie potrzebuje twoich ja słyszę powtarzam słyszę wpływ kabli na dźwięk i potrzebuje propozycji kabli ,które według ciebie nic nie wniosą.ok takie twoje zdanie, I ja to przyjmuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisja cyfrowa a analogowa to jednak dwa różne światy. Zaraz ktoś napisze, że kablem cyfrowym nie płyną zera i jedynki tylko "analogowy" prąd i oczywiście jest to prawda ale interpretowany jest on jako stan niskiego napięcia (zero) lub wysokiego (jedynka) i nie ma tu stanów pośrednich. Odebrany ciąg zer i jedynek posiada dodatkowe informacje aby stwierdzić czy dane zostały odczytane poprawnie czy niepoprawnie. Na tym etapie nie ma żadnej magii, magia pojawia się dopiero w głowie słuchacza i tutaj jest już ogromne pole do popisu i nadużyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tutaj materiał który rozwieje wszelkie wątpliwości i herezje, miłego czytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

E tam, nic nie rozwieje

Kto chce wierzyc, dalej bedzie wierzyc.

W dzialce Audio wiedza jeszcze nigdy nie wygrala z wiara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nauka na dzień dzisiejszy czegoś nie ogarnia nie znaczy że tego nie ma. Nauka twierdziła że ziemia jest płaska,dziś zachodzi mnóstwo zjawisk których technicy nie potrafią wytłumaczyć , słyszę różnicę pomiędzy kablami USB nie zmienię zdania tylko dlatego że jakiś naukowiec będzie mi wmawiał że to nie możliwe.Trzeba mieć własny rozum bo w przeciwnym razie sprawdza się przysłowie " Ślepy ślepego prowadzi i obaj w dół wpadną "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cudowne działanie suplementów diety też ludzie wierzą. Tak jak napisałem to co słyszą uszy interpretuje mózg i tu faktycznie nauka może wszystkiego jeszcze nie ogarniać w przeciwieństwie do przesyłu danych cyfrowych gdzie wszystko jest przez naukę ogarnięte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przmor napisał:

do przesyłu danych cyfrowych gdzie wszystko jest przez naukę ogarnięte

Tak- ogarnięte w formie modelu.

Model jednak nigdy nie jest identyczny z wzorcem, najwyżej w pewnym zakresie. 

Tu się nie ma co spierać: model oddaje rzeczywistość tylko w zakresie przesyłu danych.

Smutne jest, że inżynierowie ignorują doświadczenie zamiast je wyjaśnić (bez uciekania się do nieznanej sobie dziedziny- medycyny czy psychologii).

PS nie dyskutuję i nie oczekuję odpowiedzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, pawlardo said:

W teorii nie powinny robić żadnej różnicy, ale jest być może coś czego do końca nie rozumiemy.

No, na przykład jak poprawnie przeprowadzić test, co parę osób wspomniało w komentarzach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Quote

the output and hence the recording can drift causing differences that show up in null test even if nothing else is changed! DACs have local clocks and jitter which can varying the timing/phase down to sub-sample level. You will NOT be able to make such alignment visually.

In addition, the analog output of DACs is not very stable. They can drift up and down during the play or from time to time due to many factors (temperature, stability, etc.). Ditto for ADC capture. This must also be compensated for. Otherwise you will hear the level difference as sounding like the source. [...]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Quote

The main thing is that audacity due to how it handles alignment isn't a particularly ideal software for this. I initially tried using it, but even in control tests (where playback was done multiple times with all hardware the same, to check if variances occurred) there was significant variation. If using high sample rate this is less of an issue, but with 44.1khz content its quite important. [...]

I switched to DeltaWave, which is a tool designed specifically for digital audio comparisons. It has a few advantages including proper sub-sample alignment down to 1/1000th of a sample.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, folab napisał:

To że nauka na dzień dzisiejszy czegoś nie ogarnia nie znaczy że tego nie ma

Ale interfejs USB i jego algorytmy zostały tak stworzone by żaden kabel nie miał możliwości wpłynięcia na sygnał (dźwięk), jeżeli kabel miałby ingerować w sygnał to dźwięk by nie poleciał z głośników bo suma kontrolna by się nie zgadzała, i sygnał trafiałby spowrotem do ponownej weryfikacji co jest opisane tutaj https://www.ire.pw.edu.pl/~rois/dydaktyka/syko/usb Proszę o poświęcenie chwili czasu na zapoznanie się ze specyfikacją. 

12 minut temu, absinth3 napisał:

PS nie dyskutuję i nie oczekuję odpowiedzi. 

Więc proszę przeczytaj ww. specyfikacje z linku 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, MarcinStereo said:

jeżeli kabel miałby ingerować w sygnał to dźwięk by nie poleciał z głośników bo suma kontrolna by się nie zgadzała, i sygnał trafiałby spowrotem do ponownej weryfikacji

Akurat w przypadku audio po wykryciu błędu nie ma próby retransmisji:

Quote

Transmisję izochroniczną stosuje się [...] np.: do przesyłania danych
audiowizualnych, zwłaszcza sygnałów głosowych i wideofonicznych.

[...]

Urządzeniom, wykorzystującym przekaz izochroniczny, w systemie USB
zagwarantowano jedynie:
• dostęp do magistrali bez opóźnień ponad wyznaczony limit,
• stałą częstotliwość przepływu danych w potoku,
bez podejmowania, po wykryciu błędu, próby ratowania danych przez ponawianie transmisji
zniekształconego pakietu danych

Więc jeśli nie słyszysz trzasków i tym podobnych, to znaczy, że dane są przysyłane prawidłowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Chciałem użyć starego kabla z drukarki który przy niej działał ale już przy podłączeniu do Rotela RC1590 była cisza i wcisnięcie przycisku play na odtwarzaczu nieważne jakim nie uruchamiało materiału, więc jednak próba retransmisji musiała być sygnał jaki przesyłałem to 24bit/192Khz. Korzystam ze sterowników Rotel USB Audio 2.0

Obecnie mam kabel 2m za 5zł i różnicy w ripowanych plikach WAV. a odtwarzaniem płyt z transportu po kablu Coaxial nie ma żadnej. 

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

"Zwykle w przypadku wykrycia błędu nadajnik ponawia przekaz. Podobnie w przypadku braku gotowości nadajnik może pominąć ramkę, w której transmisja została zatrzymana i przesłać przypisane jej dane w następnej ramce. Tej możliwości pozbawiona jest jedynie transmisja danych prowadzona w trybie przekazu izochronicznego

"Normalnie do punktu końcowego nie można skierować kolejnego komunikatu dopóki obsługa poprzedniego nie zostanie zakończona. Jednak w przypadku wystąpienia błędów komputer macierzysty ma możliwość wcześniejszego zakończenia bieżącej transmisjTutaj pewnie sterowniki USB Rotela blokowały sygnał z starego kabla od drukarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, MarcinStereo said:

Tej możliwości pozbawiona jest jedynie transmisja danych prowadzona w trybie przekazu izochronicznego"

Czyli USB Audio 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W technice cyfrowej jest prawda (1) albo fałsz (0), nie ma półprawdy. Skoro kabel nie zapewniał poprawnej transmisji danych to odbiornik w DAC niepoprawny sygnał ignorował i w głośnikach była cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.