Skocz do zawartości
IGNORED

Przewód zasilający DIY wypełnienie śrutem


rawracer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Daniel_68412 napisał:

@tedi02 a tak bardziej po polsku? 

O k… literata mamy na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Daniel, przecinki Ci spi3rdo...ły na prawo! Jakieś pole elektromagnetyczne zadziałało. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, tedi02 said:

W ogóle proponuję laikom ,zająć się pożytecznymi sprawami ,weekend ,posprzątać w domu ,wyjść na spacer ,ewentualnie pochwalić się przed swoją kobieta swoimi ,,mądrymi życiowymi doświadczeniami w świecie audio,,konkretnie w tym wątku, będzie dumna 🤣

Skąd ta agresja? Jak już jesteśmy przy dobrych radach to warto trochę pobiegać zamiast żonglować kablami - wyjdzie taniej i zdrowiej 😉

12 minutes ago, ASURA said:

O k… literata mamy na forum

Już któryś raz atakujesz personalnie więc też sobie pozwolę na drobna uwagę że jesli jesteś człowiekiem z tak dużym dorobkiem technicznym to coś tu się nie klei - mając taki dorobek miałbyś pokorę i dystans.

Wnioskuję że mocno inflacja przycisnęła interesy. Tak Cie to boli że ktoś wskaże nie technicznym gdzie pieniądze zrobią dla nich coś pożytecznego? No niestety nie są to kable zasilające i nikt nie musi w to mi specjalnie wierzyć - wystarczy prosty test - osoba do zmiany kabli i z 30 prób. Jak trafimy w połowie to kabel nie wnosi zmian. No i należy pamiętać że kupując coś przez internet mamy 14dni na zwrot. Masa czasu na zrobienie testu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Skąd ta agresja? Jak już jesteśmy przy dobrych radach to warto trochę pobiegać zamiast żonglować kablami - wyjdzie taniej i zdrowiej 😉

Już któryś raz atakujesz personalnie więc też sobie pozwolę na drobna uwagę że jesli jesteś człowiekiem z tak dużym dorobkiem technicznym to coś tu się nie klei - mając taki dorobek miałbyś pokorę i dystans.

Wnioskuję że mocno inflacja przycisnęła interesy. Tak Cie to boli że ktoś wskaże nie technicznym gdzie pieniądze zrobią dla nich coś pożytecznego? No niestety nie są to kable zasilające i nikt nie musi w to mi specjalnie wierzyć - wystarczy prosty test - osoba do zmiany kabli i z 30 prób. Jak trafimy w połowie to kabel nie wnosi zmian. No i należy pamiętać że kupując coś przez internet mamy 14dni na zwrot. Masa czasu na zrobienie testu. 

Po pierwsze mam +60 i bardziej mnie cieszą takie rzeczy jak ładnie skoszony trawnik czy swobodnie latające w pobliżu poza samolotami (miałem mocny kontakt z lotnictwem) jastrzębie a i lisy gdzieś tam bezczelnie przemieszczające się wieczorami. Mam gdzie mieszkać (salon do audio to +55m2) budynek nowy, do śmierci teoretycznie nic nie muszę robić…. Na razie mam co jeść w co się ubrać czym przemieszczać no i na czym słuchać.

Bardzo lubię coś wymyśleć ale nie chce mi się już zap…lać miałem takie 20 lat na swoim gdzie pracowałem ciurkiem po 430 godzin i…zmądrzałem   piniądz to nie wyrocznia Jednak żeby coś nowego opracować to jest ból d. bo trzeba coś zrobić na sprzedaż żeby się później cieszyć czymś co lubisz i w ostatnim przypadku mnie złapałeś


Może powinienem mieć jakiegoś sponsora któremu bym zaufał, który by mi dał wolną rękę i schodziły by gotowe projekty na które latami pracowałem zbierając doświadczenie ale nie mogła by to być codzienna 8 godzinna wymuszona praca gdyż pracuję skokami mam fazę i potrafię coś bardzo szybko wdrożyć a później muszę mieć pozornie wolny czas w którym mam 121 nowych pomysłów do własnej weryfikacji…

Interesuje mnie bardzo wiele rzeczy i tak zdobytą wiedzę adaptuję do swoich pomysłów do audio

Jak mi powiesz jaki wpływ na audio (jakie zastosowanie tego zjawiska fizycznego)ma promieniowanie Czerenkowa to może porozmawiamy bardziej serio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ASURA napisał:

Interesuje mnie bardzo wiele rzeczy i tak zdobytą wiedzę adaptuję do swoich pomysłów do audio

Fajnie, ze Ci sie chce jeszcze tu zagladac i dzielic wiedza, ale coraz rzadziej i mniej "dla kogo". Mysle, ze szkoda Twojego (i nie tylko) czasu, na te slowne, bezsensowne przepychanki, mozna zagospodarowac te chwile przyjemniej i pozyteczniej🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, kangie napisał:

Zaczęło się... 😉

 

Ciekawi mnie jak wielu z nas tutaj zarabia na chleb umiejętnościami "miękkimi"?

"Miękkim"nie zarobisz.

20 godzin temu, ASURA napisał:

d trzydziestu lat czytam bardzo dużo o technice, technologiach, etc. i jakieś rozwiązania są za tym polecam wziąć się do roboty panie inżynierze.

OK.

Podaj choć 1 (jedno) żrodło, poza branżowymi audio, folderami reklamowymi "producentów", dystrybutorów i sklepikarzy audio, gdziw ktoś, ktokolwiek z wiedzą techniczną wogóle kiedykolwiek rozpatrywał tę bzdurę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Daniel_68412 napisał:

Skąd ta agresja? Jak już jesteśmy przy dobrych radach to warto trochę pobiegać zamiast żonglować kablami - wyjdzie taniej i zdrowiej 😉

Już któryś raz atakujesz personalnie więc też sobie pozwolę na drobna uwagę że jesli jesteś człowiekiem z tak dużym dorobkiem technicznym to coś tu się nie klei - mając taki dorobek miałbyś pokorę i dystans.

Wnioskuję że mocno inflacja przycisnęła interesy. Tak Cie to boli że ktoś wskaże nie technicznym gdzie pieniądze zrobią dla nich coś pożytecznego? No niestety nie są to kable zasilające i nikt nie musi w to mi specjalnie wierzyć - wystarczy prosty test - osoba do zmiany kabli i z 30 prób. Jak trafimy w połowie to kabel nie wnosi zmian. No i należy pamiętać że kupując coś przez internet mamy 14dni na zwrot. Masa czasu na zrobienie testu. 

Jaka agresja 🤣🤣🤣🤣🤣 poczytaj co piszesz ,ja jestem audiofil !!!!!!!!!!!!! Nie mam biznesu ,słucham, wyciągam wnioski ,dziele się z innymi a ty ?   Wracamy do sedna  wątku, nie masz żadnego doświadczenia   KTORYS RAZ Z RZEDU USILUJESZ WMOWIC SWOJA JEDYNA SLUSZNA TEORIE ZE KABLE ZASILAJACE NIE MAJA WPLYWU .Człowieku  nie  odwracaj kota ogonem ,enty RAZ PROSZE CIE O POTWIERDZENIE SWOJEJ TEORII  ,W TEJ CHWILI  JESTES ZWYKLYM TROLLEM  NA FORUM. W temacie wątku, dla mnie śrut stanowi rodzaj ekranu przed zakłóceniami  ,musiałbym posłuchać by wydać SWOJĄ  OPINIE ,W SWOIM SYSTEMIE GRAJACYM . A ty ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wojkubi napisał:

Kolego Daniel,jeśli zbudujesz akumulator wielkości kostki rubika o pojemności 100Ah,to powiem że jesteś fizykiem.

You make my day man!

To jak nie może takiej kostki tymczasem zbudować ( nie tylko on) to również nie może wypowiadać się o 2 m przewodnika elektrycznego, zakończonego wtyczką i gniazdem?

Jprd!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Daniel_68412 napisał:

Skąd ta agresja? Jak już jesteśmy przy dobrych radach to warto trochę pobiegać zamiast żonglować kablami - wyjdzie taniej i zdrowiej 😉

Już któryś raz atakujesz personalnie więc też sobie pozwolę na drobna uwagę że jesli jesteś człowiekiem z tak dużym dorobkiem technicznym to coś tu się nie klei - mając taki dorobek miałbyś pokorę i dystans.

Wnioskuję że mocno inflacja przycisnęła interesy. Tak Cie to boli że ktoś wskaże nie technicznym gdzie pieniądze zrobią dla nich coś pożytecznego? No niestety nie są to kable zasilające i nikt nie musi w to mi specjalnie wierzyć - wystarczy prosty test - osoba do zmiany kabli i z 30 prób. Jak trafimy w połowie to kabel nie wnosi zmian. No i należy pamiętać że kupując coś przez internet mamy 14dni na zwrot. Masa czasu na zrobienie testu. 

I jeszcze człowieku  ,powiem Ci ze moje ,że moje doświadczenie, kosztowało mnie w cholere czasu i pieniędzy, mimo to dziele się z innymi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wojkubi napisał:

Jeżeli kabel sieciowy nie "powinien"mieć wpływu na brzmienie ,to znaczy ,że kupujący drogie sieciówki to idioci?

To Ty użyłeś takiego okreslenia 

(aby potem nie było matactwa, kto zaczął obrażać pierwszy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, tedi02 said:

jeszcze człowieku  ,powiem Ci ze moje ,że moje doświadczenie, kosztowało mnie w cholere czasu i pieniędzy, mimo to dziele się z innymi .

No w to to ci akurat wierzę - jakbym miał okleić śrutem cała linie aż do elektrowni to chyba bym padł na amen. Jedyne co dobre to pewno łatwo do ciebie trafić 😉

W imieniu tych "obdarowanych" powiem ze warto czasem zapytać czy chcą... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tedi02 napisał:

W ogóle proponuję laikom

Trza było dodać "technicznym" a i wpis miałby większy sens.

15 minut temu, tedi02 napisał:

,enty RAZ PROSZE CIE O POTWIERDZENIE SWOJEJ TEORII 

To do tej pory nie wiedziałeś, że nie da się udowodnić nieistniejącego!?

Naprawdę!?

Można jedynie zobrazować błędne przekonania za pomocą rzetelnego ślepego testu, ale ten test potrzebny jest jedynie "wierzącym", a oni jak o tym słyszą, czują od razu zapach siarki, no i cóż dalej z tym fantem począć?

16 minut temu, tedi02 napisał:

I jeszcze człowieku  ,powiem Ci ze moje ,że moje doświadczenie, kosztowało mnie w cholere czasu i pieniędzy, mimo to dziele się z innymi .

Rozumiemy i dlatego wcale się Twojemu sfrustrowaniu ani agresji słownej nie dziwimy, nie zgłaszamy moderacji, bo rozumiemy Twój ból. Mimo to dzielimy się z innymi wiedzą o 2 m przewodnika elektrycznego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, iro III napisał:

Trza było dodać "technicznym" a i wpis miałby większy sens.

To do tej pory nie wiedziałeś, że nie da się udowodnić nieistniejącego!?

Naprawdę!?

Można jedynie zobrazować błędne przekonania za pomocą rzetelnego ślepego testu, ale ten test potrzebny jest jedynie "wierzącym", a oni jak o tym słyszą, czują od razu zapach siarki, no i cóż dalej z tym fantem począć?

Rozumiemy i dlatego wcale się Twojemu sfrustrowaniu ani agresji słownej nie dziwimy, nie zgłaszamy moderacji, bo rozumiemy Twój ból. Mimo to dzielimy się z innymi wiedzą o 2 m przewodnika elektrycznego...

Widzisz ,a nie czytasz ,patrzysz a nie widzisz ,nie jestem branża,  zwykłym człowiekiem użytkującym, słuchającym muzyki ,zmieniającym sprzet ,czyli ISTOTA ROZUMNA !  WYCIAGAM WNIOSKI W TEMACIE KTORY MI JEST ZNANY ,NIE WCISKAM KITU LUDZIOM ZE KAZDY RODZAJ JABLEK SMAKYJE TAK SAMO ,JAK PROBUJE TO ZROBIC KOLEGA DANIEL CZY NP .TY Skadinad kolego ud,ielssz się bardzo często w na forum nie mając nic sensownego do napisania ,a Twoje wpisy są zawsze PESYMISTYCZNE .A teraz napisz mi gdzie jest ta agresja .🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😅😅😅🤣🤣🤣🤣

Z ilu wątków, delikatnie mówiąc cie wypraszali .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tedi02 póki co Ty się starasz ludziom wmawiać ze 2m kabla mają magiczne poza fizyczne właściwości. Jedyne co powtarzasz do znudzenia to że taka jest twoja opinia. Niestety opinia to nie argument. Jak tak to powtarzasz to tym bardziej zawiewa niepewnością z twojej strony. No i fajnie byłoby gdybyś nie krzyczał bo to chyba nie jest zgodne z regulaminem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2022 o 13:24, Daniel_68412 napisał:

jestem inżynierem i pisze z pełną świadomością: kabel zasilający nie ma prawa mieć technicznego wpływu na brzmienie.

 

W dniu 29.07.2022 o 15:31, Daniel_68412 napisał:

każdy inżynier rozumiejący podstawy maty i fizyki zrozumie jak głupia jest teza o technicznym wpływie kabla zasilającego na dźwięk

Samo bycie inżynierem niczego jeszcze nie przesądza.

Inżynierowi może się wydawać , że rozumie podstawy mat. i fizyki , ale nie badając dogłębnie konkretnego , specyficznego zagadnienia technicznego , nie specjalizując się w bardo wąskim temacie , może on nie mieć pojęcia o jego złożoności , o istotnych szczegółach o których nigdy by nawet nie pomyślał.

Z tego punktu widzenia to raczej nie mądre  jest wydawanie takich uproszczonych , pochopnych opinii.

W takim przypadku raczej lepiej jest oddać głos tym , którzy z racji swojego doświadczenia w konkretnym temacie mogą powiedzieć coś , na co inni [ z wiedzą ogólną , ale pozbawieni podobnego doświadczenia ] , mogliby nigdy nie zwrócić uwagi.

Taką osobą może być np. Cealin Gabriel twórca firmy Shunyata Research. O jego naukowym i technicznym przygotowaniu , wcześniejszych doświadczeniach zawodowych i wreszcie  latach badań i doświadczeń w Shunyatcie można sobie poczytać w Internecie.

Jeśli kogoś od strony technicznej interesują kable zasilające w systemach audio warto zapoznać się z jego wypowiedziami na ten temat w różnych wywiadach , czy materiałach publikowanych na stronie Shunyata Research. Nie zamierzam w żaden sposób reklamować tej firmy , bo nie mam z nią nic wspólnego , ale wyjaśnienia Gabriela już dawno mnie zaciekawiły i proponuję zwrócić na nie uwagę , bo pozwalają zrozumieć wiele nie uświadamianych sobie szczegółów i spojrzeć inaczej na zagadnienia , które pozornie wydają się proste i oczywiste. Choćby pierwszy z brzegu przykład , dotyczący często pojawiającej się i na tym forum kontrowersji – dlaczego to niby dwa ostatnie metry kabla zasilającego miały by mieć jakieś znaczenie.

Warto więc poczytać np.: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeden fragment z pow. tekstów :

"MISCONCEPTION #3: There is up to a hundred feet of wire in the walls, so the last 6 feet of power cord can't possibly make any difference.
Answer: The PC is NOT the last 6 feet as stated in #1 and the local current and EM effects directly affect the sonic performance of the component. The power cord is not the last 6 feet, it is the first 6 feet from the perspective of the component. The further a noise source is from a component, the less of an impact it will have on the components power supply. The high-frequency noise sources that have the greatest impact on audio and video performance are the system components themselves -- which are usually all in close proximity of one another and all emit radiated fields of high-frequency noise. A well designed power cord can act as a noise-isolated extension of the primary winding of a component's power supply and will help isolate the power supply from the fields of radiated RF and EM noise energy that is ever present in all electronics systems."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ilu wątków, delikatnie mówiąc cie wypraszali .


To duzy dowod uznania

A najwiekszym dowodem jest „blokada“. To dowod na to, ze jestes merytorycznie „niewygodny“ i nie moga sobie poradzic, wiec siegaja do cenzury. Znamy to z komuny

W zasadzie jako „swiadectwo fachowosci, pod profilem po lewej powinny bycwyswietlone nie tylko lata stazu, ilosc odpowiedzi ale takze ilosc blokad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Cezary_58669 napisał:

Fajnie, ze Ci sie chce jeszcze tu zagladac i dzielic wiedza, ale coraz rzadziej i mniej "dla kogo". Mysle, ze szkoda Twojego (i nie tylko) czasu, na te slowne, bezsensowne przepychanki, mozna zagospodarowac te chwile przyjemniej i pozyteczniej🙂

W tym czasie słucham muzyki z kolumn za tym ciężko coś zrobić siedząc w sweetspocie ale można rownolegle coś poza forum czytać namiętnie, mam otwarte ponad sto zakładek jakaś taka nerwoza że coś mogę przeoczyć.... poza tym koncepcje czymś trzeba wesprzeć jakąś nową przeczytaną wiedzą

 

Muzyka wszystko załagodzi, rozwój cywilizacji jest w jakości a nie ilości. To że mamy obecnie 8 miliardów ludzi nie świadczy o tym że od renesansu stosunkowo wzrosła nam jakaś liczba Leonardów da Vinci ale tu i teraz jest miliard siedemset milionów ludzi nikomu do niczego nie potrzebnych; nawet nie są traktowani jako rezerwa strategiczna i także z takimi czasem tu się spotykamy.....

Trzeba sobie z tego też zdawać sprawę, nie wszyscy z tej liczby są niepotrzebni od urodzenia ale są między nami i trzeba mieć tego świadomość, świadomość ich frustracji i negowania parszywego w sumie świata

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, Calyer said:

MISCONCEPTION #3: There is up to a hundred feet of wire in the walls, so the last 6 feet of power cord can't possibly make any difference.
Answer: The PC is NOT the last 6 feet as stated in #1 and the local current and EM effects directly affect the sonic performance of the component. The power cord is not the last 6 feet, it is the first 6 feet from the perspective of the component. The further a noise source is from a component, the less of an impact it will have on the components power supply. The high-frequency noise sources that have the greatest impact on audio and video performance are the system components themselves -- which are usually all in close proximity of one another and all emit radiated fields of high-frequency noise. A well designed power cord can act as a noise-isolated extension of the primary winding of a component's power supply and will help isolate the power supply from the fields of radiated RF and EM noise energy that is ever present in all electronics systems."

Jak ktoś robi kasę na czymś to jest stronniczy. Dwa: powyższe to opinia że dla faceta liczą się tylko te dwa metry (bardzo na rękę) bo uważa że tylko dwa metry ostatnie zbierają zakłócenia. Ani jednego ani drugiego nie uzasadnia naukowym eksperymentem. Mi w sieci sieje i siało w przeszłości wiele urządzeń wliczając w to spiedolone zasilacze cnc u sąsiada. Wyobraź sobie że były w każdym gniazdku - głupi ja! Zamiast sprawdzić magiczny kabel stlumilem to trochę filtrem sieciowym z Ali ale pomogło dopiero jak sąsiad wymienił te zjebane zasilacze.

To ostatnie stwierdzenie jest typu: "gotując w naszych garnkach nic się nie może przypalić" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Calyer napisał:

Cealin Gabriel twórca firmy Shunyata Research

Dajże spokój, on zarabia na siecówkach.

Jesli faktycznie tak kształcony, to tylko świadczy o jego braku etyki zawodowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, ASURA said:

parszywego w sumie świata

Świat nie jest parszywy. Wystarczy trafić w dobre miejsce. Jeśli nie trafiłeś to mi przykro. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Daniel_68412 napisał:

Świat nie jest parszywy. Wystarczy trafić w dobre miejsce. Jeśli nie trafiłeś to mi przykro. 

No jak nie jest jak jest, obojętnie co robisz to już dajesz w d... temu światowi.

Nosisz w sobie parę kilogramów bakterii i w sumie nie wiadomo czy Ty je masz czy one Ciebie

Wsiadasz w autko, przekręcasz kluczyk i świat zaczyna być coraz brudniejszy i brudniejszy

Dobre miejsce powiadasz? od dzieciństwa obserwowałem umierających ludzi i z relacji innych słyszałem że poszli w dobre miejsce. Mówisz że z tamtąd pochodzisz?
 

Ci też mieli pecha wstawię zdjęcie i dowiem się że jestem rusofob ot parszywa sytuacja...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Daniel_68412 napisał:

nie uzasadnia naukowym eksperymentem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Calyer said:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tam jest poplątane wszystko: kable kondycjonery. Taki trochę jinglish jaki danny z gr-research pokazywał - tak też kręcą kapustkę na sprzedawaniu miedzi. Przez dokumentację naukowa mam na myśli normalny papier. Masz w nim tezę, opisany dowód, metodę i wyniki z podsumowaniem. Tam jest ładny bełkot. 

11 minutes ago, ASURA said:

Dobre miejsce powiadasz? od dzieciństwa obserwowałem umierających ludzi i z relacji innych słyszałem że poszli w dobre miejsce. Mówisz że z tamtąd pochodzisz?

To że nie jest parszywy nie znaczy od razu że jest dobry. Może świat po prostu ma nas w dupie? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

“Though Shunyata Research founder Caelin Gabriel now works in a field many consider the playground of charlatans (particularly the anonymous know-nothings who troll and post on the Internet), his résumé includes being recruited by a military division of the NSA (National Security Agency), where he was involved in developing electronics designed to acquire and encode transmitted low-level digital data. Part of the training included power-supply design… But he’s read what the skeptics have to say and no doubt doesn’t like being called a charlatan or lumped in with those who actually are. So he set about designing a measuring device that could prove the claims he makes for his products and that he was certain could be measured.That device is the DTCD Analyzer, with DTCD being an acronym for "dynamic transient current delivery." ... While skeptics claim you can’t measure power-cord differences, Gabriel says otherwise. He explained that the usual measurement methodology that produces capacitance and inductance figures is to get a really long length of wire on a big spool and measure it using a capacitive/inductive analyzer, dividing the result by the number of feet in the spool."We can actually measure in real time, very short pieces of wire and see differences," he told me, adding, "We can measure contacts, we can measure switches, we can measure fuses. Anything that conducts current in power, we can measure and we can see the differences between them. We can actually measure the differences among power cords. That’s why it’s revolutionary."So what exactly does the DTCD Analyzer measure? As the name implies, it measures, in the context of a pulsed current draw, instantaneous current delivery in amperes and voltage drop across the device during the conduction period and the stored residual noise component rate of dissipation after the conduction period.Why instantaneous current? Because all modern power supplies pull power in current pulses, but more about that later. “

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Calyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz fizyki, matematyki, akustyki, ślepych testów itp... itd... jest jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek. Krzykiem się tego nie zagłuszy, wodolejstwem również. Niestety niektórzy są podatni na różnego rodzaju chwyty marketingowe graniczące niekiedy z sekciarstwem i praniem mózgu. To tak jak z torebkami dla pań - za logo/napis płaci się ileś razy więcej co nie oznacza lepszej jakości. W audio to samo - masa różnej maści oszustów i hohsztaplerow wymyśla różne dziwne gadżety (mój największy ubaw wywołują podstawki pod kable i audiofilskie modyfikatory powietrza) by frajerzy dawali się kroić na ciężkie pieniądze. W samym sprzęcie audio drożej wcale nie znaczy lepiej. Pic na wodę fotomontaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2022 o 21:27, Daniel_68412 napisał:

Najłatwiej zacząć od rzeczy które mają wpływ fundamentalny.

Zrobić sobie listę priorytetów a rzeczy wątpliwe w ogóle na nią nie wciągać póki priorytety nie będą opanowane. 

Akurat kabel zasilający na wzmacniacz ma mniej więcej taki wpływ jak przewód paliwowy z baku do silnika w samochodzie.

A kto to ,napisał? A ja cie cały czas pytam ? Testowałeś kable zasilające ze maja taki wplywna wzmacniacz skoro wydajesz jedyna ,słuszna teorie ?  

Kolejna rzecz ,to sugerowanie mi że jestem z branży, na tym zarabiam ,proszę o potwierdzenie tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tedi02 napisał:

Testowałeś kable zasilające ze maja taki wplywna wzmacniacz skoro wydajesz jedyna ,słuszna teorie ?  

Kolego. Jeżeli ma się wiedzę techniczną, szkoda czasu na "testowanie" czegoś, co nie istnieje.

Testowałbyś jazdę na kwadratowych kołach, tylko dlatego, że ktoś inny testował i twardo zapewnia, że komfort jazdy mu się poprawił?

No, jakbyś reagował na takie zapewnienia i namowy do testowania?

7 godzin temu, tedi02 napisał:

Kolejna rzecz ,to sugerowanie mi że jestem z branży, na tym zarabiam

W obecnych czasach, to w sumie nie zarzut, jest (z branżą), jak jest.

Tak naprawdę, to taka sugestia, usprawiedliwia Twoją ewentualną niewiedzę, bo branża jest, jaka jest.

Wiedzy technicznej można nie mieć, to nie wstyd, gorzej jak mimo tego idzie się w zaparte. Tymczasem bycie w branży sprawę wyjaśnia, zarabiać jakoś trzeba.

W tym kontekście taka sugestia to przecież nic złego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wyjaśnień bo moje "kontrowersyjne" stwierdzenia spowodowały uśmieszki politowania np. Cezarego.

Otóż. Żaden prąd nie wpłynie z sieci zasilającej do urządzenia bo; prędkość elektronów w przewodniku wynosi około 0,9 cm/min (centymetra na minutę) dla gęstości na poziomie 4A/mm2. Można to sobie obliczyć wychodząc z liczby Avogadra i stałej Faraday`a. 

Dla prądu przemiennego (pole elektryczne raz zmusza elektrony do ruchu w jedną i drugą stronę z częstością 50 razy na sekundę) jest oczywiste, że elektrony z kabla nigdy nie wpłyną do urządzenia...

Zdziwienie?

A co powoduje, ze płyną one w określonym kierunku, jednocześnie na rozkaz wydany pstryknięciem pstryczka? Ano pole elektryczne, przemieszczające się w przewodnikach z prędkością nieznacznie mniejszą od prędkości światła... Dlatego na praktycznie całej długości zaczynają płynąć równocześnie...

I w ogóle co to jest ten prąd elektryczny, jego natura...?

Tu trzeba by zacząć od równań Maxwella. Taka ciekawostka, którędy "płynie" wektor mocy prądu elektrycznego? Odpowiedź; poza przewodem... 

🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak Veritasium opublikował słynny materiał wielu posypało głowy popiołem... 

Dlatego uważam że yt uniwerkiem XXIw 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, iro III napisał:

Kolego. Jeżeli ma się wiedzę techniczną, szkoda czasu na "testowanie" czegoś, co nie istnieje.

Testowałbyś jazdę na kwadratowych kołach, tylko dlatego, że ktoś inny testował i twardo zapewnia, że komfort jazdy mu się poprawił?

No, jakbyś reagował na takie zapewnienia i namowy do testowania?

W obecnych czasach, to w sumie nie zarzut, jest (z branżą), jak jest.

Tak naprawdę, to taka sugestia, usprawiedliwia Twoją ewentualną niewiedzę, bo branża jest, jaka jest.

Wiedzy technicznej można nie mieć, to nie wstyd, gorzej jak mimo tego idzie się w zaparte. Tymczasem bycie w branży sprawę wyjaśnia, zarabiać jakoś trzeba.

W tym kontekście taka sugestia to przecież nic złego.

Kolego ,trzeba mieć wiedzę teoretyczna i praktyczną  ,obie mi są znane.

Sugestia była taka ,,że będę mniej zarabiał,, dlatego  bronie tego co pisałem.😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.