Skocz do zawartości
IGNORED

SMSL VMV A2 - opinie, forum, testy


Prawie Audiofil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mig30 napisał:

wybacz, ale gosc z Heco Aurora 700  nie jest zadnym wyznacznikiem... na pewno nie dla mnie.

miałem te paździerze , góry to nie ma wcale. ale fajnie ze mu sabaj gra.

Kiedyś właśnie myślałem o takich kolumnach pod inny wzmacniacz. Co jest z nimi nie tak? Możesz opisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bukaj napisał:

Miałem nad c326 bee po modyfikacji. 

W porównaniu do Nada to jest przepaść na korzyść VMV.

Takiego brzmienia dawno nie słyszałem. Cały pokój jest pięknie wypełniony, dźwięki dochodzą nawet z boku z tyłu. 

Scena 3D to jest coś wspaniałego. Przy odsłuchu ma się wrażenie, jakby się razem z grajkami przebywało. To jest to co inne wzmacniacze mogą mu pozazdrościć. 

100w na 8Ohm i 200w na 4ohm to mało?

NAD był pod każdym względem gorszy. Wykonanie, bebechy, brzmienie, niska moc, fatalne skoki głośności, słaby bas. 

Niestety nie miałem porównania do C356, ale nie wierzę w to, że jest gorszy.

Ktoś nawet miał dla porównania wzmacniacz Lygndorf, ale i tak został przy VMV @Prawie Audiofil czy to Ty byłeś?

 

Zgadza się

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, mig30 said:

wybacz, ale gosc z Heco Aurora 700  nie jest zadnym wyznacznikiem... na pewno nie dla mnie.

miałem te paździerze , góry to nie ma wcale. ale fajnie ze mu sabaj gra.

Screenshot_2024-02-04-19-38-26-713_com.android.chrome.thumb.jpg.b8fbfae4bbcd832879481078c4c624e6.jpg

Tutaj masz charakterystykę Heco 700. Nie wygląda na to jakby miały mieć czegoś za mało. Powiedziałbym że grają równo. Sam jej mam. Jeżeli miałeś za mało góry, to albo wina wzmaka, albo przetwornika. Nie kolumn.

Gdyby nie to, że NAD 356, nawet po modzie, ma mało góry, to bym nie szukał czegoś innego. Na początku mi się to podobało. Po czasie już mniej. Dlatego też próbowałem VMV A2. W sumie to jeszcze chciałem spróbować czegoś małego w klasie D.

Można kilka rzeczy powiedzieć o tym SMSLu , ale na pewno nie to, że ma wypełnienie lepsze od NADa. Nie licząc mankamentów oprogramowania oraz braku możliwości wyłączenia odcięcia pasma, brak wypełnienia to właśnie największy minus tego SMSLa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, renoxd napisał:

Screenshot_2024-02-04-19-38-26-713_com.android.chrome.thumb.jpg.b8fbfae4bbcd832879481078c4c624e6.jpg

Tutaj masz charakterystykę Heco 700. Nie wygląda na to jakby miały mieć czegoś za mało. Powiedziałbym że grają równo. Sam jej mam. Jeżeli miałeś za mało góry, to albo wina wzmaka, albo przetwornika. Nie kolumn.

Gdyby nie to, że NAD 356, nawet po modzie, ma mało góry, to bym nie szukał czegoś innego. Na początku mi się to podobało. Po czasie już mniej. Dlatego też próbowałem VMV A2. W sumie to jeszcze chciałem spróbować czegoś małego w klasie D.

Można kilka rzeczy powiedzieć o tym SMSLu , ale na pewno nie to, że ma wypełnienie lepsze od NADa. Nie licząc mankamentów oprogramowania oraz braku możliwości wyłączenia odcięcia pasma, brak wypełnienia to właśnie największy minus tego SMSLa. 

Ale jaki brak wypełnienia? O czym Ty piszesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Bukaj napisał:

Kiedyś właśnie myślałem o takich kolumnach pod inny wzmacniacz. Co jest z nimi nie tak? Możesz opisać?

Ja bym powiedział, że taki entry level razem z Polkami S55e, zależnie kto jakie brzmienie woli...

Jakby ktoś był zainteresowany - zdjęcia termiczne otwartego, grającego Sabaja. Zasilacz ma ewidentnie kiepską sprawność przy małych obciążeniach, bo przy głośności 65 (nie wiem jak to przetrwałem) temperatura zasilacza spadła. Generalnie wszystkie hotspoty stabilizują się na ~60C, więc źle nie jest. Na razie nie udało mi się odtworzyć problemu i zobaczyć na oscylu, więc Sabaj wrócił do domu (czekam na odpowiedź hifi express czy kształt i zakres napięciowy przebiegów jest OK). Być może przypadłość wynika z przegrzania -> wtedy jest prosty sposób - wykręcić boczki i zrobić z nich sitko... Generalnie wielka ulga, przy Roksanie w niektórych filmach musiałem rozkręcać głośność do 1/2 skali, aby zrozumieć dialogi. Przy Sabaju nie ma tego problemu. Fakt, dźwięk jest trochę chudszy, basu mniej, ale jest lepszy i wysokie wreszcie są naturalne.

Co do zdjęć termicznych - pod spodem jest coś mocno grzejącego się - pewnie tranzystory "końcówki mocy". Temperatura jest praktycznie niezależna od głośności.

FLIR1434.jpg

FLIR1432.jpg

FLIR1430.jpg

FLIR1436.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Datasheet zasilacza mówi: "Stand-by power consumption<1.0W" i w 60C otoczenia, a tyle mniej więcej jest pewnie w środku, to z tych 350W powinno zostać około 3x%.

 

2024-02-05 12_12_07-LOF350-20Bxx.pdf - Adobe Acrobat Reader (64-bit).png

 

Trzeba tak czy siak przerobić Sabaja, aby miał wentylację.

25 minut temu, szymon1977 napisał:

A jak u Ciebie z temperaturą w trybie standby, bo komuś się grzeje?

Pytanie co jeszcze człowiek ma na myśli standby? Prawdziwe standby to wyłączony, gotowy do włączenia z pilota. Tak jak wrzucałem fotki termiczne to włączony grający czy nie powinien być tak samo ciepły (aby była cisza to on i tak macha +V -V z wypełnieniem 50% i korekcja AXIGN też cały czas pewnie działa przy ciszy).

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, FioleK napisał:

Pytanie co jeszcze człowiek ma na myśli standby?

Na mój gust odłączone powinno być wszystko poza sekcją pilota i włącznikiem power. Jeśli coś się grzej, to to coś nie zostało odłączone.

1 godzinę temu, FioleK napisał:

Trzeba tak czy siak przerobić Sabaja, aby miał wentylację.

Czyli kolejna wpadka techniczna tego "fenomenu".

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szymon1977 napisał:

Na mój gust odłączone powinno być wszystko poza sekcją pilota i włącznikiem power. Jeśli coś się grzej, to to coś nie zostało odłączone.

Czyli kolejna wpadka techniczna tego "fenomenu".

Tak i tak... Niby jest wentylatorek ( o znikomej wydajności) tylko jak ma on pracować, jak nie ma gdzie wydmuchać powietrza? Ja bym powiedział, że zrobienie kratek wentylacyjnych góra dół i boki powinno załatwić sprawę bez wentylatorka. Oczywiście tam gdzie tranzystory (zgaduje bo płytki nie wyciągałem) i zasilacz łączy się z obudową przez thermal pada to bym zostawił, ale cała reszta może być dla mnie kratkowana. Tylko, że takie frazowanie kosztuje... Więc chociaż te boczki bym z obu stron wymienił na bardzo gęstą siatkę jak w obudowach komputerów, aby kurz nie przechodził...

U mnie przy wyłączonym ekranie jest zimna obudowa, więc tego raczej nie skopali. Jak się komuś grzeje to znaczy, że padł jakiś włącznik/wyłącznik albo sterowanie nim.

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, FioleK napisał:

Niby jest wentylatorek ( o znikomej wydajności) tylko jak ma on pracować, jak nie ma gdzie wydmuchać powietrza?

 Bez komentarza.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bukaj napisał:

Dlatego kosztuje ok 2000zl

Gdyż grzeje się, dochodzą trzaski itp..

Kosztuje 20.000, 2000 czy 200 - bez znaczenia, bo skoro przegrzewa się przy normalnym użytkowaniu to ma wadę fabryczną. Jak już się usmaży i trzeba będzie kupić drugi, to 4000 się już zrobi.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii formalnej, jesli można- jest osobny wątek o Sabaju.

Dziękuję za uwagę.

Aaaa i SMSL " się nie grzeje i nie ma trzaskow" żeby nie było niedomówień.

Zresztą ma opcję wyświetlania aktualnej temperatury.  W kazdej chwili mozna podejrzeć lub pozostawic jako informację stałą na wyświetlaczu. ( do 1/10 st Celsjusza dokładności).

 

2 godziny temu, Bukaj napisał:

Nie grzeje się wcale. Ma wiatrak na spodzie. 

Najcieplejszy jakiego miałem to w stanie letnim

Mi się jeszcze nie załączył. Ciekawe przy jakiej temperaturze zaskakuje. 

I calkiem spory jest ten otwór wentylacyjny.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Zresztą ma opcję wyświetlania aktualnej temperatury.  W kazdej chwili mozna podejrzeć lub pozostawic jako informację stałą na wyświetlaczu. ( do 1/10 st Celsjusza dokładności).

Wyświetlenie z dokładnością do 1/10°C nie oznacza, że sam pomiar jest z dokładnością do 1/10°C dokonany, nie wiadamo także czego temperutura jest mierzona i czy jest to ten felerny, przegrzewający się element, itd, itp... takie wskaźniki należy traktować mocno o orientacyjnie.

Powszechnie lubiane są porównania do motoryzacji. No wiec wskaźnik na desce pokazuje temperaturę płynu chłodniczego, a przy niewłaściwym paliwie i regulacji destrukcyjnemu przegrzaniu przez ułamek sekundy ulegać może zawór wydechowy, a temperatura płynu chłodniczego będzie w normie.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szymon1977 napisał:

Wyświetlenie z dokładnością do 1/10°C nie oznacza, że sam pomiar jest z dokładnością do 1/10°C dokonany, nie wiadamo także czego temperutura jest mierzona i czy jest to ten felerny, przegrzewający się element, itd, itp... takie wskaźniki należy traktować mocno o orientacyjnie.

Powszechnie lubiane są porównania do motoryzacji. No wiec wskaźnik na desce pokazuje temperaturę płynu chłodniczego, a przy niewłaściwym paliwie i regulacji destrukcyjnemu przegrzaniu przez ułamek sekundy ulegać może zawór wydechowy, a temperatura płynu chłodniczego będzie w normie.

Dobra i taka orientacyjna informacja. Wlasnie go załączyłem, ma "stan podgorączkowy" 😉 - 38,6 st.C.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Dobra i taka orientacyjna informacja. Wlasnie go załączyłem, ma "stan podgorączkowy" 😉 - 38,6 st.C.

Taka informacja może być dezinformacją, podobnie jak temperatura cieczy chlodzącej w normie de facto ukrywa, że właśnie wypalają Ci się zawory wydechowe i zbliża remont głowicy.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Ja w kwestii formalnej, jesli można- jest osobny wątek o Sabaju.

Dziękuję za uwagę.

Aaaa i SMSL " się nie grzeje i nie ma trzaskow" żeby nie było niedomówień.

Zresztą ma opcję wyświetlania aktualnej temperatury.  W kazdej chwili mozna podejrzeć lub pozostawic jako informację stałą na wyświetlaczu. ( do 1/10 st Celsjusza dokładności).

 

Mi się jeszcze nie załączył. Ciekawe przy jakiej temperaturze zaskakuje. 

I calkiem spory jest ten otwór wentylacyjny.

Dokładnie @Prawie Audiofil masz racje, potwierdzam to co napisałeś .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Taka informacja może być dezinformacją, podobnie jak temperatura cieczy chlodzącej w normie de facto ukrywa, że właśnie wypalają Ci się zawory wydechowe i zbliża remont głowicy.

Ok, od dziś biorę go na dotyk

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze wiedzieć gdzie dotknąć, bo podobnie jak z płynem chłodniczym i zaworami, obudowa może być letnia a jakiś malutki element skwierczeć jak skwarki na patelni (czego zadowolonym użytkownikom oczywiście nie życzę).

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.