Skocz do zawartości
IGNORED

SMSL VMV A2 - opinie, forum, testy


Prawie Audiofil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Trzeba jeszcze wiedzieć gdzie dotknąć, bo podobnie jak z płynem chłodniczym i zaworami, obudowa może być letnia a jakiś malutki element skwierczeć jak skwarki na patelni (czego zadowolonym użytkownikom oczywiście nie życzę).

Wszędzie jest chłodny.

Nic nie skwierczy.

Jest cicho jak w grobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje małe Onkyo na razie w najcieplejszym miejscu obudowy (okolice DAC) ma 39,5°C Ciekawe jaka jest temperatura tego malutkiego elementu, który się grzeje? Suba nie mierzę bo cieplejszych miejsc nie posiada. System wepchnięty w półkę pod kominkiem, podgrzewany PC z Daphile.

47 minut temu, Bukaj napisał:

Jakie pogotowie...

Jak się tak będziemy przejmować pierdołami to chyba pogotowie mózgowe 🙂

 

 

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w domu kamery termowizyjnej, a sondy do multimetru też nie mogę znaleźć :-/, ale zasilacz w standby jest gorący. Zamawiam miernik mocy i sprawdzę ile dokładnie ciągnie, ale taka temperatura to nie jest 1W... Jak na moją rękę to obawiam się, że jest bliżej 10W...  ("Na oko to chłop w szpitalu umarł").

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, FioleK napisał:

Jaka była najlepsza cena za VMV A2 ?

W Audiophonics mnie kosztowal ok.1000 euro z dostawą.

https://www.audiophonics.fr/en/full-digital-amplifiers-fda/smsl-vmv-a2-fda-amplifier-bluetooth-aptx-hd-ldac-uat-subwoofer-2x200w-4-ohm-p-15448.html

Widzę, ze teraz jest nawet za 800 euro. Super oferta, bo u nas duzo drożej , ok. 5500 zl.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, FioleK napisał:

smsl-vmv-a2-review-dac-stereo-fan-amplif

A2 ma taki sam malutki wentylatorek co Sabaj. Posiadacze A2, powiedzcie mi, którędy wydmuchuje to zaciągane powietrze? Są jakieś otworki w bocznych ściankach?

Nie ma żadnych otworków. Wentylator ani razu mi sie nie załączył, bo nie ma takiej potrzeby. Chyba, że działa, lecz tylko jest niesłyszalny.

VMV ma o niebo lepsze odprowadzanie ciepła niż Sabaj. Kiedyś o tym czytałem, nie pamiętam na jakiej stronie.

 

🙂

Czekam co napisze @Prawie Audiofil

Edytowane przez Bukaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się, ani razu wentylator nie włączył. Znaczy przy uruchomieniu na moment się kręci. 

44 minuty temu, szymon1977 napisał:

Hmmm....czy jeśli nie ma otworów, to taki wentylatorek poza podgrzewaniem całości swoją własną temperaturą pełni jakąś funkcję?

Niespecjalnie... Może jakby był większy i faktycznie jakiś ruch powietrza chociaż w środku robił. Ktoś otwierał A2? Jestem ciekawy jak to wygląda w środku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Bukaj napisał:

Nie ma żadnych otworków. Wentylator ani razu mi sie nie załączył, bo nie ma takiej potrzeby. Chyba, że działa, lecz tylko jest niesłyszalny.

VMV ma o niebo lepsze odprowadzanie ciepła niż Sabaj. Kiedyś o tym czytałem, nie pamiętam na jakiej stronie.

 

🙂

Czekam co napisze @Prawie Audiofil

Juz wspomnialem, wzmacniacz nie nagrzewa się do jakiś niepokojacych temperatur. Gdyby nie to, ze o tym od kilku dni rozmawiamy, nie zwrocilbym nawet szczegolnej uwagi co do sprawdzania wyswietlanej( wiem, wiem Szymon) temperatury czy dotykania po kilku godzinach grania. Czy temp pracy wzmacniacza w okolicach max 45 stC to jakies niebezpieczne extremum? Dajmy spokój. Mam wrazenie, ze sobie tu znalezlismy temat zastepczy. 

Ale ok, w sumie jesli ktos ma w tej kwestii cos merytorycznego do powiedzenia, to będę wdzięczny za informacje.

W razie czego pozostaje mi otwieranie okna zimą, albo klima w pokoju latem ;).

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Czy temp pracy wzmacniacza w okolicach max 45 stC to jakies niebezpieczne extremum?

Jeśli na obudowie jest 45°C, to każdy z 10 elementów może mieć po 45°C, albo 9 elementów po 40°C a jeden 50°C, albo 9 po 35°C a jeden 100°C... i robi się nieciekawie.

Przykładowo w moim małym Onkyo problemem bywał przegrzewający się DAC, a w zasadzie to jeden element na płytce DAC. Podobno w wersji 2, którą posiadam problem rozwiązano... ale jak widać tylko podobno, bo obudowa jest najcieplejsza w rejonie DAC choć u góry same otwory.

10 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

jesli ktos ma w tej kwestii cos merytorycznego do powiedzenia, to będę wdzięczny za informacje.

Nie ma za co.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma wentylacji to w końcu wszystko osiągnie taką samą temperaturę w środku, niestety trochę wyższą niż temperatura obudowy. 45C to faktycznie nie jest przerażająca temperatura dla elektroniki. Myślałem, że A2 jest większy od Sabaja (i dlatego jest chłodniejszy), ale jest dokładnie na odwrót. Czyli przy Sabaju za bardzo poszli na skróty...

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, FioleK napisał:

Jak nie ma wentylacji to w końcu wszystko osiągnie taką samą temperaturę w środku, niestety trochę wyższą niż temperatura obudowy.

Nie bardzo, bo nawet zamknięta obudowa oddaje temperaturę a wewnątrz jest cyrkulacja powietrza, więc stan bez wentylacji de facto w praktyce nie istnieje.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szymon1977 napisał:

Jeśli na obudowie jest 45°C, to każdy z 10 elementów może mieć po 45°C, albo 9 elementów po 40°C a jeden 50°C, albo 9 po 35°C a jeden 100°C... i robi się nieciekawie.

Przykładowo w moim małym Onkyo problemem bywał przegrzewający się DAC, a w zasadzie to jeden element na płytce DAC. Podobno w wersji 2, którą posiadam problem rozwiązano... ale jak widać tylko podobno, bo obudowa jest najcieplejsza w rejonie DAC choć u góry same otwory.

Nie ma za co.

Ale skąd wiemy , ze te 45 °C na wyswietlaczu to temp najniższa,uśredniona a moze ta wlasnie gdzie może byc 100 ? 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się kłócił, ale tak, następuje jakiś poziom nasycenia właśnie związany z tym ile ciepła jest wstanie przekazać obudowa oraz tym jak efektywnie jest wstanie odebrać ciepło z wnętrza... 

3 minuty temu, Prawie Audiofil napisał:

Ale skąd wiemy , ze te 45 °C na wyswietlaczu to temp najniższa,uśredniona a moze ta wlasnie gdzie może byc 100 ? 

Nie wiemy, możemy się tylko zapytać SMSL i liczyć, że odpiszę i odpiszę prawdę... Ale po kilkunastu godzinach temperatura powinna być w środku mniej więcej równomierna... Najpierw się nagrzeją elementy, potem stopniowo laminat i powietrze, powietrze będzie ogrzewać obudowę oraz resztę niegrzejących się elementów ...

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Prawie Audiofil napisał:

Ale skąd wiemy , ze te 45 °C na wyswietlaczu to temp najniższa,uśredniona a moze ta wlasnie gdzie może byc 100 ? 

Nie wiemy co ten czujnik de facto mierzy i w tym cały problem.

-----

1 minutę temu, FioleK napisał:

Ja bym się kłócił, ale tak, następuje jakiś poziom nasycenia właśnie związany z tym ile ciepła jest wstanie przekazać obudowa oraz tym jak efektywnie jest wstanie odebrać ciepło z wnętrza... 

Z tego co kojarzę,to zawsze na obudowie są cieplejsze i zimniejsze miejsca, więc pod obudową też muszą być.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bukaj napisał:

Wygląda to na "szukanie na siłę" wady w VMV

Ja tego tak nie odbieram. 

Cieszę się,że wątek  jest aktywny od dlugiego juz czasu.Powiedzialbym raczej, że ludzkość jest ciekawa czemu takie chińskie budżetowe pudełeczko może świetnie grać.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.