Skocz do zawartości
IGNORED

Jak "obejść" zasilacz wewnętrzny w SMSL DAC-9 (podpinam liniowy)


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na bardzo dobre doświadczenia z DAC, które zasilałem dedykowanym zasilaczem zewnętrznym (Tomanek ULPS, czy Nostromo), chciałbym do SMS DAC-9 "podpiąć" się z przewodami od takiego zasilacza liniowego...

SMSL SU-9 ma wbudowany zasilacz, ale czuję, że potencjał dobrego, zewnętrznego zasilania byłby spory...

Jak sądzicie? Czy wystarczy "odszukać" dwa punkty zasilania na PCB, przewiercić obudowę, zamontować gniazdo i podlutować przewody do PCB? Czy obejdzie się tu bez przeróbek? Mam na myśli "wejście" z zasilaniem w punkty, które obecnie znajdują się już za wbudowanym zasilaczem (12V/1A)?

smsl-su-9-dac-es9038pro-usb-xmos-bluetoo

Najchętniej, to zrobiłbym to w alternatywie - standardowy zasilacz na PCB działałby jak dotychczas, z kablem na 230V. Dodatkowe gniazdo z "jackiem" na 12V i przewodami do PCB - podpięcie zasilacza zewnętrznego, dedykowanego.

Da się to prosto zrobić - bez przeróbki i ingerencji w sam układ na PCB?

power_supply-3-1100x824.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej patrzę, tym bardziej widzę cztery elektrolity 470uF/25 ... 

Więc gdyby tak jakimś magicznym trafem pojawiło się na ich zaciskach to, co mają/dostają teraz (z wbudowanego zasilacza), to zapewne układ działałby poprawnie, gdyż nie byłby w stanie rozróżnić (?), że to obce zasilanko na nie przychodzi z innego miejsca. 
Chyba że jest jeszcze jakiś nieoczywisty szczegół w tej konstrukcji, którego na pierwszy rzut okiem nie widać. 

Oczywiście tego typu kombinacja alpejska zapewne wymagałaby, aby deaktywować/odłączyć jedno ze źródeł zasilania, zanim podłączysz/aktywujesz to drugie. 

Edytowane przez zjj_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten DAC, i nie widzę potrzeby zmiany zasilania, ale jak się uprzesz, to faktycznie wpięcie się w elektrolity filtrujące jest najlepszym wyjściem. Można mało inwazyjnie  to zrobić,  i jak nie nie sprawdzi, wrócić do poprzedniej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, zjj_wwa napisał:

Im bardziej patrzę, tym bardziej widzę cztery elektrolity 470uF/25 ... 

(...)

Te 4 kondensatory mam ochotę zastąpić czymś ciekawszym. Może nawet zwykłe Rubykon YK, czy Nichicon KZ.

Ten dac świetnie się mierzy, ale ma jakiś delikatny feler na górze - brakuje "ogłady" 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dasz mu dobry zasilacz to już nie powinno mieć dużego znaczenia jakie są elektrolity filtrujące. I wrócę do słowa "dobry" właściciel PD Creative - Pawel - w wątku "zasilacz liniowy do Bluesound Node ." Mierzył różne zasilacze łącznie z Tomankiem. Zajrzyj poczytaj żebyś świadomie kupował bo warto zrobić to co planujesz. Poziom  szumów jest delikatnie mówiąc wysoki m.in. w Tomanku ale nie tylko.
Ja najpierw miałem do BSN 2i liniowy od Pawla naprawdę niskoszumowy i bez sciemy bo każda sztuka ma zrobiony pomiar który dostaje klient. Obecnie - pomimo dość wysokiej klasy sprzętu - mam Lumina T2 ale też z impulsowym , zamówiłem u Pawla liniowy 12v taki premium na m.in. mundorfach. T2 rozwinął skrzydła . 
Napisz do Pawla - bardzo życzliwy i profesjonalny człowiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2022 o 18:58, lete napisał:

 

Ten dac świetnie się mierzy, ale ma jakiś delikatny feler na górze - brakuje "ogłady" 🙂

Wg. Mnie to może być wina reszty toru, mam również ten Dac i wszystko zależy od materiału czy ścieżki, realizacji zapisu danego utworu. Mam go od niedawna i na początku przesluchiwałem znane mi kawałki które akurat mają mocną, czy wybrzmiałą góre(chciałem sprawdzić kość Sabre czy nie będzie ostro na wyższej średnicy i wysokich tonach), zmieniłem na spokojniejsze kawałki i takie z wokalami. Żadne nie grały ostro czy z sybilamtami. Fakt mocno zagra jak ścieżka jest tak zapisana. Wg. Mnie gra tak jak powinien. Sam po doświadczeniach z liniowym zasilaniem w innym Dac jestem ciekaw czy coś by wniosła taka zmiana. Jak ogarniesz możesz wrzucić co i jak krok po kroku plus np. zdjęcia dla potomnych.

 

Edytowane przez mozo21
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mozo21 napisał:

Wg. Mnie to może być wina reszty toru, mam również ten Dac i wszystko zależy od materiału czy ścieżki, realizacji zapisu danego utworu. Mam go od niedawna i na początku przesluchiwałem znane mi kawałki które akurat mają mocną, czy wybrzmiałą góre(chciałem sprawdzić kość Sabre czy nie będzie ostro na wyższej średnicy i wysokich tonach), zmieniłem na spokojniejsze kawałki i takie z wokalami. Żadne nie grały ostro czy z sybilamtami. Fakt mocno zagra jak ścieżka jest tak zapisana. Wg. Mnie gra tak jak powinien. Sam po doświadczeniach z liniowym zasilaniem w innym Dac jestem ciekaw czy coś by wniosła taka zmiana. Jak ogarniesz możesz wrzucić co i jak krok po kroku plus np. zdjęcia dla potomnych.

 

Raczej nie będę jednak psuł. Kupiłem coś innego na testy i póki co, jest ciekawie. Zobaczymy jak się wygrzeje - Loxjie D50 na AK4499HQ. Scena przepastna, delikatność, barwa. Zobaczymy, czy wydobędzie nieco większe jeb... cie, gdy trochę pogra. SU-9 nie jest zły, ale chyba będę się bawił dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, lete napisał:

Raczej nie będę jednak psuł. Kupiłem coś innego na testy i póki co, jest ciekawie. Zobaczymy jak się wygrzeje - Loxjie D50 na AK4499HQ. Scena przepastna, delikatność, barwa. Zobaczymy, czy wydobędzie nieco większe jeb... cie, gdy trochę pogra. SU-9 nie jest zły, ale chyba będę się bawił dalej.

A jaki masz wzmacniacz ?

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lete napisał:

Raczej nie będę jednak psuł. Kupiłem coś innego na testy i póki co, jest ciekawie. Zobaczymy jak się wygrzeje - Loxjie D50 na AK4499HQ. Scena przepastna, delikatność, barwa. Zobaczymy, czy wydobędzie nieco większe jeb... cie, gdy trochę pogra. SU-9 nie jest zły, ale chyba będę się bawił dalej.

Jest zauważalna różnica pomiędzy SMSL a LOXJIE ?

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piopio napisał:

Jest zauważalna różnica pomiędzy SMSL a LOXJIE ?

Za krótko słucham. Dynamika i detal na pewno na korzyść SU-9. Scena i może barwa - Loxjie. Inaczej trochę grają. Ale jeszcze trzeba powygrzewać L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2022 o 05:24, lete napisał:

Za krótko słucham. Dynamika i detal na pewno na korzyść SU-9. Scena i może barwa - Loxjie. Inaczej trochę grają. Ale jeszcze trzeba powygrzewać L.

Tak na szybko, to wniosek mam taki, że AK4499HQ gra tak, jak lekko "wygładzony" ES9038Pro (mniej wyrazista faktura na AK), ale jednocześnie bardziej analogowo - skupia uwagę na muzyce, mniej na detalu i technikaliach. Porównując, AK to tradycyjna kaseta analogowa, a Sabre - płyta CD z całością plusów i minusów obu rozwiązań. Gdyby połączyć cechy obu, byłoby idalnie. Nie mam faworyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, lete napisał:

Tak na szybko, to wniosek mam taki, że AK4499HQ gra tak, jak lekko "wygładzony" ES9038Pro (mniej wyrazista faktura na AK), ale jednocześnie bardziej analogowo - skupia uwagę na muzyce, mniej na detalu i technikaliach. Porównując, AK to tradycyjna kaseta analogowa, a Sabre - płyta CD z całością plusów i minusów obu rozwiązań. Gdyby połączyć cechy obu, byłoby idalnie. Nie mam faworyta.

Jest na to rozwiązanie - SMSL VMV A2 LUB Sabaj A30A. To wzmacniacze cyfrowe FDA - grają bez DAC po podłączeniu sygnału cyfrowego. Są wszystkie zalety ES9038PRO i dodatkowo wypełnienie. Całość brzmi fantastycznie - z energią, gładkością i emocjami. Dużo lepiej niż wzmacniacz + DAC. 

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Jak jest dobrze zaaplikowana to jest rewelacyjna. 

Zgadzam się co do analityczności tej kostki. 

A jest już ES9039PRO 😉 

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Słuchałem kilku. 

Aktualnie będę zamawiał, ale taki w którym da radę pogrzebać w torze analogowym. 

Samej kostki dac nie zaaplikuję po amatorsku stąd poszukiwania gotowego urządzenia. 

 

Tak dla ciekawości.

To kostka którą rozpoznaję. I mam na to świadków. 

I to ja, głucholec...  

Jedno z urządzeń jest forumowego Kolegi. Inne były fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak na szybko, to wniosek mam taki, że AK4499HQ gra tak, jak lekko "wygładzony" ES9038Pro (mniej wyrazista faktura na AK), ale jednocześnie bardziej analogowo - skupia uwagę na muzyce, mniej na detalu i technikaliach. Porównując, AK to tradycyjna kaseta analogowa, a Sabre - płyta CD z całością plusów i minusów obu rozwiązań. Gdyby połączyć cechy obu, byłoby idalnie. Nie mam faworyta.

Posłuchał LUMIN T2 - pogodzili cechy o których napisałeś tj "analogowa aplikacje sabre " chyba najlepsza na rynku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz, 

przecież tam jest

cyfrowe 5V

analogowe 5V

analogowe +-12V

trzy zasilacze musisz zrobić 

zaszalej i od razu coś na np.  LT3045

po czym stwierdzisz, że nie na róznicy 

Edytowane przez sybic

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli skłaniam się do tego, że jednak Ak4499HQ przed 9038PRO... Obie kostki zacne, ale AKM "bezpieczniejsza" w doborze. Po 2 dniach wygrzewania non-stop zaczynam dostrzegać nieco więcej korzyści z miękkiej, barwnej gry AKM. Ten dźwięk zaciekawia i każda płyta ma pewien charakter - inny, niż na Sabre.

Ale ja słucham głównie muzyki filmowej, elektronicznej, trochę jazzu. Stawiam na klimat. 

Gdybym nie porównywał, analizował, to mógłbym żyć z każdą z tych kości.

Loxjie D50 to dobrze zrobiony DAC (japońce ocenili go wyżej, niż SMSL M400 - 4-5kpln).

Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień odsłuchów Loxjie D50. Jestem już niemal pewien, że w moich potrzebach, warunkach (odsłuch), jest to "end game" DAC. O ile do tej pory "tęskniłem" za poprzednio posiadanym Mytek Stereo192 DSD, to teraz tej tęsknoty już nie ma - D50 gra bardzo dobrze. A w tej cenie (2380 zł) vs niemal identyczny (acz o dziwo nieco gorzej wpadający w porównaniach 1:1  bliźniak SMSL M400), to jest po prostu okazja. I co ciekawe, nie zauważyłem, aby grał inaczej po XLR i RCA (a już np. Su-9 znacznie lepiej wypadał na XLR).

Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lete napisał:

Kolejny dzień odsłuchów Loxjie D50. Jestem już niemal pewien, że w moich potrzebach, warunkach (odsłuch), jest to "end game" DAC. O ile do tej pory "tęskniłem" za poprzednio posiadanym Mytek Stereo192 DSD, to teraz tej tęsknoty już nie ma - D50 gra bardzo dobrze. A w tej cenie (2380 zł) vs niemal identyczny (acz o dziwo nieco gorzej wpadający w porównaniach 1:1  bliźniak SMSL M400), to jest po prostu okazja. I co ciekawe, nie zauważyłem, aby grał inaczej po XLR i RCA (a już np. Su-9 znacznie lepiej wypadał na XLR).

A jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest Sabaj A30A (wzmacniacz cyfrowy). Skoro lubisz testować to polecam. 

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2022 o 00:13, lete napisał:

Powoli skłaniam się do tego, że jednak Ak4499HQ przed 9038PRO... Obie kostki zacne, ale AKM "bezpieczniejsza" w doborze. Po 2 dniach wygrzewania non-stop zaczynam dostrzegać nieco więcej korzyści z miękkiej, barwnej gry AKM. Ten dźwięk zaciekawia i każda płyta ma pewien charakter - inny, niż na Sabre.

9038pro tez potrafi tak grac, w trybie synchronicznym. W wiekszosci aplikacji wykorzystywany jest w trybie asynchronicznym, aby radzil sobie z kazdym poziomem jittera.

Loxie ma problem z jitterem na wejsciach innych niz usb, pamietaj o tym przy planowaniu systemu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, EMiL napisał:

9038pro tez potrafi tak grac, w trybie synchronicznym. W wiekszosci aplikacji wykorzystywany jest w trybie asynchronicznym, aby radzil sobie z kazdym poziomem jittera.

Loxie ma problem z jitterem na wejsciach innych niz usb, pamietaj o tym przy planowaniu systemu;)

Ja używam Daphile. Gdzie można o tym jitterze poczytać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9038pro tez potrafi tak grac, w trybie synchronicznym. W wiekszosci aplikacji wykorzystywany jest w trybie asynchronicznym, aby radzil sobie z kazdym poziomem jittera.
Loxie ma problem z jitterem na wejsciach innych niz usb, pamietaj o tym przy planowaniu systemu;)

Emil a w jakich DAC zaaplikowali to sabre take jak napisałeś ? Ciekaw jestem choć jak wiesz w luminowej aplikacji T2 jest u mnie fajnie tyle że to inne sabre


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Emil a w jakich DAC zaaplikowali to sabre take jak napisałeś ? Ciekaw jestem choć jak wiesz w luminowej aplikacji T2 jest u mnie fajnie tyle że to inne sabre


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W T2 jest tryb synchroniczny na dwoch dwukanalowych kosciach (es9038pro jest 8-mio kanalowy). Problemem w tym modelu sa same zegary, w tym trybie one biora na siebie cala robote. Dobre zegary stosowane sa dopiero w P1 i X1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Errata - es9028pro z T2 tez jest osmiokanalowy, na wyjsciu jest nizszy prad niz w es9038pro z tego powodu latwiej jest zrobic konwersje I/V. Nie potrzeba az 8-miu opampow jak w przypadku es9038pro.

Czyli praca synchroniczna może właśnie być częścia sukcesu jak on gra . Co do P1/X1 to nie mój budżet więc pozostanie mi słuchanie T2 który bardzo mi podszedł, pewnie można lepiej ale przyrost jakości jest odwrotnie proporcjonalny do wzrostu kosztów .
Szkoda że nie ma wyjścia na zewnętrzny zegar bo np taki Mutec by załatwił temat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.