Skocz do zawartości
IGNORED

Sabaj A30a - wszechstronnie uzdolniony, świetny wzmacniacz - o dobrym stosunku jakości do ceny


piramidon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, pit80 napisał:

 

W którym miejscu zasugerowałem, aby terminy technika i technologia miałyby być stosowane zamiennie?  Mój wywód raczej wskazuje, że te terminy właśnie powinny być rozróżniane a nie stosowane zamiennie.
Niestety, nie widzę dysonansu, z czym się konkretnie nie zgadzasz?

Z tym że nazwałem procesy produkcji dźwięku analogicznie i cyfrowo technologiami? Jedno i drugie różnią się od siebie właśnie w zakresie sposobu produkcji (a w zasadzie w tym przypadku reprodukcji) dźwięku, więc nie widzę przesłanek niewłaściwego użycia określenia.
Jak nazwiesz różne formy projektowania i wykonywania procesów w zakresie użycia danej technologii jak nie technikami? Technika wręcz korzysta z wiedzy zawartej w danym sposobie produkcji (czyli technologii). Na przykład stosujemy cyfrowy sposób produkcji dźwięku ale różnie go próbkując - jeśli nie są to inne techniki w zakresie cyfrowej technologii, to czym są?


 

 


 

Pokręciłeś kompletnie. Sposób reprodukcji dźwięku to nie technologia tylko technika. W Polsce na określenie tego co anglojęzyczni nazywają technology jest słowo technika, a słowo technologia oznacza sposób produkcji. Np przedmiot technologia maszyn traktuje o tym jak się takie maszyny produkuje w fabrykach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dedal75 napisał:

Masz płacone od wpisu  🤔 ?

Jak komentatorzy w info 🤗

Chyba w byłym 🙂 Ja się praktycznie na poprzednie kilkadziesiąt stron wątku nie załapałem, to teraz nadrabiam 😉 Za darmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Nie jestem elektronikiem. We wzmacniaczach cyfrowych nie ma analogowego przedwzmacniacza więc jakoś to działa.

Owszem, "jakos to dziala", ale czemu probujesz opisywac jak to dziala, gdy nie bardzo masz o tym pojecie? Niezrozumiale to dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz konkretnie, tym razem o basie a w zasadzie jego zróżnicowaniu. Jak pisałem wcześniej łączę Sabaja z Elac Vela 407 + uważam dobra akustyka pomieszczenia 23 m2. 

- najniższe sub pasmo - Hans Zimmer Prague, utwór The Dark Knight - 3:00-3:15, niskie tony wypełniają całe pomieszczenie aż ciśnienie wywołuje nacisk na bębenki, potęga wrażeń, referancja.

- również niższy bas - We lost the sea, Challenger part 1 - ok 9:00 - 14:00,  co raz kwieciste, kontrolowane zejścia eskalujące monumentalność utworu, ujmujące.

- soczyste pulsujące uderzenia basu, takie można powiedzieć docierające do klatki piersiowej- Gazpacho - Tick Tock - Walk I

- bas szybki jak karabin, zasuwa aż miło, nadaję tempo nagrania - Oceansize - One Day All This Could Be Yours

Pomijam Modern Jazz i Vocal, tu wszystko gra wybornie. Mogę mnożyć setki przykładów z innych gatunków muzyki- to co się dzieje w nagraniach jest bardzo dobrze akcentowane.

I co ja mam myśleć o Sabaju? - że jest kiepskim wzmacniaczem?, co jeszcze mogę lepszego osiągnąć w swoich warunkach akustycznych? Podłączając wzmacniacz np za 20k. W żadnym salonie audio, również na sprzęcie 50k+ nie słyszałem tak zróżnicowanego basu jak u siebie. Wnioski nasuwają się oczywiste, istotnie akademickie: grają kolumny, akustyka i to akurat Sabaj miał farta, ze trafił na takie środowisko, więc zbierze przy okazji laurkę za granie😉Gdzieś indziej źle trafił i jest po nim używanie...

Właściwie to mógłbym ten sam tekst wstawić w klubie ELACa i zamienić słowo Sabaj na Vela 407 i tam pompować atmosferę jakie to one są wspaniałe😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AiM-TV napisał:

Właściwie to mógłbym ten sam tekst wstawić w klubie ELACa i zamienić słowo Sabaj na Vela 407 i tam pompować atmosferę jakie to one są wspaniałe😉

Ja także, ale w klubach B&W, Onkyo, pcm2704, Daphile a także miłośników subwoofera. Dowodzi to czegoś więcej niż trafienia brzmieniem w kaprys?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, AiM-TV napisał:

No to teraz konkretnie,

To ja jeszcze poproszę o info (jeśli to możliwe) o źródle i wszystkich wykorzystanych kabelkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, AiM-TV napisał:

- najniższe sub pasmo - Hans Zimmer Prague, utwór The Dark Knight - 3:00-3:15, niskie tony wypełniają całe pomieszczenie aż ciśnienie wywołuje nacisk na bębenki, potęga wrażeń, referancja

Masz fantazje🙈😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Misio38 napisał:

Pokręciłeś kompletnie.

Masz prawo tak uważać... i się pouczyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źródło I

2 minuty temu, (nie)przecietniak napisał:

To jaszcze poproszę o info (jeśli to możliwe) o źródle i wszystkich wykorzystanych kabelkach.

Żródło iFi Zen Stream (coax)+ Zasilacz liniowy, Kabelki, były Furutechy i inne za 1k i 2k. Teraz wszystko na tanich a porządnych Cross-Tech (granie tak samo dobre jak inne markowe)

4 minuty temu, NRK napisał:

Masz fantazje🙈😀

Fantazjuje się raczej o tym co nie namacalne, ja tu piszę o doznaniach ściśle fizycznych😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, NRK napisał:

Tak,tak oczywiście. Ten podany fragment Zimmera kręci się w granicach 20 HZ.

Trochę ci jeszcze brakuje ✌️

Częstotliwość niezależna od akustyki? W akustyce salonu TopHifi Katowice na Vela 407 nie było tego zejscia i efektu co u mnie, gdybym miał bazować tylko na tym odsłuchu w salonie też bym się dziwił, że ktoś pisze o tak napierającym ciśnieniu niskiego zakresu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, NRK napisał:

fragment Zimmera kręci się w granicach 20 HZ.

Moje Magnaty 1002 wg specyfikacji mają  "Pasmo przenoszenia: 19 - 40000 Hz" Muszę sprawdzić ten utwór 😉 (dwa niskotonowe 20cm)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AiM-TV napisał:

efektu co u mnie

Widać, że kolumny trzymasz chyba w szafie 😀

3 minuty temu, (nie)przecietniak napisał:

Moje Magnaty 1002 wg specyfikacji mają  "Pasmo przenoszenia: 19 - 40000 Hz" Muszę sprawdzić ten utwór 😉 (dwa niskotonowe 20cm)

Akurat w tym kawałku jest fajnie, ale są fajniejsze jeśli chodzi o Zimmera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, (nie)przecietniak napisał:

Moje Magnaty 1002 wg specyfikacji mają  "Pasmo przenoszenia: 19 - 40000 Hz" Muszę sprawdzić ten utwór 😉 (dwa niskotonowe 20cm)

Sprawdź, nie znam drugiego takiego kawałka, co by powodował aż taką falę uderzeniową.

7 minut temu, NRK napisał:

Widać, że kolumny trzymasz chyba w szafie 😀

Żebyś wiedział, przez tą szafę przechodzę do brzmieniowej Narnii😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AiM-TV napisał:

Żebyś wiedział, przez tą szafę przechodzę do brzmieniowej Narnii😉

I w to jestem w stanie uwierzyć.😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do wiary... Charakterystyka kolumn i wzmacniacza jest znana, basu być z tego nie ma prawa. Mówisz akustyka? Z midwooferka 15cm akustyka to może co najwyżej wyciągnąć dudnienie moda, ale myślałem, że tylko miłośnik umcy-umcy jest w stanie pomylić to z basem. No chyba, że w Swoim Sabaju masz włączony loudness, ale o tym nie wiesz? A może, fabryka celowo podbiła bas żeby zrobić wrażenie na konsumentach? No ale wtedy specyfikacja techniczna rozmijała by się z prawdą? Tak czy się na da się wybronić z fenomenu "fali uderzeniowej" z midwooferka 15cm. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piopio napisał:

moim zdaniem efekt jest znacznie lepszy

A wiesz o tym, że można określić jaki różnica zastosowanej technologii będzie mieć wpływ na otrzymany sygnał? Wiesz o tym, że zaletami technologii zastosowanej w Sabaju są niewielki pobór prądu i rozmiary, a że zniekształceniami to już tak sobie? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jak ktoś do małych monitorków podłączy 2x200W wspomagane loudness to efekt może uznać za "fenomenalny", ale bez przesady z tą "lepszością".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam. O czym jest ta dyskusja? Jeśli ktoś kupił sprzęt za pierdyliony to wiadomo, że Sabaj mu się nie spodoba nawet jeśli się spodoba. Bo jest za tani (ja sam niedawno dowiedziałem się, że jestem idiotą, bo zmieniłem zabawki m.in. Cyrusowe itp. na ampli Yamahy rn800 i śmiem uważać, że gra i działa to lepiej). No bo jak samemu sobie uzasadnić wydanie kupy kasy? Jak komuś Sabaj pasuje to mu pasuje i tyle. Dzisiaj wbrew pozorom elektronika jest tak dobra, że naprawdę ciężko znaleźć źle grający sprzęt audio. Najszybciej znajdzie się go właśnie w produkcji manufakturowej - jakieś dziwne lampiaki ze schematami rodem z lat 30-tych XX wieku, jakieś dziwnie drogie i zamulone sprzęty dla dziwaków. Nie znam Sabaja i czytając ten wątek w najmniejszym stopniu nic się o nim nie dowiedziałem. Natomiast jest to kopalnia wiedzy o użytkownikach forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piramidon napisał:

Masz prawo tak uważać... i się pouczyć

technika (stgr. τέχνη, technē „sztuka, rzemiosło, kunszt, umiejętność”) - jest dziedziną ludzkiej działalności powodującej z wykorzystaniem wiedzy wytwarzanie wyrobów i wywoływanie zjawisk niewystępujących naturalnie w przyrodzie. Jest to też wyuczona i wyćwiczona umiejętność wykonywania jakichś czynności.

technologia (gr. technē+logos) - dziedzina techniki zajmująca się opracowywaniem i przeprowadzaniem procesów wytwarzania lub przetwarzania surowców, półwyrobów i wyrobów w komponenty, elementy oraz w gotowe wyroby. 

Dziedziną techniki, a nie odwrotnie jak tobie się wydaje.

"Szczególną zasługę w objaśnianiu różnicy pomiędzy techniką i technologią ma Pan Prof. Łucki, publikując, wielokrotnie przywoływany, artykuł pt. „Proszę... nie mówmy "technologia" na technikę! ."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Misio38 napisał:

Jeszcze raz zapytam. O czym jest ta dyskusja? Jeśli ktoś kupił sprzęt za pierdyliony to wiadomo, że Sabaj mu się nie spodoba nawet jeśli się spodoba. Bo jest za tani (ja sam niedawno dowiedziałem się, że jestem idiotą, bo zmieniłem zabawki m.in. Cyrusowe itp. na ampli Yamahy rn800 i śmiem uważać, że gra i działa to lepiej). No bo jak samemu sobie uzasadnić wydanie kupy kasy? Jak komuś Sabaj pasuje to mu pasuje i tyle. Dzisiaj wbrew pozorom elektronika jest tak dobra, że naprawdę ciężko znaleźć źle grający sprzęt audio. Najszybciej znajdzie się go właśnie w produkcji manufakturowej - jakieś dziwne lampiaki ze schematami rodem z lat 30-tych XX wieku, jakieś dziwnie drogie i zamulone sprzęty dla dziwaków. Nie znam Sabaja i czytając ten wątek w najmniejszym stopniu nic się o nim nie dowiedziałem. Natomiast jest to kopalnia wiedzy o użytkownikach forum.

Owszem kopalnia wiedzy o użytkownikach ale i o samym sobie można się wiele dowiedzieć. Np. Ja dowiedziałem się, że głosuję na pis oraz, że jest że mną coś nie tak. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Misio38 napisał:

O czym jest ta dyskusja?

O tym, że ktoś pisząc "wysoka jakość" myśli o trafieniu brzmieniem bubla w swój kaprys, a z siebie robi guru zaprzeczając podstawowym faktom.

3 godziny temu, Misio38 napisał:

Nie znam Sabaja i czytając ten wątek w najmniejszym stopniu nic się o nim nie dowiedziałem

Jak na cenę wysoka moc a niska jakość i brzmienie, które jednemu się podoba a drugiemu nie. Czego więcej chciałbyś się dowiedzieć? Wady nie przeszkadzają to brzmienie sam musisz ocenić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Misio38 napisał:

Technologia to inaczej sposób produkcji w dużym skrócie i słowo to w żaden sposób nie jest w języku polskim zamienne ze słowem technika.

12 godzin temu, Misio38 napisał:

Pokręciłeś kompletnie. Sposób reprodukcji dźwięku to nie technologia tylko technika.

Kolega, widzę, albo też się zakręcił, albo nazwanie sposobu produkcji dźwięku  wyjątkowo nazywa się techniką, podczas gdy sposób  produkcji innych dóbr nazywa się technologią?

Więc jak? Wszystkie różne sposoby produkcji, przetwarzania jak i rożne sposoby prowadzenia już samego sygnału produkowanego danym sposobem, powinniśmy wrzucić do jednego wora i nazwać technikami? Dla mnie tu brak konsekwencji.

Na tę chwilę nadal najsensowniej dla mnie będzie, że:
- różne sposoby produkcji: cyfrowy i analogowy to odmienne technologie produkcji dźwięku ,
- odmienny sposób w Sabaju: przez jedną, zintegrowaną kość zamiast, jak do tej pory, przez dwie kości, to odmienne techniki prowadzenia sygnału w ramach cyfrowej technologii produkcji i przetwarzania dźwięku (to tak jak dotrzeć do przeciwległego wierzchołka kwadratu możemy dotrzeć co najmniej dwoma technikami: po obwodzie lub po przekątnej, tak z sygnałem można dotrzeć przez dwie kości lub przez jedną).

Jeśli macie lepsze propozycje nazwania tych zagadnień dźwiękowych po imieniu, proszę o konkretne propozycje z uzasadnieniem, bo samo pisanie, że się mylę i wklejanie skopiowanych definicji (wcale niesprzecznymi z moimi założeniami) nic konstruktywnego dla mnie nie wnosi. Jest to ciekawe i chciałbym się czegoś nowego dowiedzieć, jeśli moje założenia są mylne.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaisz różnice między produkcją urządzenia, a jego działaniem? Urządzenie nie produkuje. Ono działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat vela mimo bardzo małych przetworników potrafi naprawdę bardzo dobrze zejść z niskimi tonami. Tutaj elac odrobił bardzo dobrze zadanie. 

Oczywiście nie jest to 20hz ale ilość basu o wyższej częstotliwości jest spora przez co te kolumny odbiera się jako naprawdę mocno ubasowione. Ciekawe bo 409 które chciałem całościowo mają go jakby mniej. Z tym że schodzi niżej. Nie mają podbitego konkretnego pasma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szymon1977 napisał:

Jak na cenę wysoka moc a niska jakość i brzmienie, które jednemu się podoba a drugiemu nie. Czego więcej chciałbyś się dowiedzieć?

Widzę że jesteś bardzo aktywny w tym temacie i że tak powiem wiesz jakiej jakości to wzmacniacz, jakie brzmienie generuje i tak dalej. Rozumiem że miałeś go u siebie i to wszystko jest potwierdzone z twojej strony oczywiście. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, rafal735r napisał:

Widzę że jesteś bardzo aktywny w tym temacie i że tak powiem wiesz jakiej jakości to wzmacniacz, jakie brzmienie generuje i tak dalej. Rozumiem że miałeś go u siebie i to wszystko jest potwierdzone z twojej strony oczywiście. 

Czyli nic nie rozumiesz: ja po prostu szanuję opinie użytkowników zadowolonych jak i niezadowolonych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, szymon1977 napisał:

Czyli nic nie rozumiesz: ja po prostu szanuję opinie użytkowników zadowolonych jak i niezadowolonych.

nie, tak nie jest. Ty szanujesz opinie niezadowolonych i je cytujesz w co drugim swoim wpisie, ale na wszelkie opinie zadowolonych reagujesz wręcz agresją.

Ja napisałem jako pierwszy (chyba), że sabaj W MOIM MNIEMANIU jest zbyt ciepły  i że zamiast deklarowanego 0,5 W w standby ma 3-4 W (i że mi się to nie podoba), a ty to podchwyciłeś jak trofeum i wałkujesz w co trzecim swoim wpisie.  A wystarczyłoby, żeby sabaj nic nie deklarował w standby (jak wielu innych producentów) i nie byłoby nawet rozmowy.

Ja także napisałem, że sabaj jak za swoje 1850 zł gra świetnie i że ciężko znaleźć coś równie dobrego w tej cenie. A wręcz uważam, że jest to niemożliwe. No tu niestety już nie ma twojego poparcia i mimo że nigdy nawet nie widziałeś tego wzmacniacza przez szybę to wiesz wszystko o jego niskiej jakości.

 Nie wiem jaki masz cel w swojej krucjacie, ale bądź nadal tym samozwańczym wojownikiem o prawdę najprawdziwszą,  w sumie to nawet pocieszne. Ja osobiście lubię twoje posty, wal dalej.

Rada starszego "kolegi" - zostań przy swoim oknyo, nie goń za króliczkiem jak wielu z nas, to droga donikąd. Twoje onkyo to naprawdę porządny sprzęt. Ciężko będzie znaleźć ci równie dobry sprzęt za te kilku stówek co warte jest twoje onkyo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.