Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do Bowers 703 s2 ?


Mikolaj1212
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 17.05.2023 o 17:54, Mikolaj1212 napisał:

Tutaj domyślam się ze 150 zrobi dużo większe wrażenie a nie chciałbym aż tak nadszarpnąć budżetu bo widzę coś około 23 by już wyszło a te 20 to już tak bardzo górna granica 😅 bardzo zastanawia mnie ten CSA 100 i ten Michi x3 jak by się udało zrobić poniżej 20. W tym Coplandzie 100 nie zabraknie prądu do 703? Nad ma jednak 150 i Vincent tez miał coś w tych granicach.

Proponuję sprawdzić końcówkę mocy Rotel RB-1582mk2 + Copland DAC-215 😉 Jeżeli szukasz czegoś wydajnego dającego frajdę z słuchania muzyki już od najmniejszych poziomów głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MarcinStereo napisał:

Proponuję sprawdzić końcówkę mocy Rotel RB-1582mk2 + Copland DAC-215 😉 Jeżeli szukasz czegoś wydajnego dającego frajdę z słuchania muzyki już od najmniejszych poziomów głośności.

to także jest świetny pomysł. Tylko w tym wypadku trzeba dokupić sam streamer z BluOS, czyli Bluesound Node i sprzedać C368

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, marek.zakupy napisał:

Kij w mrowisko: 

B&W 703 s2 mają skuteczność 89dB, grają dość analitycznie (w moim przypadku NADC368 z nimi stanowczo nie zagrał), to może pokusić się o jakąś lampę, tylko byle z osłonami na lampy by pociecha się nie poparzyła... chociaż z drugiej strony może wtedy się nauczy żeby nie dotykać nie swoich zabawek 🙂

Właśnie już od pewnego czasu walczymy z żona z tym… niestety destrukcja w rękach straszna ale widać światło w tunelu 😅przed kupnem 388 też patrzyłem tego 368 i różnica faktycznie była. Ale teraz ten Moon naprawdę zrobił na mnie ogromne wrażenie z grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O którym Moonie mowa? Co Cię w tym połączeniu zauroczyło? Nigdy nie miałem przyjemności słuchać tej firmy gratów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, D4ncer napisał:

O którym Moonie mowa? Co Cię w tym połączeniu zauroczyło? Nigdy nie miałem przyjemności słuchać tej firmy gratów...

Bardzo przyjemne granie, nie atakowało za mocno z żadnej strony. Do tego wizualnie również trafiało. Po wczorajszym dniu wybór jednak padnie na 90% na Musical Fidelity M6Si. Niesamowita moc grania i uderzenia i czuje ze będzie to wzmacniacz na długie lata nawet do bardziej wymagających głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nad to znowu klasa D. Nie słuchałem go w bridge i jest to na forum kolega który jest z takiego połączenia zachwycony. Ale on także dostrzega duża separację, analityczność tylko to lubi. 

W dobrej cenie był ostatnio 240 bo wychodzi z produkcji. I gdzieś za połowę normalnej ceny dało się dostać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Moona to najmilej wspominam 250i . To był świetny wzmacniacz.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Moon'a to 390 zrobił wrażenie zamiatając Auralica Aries G2 pod dywan, .... tylko to jednak nie wzmacniacz 🙂

Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

to także jest świetny pomysł. Tylko w tym wypadku trzeba dokupić sam streamer z BluOS, czyli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i sprzedać C368

wiecie kiedy będziecie już mieć NODE X? Czy to tylko będzie różniło się wyjściem słuchawkowym (dużym) z przodu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Tonnii99 napisał:

wiecie kiedy będziecie już mieć NODE X? Czy to tylko będzie różniło się wyjściem słuchawkowym (dużym) z przodu?

nie znam terminu dostawy, Node X ma mieć lepszy dac. Jestem ciekawe, bo jeśli zagra sporo lepiej od Node, to sam kupię 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

nie znam terminu dostawy, Node X ma mieć lepszy dac. Jestem ciekawe, bo jeśli zagra sporo lepiej od Node, to sam kupię 😉

🙂

Podejrzewam, że ważna będzie cena za tą specjalną edycję. Jeśli będzie to "kilka stówek" no to może być spora sensacja względem normalnego NODE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  799USD.

Node 649USD - czyli "półtorej stówki"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2023 o 11:21, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

z Moona to najmilej wspominam 250i . To był świetny wzmacniacz.

No to jest teraz V2. 

Moon był u was jakiś czas 🙂

17 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

nie znam terminu dostawy, Node X ma mieć lepszy dac. Jestem ciekawe, bo jeśli zagra sporo lepiej od Node, to sam kupię 😉

Może ja się skusze 🙂 zalzalatwisz wówczas naszej dwójce lepsze ceny 🙂

12 godzin temu, marek.zakupy napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  799USD.

Node 649USD - czyli "półtorej stówki"

Czyli 600 zł. Nie mało 😕

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Może ja się skusze 🙂 zalzalatwisz wówczas naszej dwójce lepsze ceny 🙂

tak serio to szukam czegoś co ma Tidal Connect i obsługę Qobuz. Te funkcje spełnia też Nad CS1, a DAC mi nie potrzebny. Sprzęt i tak będzie grał jako transport. No i Ci powiem, że jestem pod wrażeniem CS1 póki co. Zobaczymy czy ten nowy Node X będzie w tej roli sporo lepszy. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2023 o 08:59, Mikolaj1212 napisał:

Bardzo przyjemne granie, nie atakowało za mocno z żadnej strony. Do tego wizualnie również trafiało. Po wczorajszym dniu wybór jednak padnie na 90% na Musical Fidelity M6Si. Niesamowita moc grania i uderzenia i czuje ze będzie to wzmacniacz na długie lata nawet do bardziej wymagających głośników.

Decyzja zapadła już na wzmacniacz? Akurat dzisiaj wymieniłem swoją serie 6 na 7 i zdecydowanie polecam do nich sprawdzenie tego coplanda. Tym bardziej jak przesiadka z 388. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niestety nie, ostatnio znowu brak czasu na odsłuchy i sprawdzanie. Ale mam nadzieje że w weekend się uda coś załatwić.

gratuluje przesiadki na 7 serie! Różnica względem 6 z tego co pamietam kiedyś jak słuchałem jest naprawdę spora. Jeszcze walczę by nie dać się złapać w sidła i nie przejść na nowa serie 7 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu miałem okazję posłuchać B&W 703s3 z Coplandem CSA-150. Bardzo mi się to podobało, naprawdę WOW ! Wspaniała przestrzeń, dźwięk pełny i barwny. Solidny bas, ale raczej bez konturu, więc jeśli ktoś oczekuje zwartego, twardego i konturowego basu to raczej nie z Coplandem. Ale też nic się nie wlecze, bez obaw. Ogólnie to najlepszy dźwięk z Bowersów jaki słyszałem.

Dla porównania słuchałem również z zestawem NADa: C658+C298. Jak dla mnie porażka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, memphissto napisał:

W tym tygodniu miałem okazję posłuchać B&W 703s3 z Coplandem CSA-150. Bardzo mi się to podobało, naprawdę WOW ! Wspaniała przestrzeń, dźwięk pełny i barwny. Solidny bas, ale raczej bez konturu, więc jeśli ktoś oczekuje zwartego, twardego i konturowego basu to raczej nie z Coplandem. Ale też nic się nie wlecze, bez obaw. Ogólnie to najlepszy dźwięk z Bowersów jaki słyszałem.

Dla porównania słuchałem również z zestawem NADa: C658+C298. Jak dla mnie porażka.

 

Aż taka różnica na korzyść Coplanda? Pytanie do branży jak duża różnica w dźwięku jest między 150 a 100? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, różnica była zasadnicza, to nie kwestia jakichś niuansów.

Pamiętam, że już kiedyś wcześniej słuchałem Bowersów z inną hybrydą. Przy czym były to Bowersy z serii 600:  603 lub 683, już teraz dokładnie nie pamiętam, ale na pewno któreś z tych. No i grało to z Pathosem Classic One. Też świetnie to się zgrywało. Bowersy często są odbierane jako techniczne i z reguły grają zwartym niezbyt rozciągniętym basem. Tymczasem mam wrażenie, że zarówno Copland jak i wspomniany Pathos wyciąga z Bowersów granie, którego być może byśmy się po Bowersach nie spodziewali. Pojawia się więcej nasycenia, barwy i jak dla mnie lepszego osadzenia dołu. Tak analogowo w dobrym tego słowa znaczeniu.

Aczkolwiek oczywiście nie każdemu taki dźwięk musi się podobać, zwłaszcza jeśli ktoś szuka bardziej analitycznego dźwięku i "żylastego" basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez memphissto

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, memphissto napisał:

Tak, różnica była zasadnicza, to nie kwestia jakichś niuansów.

Pamiętam, że już kiedyś wcześniej słuchałem Bowersów z inną hybrydą. Przy czym były to Bowersy z serii 600:  603 lub 683, już teraz dokładnie nie pamiętam, ale na pewno któreś z tych. No i grało to z Pathosem Classic One. Też świetnie to się zgrywało. Bowersy często są odbierane jako techniczne i z reguły grają zwartym niezbyt rozciągniętym basem. Tymczasem mam wrażenie, że zarówno Copland jak i wspomniany Pathos wyciąga z Bowersów granie, którego być może byśmy się po Bowersach nie spodziewali. Pojawia się więcej nasycenia, barwy i jak dla mnie lepszego osadzenia dołu. Tak analogowo w dobrym tego słowa znaczeniu.

Aczkolwiek oczywiście nie każdemu taki dźwięk musi się podobać, zwłaszcza jeśli ktoś szuka bardziej analitycznego dźwięku i "żylastego" basu.

Właśnie ja dopiero poznałem pełnie tych głośników jak podłączyłem do hybrydy! Bardziej gesty dźwięk bass zmiękczony z tym Vincentem grało to bardzo zacnie. Chociaż słuchałem ich kiedyś tez z michi x3 i tez było naprawdę dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2023 o 12:11, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

tak serio to szukam czegoś co ma Tidal Connect i obsługę Qobuz. Te funkcje spełnia też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a DAC mi nie potrzebny. Sprzęt i tak będzie grał jako transport. No i Ci powiem, że jestem pod wrażeniem CS1 póki co. Zobaczymy czy ten nowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) będzie w tej roli sporo lepszy. 

O tego nie znam. Ale jaki tam jest soft? Bluos? Bo przecież ta firma wykorzystuje rozwiązania bluos.

600tki grają dla mnie bardzo sucho i ostro natomiast seria 700 gra dokładnie.

To nadal przez wiele osób może być odbierane jako ostre brzmienie ale jest wypełnione. Moim zdaniem różnica jest spora. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Piotr Sonido napisał:

O tego nie znam. Ale jaki tam jest soft? Bluos? Bo przecież ta firma wykorzystuje rozwiązania bluos.

600tki grają dla mnie bardzo sucho i ostro natomiast seria 700 gra dokładnie.

To nadal przez wiele osób może być odbierane jako ostre brzmienie ale jest wypełnione. Moim zdaniem różnica jest spora. 

Piotrze jako znawcę branży zapytam bo niestety nie mam możliwości sprawdzenia, mógłbyś opisać różnice w brzmieniu między seria 7 Bowersa a Fyne Audio F502Sp bądź Monitor Audio gold ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mikolaj1212 napisał:

Piotrze jako znawcę branży zapytam bo niestety nie mam możliwości sprawdzenia, mógłbyś opisać różnice w brzmieniu między seria 7 Bowersa a Fyne Audio F502Sp bądź Monitor Audio gold ?

Fyne są cieplejsze. Nie aż tak jak modele bez SP. Bo tu jest dość duża różnica.

Moim zdaniem fyne, stawia w to samo co robili w tannoy czyli na bogatą w detale średnicę. Poprawili natomiast głębię i punktowość basu. Nie jest taki kartonowy za które wiele osób uważało właśnie tannoya.

Z kolei goldy są czymś po środku. Mają szybki dół, średnicę na poziomie bowersa ale delikatniejsza górę. 

Żadne z tych kolumn nie są wycofane. Nie są nudne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Fyne są cieplejsze. Nie aż tak jak modele bez SP. Bo tu jest dość duża różnica.

Moim zdaniem fyne, stawia w to samo co robili w tannoy czyli na bogatą w detale średnicę. Poprawili natomiast głębię i punktowość basu. Nie jest taki kartonowy za które wiele osób uważało właśnie tannoya.

Z kolei goldy są czymś po środku. Mają szybki dół, średnicę na poziomie bowersa ale delikatniejsza górę. 

Żadne z tych kolumn nie są wycofane. Nie są nudne. 

A które z nich będą najbardziej wymagające dla wzmacniacza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mikolaj1212 napisał:

A które z nich będą najbardziej wymagające dla wzmacniacza ?

Pod kątem mocy bardzo podobnie. 

Pod kątem dopasowania? Każde wymagają wartościowej i trafnej selekcji. 

Chyba najłatwiej dobrać do fyne. 

Aczkolwiek nie informował bym tego i tu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Pod kątem mocy bardzo podobnie. 

Pod kątem dopasowania? Każde wymagają wartościowej i trafnej selekcji. 

Chyba najłatwiej dobrać do fyne. 

Aczkolwiek nie informował bym tego i tu.

Dziękuje Ci za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2023 o 09:56, Mikolaj1212 napisał:

A które z nich będą najbardziej wymagające dla wzmacniacza ?

Moim zdaniem najłatwiej dobierzesz wzmacniacz do Fyne. Uniwersalne, elastyczne kolumny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem najłatwiej dobierzesz wzmacniacz do Fyne. Uniwersalne, elastyczne kolumny. 
Pełna zgoda. Mam F502SP i są po prostu świetne, sprawdzają się praktycznie w każdym gatunku muzyki (nie słucham klasycznej, więc tutaj mała niewiadoma).

[mention=98356]Mikolaj1212[/mention] Koniecznie daj im szansę. U mnie napędza je Audio Analogue Puccini Aniversary w parze z Gustardem R26.
Taki zestaw zmiótł poprzedników - Hegla H390 + B&W 805s.

Sent from hell using Tapatalk




Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, nurni napisał:

Taki zestaw zmiótł poprzedników - Hegla H390 + B&W 805s.

A słuchałeś F502SP z H390? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2023 o 14:46, Mikolaj1212 napisał:

Pytanie do branży jak duża różnica w dźwięku jest między 150 a 100? 

moc, aczkolwiek moim zdaniem w CSA-100 ciut więcej barwy jest (może jednak to kwestia nierównego wygrzania?)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.