Skocz do zawartości
IGNORED

KEF R3 Meta. Wzmacniacz?


Songs for Pilots
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Być może nie było to rozsądne, ale zakupiłem do KEF R3 Meta bardzo ładne, ale drogie podstawki KEF S3 Stand (ok. 3 tys. zł), przez co muszę się zmieścić w budżecie na wzmacniacz+streamer ok. 4-5 tys. złotych i zostać z tym pewnie 6-10 miesięcy. Jakie opcje proponujecie? Głośniki raczej cieplejsze i ciemniejsze niź jasne i analityczne – więc nieco rozdzielczości, analityczności mogę przyjąć.

Dopuszczam możliwość zestawu używany wzmacniacz/DAC + streamer/DAC. Mam też mały pokój, ok. 12m2 na ten moment, będzie większy później, więc także rozmiar może mieć znaczenie.

Rozważam takie opcje:
Bluesound Powernode
Sonos Amp
Yamaha R-N803D

Yamaha A-S701 + Sonos Port
Denon PMA-900HNE
MusicCast WXA-50

Coś jeszcze ewentualnie? Co sądzicie?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Songs for Pilots napisał:

Być może nie było to rozsądne, ale zakupiłem do KEF R3 Meta bardzo ładne, ale drogie podstawki KEF S3 Stand (ok. 3 tys. zł),

Jeśli dokonujesz tak przemyślanych wyborów, kup cokolwiek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Audiolab 6000A Play, to wzmacniacz z funkcjonalnością sieciową, który bardzo dobrze sprawdzi się w połączeniu z Kef R3 Meta, zdecydowanie brzmieniowo najlepsza opcja. 
Jako alternatywa Rega Elex-R do której możemy dołożyć streamer Wiim Mini, Wiim Pro lub Octavio Stream i także będziesz miał bardzo fajnie grający zestaw.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eemeryt napisał:

Audiolab naprawił swoja aplikację ? . Dużo w necie było o niezbyt dobrym działaniu.

Zapraszamy do przetestowania, urządzenia działają stabilnie, a problemy z aplikacją były jakiś czasu temu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piotrek7 napisał:

Jeśli dokonujesz tak przemyślanych wyborów, kup cokolwiek 

Podstawek KEF S3 Stand nie żałuję w żadnym wypadku! Na całe szczęście z muzyką jest tak, że lepsza nawet nieco gorzej brzmiąca ratuje sytuację, a brzydkich podstawek narzeczona nie wybaczy 😉

 

4 godziny temu, Q21 napisał:

Zdecydowanie polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , to wzmacniacz z funkcjonalnością sieciową, który bardzo dobrze sprawdzi się w połączeniu z Kef R3 Meta, zdecydowanie brzmieniowo najlepsza opcja.

Rozważam jeszcze, jedynie już do Pabianic nie dojadę z braku czasu, więc ewentualnie w ciemno.

1 godzinę temu, Piopio napisał:

Sabaj A30A + Wiim Mini Pro lub PC z Roon Core.

PC odpada niestety. A co to za marka Sabaj? Nie znam tego zupełnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wypożyczyć wysyłkowo, zapraszamy do kontaktu w razie czego 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Songs for Pilots napisał:

PC odpada niestety.

Dlaczego ? A wiesz co to jest Roon ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Dlaczego ? A wiesz co to jest Roon ?

Pewnie, ale nie mam jak pociągnać kabla z komputera do wzmacniacza, żeby nie irytował. Dodatkowo komputer chodzi z macierzami dyskowymi, nieco głośnymi, a chcę też słuchać gdy go wyłączę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniej wziąć kolumny do auta i śmignąć do najbliższego salonu i sprawdzić kilka opcji, wybrać coś najlepszego i zaprosić do domu. Tak na odległość wysyłkowo sprawdzisz jeden model w 2 tygodnie - przyjdzie następny i.. już nic nie będziesz pamiętać z 1 testu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Najrozsądniej wziąć kolumny do auta i śmignąć do najbliższego salonu i sprawdzić kilka opcji, wybrać coś najlepszego i zaprosić do domu. Tak na odległość wysyłkowo sprawdzisz jeden model w 2 tygodnie - przyjdzie następny i.. już nic nie będziesz pamiętać z 1 testu.

Kolumny mamy na miejscu, zapraszamy na odsłuch 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z propozycji o których wspomniałeś ja bym chyba wybrał Denona. Jakoś najbliżej mi do ich grania. Sam mam LS50 Meta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Songs for Pilots napisał:

Podstawek KEF S3 Stand nie żałuję w żadnym wypadku! Na całe szczęście z muzyką jest tak, że lepsza nawet nieco gorzej brzmiąca ratuje sytuację, a brzydkich podstawek narzeczona nie wybaczy 😉

Tak trzymaj:) Podstawki mają być funkcjonalne, ale mają być też ładne. Oczywiście de gustibus non est disputandum ale te standy są moim zdaniem naprawdę ładne i bardzo pasują do R3. Oczywiście wielbiciele garażowych rozwiązań hi-end, stworzonych przy kilku puszkach Harnasia, będą Cię zapewniali, że takie podstawki nie mają sensu, ale to Ty wybierasz swoimi oczami i portfelem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, iFi Audio napisał:

Z propozycji o których wspomniałeś ja bym chyba wybrał Denona. Jakoś najbliżej mi do ich grania. Sam mam LS50 Meta.

Ja bym dopisał do listy szybkiego na basie NADa 368, jasnego Cambridga CXA61.  Opcji jest za dużo żeby bez tej opcji n/w ogarnąć:

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Kolumny mamy na miejscu, zapraszamy na odsłuch 🙂 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko odnośnie kolumn, jest zauważalna różnica między KEF R3 i KEF R3 Meta?? (o tych drugich dowiedziałem się tydzień temu i spodobały mi się, jak większość KEF).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Songs for Pilots napisał:

Pewnie, ale nie mam jak pociągnać kabla z komputera do wzmacniacza, żeby nie irytował. Dodatkowo komputer chodzi z macierzami dyskowymi, nieco głośnymi, a chcę też słuchać gdy go wyłączę.

Kupujesz specjalny mini PC pod Roon ROCK. Bezgłośny. Na Roon uruchamiasz Tidal lub Qobuz i grasz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, ale zamiast standów rozważyłbym zakup R5 (Meta) 😉

Jak ktoś może wyłożyć więcej na R5 Meta to wyjdzie go to na spory plus, bo standy to wiadomo koszt, a podstawki nijak mają się do wersji podłogowej. Inny litraż obudowy, totalnie inna konstrukcja -> w skrócie lepsza 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, S4Home napisał:

Jak ktoś może wyłożyć więcej na R5 Meta to wyjdzie go to na spory plus, bo standy to wiadomo koszt, a podstawki nijak mają się do wersji podłogowej. Inny litraż obudowy, totalnie inna konstrukcja -> w skrócie lepsza 🙂 

Tak, rozmyślałem o tych mniejszych podłogówkach (B&W704/KEFR5Meta/Evoke30) – ale po testach Evoke 20 i Evoke 30 stwierdziłem, że do pracowni małej monitory mi wystarczą, też na standach lżej to wygląda.

16.5 tys. KEF R5 Meta

Za moje KEF R3 Meta + S3 Stand łącznie ok. 9.8 tys., więc jednak była różnica. Pewnie mając te 17 tys. to bym już pokusił się na Dynaudio Contoury 20i.

Tak czy siak po dwóch latach z Citation 300, zmiana jest jakościowo wystarczająca.

Co do wzmacniacza – nadal się nie mogę zdecydować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Songs for Pilots
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel h95 / Primare I15 

Nie wiem jak wersja meta ale seria r ma dla mnie poluzowany bas i oba te wzmacniacze powinny w tej kwestii coś poradzić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Songs for Pilots napisał:

Za moje KEF R3 Meta + S3 Stand łącznie ok. 9.8 tys., więc jednak była różnica. Pewnie mając te 17 tys. to bym już pokusił się na Dynaudio Contoury 20i.

Tak jak pisałem wcześniej "koszta" ale zmiana na spory + i to taki bardzo duży 🙂 

11 godzin temu, Chilled napisał:

Nie wiem jak wersja meta ale seria r ma dla mnie poluzowany bas i oba te wzmacniacze powinny w tej kwestii coś poradzić. 

Ale R-ki to linia która brzmi basowo i jest to cieplejsze brzmienie, lekko poluzowane. Taki charakter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab w wersji Play to dinozaur w nowej skórze. Absolutnie nie!.

Audiolab wzmacniacz z innym zewnętrznym streamerem tak. Ale nie wykorzystasz potencjału kolumn.

Moim zdaniem lepiej zagra Cambridge cxa81 z Wiim mini.

Primare i15

Hegel

Czy exposure. 

Aczkolwiek no faktycznie standy zupełnie bez potrzeby zjadły budżet wzmacniacza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtawki wyglądają świetnie, więc nie żałuję. Mam kłopot z Cambridge Audio, bo słyszałem Evo 150 i to mi się nie podobało, z kilkoma monitorami. Jak przeszedłem na 40n od razu się lepiej zrobiło, nawet jeśli czuję ocieplenie. Ten CA trochę ze wszystkiego robił trochę Buchardty SM400. Rozumiem, że to brzmienie, które może się podobać, ale wg mnie ma dość wąskie zastosowanie jeśli chodzi o gatunki muzyki na których może mi się tego dobrze słuchać. Aczkolwiek Dynaudio Evoke 20 nie zdominował, te nadal jak Dynaudio brzmiały.

Korci mnie jakaś mała klasa D, przymocowana za meblami do ściany, to malutki pokoik – Sonos Amp czy Bluesound Powernode. Także to łatwo sprzedać, zwłaszcza Sonos Amp to kilka dni i sprzedany. A zakładam, że to nie będzie docelowy wzmacniacz ani miejsce mojej pracy.


Mam przy okazji pytanie – na ile taki Wiim mini będzie wpływał na brzmienie realnie? Bo może jeśli w małym stopniu to w zasadzie mogę poszukać używane droższego wzmacniacza zamiast pakować 2-2,5 tys. w jakieś Sonos Porty czy Bluesound Nody?

Z chęcią bym sprawdził Hegel, Naim czy Primare – jedynie gdzie mi to pożyczą w Warszawie? Ewentualnie czy wyśle na testy @Q21 Primare I15 Prisma MK2 pod wpłacie zaliczki? @Top Hi-Fi & Video Design macie testowe wersje Hegla?

I jeszcze jedno pytanie – które all in one czy streamery obsługują w końcu Tidal Connect?
Co ciekawe, z iPada czy iPhone'a mogę sterować z Tidala bezpośrednio Marantzem 40n, natomiast aplikacja na MacOs nie widzi 40n.

Czy Denon PMA-1700NE czy PMA-2500 to nadal podobne nieco ocieplające brzmienie (choć w 900NHE bardziej niż ocieplenie słyszałem nieco zdigitalizowany dźwięk relatywnie) czy bardziej neutralne?

A Naim Unity ten najtańszy? Jak to brzmi? Tylko chyba to małą ma moc. Bardzo nie podoba mi się wyświetlacz, to się na bank zawiesza lub zepsuje 😉 


Dziękuję wszystkim za porady!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Sabaja. Będziesz zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, hudykot napisał:

Weź na testy Volumio Integro. A nóż przypasuje i warto będzie dorzucić trochę grosza 😉

Gra dużo gorzej od Sabaja, Cena jest z kosmosu. Nie polecam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Songs for Pilots napisał:

Z chęcią bym sprawdził Hegel, Naim czy Primare – jedynie gdzie mi to pożyczą w Warszawie? Ewentualnie czy wyśle na testy @Q21 Primare I15 Prisma MK2 pod wpłacie zaliczki? @Top Hi-Fi & Video Design macie testowe wersje Hegla?


A Naim Unity ten najtańszy? Jak to brzmi? Tylko chyba to małą ma moc. Bardzo nie podoba mi się wyświetlacz, to się na bank zawiesza lub zepsuje 😉 

Napisz do nas na PW, powinna być dostępna na wypożyczenie demówka 🙂 Co do Naima, to jest to ocieplone, bardzo dynamiczne i muzykalne granie. Bardzo przyjemne ogólnie rzecz ujmując, oczywiście dla mnie 🙂 Nie wiem jednak, czy to najlepsza opcja dla R3 Meta. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Songs for Pilots napisał:

macie testowe wersje Hegla?

mamy, zapraszam do kontaktu mailowego: [email protected]

11 godzin temu, Songs for Pilots napisał:

które all in one czy streamery obsługują w końcu Tidal Connect?

Bluesound/Nad: CS1, Node, Node X, C658, M33, M66, nowa Yamaha R-N2000A oraz nowe modele pokazane w Monachium, Audio Pro.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.