Skocz do zawartości
IGNORED

O co chodzi z Eversolo DMP A6?


MarcK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, giagi napisał:

Lepiej zabrzmiał mały tani Auralic Aries Mini i to za zwykłym zasilaczu...

Oba  w trybie transportu USB, ni eporównywałem wew DAC.

To co od razu się rzuciło - to węższa scena i plan na jednej linii w everoslo, bas z eversolo twardy kartonowy, niektórym może się to poodabać, góra wali sztrasznie piachem, nie nazwałbym tu A6 jasnym po prostu nie przyjemna sucha góra...

A teraz najwieksze zaskoczenie - Wiim Pro + miał lepszą definicję dźwięku od evrsolo, był pomiedzy A6 a Auraliciem...

Ale jak pisałem ciągle nie wierzę moim uszoma bo cały internet twierdzi co innego...

Nie chodzi mi o to że eversolo A6 jest zły ale nie pasuje mnie narracja, że A6 reprezentuje niesamowicie wysoki poziom i jest lepszy od odtwarzaczy w stylu G1, Lumin itp.

Wiesz ja słuchałem  na wzm. lampowym z dużymi wolnostojącymi  kolumnami pokój 24 metry i zauważylem że na 4 zewnętrzne dac -3 zagrały bardziej nasyconym dzwiękiem z lepiej dociążonym basem ,akurat ja mam bas sprężysty  , to jest tak jakbyś jadł tłusty  rosół  w porównaniu z mocno rozcieńczonym , ja się zgadzam ze na słabych kolumnach  do tego z wzm. tranzystorowym te różnice mogą być małe i nie warte zachodu ale uważam że inni  posiadacze lampowych wzmacniaczy tez to  słyszą . Natomiast wewnętrzny dac ever solo gra w pewnych zestawieniach bardzo dobrze ale z dobrym zewnętrznym dac u mnie gra znacząco  lepiej  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Też byłem zaskoczony bo bardzo chciałem go kupić 
Z jakim DAC słuchałeś, może to było kiepskie połączenie

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, venom200 napisał:

Z jakim DAC słuchałeś, może to było kiepskie połączenie

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

Dac Denafrips pontus r2r ,dac- soul note sd300 w srodku ma  jeszcze starszy niż w ever solo przetwornik  sabre ale dobrze zaimplementowany i on u mnie gra lepiej a trzeci dac sam składałem  na wolfson wm8741 z mojej konstrukcji wyjściem lampowym i na tym  ostatnim dac jest mniejsza różnica na plus ale jest z tymi lampami bardziej melodyjny bas pulsujący , gora pasma podana ciepło z większą ilością informacji - dużo słychać a nic nie męczy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dac Denafrips pontus r2r ,dac- soul note sd300 w srodku ma  jeszcze starszy niż w ever solo przetwornik  sabre ale dobrze zaimplementowany i on u mnie gra lepiej a trzeci dac sam składałem  na wolfson wm8741 z mojej konstrukcji wyjściem lampowym i na tym  ostatnim dac jest mniejsza różnica na plus ale jest z tymi lampami bardziej melodyjny bas pulsujący , gora pasma podana ciepło z większą ilością informacji - dużo słychać a nic nie męczy 
Troszkę nie rozumiem tzn, że zagrał ever dobrze czy źle?

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, venom200 napisał:

Troszkę nie rozumiem tzn, że zagrał ever dobrze czy źle?

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

Ever solo nie zagrał i nie gra  źle ,wyraźnie napisałem że niektóre dac grają znacząco lepiej  ten mój ostatni dac  wykazał najmniejszą różnicę ale dla mnie i w moim systemie grał trochę lepiej niż dac w ever solo  dlatego że miał lampy w środku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie porównywałem wewnętrznych DAC-ów ale trzy streamery w roli transportu...

Streamerki były podłączane do zewnetrznego DACa na na dwóch PCM1794 ze stopniem lampowym i dyskretnych OPA (Staccato).

Pokój około 20m2, kolumny Infinity na wstędze Emit, podpięte to wszystko do dużego pieca grającego w klasie A.  

System budżetowy ale już całkiem przejrzysty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Robson12 napisał:

Dysk był podłączony wewnątrz urządzenia czy do zewnętrznego usb A? Chodzi mi o zewnętrzne wejscie usb A Jaką pojemność pendrive mogę podłączyć i jak ma być sformatowany : FAT 32 czy NTFS. 

Dysk był połączony wewnątrz, sformatuj tak samo jak masz w kompie (żeby nie było problemu z wykryciem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sądziłem, że zmiana setu na lepszy może jeszcze bardziej pogłębiać różnice pomiędzy porównywalnym źródłami a nie zamieniać je rolami... Ale może się mylę i everoslo pokaże kły przy sporo droższym sprzęcie.

Kiedyś znajomy dał streamer do tuningu, po odbiorze stwierdził brak jakiekolwiek słyszalnej różnicy poza chudszym portfelem, usługudawca mu odparł, że jak kupi oferowaną przez niego sieciówkę (3 razy droższą od tego streamerka) to usłyszy różnicę... 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam od siebie, że w moim budżetowym systemie NAD 365bee + B&W 685 S2  eversolo DMP-A6 zdecydowanie zagrał ciekawiej z analogu niż Wiim + SU-10. Dźwięk jest bardziej dociążony i polepszyła się rozdzielczość. Nad-a używam jako końcówka mocy. Ogólnie mówiąc dla mnie jest lepiej po wpięciu w tor DMP-A6 i dac SU-10 ma już nowego właściciela. Tylko ja nie jestem tak wymagający jak inni koledzy z forum. Szukam dobrego stosunku ceny do jakości.

A6 dla mnie jest wystarczające nic więcej nie potrzebuje. W przyszłości jak A8 się trafi z drugiej ręki to kupię z ciekawości i może zrobie wymianę jak usłyszę, że warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, giagi napisał:

Zawsze sądziłem, że zmiana setu na lepszy może jeszcze bardziej pogłębiać różnice pomiędzy porównywalnym źródłami a nie zamieniać je rolami... Ale może się mylę i everoslo pokaże kły przy sporo droższym sprzęcie.

Kiedyś znajomy dał streamer do tuningu, po odbiorze stwierdził brak jakiekolwiek słyszalnej różnicy poza chudszym portfelem, usługudawca mu odparł, że jak kupi oferowaną przez niego sieciówkę (3 razy droższą od tego streamerka) to usłyszy różnicę... 😉

Niech zgadnę Yamaha NP-S303 😉 a czarodziej to niejaki muda44. Dobrze trafiłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, giagi napisał:

Ale może się mylę i everoslo pokaże kły przy sporo droższym sprzęcie.

Nie pokaże.

Nie będzie dobrze grał po COAX bo ma słabe zasilanie. Po USB zagra jak każdy inny transport USB jeśli zastosujemy izolację galwaniczną. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł rozwinąć myśl o "słabym zasilaniu". Wcześniej miałem Node 2i z zasilaniem liniowym i w czasie testów EverSolo okazało się, że gra lepiej niż Node 2i. Używam właśnie wyjścia COAX. Wcześniej powymijanie zasilania w Node miało to pozytywny wpływ na dźwięk i przyszłościowo zastanawiam się nad wymianą w EverSolo, ale to na spokojnie, jeszcze nie teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie jest istotne, owszem, ale wiele w tym audiofilskiej przesady. Nie wiem na czym ma polegać słabość zasilania w tym konkretnym urządzeniu. Jeśli są na to jakieś konkretne dowody to proszę o ich ujawnienie.

Sądzę, jednak, że jest to typowy audiofilski problem analogiczny do tego z "wąską sceną" i "suchą gorą"  😄

 

Na marginesie - każdy szanujący się odbiornik sygnału SPDIF ma na wejściu transformator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Piopio napisał:

Nie pokaże.

Nie będzie dobrze grał po COAX bo ma słabe zasilanie. Po USB zagra jak każdy inny transport USB jeśli zastosujemy izolację galwaniczną. 

Na to "słabe zasilanie" można sobie popatrzyć niżej (górny spektrum po prawej stronie):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

12 minut temu, bum1234 napisał:

Na marginesie - każdy szanujący się odbiornik sygnału SPDIF ma na wejściu transformator.

Dokładnie, ale niektórzy używają takich w których nie ma transformatora 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lech36 napisał:

Dokładnie, ale niektórzy używają takich w których nie ma transformatora 😉.

Pewnie, np. popularne ADI-2 DAC FS go nie ma.

16 minut temu, bum1234 napisał:

Nie wiem na czym ma polegać słabość zasilania w tym konkretnym urządzeniu.

Nie ma LPS, czyz to nie dyskwalifikujace? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę prosty scenariusz;

mega reklama w necie i na forach, wygłodzeni audiomaniacy łykają temat jak przysłowiowe kaczuszki, Everki idą jak świeże bułeczki, z czasem jak właścieieli odkrywają, iż to zwykły tani chiński grajek i gra na poziomie tanich Toppingów, dostają ofertę cudownego środka - wymiana zasilacza na liniowy za 1/3ceny streamerka i biznes nakręca się od nowa, super recki w necie i prześciganie się na forach audio w zachwytach, znowu same achy i ochy jak to Eversolo po wymianie zasilacza jedną nogą wkroczył do HiEndu...

Kiedy szczerość wróci na fora internetowe...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło ci do głowy, że pisząc to robisz dokładnie to co opisujesz? 😄

Tylko w drugą stronę?

Cały ten interes się na tym opiera. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ProjectPi napisał:

Pewnie, np. popularne ADI-2 DAC FS go nie ma.

To źle, ale może ma wejście S/PDIF jakoś inaczej izolowane. Sprzęty firmy Behringer, których używam (DCX, DEQ) mają transformatory izolujące i na wejściach i na wyjściach AES/EBU (S/PDIF).

13 minut temu, giagi napisał:

Kiedy szczerość wróci na fora internetowe...

W moim przypadku zawsze szczerość jest obecna w moich wypowiedziach.

15 minut temu, giagi napisał:

iż to zwykły tani chiński grajek i gra na poziomie tanich Toppingów,

 Wszystkie grajki w środku są na poziomach tanich Tpppingów i te drogie i te tanie. Te drogie od tych tanich odróżnia tylko marketing 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lech36 napisał:

To źle, ale może ma wejście S/PDIF jakoś inaczej izolowane.

Nie, nie ma. Generalnie, RME maja izolowane AES/EBU, ale nie zwykle koaksjalne spdif.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, giagi napisał:

Everki idą jak świeże bułeczki,

Jak coś jest dobre i rozsądnie wycenione to co się dziwisz że idzie jak świeże bułeczki.

2 minuty temu, ProjectPi napisał:

Nie, nie ma. Generalnie, RME maja izolowane AES/EBU, ale nie zwykle koaksjalne spdif.

Przecież AES/EBU i S/PDIF to to samo, różnice mogą być tylko w napięciu analogowym sygnału cyfrowego, ale odbiornik S/PDIF nie ma z tym problemu ze względu na to że przyjmuje bez zastrzeżeń dosyć duże widełki tego napięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, siwmad napisał:

To ja dodam od siebie, że w moim budżetowym systemie NAD 365bee + B&W 685 S2  eversolo DMP-A6 zdecydowanie zagrał ciekawiej z analogu niż Wiim + SU-10. Dźwięk jest bardziej dociążony i polepszyła się rozdzielczość. Nad-a używam jako końcówka mocy. Ogólnie mówiąc dla mnie jest lepiej po wpięciu w tor DMP-A6 i dac SU-10 ma już nowego właściciela. Tylko ja nie jestem tak wymagający jak inni koledzy z forum. Szukam dobrego stosunku ceny do jakości.

A6 dla mnie jest wystarczające nic więcej nie potrzebuje. W przyszłości jak A8 się trafi z drugiej ręki to kupię z ciekawości i może zrobie wymianę jak usłyszę, że warto.

Muszę zrobić update tego co napisałem wcześniej, ponieważ nieświadomie źle zdiagnozowałem różnicę pomiędzy Su-10 a DMP i mogłem kogoś wprowadzić w błąd. W momencie jak przyjechał do mnie evelsolo na test SMSL Su-10 już nie miałem w domu. Przez kilka dni grałem na innym dac-u opartym na PCM 1796. Myślałem, że pamietam jak grał Su-10 ale to nie prawda. Dziś podłączyłem jednocześnie DMP-A6 i wiim plus + D400ex. Wychodzi na to że pamięć muzyczną mam jak rybka w akwarium 🙂

Oczywiście jedno i drugie gra trochę inaczej ale nie mogę napisać, że DMP-A6 jest lepsze po analogu, a wiim z D400ex jest gorszy. Tak tak mogłem sugerować w poprzednim poście i bardzo za to przepraszam. Wiem,  że teraz mam w domu D400ex, a nie Su-10 ale on nie powinien być lepszy od Su-10, ponieważ jest mu bliżej do su-9 pro. To już inna historia czy warto dopłacać do 2x ES9038 czy wystarczy jeden ES9039 za połowę ceny 🙂

Powinno być tak:

Według mnie i moim torze ( słuchawki i kolumny) samo evelsolo po analogu nie gra gorzej niż wiim z Su-10. Czyli nie zauważyłem w swoim torze znacznej straty usuwając SU-10, a zaoszczędziłem 3K.

Używany Su10 kosztuje około 3K używany DMP-A6 średnio 3,3K więc w cenie daca mamy bardzo fajny dać+streamer.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Lech36 napisał:

Przecież AES/EBU i S/PDIF to to samo, różnice mogą być tylko w napięciu analogowym sygnału cyfrowego, ale odbiornik S/PDIF nie ma z tym problemu ze względu na to że przyjmuje bez zastrzeżeń dosyć duże widełki tego napięcia.

Co to ma do rzeczy, gdy fakty odnosnie izolacji w RME sa takie, jak napisalem wyzej?

I tez nie to samo, jedno z reguly zbalansowane, drugie nie, rozne poziomy napiec na wyjsciach, bywa, ze rozne czulosci na wejsciach, wyjscia stricte spdif z reguly obsluguja tylko status Consumer, aes3 jako protokol to tez nie to samo co spdif, itp. itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ProjectPi napisał:

I tez nie to samo, jedno z reguly zbalansowane, drugie nie, rozne poziomy napiec na wyjsciach, bywa, ze rozne czulosci na wejsciach

Już pisałem, ale wydaje się że trzeba przypomnieć, zakres obsługiwanych napięć analogowych sygnału cyfrowego dla np. takiego DCX-a to 0,3-10Vpp. W tym mieści się i standard połączeniowy AES/EBU i klasyczny S/PDIF, różnica jest tylko w samym osprzęcie połączeniowym. Te widełki napięcia analogowego nie zaburzają w najmniejszym stopniu sygnału cyfrowego, który odtworzy obwiednię analogową po DAC-u w sposób idealny zarówno dla 0,3V jak i dla 10V. 

20 minut temu, ProjectPi napisał:

I tez nie to samo, jedno z reguly zbalansowane, drugie nie,

Transformator rozwiązuje ten problem jednoznacznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Lech36 napisał:

Transformator rozwiązuje ten problem jednoznacznie.

Skoro jest problem do rozwiazania, to i jest to dowod, ze identycznosci nie ma.

9 minut temu, Lech36 napisał:

Już pisałem, ale wydaje się że trzeba przypomnieć, zakres obsługiwanych napięć analogowych sygnału cyfrowego dla np. takiego DCX-a to 0,3-10Vpp. W tym mieści się i standard połączeniowy AES/EBU i klasyczny S/PDIF, różnica jest tylko w samym osprzęcie połączeniowym. Te widełki napięcia analogowego nie zaburzają w najmniejszym stopniu sygnału cyfrowego, który odtworzy obwiednię analogową po DAC-u w sposób idealny zarówno dla 0,3V jak i dla 10V. 

A dla innego kawalka sprzetu wejscie AES/EBU moze miec np. czulosc 1Vpp, co nie wystarczy na obsluge typowych dla spdif 0,7Vpp. To, ze cos ma wystarczajaca czulosc nie dowodzi, ze wszystko taka ma.

Ot, na szybko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ProjectPi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ProjectPi napisał:

Skoro jest problem do rozwiazania, to i jest to dowod, ze identycznosci nie ma.

Problem jest z izolacją od pętli masowych. Transformator to łatwo rozwiązuje, ale można też działać bez niego.

Godzinę temu, ProjectPi napisał:

A dla innego kawalka sprzetu wejscie AES/EBU moze miec np. czulosc 1Vpp, co nie wystarczy na obsluge typowych dla spdif 0,7Vpp.

Spotkałeś taki sprzęt który ma czułość dolną dla S/PDIF aż 1Vpp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lech36 napisał:

Spotkałeś taki sprzęt który ma czułość dolną dla S/PDIF aż 1Vpp?

Nie wiem, co to czulosc dolna. Mowa o czulosci wejscia AES/EBU, nie o czulosci dla spdif. A podane przeze mnie dane pochodza ze specyfikacji jednego z urzadzen, producenta, ktory zaznacza, czy w danym przypadku AES/EBU jest wystarczajaco czule dla poziomow wlasciwych spdif.

8 minut temu, Lech36 napisał:

Problem jest z izolacją od pętli masowych. Transformator to łatwo rozwiązuje, ale można też działać bez niego.

Co jeszcze nowego wprowadzisz do dyskusji? AES/EBU i spdif to NIE jest to samo. Okolicznosc, ze da sie skutecznie polaczyc jedno z drugim nie pozwala na stwierdzenie, ze to to samo. Analogowe wyjscie zbalansowane da sie rowniez polaczyc z wejsciem niezbalansowanym, ale nie zawsze w ten sam sposob, bo i tu rowniez to nie jest to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ProjectPi napisał:

Nie wiem, co to czulosc dolna.

Dla podanego wcześniej przykładu dla DCX-a to te 0,3V. Możliwe że powinienem użyć bardziej fortunnego określenia np. próg czułości czy coś w tym stylu.

7 minut temu, ProjectPi napisał:

AES/EBU i spdif to NIE jest to samo.

Protokół jest ten sam, dlatego są kompatybilne pod względem sygnałowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lech36 napisał:

Protokół jest ten sam, dlatego są kompatybilne pod względem sygnałowym.

Kompatybilnosc to nie to samo, co identycznosc. A nawet protokoly nie sa takie same, roznice sa drobne, ale sa.

Identycznosci sygnalowej nie ma, komatybilnosc eketryczna jest warunkowa, ale nie jest gwarantowana - patrz czulosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ProjectPi napisał:

Kompatybilnosc to nie to samo, co identycznosc. A nawet protokoly nie sa takie same, roznice sa drobne, ale sa.

Identycznosci sygnalowej nie ma, komatybilnosc eketryczna jest warunkowa, ale nie jest gwarantowana - patrz czulosci.

U mnie gra bez problemów mimo braku identyczności. Chodzi o połączenia S/PDIF-AES/EBU. Oczywiście przy połączeniach o długości jakiej używa się w domu. 

6 minut temu, ProjectPi napisał:

A nawet protokoly nie sa takie same, roznice sa drobne, ale sa.

Możesz określić jakie różnice występują w protokołach? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.