Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show 2023 - relacje


Seyv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie słyszałem Audio Note za 8 baniek, bo nie zdążyłem, ale mogę Was zapewnić, że mając 8 baniek tego brzydactwa bym nie kupił 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienia nie krytykuje, bo nie słyszałem, wygląd widać na fotkach. 

Nie napinajcie się tak...I tak największy jarmark to chyba odstawił Chord + Monitor Audio Hyphn 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, bluesboss said:

Tylko dlatego tak go określasz bo nie słuchał AN, nie widział a i tak skrytykował wygląd i brzmienie tego systemu? Bez przesady.

Kogo określam? Jak sądzisz?

Odpowiem za ciebie. Snobów dla których podstawowym wyznacznikiem jest cena, takich którzy bezmyślnie podchodzą do sprawy i wypisują bzdurne stereotypy o odreagowaniu.

Czytaj ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2023 o 18:07, meloV8 napisał:

Ze wstega jest ten klopot, ze albo gra zbyt agresywne, albo zbyt lekko, bez dociazenia. Do tego Im wieksza wstega tym gorsze charakterystyki promieniowania offaxis.

Dobrze, że ósma wersja mnie nie jest żadną wyrocznią. Napisz do Lampizatora, który przynajmniej coś tworzy, a nie sprzedaje produkty innych że się myli. Pewnie gościu się nie zna i trzeba go wyprostować.

Tylko nie płacz mi potem, że U2 czy Radiohead Ci nie gra. A jak wokal skrzeczy to wina sybilantów, bo to są brednie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Ajothe napisał:

Kompletnie nie rozumiem o czym Ty mówisz............

Gitarzyści mają fioła na punkcie wzmacniaczy gitarowych i przewalają tego tyle co audiofile. 

Systemów aktywnych kolumn nagłośnieniowych też jest sporo. 

No nie mam pojęcia jak to sobie wymyśliłeś sama gitara to połowa sukcesu 😁

Same kolumny to też połowa sukcesu.

A tak serio, siedzisz w audio od lat, powinieneś wiedzieć że są na świecie 2 szkoły:

1 mówiąca że kolumny to element toru jak wzmacniacz odtwarzacz itd. Powinno się go odseparować, wytłumić itp.

2 mówiąca że kolumny to instrument muzyczny, pudło rezonansowe jak gitara. 

Część producentów jest za 1, część za 2, wolny wybór. Innej szkoły nie znam.

Oczywiście znasz tą teorię praktykowaną doskonale, rozumiem że po prostu mnie nie zrozumiałeś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2023 o 18:07, meloV8 napisał:

Tak dopieszczonej gory, z wybitnym detalem, lecz pozbawionym agresywnosci nie slyszalem nigdy

W plumkaniu czy czymś godnym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Audroc napisał:

Same kolumny to też połowa sukcesu.

A tak serio, siedzisz w audio od lat, powinieneś wiedzieć że są na świecie 2 szkoły:

1 mówiąca że kolumny to element toru jak wzmacniacz odtwarzacz itd. Powinno się go odseparować, wytłumić itp.

2 mówiąca że kolumny to instrument muzyczny, pudło rezonansowe jak gitara. 

Część producentów jest za 1, część za 2, wolny wybór. Innej szkoły nie znam.

Oczywiście znasz tą teorię praktykowaną doskonale, rozumiem że po prostu mnie nie zrozumiałeś...

Musiałem źle zrozumieć 🤔

Taki los gołodupca i chama 🤭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Meloman napisał:

Dobrze, że ósma wersja mnie nie jest żadną wyrocznią. Napisz do Lampizatora, który przynajmniej coś tworzy, a nie sprzedaje produkty innych że się myli. Pewnie gościu się nie zna i trzeba go wyprostować.

Tylko nie płacz mi potem, że U2 czy Radiohead Ci nie gra. A jak wokal skrzeczy to wina sybilantów, bo to są brednie.

Z tego, co się orientuję, to Lampizator nie sprzedaje już głośników, tylko sama elektronikę. Jego projekty kolumn nie były pozbawione wad i jest to temat dość znany w środowisku konstruktorów, szczególnie tych, którzy interesują się kolumnami open baffle. 

13 minut temu, Meloman napisał:

W plumkaniu czy czymś godnym?

Mamy odmienne zdanie w temacie tweeterow i nie ma sensu dalej go rozwijać, bo każda że stron zostanie przy swoim. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiedziałem chwilę dłużej w pokoju AN za 8 baniek. Uważam że warto było. Pisałem we wątku Pokój DIY o tym wrażeniu.

Czasem klarowność, czystość nie do usłyszenia w żadnym z innych pokojów w Sobieskim. Nie mocno sztucznie wymuszona jak w harmonicznych sypiących na efekt "wow now". Prawdopodobnie dobre materiały wszędzie plus lata dopracowywania. Najlepsze organy jakie słyszałem ze sprzętu audio, nawet nie interesuje mnie czy pewne rzeczy były lekko podbite, po prostu prezentacja tych organów była udana. Na czystość tła też zwracam uwagę i wiem że ze zwykłych materiałów typu tania miedź czy srebro tego się nie da uzyskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też słuchałem "AN8". Było fajnie, tym bardziej, że trafiłem na Beethoven'a. :)

Jednak, gdybym nie wiedział, że to cudo kosztuje 8 mln, nigdy bym tego nie powiedział. Inne "drogie" zestawy zrobiły na mnie większe wrażenie.

Piszę tylko o ogólnym wrażeniu, bo przy 15-20 minutach w pokoju na VII piętrze, nie sądzę, bym mógł kompetentnie opisać różne aspekty dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Piotr_1 napisał:

Ja posiedziałem chwilę dłużej w pokoju AN za 8 baniek. Uważam że warto było. Pisałem we wątku Pokój DIY o tym wrażeniu.

Czasem klarowność, czystość nie do usłyszenia w żadnym z innych pokojów w Sobieskim. Nie mocno sztucznie wymuszona jak w harmonicznych sypiących na efekt "wow now". Prawdopodobnie dobre materiały wszędzie plus lata dopracowywania. Najlepsze organy jakie słyszałem ze sprzętu audio, nawet nie interesuje mnie czy pewne rzeczy były lekko podbite, po prostu prezentacja tych organów była udana. Na czystość tła też zwracam uwagę i wiem że ze zwykłych materiałów typu tania miedź czy srebro tego się nie da uzyskać.

Jesteś w stanie porównać może z Borresenami? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ajothe napisał:

Jesteś w stanie porównać może z Borresenami? 

Nie, nie orientuję się specjalnie w rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Nie, nie orientuję się specjalnie w rynku.

I to jest dyplomacja.
Watro się uczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że był taki system. Zakres niedostępny dla automatów, robotów, AI, dobrych elektroników. Słuchając tam wiedziałem że nad tym pracował konkretny świr. Czułem się więc bardzo swojo. Może odważna prezentacja wysokiej średnicy, więc na kiepskich nagraniach musiało zagrać kontrowersyjnie. W tej średnicy jest jednak dużo informacji. Nie wyobrażam sobie żeby taki hi-end nie zagrał jakimś ugładzonym, bezpiecznym dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ajothe napisał:

Musiałem źle zrozumieć 🤔

Taki los gołodupca i chama 🤭

Mniej mów, więcej słuchaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, YunnanTEA napisał:

Mniej mów, więcej słuchaj

Mniej pisz, jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział kto w tym wątku wyszedł na buca. 

@Piotr_1 zupełnie tak samo czułem się na Borresenach. Tymbardziej, że specyficzny starszy duńczyk indywidualista przed kazdym utworem opowiadał ciekawostki. Miał nawet ze sobą materiały z których robią membrany, a takze samą membranke, którą można było pomacać 😁

Dzwięk wlasciwie niespotykanie rozdzielczy, bez zarzutow do żadnego pasma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Ajothe napisał:

Mniej pisz, jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział kto w tym wątku wyszedł na buca. 

@Piotr_1 zupełnie tak samo czułem się na Borresenach. Tymbardziej, że specyficzny starszy duńczyk indywidualista przed kazdym utworem opowiadał ciekawostki. Miał nawet ze sobą materiały z których robią membrany, a takze samą membranke, którą można było pomacać 😁

Dzwięk wlasciwie niespotykanie rozdzielczy, bez zarzutow do żadnego pasma. 

Ja jestem po targach zainspirowany do zrobienia większych monitorów w stylu JBL, ale z niskimi zniekształceniami i wysoką mocą. Niestety będą wymagały małej elektrowni, cena za małe kolumny i nisko schodzący bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Mala elektrownia“ w dzisiejszych czasach nic nie kosztuje. Wystarczy sie pozbyc ortodoksyjnych zahamowan (Class D) i uprzedzen przed przetwornikami z rynku Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dopieszczonej gory, z wybitnym detalem, lecz pozbawionym agresywnosci nie slyszalem nigdy

Ja uważam, że mocno wygładzone systemy bez żadnej agresji to jest granie złe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2023 o 14:13, Piotr_1 napisał:

Tak, kraj się cywilizuje, z drugiej strony też nie jestem fanem zbytniej "poprawności politycznej". Jak się nie podoba, to nie, ale niech taki ktoś mówi normalnie. Z drugiej strony też niech nie robi awantury na całą salę że fortepian nie brzmi jak fortepian, gdzie 50 osób chce słuchać i trochę liczy czas żeby wszystko obejść. Była scena we Wilsonach i d'Agostino w niedzielę. Zabawna sytuacja, opowiadania jak się tam wykłócał z prowadzącym prezentację. Później zaczęli się licytować kto częściej jest we filharmonii. Jeden że jego mama pracowała we filharmonii i był co miesiąc, a ten drugi na to że on co tydzień jest we filharmonii i że fortepian tak nie gra. Na to ten drugi że różne fortepiany są, Kawai, Yamaha... Steinway. I teraz pojedynek na to kto zna więcej marek fortepianów... itd. Ale w sumie fajnie bo coś się dzieje. (a potem jeszcze że to gra Steinway i że Steinway tak nie brzmi)

Byłem, słyszałem. To było najlepsze w całej tegorocznej wystawie. Jeszcze ten błagalny tekst gościa z Wilsona, żebyśmy posłuchali muzyki a nie gadali😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Ajothe napisał:

Musiałem źle zrozumieć 🤔

Taki los gołodupca i chama 🤭

Ale trochę chłosty nie zaszkodzi, fajnie że przyznajesz się do błędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako przykładny chrześcijanin od tamtego czasu chodzę z cilisem 😉

Swoja droga to jakoś mało tutaj szumu o Unitrze, liczyłem na gorącą kampanie emocji i komentarzy 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ajothe napisał:

Jako przykładny chrześcijanin od tamtego czasu chodzę z cilisem 😉

Swoja droga to jakoś mało tutaj szumu o Unitrze, liczyłem na gorącą kampanie emocji i komentarzy 🤔

Byłem na odsluchu, przypadkiem bez kolejki. Szału nie ma, glównie interesowały mnie kolumny. Duża skrzynia, obudowa zamknięta, ładny modny ostanio  wygląd vintage. Brzmienie nie do określenia bo dobór repertuaru słaby. Jakaś Roberta Flack z lat 60, płaskie nagranie, niby miał być świetnie pokazany wokal ale nic takiego super nie uslyszałem. Lepiej Zaucha z Bem no i oczywiscie obowiązkowo🤪Dire Straits. Wszystko bez wiekszych wad ale po prostu średnio z lekko wyeksponowaną wyższą srednicą i bez niskiego basu. Potem zajrzałem w spec. i te kolumny mają dół 55 Hz przy +/- 3 db co mimo obudowy zamknietej jednak z dużą skrzynią 75L i 2x8” woofery STX to trochę słabo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Przy wyjściu chętni mogli zostawić adresy mejlowe, gdzie miała być wysłana specjalna oferta (tylko dla uczestników odsłuchów) cenowa na sprzęt. Minął tydzień i cisza, widocznie tyle tego nazbierali, że potrzebują wiecej czasu. Zapisałem się z czystej ciekawości bo te kolumny w cenie oficjalne 20 tys. nie sa zbytnio atrakcyjne ale za 12-15 tys. warte przynajmniej porządnego przesłuchania w lepszych warunkach i z innym sprzętem, np. z jakąś lampą bo mają wysoką skuteczność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oho.
Unitra najlepsza:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem w Unitrze. "Poprawnie zagrało" to jakieś ogólne określenie. Poprawnie jak Steinwayu z 4 subwooferami? Zgłaśniasz, zgłaśniasz, fotel wyjeżdża z pokoju, a tam wciąż wszystko ok, "podano do stołu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Poprawnie jak Steinwayu z 4 subwooferami? Zgłaśniasz, zgłaśniasz, fotel wyjeżdża z pokoju, a tam wciąż wszystko ok, "podano do stołu".

Podoba mi sie to. Musze sobie zapamietac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2023 o 20:39, rixus napisał:

Jestem fanem Audio Physica i podoabło mi się granie Avanti z cyrusem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A moim zdaniem szkoda Cyrusa na takie kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie podsumowałbym kolejną wystawę w AVS, że w audio od lat nie ma postępu technicznego. Zmieniają się tylko ceny. Sprzęt z roku 2000 technicznie nie różni się od obecnego.

Ale to co mnie najbardziej irytuje, że z tych wszystkich tchórzy nikt nie mam jaj, aby poza plumkaniem na podstawie którego absolutnie nie można wiarygodnie ocenić sprzętu, nawet w idealnych warunkach zapuścić muzykę rockową, nie mówiąc o muzyce klasycznej.

Rozumiem, że ta ostatnia to już powinna być godna audiofilów, co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.