Skocz do zawartości
IGNORED

KRK ROKIT 10-3 G4


SlaveNoise
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś miał okazję przetestować lub nawet pracować na KRK ROKIT 10-3 G4 mamy tutaj niby 2x 25 cm głośniki niskotonowe ?  Czy jest to produkt, który jest w stanie pozamiatać te wszystkie pierdziawki obecnie ubogie w bas w sklepach audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SlaveNoise napisał:

Czy jest to produkt, który jest w stanie pozamiatać

Do zamiatania służy to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A do odtworzenia basu to

 

R.jpg

Tak więc głośniki nie są od zamiatania a do pompowania basu służy to

image.png

Tak więc może warto określić gdzie leży problem i oczekiwania. No i uświadomić sobie do czego służą monitory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek7Pytanie skierowane jest do osób, które słuchały oraz pracowały na danych monitorach jak one rzeczywiście sprawują się w domowych pomieszczeniach oraz jaką prezentują barwę dźwięku z tego co zauważyłem wykorzystują je nie tylko do studia, jeśli słuchałeś tego modelu to napisz kilka słów chętnie poczytam, ale skoro Cię tak zgrzało słowo zamiatają to proponowałbym popracować nad sobą, nie miałem styczności z podanym subem, kolorystyka powyżej mega badziewna w ogóle jeśli chodzi o atc to jakoś zawsze omijałem ( posiadam aktywnego z rodziny rela)co do miotły super prezencja, a tego świetlika nie znam i raczej nie chce znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SlaveNoise napisał:

to proponowałbym popracować nad sobą

Bezustannie to robię. Tylko że poziom twojej wypowiedzi szybuje na poziomie gimnazjum 😉

Warto uzmyslowic sobie do czego służą monitory. Zwłaszcza studyjne 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek7 No osobiście nie chciałoby mi się wysyłać zdjęć mioteł, ale rozumiem, iż to takie Twoje zajęcie śmieszka na forum, poza tym nie napisałeś nic na temat powyższych głośników, jedynie utwierdzisz fakt kija w tyłku, więc nie wiem komu tutaj bliżej do gimnazjum, wnioskuje, iż nie słyszałeś monitorów z tematu i pewnie żadnych z krk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SlaveNoise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2023 o 19:56, SlaveNoise napisał:

Witam czy ktoś miał okazję przetestować lub nawet pracować na KRK ROKIT 10-3 G4 mamy tutaj niby 2x 25 cm głośniki niskotonowe ?  Czy jest to produkt, który jest w stanie pozamiatać te wszystkie pierdziawki obecnie ubogie w bas w sklepach audio?

U moich znajomych spisują się na razie chyba dobrze, znajomi są zachwyceni. Bardzo dobrze się też prezentują. Wg mojej subiektywnej oceny u znajomych jest znacznie lepsze granie niż mieli przed tą modernizacją, ale to jest tylko moja indywidualna ocena. Przedtem mieli jakiś zestaw oparty o amplituner KD i zestaw głośników do niego. Zestaw nie najgorszy ale w ich warunkach nie grał w sposób możliwy do szerokiej akceptacji, niemniej znajomi byli też długo zadowoleni do czasu kiedy nie usłyszeli tego nowego. Przy głośnikach zawsze trzeba się wspierać na indywidulnej ocenie przyszłego użytkownika, najlepiej w swoich warunkach mieszkaniowych, choć niestety nie zawsze jest to możliwe, czasem trzeba zaryzykować. W przypadku w/w ZG ryzyko jest bardzo małe moim zdaniem.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lech36 Dziękuję za informacje, przynajmniej jeden wpis na temat, jeśli można podpytać w jakim mniej więcej metrażu grają powyższe głośniki? Szukam dość specyficznego brzmienia i z reguły kolumny grają dla mnie zbyt jasno bez przysłowiowego mięsa w środkowym oraz dolnym zakresie, im drożej tym bardziej wszystko skierowane jest w stronę analityczności i gra chudo oraz męcząco, a przykładowo wsiadam sobie do audi a3 2003 na oryginalnym radio oraz oryginalnych głośnikach i gra to mega przyjemnie, aż nie chce się wychodzić (przy cichym odsłuchu) kompletnie nie brakuje basu, jest miękki, gruby ma mega impakt, żaden utwór nie brzmi źle, nawet te gorszej jakości, jest przestrzeń i przede wszystkim nie wychodzi wokal  przed szereg, a wysokie nie są ostre tylko sobie gdzieś tam z tylu robią za tło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SlaveNoise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, SlaveNoise napisał:

jeśli można podpytać w jakim mniej więcej metrażu grają powyższe głośniki?

Ca 25m2 może trochę więcej. Budynek niski z wielkiej płyty, mieszkanie na parterze. Ustawienie fizyczne niezbyt optymalne, znajomi preferują wygląd pomieszczenia co utrudnia optymalizację ustawienia sprzętu, ale i tak jest znacznie korzystniej niż w poprzednim układzie w którym panowała kakofonia dźwiękowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, SlaveNoise napisał:

a przykładowo wsiadam sobie do audi a3 2003 na oryginalnym radio oraz oryginalnych głośnikach i gra to mega przyjemnie, aż nie chce się wychodzić (przy cichym

To efekt akustyki pomieszczenia i jego znaczącego wytłumienia, pomieszczenia mieszkalne z reguły nie są tak silnie wytłumione, najczęściej są za słabo wytłumione więc dźwięk będzie bardziej agresywny.

Niestety żeby ocenić w/w produkt będziesz go musiał wypożyczyć i sprawdzić czy Tobie odpowiada, innej drogi nie ma. Nawet pomieszczenia o wydawałoby się bardzo podobnych wymiarach potrafią bardzo różnie formować dźwięk wewnątrz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlaveNoise

Swoją drogą skompletowałeś sobie całkiem niezły set 😉 

Chudo, męcząco i agresywnie ... o kosztach tego interesu pewnie wolałbyś zapomnieć.

Ciekawi mnie, czy to wynik wrogich podszeptów, tzw. odsłuchów czy jednak trochę chęci 

zaimponowania bliźnim 😉 choćby paragonem, bo siłą watów może też ...

Fakt, że wielu utworów w aucie słucha mi się lepiej, ale tu Cię zaskoczę - jest bliżej,

bo tweetery w słupkach i długo było "szybciej" bo nie ma najniższego basu.

Teraz mam w zestawie pełny komfort, bo jest i równowaga i szybkość, a przy tym

mogę słuchać godzinami. I żeby posłuchać muzyki już do auta nie wsiadam 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lech36Oczywiście pełna zgoda tylko żeby wypożyczać to jeszcze mniej więcej trzeba wiedzieć w co uderzyć, żeby brzmienie było trochę zbliżone do tego poszukiwanego np. taki focal wiem, iż gra jasno, więc z automatu nie ma sensu brać go do domu co do KRK jestem ciekawy jak takie 25cm na basie sprawują się w porównaniu z kolumnami wyższego szczebla jak np. Jasper 25 MKII jaka jest ich ogólna charakterystyka, wyrównana czy skierowana ku dołowi, bądź ku górze.

@audioburakTak grają dla mnie kolumny, które mogłem testować po salonach po prostu w mojej opinii gra ta miernie bez porządnego uderzenie nastawionego na przejrzystość oraz analityczność co niestety zabija wielogatunkowe utwory, wzmacniacze zamiast dawać kopa to odchudzają tracki z basu, a to przecież podstawa i fundament utworu, jak coś nie sypie wysokimi to wychodzi wokal, zawsze jest męcząco i nigdy z porządnym pierdyknięciem, najgorsze są te bez korekcji. Nie jestem osobą, która ma manię imponowania innym swoim sprzętem jak dla mnie mogę być posiadaczem nawet jakiegoś nołnejma, aby tylko sprawiał mi przyjemność z tego co kocham czyli muzyki. Tak samo nie mam jakiś odchyłów na temat używania korekcji czy też innych audiodebilnych zakazów co poniektórzy mało nie dostaną zawału jak się o nich wspomni 🙂Co do grania w aucie fajne jest to, że tonu wysokie są "niewielkie" nigdy nie kłują uszu, nigdy nie meczą i nigdy nie zasypują utworu tak aby umarł, najgorsze jakościowo tracki mają pompę na dole i nawet ich słucha się z wielką przyjemnością, miękki bas i przestrzeń bez jakiś wytryskó tak grają również moje słuchawkii Sennheiser HD 25-C II brzmienie poezja, ideał dla mnie. Jeśli mogę podpytać z jakiego całościowego seta korzystasz, iż udało Ci się zaspokoić swój prywatny gustomierz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SlaveNoise napisał:

Oczywiście pełna zgoda tylko żeby wypożyczać to jeszcze mniej więcej trzeba wiedzieć w co uderzyć, żeby brzmienie było trochę zbliżone do tego poszukiwanego np. taki focal wiem, iż gra jasno, więc z automatu nie ma sensu brać go do domu co do KRK jestem ciekawy jak takie 25cm na basie sprawują się w porównaniu z kolumnami wyższego szczebla jak np. Jasper 25 MKII jaka jest ich ogólna charakterystyka, wyrównana czy skierowana ku dołowi, bądź ku górze.

Pamiętaj że te w/w KRK to sprzęt budżetowy, ale bardzo przyzwoity. Jak chcesz coś pewnego to trzeba szukać w renomowanych firmach takich jak np. Genelec, ale tam ceny są na zdecydowanie innym poziomie. Przy solidnym, ale budżetowym sprzęcie tylko eksperyment własny może odpowiedzieć czy taka prezentacja odpowiada potencjalnemu nabywcy. Ja też kiedyś zacząłem się interesować takimi B2031A, wyjątkowo budżetowymi monitorami z rynku PRO. W końcu nadszedł moment że żona stwierdziła że musi mieć w sypialni sprzęt zagłuszający głośne letnie imprezki ogrodowe u sąsiadów. Wtedy odświeżyłem swoją myśl o tych Behringerach i je kupiłem. Nie jest to Genelec 1031 na którym były wyraźnie wzorowane, ale wyrób naprawdę dobry, spełnił pokładane w nim nadzieje z dużą rezerwą, obecnie bezpośrednio zasilany z Eversolo DMP-A6.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.12.2023 o 16:40, SlaveNoise napisał:

Dziękuję za informacje, przynajmniej jeden wpis na temat, jeśli można podpytać w jakim mniej więcej metrażu grają powyższe głośniki? Szukam dość specyficznego brzmienia i z reguły kolumny grają dla mnie zbyt jasno bez przysłowiowego mięsa w środkowym oraz dolnym zakresie, im drożej tym bardziej wszystko skierowane jest w stronę analityczności i gra chudo oraz męcząco, a przykładowo wsiadam sobie do audi a3 2003 na oryginalnym radio oraz oryginalnych głośnikach i gra to mega przyjemnie, aż nie chce się wychodzić (przy cichym odsłuchu) kompletnie nie brakuje basu, jest miękki, gruby ma mega impakt, żaden utwór nie brzmi źle, nawet te gorszej jakości, jest przestrzeń i przede wszystkim nie wychodzi wokal  przed szereg, a wysokie nie są ostre tylko sobie gdzieś tam z tylu robią za tło.

Mam monitory, które Cię interesują od paru lat. Choć sam jestem z nich zadowolony o czym świadczy choćby fakt, że nie zamieniłem ich na inne, to wydaje mi się że nie jest to sprzęt dla Ciebie. Nie brakuje w nich dołu, środka i góry, ale to nie jest granie efekciarskie. Poza tym nie ma w nich mowy o tym by przekazały skopaną produkcję w sposób przyjemny. Te monitory są raczej dla osób, które lubią usłyszeć co w jest w nagraniu bez "upiększania". Mimo wszystko gdybyś był dalej zainteresowany to zawsze jest opcja kupna i zwrotu do 14 dni co jest najlepszym sposobem na weryfikację tego czy to sprzęt dla Ciebie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem styczności z tym modelem, ale słyszałem w życiu kilka par KRK(tylko dwa razy w warunkach domowych) i jak w studio przy bliskim odsłuchu i dobrej jakości pliku grały znośnie, to w domu brzmiały trochę jak z kartonu. Dopiero wtedy uzmysłowiłem sobie o co chodzi w monitorach studyjnych. To specyficzne granie i naprawdę musi się znaleźć ktoś, kto po prostu lubi takie brzmienie; tak jak kolega Przemysław_51508. 

Jeśli zależy Ci na basie a'la Opel Calibra Wiejski Tuning, to nie tędy droga.

Ten sprzęt został stworzony w głównej mierze do pracy, a nie słuchania muzyki dla relaksu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czlowiek97Nigdzie nie wspominałem o „wiejskim tuningu” nawet szczerze napisawszy nie wiem co ma to w wspólnego z brzmieniem którego poszukuje, podkreśliłem, iż samochodowe audio nie jest męczące i jest przyjemniejsze w odbiorze oraz łaskawsze dla słabych jakościowo nagrań, jest wszystko co potrzeba, wysokie nie kłują , utwory nie wybrzmiewają jakby ucięto im jaja.Nie rozumiem zbytnio dlaczego niektórzy tutaj maja taki duży problem z akceptacją odmienne stylistyki brzmienia, podchodzi mi ciemne granie, gdzie bas wiedzie prym, ale oczywiście musi mieć jakość i różnorodność oraz koloryt, posiadam w domu słuchawki, które zna każdy djay na świecie czyli Sennheiser HD 25-C II  idealna konfiguracja dla mnie w każdej materii i taka sygnatura byłaby dla mnie w 100% wystarczająca , większość  kolumn, które są dostępne obecnie na rynku grają dla mnie fatalnie jednym słowne dramat, przesłuchałem trochę tego i zatrzymałem się na Jasper 25 mk II.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze coś o moich doświadczeniach ‐ miałem Adam audio A7X i grały jak przyzwoite hifi. Ale np Genelec z ich metalowym ostrym brzmieniem nie trawię mimo całego hype wokół tej firmy. KRK mial kumpel DJ jako stereo w domu i grały całkiem nieźle, modelu nie pamiętam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2024 o 10:39, Czlowiek97 napisał:

Ten sprzęt został stworzony w głównej mierze do pracy, a nie słuchania muzyki dla relaksu.

U moich znajomych zdecydowanie służą do relaksu, nie zauważyłem w nich nic nadmiernie denerwującego choć idealne pewnie nie są, zwłaszcza po uwzględnieniu właściwości akustycznych pomieszczenia w którym grają. Zasilane sygnałem bezpośrednio z jakiegoś odtwarzacza BD firmy Cambridge z wyjścia stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, przemak napisał:

One mają wbudowaną korekcję, można prawdopodobnie zdjąć sobie góry ile trzeba.

Korekcja nie jest pełna jak w DSP, prawdopodobnie manipulator na tylnej ściance wybiera filtry analogowe, takie jak w np. B2031A i je włącza wyświetlając na wyświetlaczu LCD co zostało wykonane. Płynnej regulacji o szerokim zakresie nie ma. Zakresy przełączeń regulacyjnych są podobne jak w B2031A w których przełączenia realizowane są mechanicznymi przełącznikami i obrazowane na schematach namalowanych na tylnej ściance obudowy. Oczywiście górę można zdjąć, ale u znajomych było lekkie odczucie że nawet najniższe ustawienie jest jeszcze odrobiną za wysokie, ale można było to zaakceptować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lech36 napisał:

U moich znajomych zdecydowanie służą do relaksu

U mnie też. Co nie zmienia faktu że monitory studyjne to nie sprzęt dla każdego. Przede wszystkim mniej wybaczają produkcji i to się może nie każdemu podobać. Ja swoje KRK bym kupił jeszcze raz bez zastanowienia mimo ich pewnych wad jak choćby szumy na "biegu jałowym". Wg. mnie to jedne z lepiej wycenionych paczek. Graj zaskakująco dobrze i w podobnej cenie ciężko dostać coś co grało by równie szerokim pasmem bez wspomagania subwooferem. Na pewno są warte posłuchania dla kogoś kto lubi szczegółowy dźwięk z dobrą nie męczącą górą i całkiem fajnym dołem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.