Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana gramofonu


Ovo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam, pro ject debut carbon evo + Pro-Ject Phono Box ,gra to z Naim 5si ,Focal Chorus 816.Gra bardzo dobrze,Uwielbiam winyle i ten dźwięk.Więc po prawie 3 latach ,chcę przeskoczyć trochę wyżej.

Kusi mnie, Rega Planar 3 50th Anniversary Edition,czytałem wiele dobrego o tym sprzecie.Zastanawiałem się też nad ,technics sl-1500c.Oczywiście do wymiany też przedwzmacniacz,tu myślałem o ,Rega Fono MM MK5 ewentualnie ,Pro-Ject Phono Box DS2 ,tylko w przypadku PJ ,zastanawiam sie czy możliwość zabawy z ustawieniami nie oddciągnie mnie od sluchania .

Wiecie jaki mam budżęt /0k.6 tys/,więc może jakieś sugestie co do tych wyżej,ew.jakieś inne propozycje.

Muzyka rock ,90% z lat 60/70/80.Winyle ,tylko z epoki.

Wiem,że stare gramofony sa super,jednak wolę nowe,nie chce kłopotów.Więc nie poruszajmy tego tematu,bardzo proszę.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
7 minut temu, Ovo napisał:

Witam

Posiadam, pro ject debut carbon evo + Pro-Ject Phono Box ,gra to z Naim 5si ,Focal Chorus 816.Gra bardzo dobrze,Uwielbiam winyle i ten dźwięk.Więc po prawie 3 latach ,chcę przeskoczyć trochę wyżej.

Kusi mnie, Rega Planar 3 50th Anniversary Edition,czytałem wiele dobrego o tym sprzecie.Zastanawiałem się też nad ,technics sl-1500c.Oczywiście do wymiany też przedwzmacniacz,tu myślałem o ,Rega Fono MM MK5 ewentualnie ,Pro-Ject Phono Box DS2 ,tylko w przypadku PJ ,zastanawiam sie czy możliwość zabawy z ustawieniami nie oddciągnie mnie od sluchania .

Wiecie jaki mam budżęt /0k.6 tys/,więc może jakieś sugestie co do tych wyżej,ew.jakieś inne propozycje.

Muzyka rock ,90% z lat 60/70/80.Winyle ,tylko z epoki.

Wiem,że stare gramofony sa super,jednak wolę nowe,nie chce kłopotów.Więc nie poruszajmy tego tematu,bardzo proszę.

pozdrawiam

A jaką wkładkę planujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, Ovo napisał:

W Rega ,myślę ,że jest bardzo dobra,z tego co wiem to top z mm.Technics ma ortofona 2m red,wiec myśle,że wymieniłbym na blue na początek.

Z typów, które podałeś, to ja bym mimo wszystko wybrał Technicsa. Natomiast, jeśli chodzi o prę, to Regi nie znam, ale te PJ testowałem i wybrałbym Iskrę, którą wtedy również testowałem i mam do dziś, mimo posiadani również innych pre.

Oczywiście, to jest moja subiektywna opinia. 

P.S. 2M Blue, odpowiednik OM20, moje ulubione MM-ki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ovo napisał:

Rega Planar 3 50th Anniversary Edition

Tu się płaci za "th" a ja uważam, że nie warto. Płacisz za marketing a nie za faktyczną jakość . Też bym wybrał Technicsa ale z

 

2 godziny temu, Ovo napisał:

budżęt /0k.6 tys/

podzwoniłbym po sklepach i popytał o SL-1210. Z uwagi na fakt, że przed kilkoma miesiącami trafił do sprzedaży nowy model, powinieneś wytargować bardzo dobrą cenę. Tak się akurat składa, że ten nowy 1210GR2 stoi u mnie i właśnie sobie gra. Kupiłem fabrycznie nowego z takim rabatem, jak za starych dobrych czasów. Tak więc poprzedni model powinieneś wyrwać w granicach założonego budżetu. A resztę dokupić w dalszej kolejności. Przedwzmacniacz ? Polecę to, co sam mam Lehmannaudio  Black Cube. 

A wkładkę z czasem też się dobierze. Ja mam taniego Sheltera 201. Mimo, że tania i MM gra w tym zestawieniu zajebiście . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 minut temu, piotrek7 napisał:

SL-1210.

NIe wiem na ile autor wątku jest zorientowany, dlatego doprecyzuję, że sl-1200 i sl-1210 różnią się kolorem. Natomiast literki, która występują za cyferkami już mają większe znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ovo napisał:

.Zastanawiałem się też nad ,technics sl-1500c.

Jeśli bierzesz tego Technicsa pod uwagę to sprawdź czy nie zachowuje się w taki sposób

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, gitarrra napisał:

Jeśli bierzesz tego Technicsa pod uwagę to sprawdź czy nie zachowuje się w taki sposób

 

Tak Artur, powinienem o tym wcześniej wspomnieć, iż należy to sprawdzić. Podobno ten problem już nie występuje, ale nigdy niewiadomo czy jakiegoś "leżaka" sprzedawca nie będzie chciał nam wcisnąć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technics sl 1210,faktycznie troche tych modeli jest,ale z wyjątkiem mk7,który jak rozumie ,zorientowany jest na zabawe w DJ'a,pozostałe juz trochę kosztuja,nawet jeśli udało by się wynegocjować dobrą cene za SL-1210GREGK,to trzeba dokupić wkładke i oczywiście przedwamacniacz,a to juz trochę za dużo.Więc ewentualnie  jedynie 1500 zostaje w grze.

1 godzinę temu, piotrek7 napisał:
4 godziny temu, Ovo napisał:

Rega Planar 3 50th Anniversary Edition

Tu się płaci za "th" a ja uważam, że nie warto. Płacisz za marketing a nie za faktyczną jakość .

tu do końca się nie zgodze,jest niewiele droższy od podstawowego ,a jednak ma parę dodatków ,ktore osobno kosztują dużo więcej.

dziękuję ,czekam dalej,szkoda,że z udostęnianiem gramofonu do domu przez salony,jest problem....

Czy panasonic sl 1500 z ortofonem  2m blue,to dobre połaczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Marcinus napisał:

Podobno ten problem już nie występuje,

Mam nadzieję ,że poradzono sobie z tym.Inna sprawa ,że nie każda sztuka była wadliwa.

Ale czytałem ,że gdy problem z talerzem pojawił się w Sl-1500 ,to niektórzy użytkownicy modeli z serii SL-12xxx też zaczęli to u siebie zauważać.Owszem,to były na szczęście jednostkowe przypadki ,ale były.

Nawet "największy ulubieniec" tego forum ,"wybitny specjalista" od podatności i rezonansu wkładek ,ten ,którego imienia się tu nie wymawia, podobno wziął "rozwód" ze swoim GR-em.Czy co też on tam miał.

Wiem ,że to akurat nie jest wyznacznikiem niczego ,ale znając jego wielką miłość do Technicsa ten "rozwód" był zaskoczeniem.

Teraz podobno "zakochał" się w Denonie.

Biedny Denon.😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, piotrek7 napisał:

Tu się płaci za "th" a ja uważam, że nie warto. Płacisz za marketing a nie za faktyczną jakość .

Nie mogę się zgodzić, skoro zwykły Planar 3 kosztuje tyle samo, a w 50th Anniversary jest w zestawie zasilacz Neo PSU MK2, który oddzielnie kosztuje dość sporo 😉 

Autorze, jeśli obecne brzmienie Ci się podoba i nie chcesz wchodzić w gęstsze, cieplejsze brzmienie, to Rega moim zdaniem nie musi Ci się spodobać, ale warto dać szansę 🙂 Pozostałbym przy Twoim obecnym gramofonie, ale zainwestował w lepszą wkładkę, a także pre pokroju Iskry. Zapraszam również do kontaktu 🙂 Proś o Rafała, on na gramofonach zna się świetnie i na pewno dobrze się dogadacie 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, Q21 napisał:

Nie mogę się zgodzić, skoro zwykły Planar 3 kosztuje tyle samo, a w 50th Anniversary jest w zestawie zasilacz Neo PSU MK2, który oddzielnie kosztuje dość sporo 😉 

Autorze, jeśli obecne brzmienie Ci się podoba i nie chcesz wchodzić w gęstsze, cieplejsze brzmienie, to Rega moim zdaniem nie musi Ci się spodobać, ale warto dać szansę 🙂 Pozostałbym przy Twoim obecnym gramofonie, ale zainwestował w lepszą wkładkę, a także pre pokroju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Zapraszam również do kontaktu 🙂 Proś o Rafała, on na gramofonach zna się świetnie i na pewno dobrze się dogadacie 😉 

Chodzą słuchy, że kończą się stare zapasy części do Iskry i przedwzmacniacze z nowej produkcji mogą zdrożeć. Wygląda na to, że z ewentualnym zakupem należałoby się spieszyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, piotrek7 napisał:

podzwoniłbym po sklepach i popytał o SL-1210.

He ...

A, gdy lat temu dwieście - pisałem - "bierta i kupujta, bo taniej i lepiej nie będzie, a wkładkę zacniejszą sobie dokupicie" - to mję wyśmiali, bana dali (Dali 😄) i rzekli - .... A.... - coś tam rzekli 🤫.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

"bierta i kupujta, bo taniej i lepiej nie będzie, a wkładkę zacniejszą sobie dokupicie"

Ja jestem zwolennikiem małych kroczków. Kupić możliwie najlepszą bazę (gramofon) a akcesoria (wkładka, przedwzmacniacz)  dokupywać stopniowo, w miarę możliwości finansowych i wiedzy. Ale to dlatego, że ja nie mam w zwyczaju zmieniać sprzętów co pół roku, tylko kupuję sprzęt z myślą, że jest to zakup na lata. A jeśli coś zmieniać, to na coś zdecydowanie lepszego a nie posuwać się małymi kroczkami. Po skosie. Szkoda mi czasu i kasy na takie zabawy. Więcej radochy daje kupowanie i słuchanie płyt. A Technics jest po prostu dobry. Na pewno nie jest najlepszym gramofonem na świecie ale jest bardzo dobry w swym przedziale cenowym. Za jakiś czas poeksperymentuję z doborem odpowiedniejszej dla niego wkładki MC. Podobno świetnie gra z wkładkami Hana 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piotrek7 napisał:

Ja jestem zwolennikiem małych kroczków

Brawo.

I dlatego ja sobie spokojnie i powoli zarabiam i oszczędzam piniendze, hujwinaco😀.

 

.....

Lubię, gdy mi ładnie gra. Lubię szum płyty. Lubię kolekcjonować albumy, piękne wydania.

Kocham, gdy nagle kiedyś "za grosik" - wpadnie w moje łapy cudne dzaponckie wydanie, albo i fransuskje - dobrej płyty. Czasem trzeba też mieć szczęście.

.....

Kiedyś pisałem... Chyba nawet tutaj...

 

Wpadam na "jarmarek" - płyt ma typ stopińdziesiont.  Pacze, pszeglodam, odkładam na bok delikatnie...

Tuż za moimi plecami słyszę sapanie potencjalnych klientów/namolnych i chętnych...

Pytam gościa - "ile za wszystko?"

 

 

Siedem euro.

Wtedy pomyślałem, że mój kiepski francuski jest zupełnie fatalny, lub że się przesłyszałem... Siedem.

...........

Top jazzu, japońskie tłoczenia, Davis, Coltrane,.....

Nawet mi pomógł te pudła donieść do auta.

 

......

Oczywiście - żonie nic nie powiedziałem, bo by mnie zayeebala...

Zostawiłem w garażu, do którego nigdy nie zaglądała....

 

A ja se potem - spokojnie.... Po półkach.

😄🤭

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczorajszy nabytek. Donovan. Rok wydania jak widać. Stan niemal idealny. Lekkie trzaski słychać tylko w przerwach między utworami. Cena - całe 30 zł. Subiektywnie odczuwana dynamika nagrania? Lepsza niż pliki grane przez świetny przetwornik Denafripsa Pontus. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Bezlitosna Niusia napisał:

hujwinaco😀

A to to już mam🤪

47 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

mój kiepski francuski jest zupełnie fatalny, lub że się przesłyszałem..

Jak ja bym tak chciał mieć kiepski jakiś obcy język.Bo przesłyszeć się nijak nie mogę.😁

49 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

żonie nic nie powiedziałem, bo by mnie zayeebala...

Nie wiem czy Cię zaskoczę ,ale nie jesteś jedyny w takim postępowaniu.😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, gitarrra napisał:

nie jesteś jedyny w takim postępowaniu.😁

😂😄🤭.

Och, te nasze Panie...

🦕👻

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, broniasz napisał:

lata dziecięctwa wracają.

Zawsze byłem niejadek, przecinek i chudzinka, cienki jak owsik. Mam tak zresztą, do dzisiaj.

Rodzice mi opowiadali po latach, że gdy już zupełnie bladłem i słaniałem się na nogach, chodząc jak zombie z głodu 😄 - wtedy mój Stary sadzał mnie na szafie (jedyne miejsce, gdzie raczyłem coś zeżreć i nie zwrócić zasranney kaszki natychmiast), z której to szafy beztrosko rozrzucałem single po pokoju.

Podobno byli tam i Beatlesi, a i "Sen o Warszawie" się zdarzał.

Alibabek nie było.

Pozdrawiam ślicznie!

🦔👻

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2024 o 13:55, broniasz napisał:

Alibabki teraz śpiewają

Dla mnie to zawsze były "Alebabki".Za smarka podkochiwałem się w nich😍

1 godzinę temu, Bezlitosna Niusia napisał:

beztrosko rozrzucałem single po pokoju.

Podobno byli tam i Beatlesi, a i "Sen o Warszawie" się zdarzał.

No masz...a teraz byłoby jak znalazł😉I dobry repertuar ,i z epoki.😉

I jako ,że czas taki ,to z "jajcarskimi" pozdrowieniami dla Was😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za parę ciekawych sugesti,skłaniam się do metody "małych kroczków",a dokładnie 3 😀.Na razie zastanawiam sie nad Technics SL-1200GR.Czy Technics SL-1200GREGS to samo?

Gram ok.700-800 h  rocznie ,zastanawiam sie jaka wkładka ,igła,zeby nie zbankrutować przy corocznej wymianie.

Zdrowych,spokojnych ŚW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Ovo napisał:

zastanawiam sie jaka wkładka ,igła,zeby nie zbankrutować przy corocznej wymianie.

Na moim "głównym" gramofonie mam Audio Technicę 440. Bo ja jestem ubogi, biedny, niebogaty, a i czasu brak🤣 na wymianę.

Tę fioletową 😄. I od kilku lat (owszem - nieczęsto ostatnio słucham) - jakiejś pilnej wymiany nie pragnie.

Gra - przecudnie, ma tylko "jedną wadę" - płyty muszą być czyściutkie, umyte i w stanie idealnym, nieskazitelnym. Co polecam z serca.

Inaczej - tworzy się "farfocel", a tego nikt nie lubi.

 

Pozdrawiam. Jacek.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

nieczęsto ostatnio słucham

I za takie postępowanie należy się koledze "surowa nagana wzrokowa",z wpisem do akt.😁

Takie karygodne postępowanie należy publicznie piętnować a delikwenta odsłuchowo resocjalizować .🤣

W ramach poprawy audiofilskiej postawy zalecam nadprogramowe słuchanie ulubionych płyt.👍

Godzinę temu, Ovo napisał:

Gram ok.700-800 h  rocznie ,zastanawiam sie jaka wkładka ,igła,zeby nie zbankrutować przy corocznej wymianie.

Ja mam u siebie Audio Technica AT-VM95ML.Podobno wytrzymuje takie "przebiegi".A przy okazji nieźle gra.👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do dyskusji. ...bo już prawie zamówiłem Technics SL-100C.

SL-100C. Jest to, bez wbudowanego przedwzmacniacza, z inną wkładką (AT-VM95C) oraz srebrnym ramieniem i przyciskami, to dokładnie, to samo co SL-1500C z wkładką Ortofon 2m Red.

SL-1200GR - posiada wiele dodatkowych detali in plus. M.in. regulację dla DJa, stroboskop. lampkę, inne nóżki, cięższy talerz itp.

SL-1200GR2 - detale w wyglądzie oraz mała zmiana w silniku jeszcze bardziej redukująca drgania, oraz ulepszony zasilacz z redukcją szumów w zasilaniu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AutoPirat

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, AutoPirat napisał:

Dołączę się do dyskusji. ...bo już prawie zamówiłem Technics SL-100C.

SL-100C. Jest to, bez wbudowanego przedwzmacniacza, z inną wkładką (AT-VM95C) oraz srebrnym ramieniem i przyciskami, to dokładnie, to samo co SL-1500C z wkładką Ortofon 2m Red.

SL-1200GR - posiada wiele dodatkowych detali in plus. M.in. regulację dla DJa, stroboskop. lampkę, inne nóżki, cięższy talerz itp.

SL-1200GR2 - detale w wyglądzie oraz mała zmiana w silniku jeszcze bardziej redukująca drgania, oraz ulepszony zasilacz z redukcją szumów w zasilaniu.

 

 

Nie wiem na ile miarodajny jest ortofonowski "wyszukiwacz" wkładek, ale wg. Ortofona, SL-1500C, jest lepszy od SL-100C i SL1200 mk2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nigdy techniksa i iskry nie postawił obok naima , poszukałbym bym gramofonu od linn-a ,albo inną angielszczyznę a pre od naima bo jest dobry. Regi osobiście nie lubię , ale w tym wypadku jest to lepsze rozwiązanie niż techniks.

Wiem że linn trochę drogi ale sądzę , że lepiej raz wydać więcej i mieć do końca , niż tupać małymi kroczkami nie komicznie do przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bolo_senor napisał:

A ja bym nigdy techniksa i iskry nie postawił obok naima , poszukałbym bym gramofonu od linn-a ,albo inną angielszczyznę a pre od naima bo jest dobry. Regi osobiście nie lubię , ale w tym wypadku jest to lepsze rozwiązanie niż techniks.

,,,bo?

...może jakieś uzasadnienie, bo tak czytam i ani jednego konkretu nie podałeś. Osobiście też zawsze omijałem firmę Technics, ale po zapoznaniu się z historią w gramofonach, to jest wyróżniająca się na tle konkurencji. 

37 minut temu, Marcinus napisał:

Nie wiem na ile miarodajny jest ortofonowski "wyszukiwacz" wkładek, ale wg. Ortofona, SL-1500C, jest lepszy od SL-100C i SL1200 mk2

Panie Moderatorze..., z całym szacunkiem, ...wątek poświęcony jest nowym gramofonom. A SL1200 MK2, to kawał historii i to już, pra, pra, pra... dziadek z 1978r. Natomiast SL-1200GR2, to nowy produkt i widocznie nie ma go jeszcze na stronie Ortofona. 

A poza tym SL-100C jest sprzedawany z wkładką AT, a SL-1500C z wkładką Ortofon. Może, że to konkurencja i stąd te rozbieżności w wyszukiwarce? (SL-1200GR i GR2 są w ofercie bez wkładek).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, bolo_senor napisał:

Regi osobiście nie lubię , ale w tym wypadku jest to lepsze rozwiązanie niż techniks.

Otóż to.
Moja propozycja to nie dyskoteka, tylko dobre angielskie brzmienie: Rega Planar 3, do tego wkładka Rega Elys 2 (lub Exact jeśli możesz dołozyć) i Rega Phono MM. A potem tylko kupować płyty i się cieszyć;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.