Skocz do zawartości
IGNORED

Amplitunery KD do 3000zł - jak grają w stereo?


szymon1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, szymon1977 napisał:

Patrzyłem na dane testowe najtańszych AVR, te średnie faktycznie delikatny wzrost odnotowują. Ale żeby przy 4Ω zagrać z tą samą głośnością co przy 8Ω, potrzeba 2x więcej W - zgadza się? Czyli delikatny wzrost czy delikatny spadek, summa summarum jest to znaczny spadek.

Dane fabryczne sa manipulowane przez producentow zeby pokazac jak najkorzystniejszy obraz (a to niespodzianka).

THD rosnie wraz ze spadkiem impedancji. Wiec zeby pokazac jakies tam zachowanie jakosci to podaja parametry przy jeszcze niskim THD.

Defacto te ampli sa wstanie glosno zagrac tylko przy znacznym wzroscie zniekrztalcen.

*A raczej bylyby wstanie zagrac gdyby nie wczesniej wspomniane ograniczenia ze schlodzeniem koncowek.

Zobacz opis "Laboratorium" na dole strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podobnie w wypadku Onkyo 6100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Patrzyłem na dane testowe najtańszych AVR, te średnie faktycznie delikatny wzrost odnotowują. Ale żeby przy 4Ω zagrać z tą samą głośnością co przy 8Ω, potrzeba 2x więcej W - zgadza się? Czyli delikatny wzrost czy delikatny spadek, summa summarum jest to znaczny spadek.

P = U2 / R

gdzie P to moc, U jest napięciem, R – rezystancją obciążenia (impedancja).

Przykład wzmacniacza generującego napięcie na zaciskach głośnikowych, wynosi 20 V przy obciążeniu 8 Ω. Jego teoretyczna moc wyniesie 400/8 = 50 W. Zmniejszenie impedancji o połowę powinno zwiększyć moc dwukrotnie – do  100 W.

Do tego dochodzi impedancja (rezystancja) wzmacniacza.

Przykład wzmacniacza, którego impedancja na wyjściu wynosi 1 Ω. To spadek napięcia na wyjściu wzmacniacza wynosi 8/9 całego napięcia generowanego przez wzmacniacz. Czyli 1/9 napięcia nie dotrze do zacisków głośnikowych. I tu powstaje problem ponieważ moc jest zależna od napięcia. W tym przykładzie zamiast 20V, jest 17,78V. Moc dla 8Ω = 39,5W (spadek mocy o 10,5W), dla 4Ω=79 (spadek mocy o 21W). 

Do tego dochodzi rezystancja kabli, którą w sumie można pominąć, bo jest stosunkowo niska.

 

Dlatego nie rozumiem, skąd taki spadek mocy przy 4Ω. Jak przeglądałem specyfikacje, to zazwyczaj, choćby nikły, to jednak był wzrost mocy.

W dniu 14.04.2024 o 12:14, szymon1977 napisał:

2x70W/8ohm, 2x25W/4ohm czyli 2,8x mniej

5x27W/8ohm, 5x18W/4ohm czyli 1,5x mniej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AutoPirat

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Seth_A_Rider napisał:

Stareńki procesor Mcintosh MX136 wciąż bije na głowę dzisiejsze najwyższe modele budżetowych marek. Tryb stereo w tym urządzeniu jest rewelacyjne.

Masz ładny sprzęt! Niestety, odkąd usłyszałem na serwisie niezbyt pochlebną opinię o McIntosh, to unikam jak ognia! Ale raczej dotyczyło to nowszych modeli. Możesz napisać coś więcej? Jak wygląda sprawa z kodekami? I w stereo, to do czego porównywałeś, bo domyślam się, że do wzmaków stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie w tym temacie,zamiast szukać w zabawkach Denon,Yamaha czy Marantz poszukaj coś z Harman-Kardon modele z lat 2002-2008.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, AutoPirat said:

Masz ładny sprzęt! Niestety, odkąd usłyszałem na serwisie niezbyt pochlebną opinię o McIntosh, to unikam jak ognia! Ale raczej dotyczyło to nowszych modeli. Możesz napisać coś więcej? Jak wygląda sprawa z kodekami? I w stereo, to do czego porównywałeś, bo domyślam się, że do wzmaków stereo?

Nie mam żadnego problemu z żadnym z przedwzmacniaczy aż do dzisiaj. Nic nigdy nie sprzedałem, więc wciąż mam 136, 152, 160 wspomnianego marantza i masę innych sprzętów. 

Dolby Digital EX, Pro Logic IIx, DTS-ES and NEO:6.

Porównywałem w tamtym czasie do mcintosh c52, c2600, audiovalve eklipse, Lamm ll2 i mbl 6010.

C52 lamm i mbl zostały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fan64 napisał:

poszukaj coś z Harman-Kardon modele z lat 2002-2008.

Dzięki, ale ja chcę w miarę aktualny model z hdmi arc.

-----

7 godzin temu, rafa napisał:

Zobacz opis "Laboratorium" na dole strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dopiero teraz miałem możliwość przeczytać z uwagą: bardzo ciekawy test mocy dla 4Ω: włączeniu zabezpieczenia dla 4Ω moc spada na 2x43W, a przy pozostawieniu na 8Ω skacze do 2x200W. Wow! Ciekawe jaki to wpływa na brzmienie?

BTW większość kolumn opisanych w specyfikacji jako 8Ω, ma raczej średnią około 6Ω ze spadkami do 4Ω albo i niżej, więc... 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz Cinema 70s, to AVR w klasie A/B. W cenie blisko 3k PLN. Nowy, z aktualnymi kodekami. W stereo gra wg mnie zaskakująco dobrze, nawet bardzo dobrze. Wkrótce będę go ponownie uruchamiał, to powiem coś więcej z większym bagażem doświadczeń odsłuchowych. Na razie testuję różne końcówki mocy i jest tak audiofilsko "pysznie", że aż nie mogę zdecydować się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, AutoPirat napisał:

Marantz Cinema 70s

W zakładce "masz jak w banku" oraz "laboratorium" fajnie wyjaśniona problematyka mocy AVR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymon1977 napisał:

W "laboratorium" fajnie wyjaśniona problematyka mocy AVR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe, czyli 4ohm głośniki i na AVR ustawić na 8ohm. A gdyby się włączało zabezpieczenie od przegrzania, to włączać wiatrak 🙂 🙂 🙂 

I w odsłuchu zgodzę się z recenzją, że w stereo: "W takiej próbie za dobry znak należy poczytywać, gdy z urządzenia tego pokroju płynie dźwięk "normalny"".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szymon1977 napisał:

Dopiero teraz miałem możliwość przeczytać z uwagą: bardzo ciekawy test mocy dla 4Ω: włączeniu zabezpieczenia dla 4Ω moc spada na 2x43W, a przy pozostawieniu na 8Ω skacze do 2x200W. Wow! Ciekawe jaki to wpływa na brzmienie?

A do końca doczytałeś? Bo widzę, że cytujecie tylko to co jest przydatne do potwierdzenia własnych tez. Bez przełączania w tryb 4 omowy, moc przy 4 omowym obciążeniu (w/w Denon):

,,Aż taki margines bezpieczeństwa wydaje się nadmierny, ale możemy zignorować te zalecenia, wynikające bardziej z obowiązujących norm bezpieczeństwa, niż starań o jak najlepsze parametry i brzmienie, pozostawiając tryb 8-omowy również przy obciążeniu 4-omowym (tym bardziej że możemy nawet nie być świadomi, że mamy do czynienia z taką impedancją, bowiem producenci kolumn częściej, niż powinni, obiecują 8 Ω). Wtedy AVR-X1700H pójdzie na maksa i wyciśnie prawie 2 x 200 W!''

,,Albo prawie 5 x 140 W, dopiero przy siedmiu kanałach wysterowanych jednocześnie moc już wyraźnie spada – do 7 x 57 W, kiedy to amplituner się wyłączył. W praktyce takie wysterowanie wszystkich kanałów pewnie się nie zdarzy.''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Misio38 napisał:

A do końca doczytałeś?

Tak, przecież właśnie o tych pogrubionych przez Ciebie 2x200W napisałem 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2024 o 21:53, szymon1977 napisał:

Nikt nic nie pisał nt AVR Onkyo: jak grają MUZYKĘ? Czy legendarny problem z padającymi hdmi i ciszą w głośnikach został rozwiązany?

Przecież ten problem występował w modelach sprzed ponad 15 lat! 

W dniu 13.04.2024 o 01:25, MagneticFields napisał:

To po prostu taki audiofilski erotoman gawędziarz. 
Klepie tysiące postów, w których sili się na eksperta, a jak przychodzi co do czego, to pytania lamera, a decyzje jeszcze gorsze. 😄

No dokładnie tak samo go odbieram. 

Ekspert dla innych a o swoje to jednak woli zapytać. 

W dniu 13.04.2024 o 01:40, szymon1977 napisał:

A co piernik do wiatraka? Wulkanizatorowi też wypomnisz, że paska rozrządu nie zmieni?

Nie Szymon ale tobie wypominam bo udzielasz się w tematach o kablach a żadnego kabla nie przetestowałeś udzielasz się w temacie o subwooferach i ogólnie o użyciu niskich tonów a tak naprawdę masz monitory nieschodzące nisko i pierwszy w życiu subwoofer. 

Udzielasz się odnośnie ustawienia odcięć nakładania się pasm a tak naprawdę nie miałeś nigdy więcej sprzętu aby w ogóle to sprawdzić. Przestań!

W dniu 13.04.2024 o 12:52, szymon1977 napisał:

Miałeś porównanie NR15xx z PM400x, PM500x?

PM wzmacniacze? Prawdę mówiąc nie kojarzę tego z czwórką na samym początku ale piątka też jest mocno przeciętna natomiast i tak gra lepiej niż ten slim amplituner kina. 

 

 

 

23 godziny temu, AutoPirat napisał:

Dlatego nie rozumiem, skąd taki spadek mocy przy 4Ω. Jak przeglądałem specyfikacje, to zazwyczaj, choćby nikły, to jednak był wzrost mocy.

W amplitunerach kina domowego spadek mocy na obciążeniu 4 omów jest generowany poprzez przełącznik systemowy. Amplituner przestawia się wówczas w tryb oszczędny i dlatego jego niższa moc wyjściowa aby nie uległo awarii

19 godzin temu, AutoPirat napisał:

Ciekawe, czyli 4ohm głośniki i na AVR ustawić na 8ohm. A gdyby się włączało zabezpieczenie od przegrzania, to włączać wiatrak 🙂 🙂 🙂 

I w odsłuchu zgodzę się z recenzją, że w stereo: "W takiej próbie za dobry znak należy poczytywać, gdy z urządzenia tego pokroju płynie dźwięk "normalny"".

Dokładnie tak z tym że czasem tak bywa iż to nie jest tylko kwestia przegrzania i wiatrak może pomóc W niektórych sytuacjach z drugiej opcji jeżeli raz drugi się wyłączy to za trzecim razem już może nie

11 godzin temu, Misio38 napisał:

Wtedy AVR-X1700H pójdzie na maksa i wyciśnie prawie 2 x 200 W!''

No i co z tego skoro zagra słabiej i z mniejszą dynamika niż wzmacniacz 2x40w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Dokładnie tak z tym że czasem tak bywa iż to nie jest tylko kwestia przegrzania i wiatrak może pomóc W niektórych sytuacjach z drugiej opcji jeżeli raz drugi się wyłączy to za trzecim razem już może nie

 

Dlatego dziwię się, że takie rzeczy wypisują na wydawałoby się poważnym portalu. Ciekawe, czy jakby brali za to odpowiedzialność, to też by takich rad udzielali 😕 

,,Aż taki margines bezpieczeństwa wydaje się nadmierny, ale możemy zignorować te zalecenia, wynikające bardziej z obowiązujących norm bezpieczeństwa." 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AutoPirat

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, AutoPirat napisał:

 

Dlatego dziwię się, że takie rzeczy wypisują na wydawałoby się poważnym portalu. Ciekawe, czy jakby brali za to odpowiedzialność, to też by takich rad udzielali 😕 

,,Aż taki margines bezpieczeństwa wydaje się nadmierny, ale możemy zignorować te zalecenia, wynikające bardziej z obowiązujących norm bezpieczeństwa." 

 

 

Wydaje mi się że jest to chęć obrony nieco produktu który mocno traci na wydajności po tej zmianie. 

Swoją drogą ciekawe co by powiedział dystrybutor gdybyś wysłał do nich amplituner na serwis właśnie ze zdjęciem tego cytatu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Wydaje mi się że jest to chęć obrony nieco produktu który mocno traci na wydajności po tej zmianie. 

Swoją drogą ciekawe co by powiedział dystrybutor gdybyś wysłał do nich amplituner na serwis właśnie ze zdjęciem tego cytatu. 

Żebyś amplituner wysłał do autora cytatu 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No i co z tego skoro zagra słabiej i z mniejszą dynamika niż wzmacniacz 2x40w

To jest akurat fizycznie niemożliwe

15 godzin temu, Misio38 napisał:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Misio38 napisał:

To jest akurat fizycznie niemożliwe

To jest akurat możliwe.

Przykład: gokart, który waży 200kg i ma 40KM vs 200KM TIR o wadze 5 ton.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AutoPirat

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Seth_A_Rider napisał:

preamp + wzmacniacze

W budżecie do 3000zł? Przypominam, że AVR do 3000zł ma konkurować ze wzmacniaczem za niecałe 1000zł.

-----

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Przecież ten problem występował w modelach sprzed ponad 15 lat! 

Jakie to były modele, kojarzysz? Czy te z hdmi arc są nuż bezproblemowe? Pytam, bo w ogłoszeniach niesprawne Onkyo występują zadziwiająco często.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas tradycyjnych kin domowych mija.
Kup Apple Vision Pro w komplecie z AirPods.
Po godzinie rzeczywistość staje się szara i bezbarwna.

Scary shit

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

Czas tradycyjnych kin domowych mija

A historia dźwięku w kinie wygląda następująco:

Na początku było to tradycyjne stereo. Niestety Ci siedzący na skraju sali kinowej byli poszkodowani. Ktoś wymyślił dźwięk wielokanałowy. Następnie pojawiły się kodeki. Rację bytu w sali kinowej to ma niezaprzeczalną. Natomiast pytanie:

- czy dźwięk wielokanałowy w domu, to nie jakiś "wyścig sprzętowy"? Czy to ma w ogóle jakiś większy sens?

Mam obawy i mam nadzieję, że jak odpalę system, to zmienię zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AutoPirat

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim procesor, a później każdy kolejny sub i kolejna para głośników wywołuje uśmiech na twarzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, szymon1977 napisał:

Jakie to były modele, kojarzysz?

Ja kojarze np modele od 606 do 609. W ostatnich seriach to bylo już niemal niespotykane raczej.

A wszystkiemu winne wadliwe chipy od Texas Instruments..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam:

W dniu 9.04.2024 o 19:34, szymon1977 napisał:

Aspekty kina domowego absolutnie mnie nie interesują, a tylko porównanie brzmienia muzyki,

Będziecie pisać i kinie, to będę Was musiał zgłosić za OT, bo nie chcę aby wątek przeniesiono do działu Kino Domowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minutes ago, szymon1977 said:

porównanie brzmienia muzyk

Nie ma porównania.
Zdecydowanie lepiej jest mieć wysokiej klasy stereo i do netfliksa i do słuchania muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, przmor napisał:

Spotkałem walnięty 828, zresztą tu na forum chyba też ktoś o tym pisał.

Wszystkie serie z przedzialu XX6 do XX9 - ostatnia cyfra to seria wypuszczona w danym czasie moglby byc na o narazone.

Nie przejmowalbym sie tym dzis jednak bo latwo to mozna naprawic.

Wspomniany 828 to bylo najlepsze granie z ampli jakie mialem (przed Anthem). 

 

Ale nie mial jeszcze eARC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, szymon1977 napisał:

Żebyś amplituner wysłał do autora cytatu 🙂

 

To by tworzyło konflikt między nimi A taka rzecz nie może mieć miejsca:)

19 godzin temu, Misio38 napisał:

jest akurat fizycznie niemożliwe

Rozumiem że się teraz zgrywasz?

Powiedz że tak.

18 godzin temu, szymon1977 napisał:

Jakie to były modele, kojarzysz? Czy te z hdmi arc są nuż bezproblemowe? Pytam, bo w ogłoszeniach niesprawne Onkyo występują zadziwiająco często.

To były modele bodajże z piątką i szóstką na końcu. Czyli przykładowo 605 i 606.

Aczkolwiek To wszystko zależy od użytkowania danego amplitunera. 

Podobno na przykład w modelach z siódemką ten problem też występował A miałem podłączone dużo urządzeń na złącza HDMI tylko zapewniałem odpowiedni przepływ powietrza i amplituner działał długo Z tego co wiem to działa do dnia dzisiejszego A swoje lata ma. 

Jeżeli ktoś zamyka amplituner w szafce i mocno go grzeje to nawet dzisiaj te problemy występują. 

17 godzin temu, przmor napisał:

Spotkałem walnięty 828, zresztą tu na forum chyba też ktoś o tym pisał.

Jak mówię spotkasz to w modelu kupionym pół roku temu nowym. 

Spore grono osób faktycznie zamyka amplitunery w szafkach aby nie było ich widać lub wkłada je do półek gdzie jest 1 cm luzu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.