Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-end interkonekty - czy nie podróbki


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

W tej sytuacji to osobliwe, jak ten bezpuszkowy Transparent kładzie moją Tarę pod każdym względem poza wyglądem. To właśnie osobliwym, jedynym w swoim transparentowym rodzaju, wyglądem chyba ją kładzie... i siebie przy okazji też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tym kierunkowośc kabli ma znaczenie dla pradów stałych...a nie zmiennych!

Owszem specyficzne podłaczenie ekranu moze powodowac że kabel mniej lub bardziej tnie wysokie czestotliwośći w danym ukierunkowanym połaczeniu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jezeli rozmawiamy o wpieciu takiego kabla w system, ktory jest w pelni skonfigurowany i nalezy

do klasy hifi, powiedzmy w okolicach 20 000 zl to mozna dyskutowac, ale jak go wepniemy w system

high end, gdzie 25 000 liczy element toru to ta puszka moze zrobic dobra roznice, oczywiscie jak sie

wpasuje i o to wpasowanie podobno chodzi, bo i tak wszyscy wszystkich oszukuja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr -> nie sluchalem tego kabla, wiec nie wiem jak gra. moze gra bardzo dobrze. nie zmienia to jednak faktu, ze nie jest to oryginal.

 

Niedawno na AudiogoNie glosna byla sprawa podrabianych kabli Cardasa. Sprawa musiala byc powazna, bo nawet Cardas wprowadzil usluge sprawdzania autentycznosci kabli do swojego cennika. Podobno podrobione kable rozprowadzal przez AudiogoN jakis Chinczyk z Toronto. I co ciekawe, mial kilkaset pozytywow na Audiogonie !

 

A wracajac do Tary, to jej problemy braly sie stad, ze na kablach bylo napisane Made in USA, podczas gdy w USA kable byly tylko skladane, natomiast sam kable na szpulach przychodzil od producenta z Taiwanu (co samo w sobie nie jest niczym zlym, bowiem wlasnie na Tajwanie znajduja sie dwie najbardziej nowoczesne fabryki kabli na swiecie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróbki, rzecz jasna, wykluczyć nie mogę. Facet, od którego kupiłem, wyjaśnia, że to kabel oddany przez klienta przy wymianie na wyższy model, a takie zwroty chodzą ponoć bardzo tanio. Byłoby jednak czymś nader osobliwym - zarazem strasznym i śmiesznym - gdyby ta podróbka grała o klasę lepiej od z całą pewnością oryginalnego XLO Signature 2, którego miałem użyczonego od polskiego dystrybutora. A tego, że gra o klasę lepiej jestem całkowicie pewny. Z VdH First Ultimate, którego oryginał posiadam też w ogóle nie ma porównania - to jest kablowa przepaść. Jestem też przekonany, że ta opatrzona znakiem zapytania Tara gra dużo lepiej od Audioquesta Panther, którego niedawno słuchałem. A tak w ogóle, to jest to prawdę mówiąc pierwszy kabel, który zrobił na mnie wrażenie. Porównywałem kiedyś swojego VdH z budżetowym Bandridgem za 100 zł i różnica wcale nie była wielka, a przecież VdH to klasyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piotr -> nie sluchalem tego kabla, wiec nie wiem jak gra. moze gra bardzo dobrze. nie zmienia to jednak faktu, ze nie jest to oryginal."

 

To stwierdzenie oczywiście tyczyło się kabla Transparentopodobnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tośmy się cokolwiek nie zrozumieli, bo ja piszę o swojej Tarze, a Ty o tym bezpuszkowym Transparencie. Z tym Transparentem w ogóle nie miałem do czynienia, poza tym, że go wypatrzyłem na Allegro, opisałem w tym wątku i gość sam się oburzony odezwał. Zresztą z żadnym Transparentem nigdy nie miałem do czynienia, czego pewnie powinienem żałować. Ale dlaczego nikt się nie odzywa kiedy proszę byście opowiedzieli o kablach lepszych od Tary, to już nie wiem, bo czytam o Was w "o sobie" - Ty, Lacrimosa i inni - że sprzęt macie kosmiczny.

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka - to ,że sie ktoś nie odzywa może ma związek z jak to napisałeś "kosmosem"

a co znaleźć lepszego od Tary? (przecież mają kable chyba z każdego zakresu cenowego) bardziej pytaj o podobną klasę

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namelessclub

Ale ja pytałem o konkretną Tarę - Air 1. A tu koledzy mają np. Cardas Golden Reference - i co, nie jest lepszy? A ten Kolega, co jest dystrybutorem Transparenta, który to Transparent kładzie ponoć moją Tarę we wszystkim, to też nic nie słyszał, czy tylko pisać mu się nie chce, bo szkoda czasu?

Pozdrowienia dla Wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej spytać który kabel zmieni to czy coś innego w brzmieniu - Air 1 to jest już ten zakres, że powiedzenie jeden jest lepszy od drugiego nic nie mówi (tu i teraz jest lepszy ale jutro może być gorszy z innym systemem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namelessclub

Bezimienny Klubie, jest zapewne niemało racji w tym, co napisałeś, ale gdyby do końca tak było, to po co Tara robiłaby tego bydlaka The Zero za takie piekielne pieniądze - czy tylko po to, żeby jakiś bogaty skurczybyk mógł się chwalić, że ma taki drogi kabel?

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby mógli zproponować komuś kto ma Air 1 za czyścicowe pieniądze a nie jest z niego w pełni zadowolony coś innego i zapewne lepszego pod daną marką oczywiście - ale to co napisałeś również :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piotr Ryka

 

Kondo KSL-LP.

 

Jeśli słuchałeś i wybrałeś Tarę to .... szanuję Twój wybór, ale jeśli niesłuchałes i kupiłeś Air 1, to posłuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patefonik

Cóż, ten Kondo cenowo jest poza moim zasięgiem (3000 dol. to całkiem nieźle); wierzę, że gra pięknie, ale nawet nie wiem gdzie go w Polsce można posłuchać.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth chcę wyjaśnić, że kabel kupiłem w kraju od znanego audiofila ,który mnie zapewniał o jego pochodzeniu.Choć tak jak Ty miałem watpliwości co do jego pochodzenia ,bo można mieć.Ale co co do jego klasy wątpliwości nie mam żadnych.Ja odsłuchuje ,a potem zastanawiam się czy dany produkt jest wart.Porównywałem go z chwalonym niejednokrotnie przez prasę może i przez Ciebie z Siltechem Gold G4 który w moim zestawieniu i z "moja podróbą Transparenta"wypadł marnie.To może Ty mi wytłumaczysz co to za kabel bo juz sam nie wiem???Kabel zbudowany jest z miedzianego ekranu plus 3 zyły jedna w przeźroczystym dialektyku a dwie pozostałe czarna i białą wszystkie o grubości ok 2 mm każda co daje myśl ,że jest to kabel symetryczny,dodam jeszcze że jest grubszy od oryginalnego Transparenta Ultra.Do całości tekstu dodaje fotkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ona....?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że niedawne słońce daje swe znaki teraz. Już sobie wyobrażam co się stanie po nadchodzących upałach:):):)

Co znaczy najlepsze kable? Przecież takich nie ma!

Te które sprawdzają się w systemie X w Y będą do kitu. Autor chwali Tarę. Miałem serią reference podłączone wszystko.Nie wyobrażam sobie bym swój system mógł nią łączyć dzisiaj. Nie mogę również jej krytykować za to, że nie pasuje w systemie. Zdarzałomi się również słyszeć, jak kable uznane psuły brzmienie. Tu przychylam się do wpisu robtanga,że najlepiej posłuchać u siebie, nie sugerując się recenzjami,uznaniem produktu, wyglądu itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada Transparent REF (RSE) 1.0m RCA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek

Oczywiście, wszystko jest względne, tylko że jak będziemy uwzględniać wszelkie dodatkowe okoliczności, to w ogóle nic nie powiemy. Akurat na tym znam się zawodowo.

 

analog

Przejrzałem wyszukiwarkę i poza kwikami rozkoszy i pomrukami powątpiewania niczego ciekawego o kablach Kondo nie znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robtango -> masz rację, że należy przede wszystkim słuchać. Dlatego też napisałem: "nie sluchalem tego kabla, wiec nie wiem jak gra. moze gra bardzo dobrze. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można posłuchać u dystrybutora Audio Nota Wojtka Szemisa ( chyba to nie kryptoreklama, że podaję dystrybutora ? ).

Cena u Robtango jest chyba sporo niższa niż 3000$...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.