Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-end interkonekty - czy nie podróbki


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

Można więc kupić G. w puszcze i potem sprzedać z zyskiem, a producent może kupować tanie części, składać z nich kabel i potem sprzedawać za kilkaset zł. Tak samo z chińskimi producentami. Robią oni kable za grosze, potem ktoś je markuje i sprzedaje za ciężkie $$. Niestety mamy tendencje do "kupowania oczami". Każdy woli (nie będe tutaj ukrywał, że ja też) mieć coś "markowego", niż "firmy xyz". Więc co to jest "podróbka kabla"? Mogą się tutaj nasuwać wnioski, że może to być ten sam kabel, tylko bez odpowiedniego nadruku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn, 13 Gru 2005, 23:10

 

Velum został rozebrany i prześwietlony. Nie było w nim tam żadnych cudności bo i być nie mogło. Jakby nie był spleciony i z czego by nie był to jest to tylko oszustwo, bo udawał własciwości których nie miał.

 

Człowiek upodabniający się do znanych postaci z programu Wojciecha Mana (którego wspomniałem wczesniej) też był sobą mimo że przypominał np. Urbana albo Krzaklewskiego. To na wierzchu jego twarzy to była tylko plastelina trochę bułki w ustach i tara pończocha na głowie. To nie był oryginał. Tak samo jak Velum nie miał dwudziestu przewodników skomplikowanie splecionych i obleczonych w tony izolatorów o kosmicznej strukturze. A własnie na taki miał wyglądać.

 

Ale rozumiem Twój opór w przyznaniu że mamy do czynienia z bezczelnym naciaganiem. W końcu jesteś recenzentem - pracę masz dzięki producentom (rzuca się w oczy że nigdy nie bierzesz strony klientów, nawet w tak ewidentnych kwestiach). Może już zresztą recenzowałeś też Velumy. Trudno oczekiwać żebyś pisał inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzemekElektro, 13 Gru 2005, 23:17

 

Ale Velum ni emarkuje nawet bo nie ma marki. Ni ema też prawdziwego wyrobu. To jest pic ze szmaty i sprężynki. Wygląda jak wprawka marketingowa jakiegoś studenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzemekElektro, 13 Gru 2005, 23:30

 

Kupują to co kazdy z nas w 99% przypadków kupowania. Czyli pragnienia - wiarę i nadzieję na ich realizację. Na tem temat jest dość obszerna nauka obejmująca socjologię i psychologię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Velum został rozebrany i prześwietlony. Nie było w nim tam żadnych cudności bo i być nie mogło. Jakby nie był spleciony i z czego by nie był to jest to tylko oszustwo, bo udawał własciwości których nie miał."

 

Prześwietlony został interkonekt. Było w nim to, co jest zwykle w interkonekcie. Rozebrana została owszem, sieciówka. Było w niej to, co zwykle w sieciówce, tj. kupa posplatanych przewodów. Czy spodziewałeś się tam znaleźć kabanosy? PODOBNO to ma przewodzić prąd.

 

"Człowiek upodabniający się do znanych postaci z programu Wojciecha Mana (którego wspomniałem wczesniej) też był sobą mimo że przypominał np. Urbana albo Krzaklewskiego. To na wierzchu jego twarzy to była tylko plastelina trochę bułki w ustach i tara pończocha na głowie. To nie był oryginał. Tak samo jak Velum nie miał dwudziestu przewodników skomplikowanie splecionych i obleczonych w tony izolatorów o kosmicznej strukturze. A własnie na taki miał wyglądać."

 

Nie wiem tak dobrze jak ty, na JAKI miał wyglądać Velum, nie liczyłem też jego przewodników. Z pewnością nie było ich dwadzieścia. Ale czy naprawdę uważasz, że 20 przewodników kosztuje kilka tysięcy złotych? Nie? Więc po co to pieprzenie kocopałów, jakby robiło ci różnicę czy jest ich pięć czy dwadzieścia? Bartek, który robi cenione na forum sieciówki, też nie stosuje 20 przewodów, zapytaj go, dlaczego. Owszem, zgadzam się, że Bartek niżej wycenia swoje umiejętności. Zapytaj też tych kolegów z forum, którzy używali lub używają kabli V. w swoich systemach, na przykład Arka, zamiast usiłować robić wszystkim wodę z mózgu. Zachowujesz się, jakby ci Velum płacił za reklamę.

 

"Ale rozumiem Twój opór w przyznaniu że mamy do czynienia z bezczelnym naciaganiem. W końcu jesteś recenzentem - pracę masz dzięki producentom (rzuca się w oczy że nigdy nie bierzesz strony klientów, nawet w tak ewidentnych kwestiach). Może już zresztą recenzowałeś też Velumy. Trudno oczekiwać żebyś pisał inaczej."

 

ch*j rozumiesz. Przepraszam pozostałych, ale to jest odpowiedź asertywna, odpowiednia do zacytowanej powyżej wypowiedzi. I gotów jestem przyjąć za tę odpowiedź pełną odpowiedzialność. Jeśli Qubric zdecyduje zachowywać się jak uczciwy człowiek, zamiast rzucać gołosłowne oskarżenia, mogę ewentualnie kontynuować tę dyskusję.

 

Dodam jeszcze (na użytek pozostałych kolegów), że Velum nie mam i nie testowałem, chociaż słuchałem ich dość długo w swoim systemie. Dzięki namowom Q. nabrałem jednak właśnie ochoty aby sprawdzić, czy kable głośnikowe tej firmy nie sprawdzą się aby w moim obecnym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ju rajt

 

Głośnikowe akurat mogą się sprawdzić

Co do promowania i recenzji, koledze pomyliły się miesięczniki, to ten drugi - bardziej kinodomowy kocha V :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozwa

To przykre, pomimo przeprosin, że zniżasz się ze swoim językiem do poziomu rynsztoka.

Powinieneś wziąć parę oddechów przed napiseniem tej odpowiedzi, i pomysleć o forumowiczach którzy to będą czytać i na tej podstawie zweryfikują swoje zdanie o piszących. Twoje wzburzenie na "zaczepkę" i gołosłowne oskarżenia w niczym cię nie tłumaczy, wręcz przeciwnie, pokazałeś swoją klasę. Gratuluję.

Wyluzuj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn, 13 Gru 2005, 23:59

 

Velum wyglądem udaje coś czym nie jest. Tak jak Ty udajesz sfrustrowanego inteligenta ;) I skąd to nagłe oburzenie na dość logiczną uwagę, że z racji wykonywanego zawodu nie możesz przyjmować punktu widzenia klienta???

 

Velum to coś UPODOBNIONEGO do drogiego wyrobu opatrzonego znakiem nibyfirmy UPODOBNIONEJ do producentów o wysokiej marce. Takiego wynalzaku nie przyjmie do sprzedaży żaden szanujący się sklep. Nawet jego strona internetowa nie zawiera informacji pozwalających zidentyfikować przedsiębiorcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Qubric, Ty masz jakąś obsesję velumową. Przecież velum działa, spełnia swoją rolę. Oszustwa nie ma. Że wygląda jak wygląda, jedni wolą moherowe bereciki inni kapelusiki;-). Że tyle kosztuje? A co cena ma do tego? Cenę ustala rynek:-) Zdecyduj sie, co krytykujesz. Wydaje mi się, że cena stanowi dla Ciebie podstawę tej krytyki. Ale cena jest tez pojęciem względnym. Idz sobie do eksluzywnego sklepu i kup sobie stringi za kilkaset pln:-) Możesz jeszcze je przyozdobić pomponikiem z moheru i sprzedawać już za ok. 2000pln.

Zabawki zawsze się kupuje 'na chęć' i i nie ma tu ograniczeń odgórnych ile można za nią dać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jar1

Porownanie do stringow? Czy to kryptoreklama? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1, 14 Gru 2005, 09:50

 

Głupoty wypisujesz. Spełnia swoją role także kabel od żelazka a nie kosztuje 1500zł. i wygląda jak kabel od żelazka a nie udaje kabel super, hiper, extra, drum-bum, hi-tech wart 1500zł.

 

Nie kupiłbyś kabla od żelazka z napisem Velum za 1500zł. I nie kupiłbys za tyle kabla zasilającego gdyby wyglądał jak kabel od żelazka. W kablach sprzedaje się wygląd, który daje obietnicę spełnienia pragnień :)))

 

Ja stringów z moherem łaczył nie będę - takich pragnień nie mam. Ale może Ty sobie spraw? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W kablach sprzedaje się wygląd, który daje obietnicę spełnienia pragnień :)))

 

A w stringach co się kupuje? Tasiemkę? Nie, też wygląd, a jeszcze bardziej 'pragnienie wyglądu'. A z punktu użteczności kabel Velum i tak lepiej spełnia swoje zadanie niż stringi swoje jako majty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1, 14 Gru 2005, 10:23

 

Z punktu widzenia użyteczności każdy kabel spełnia te same warunki co Velum ale większość z nich nie kosztuje 1500zł. bo nie wyglada tak jak Velum. Wyglad Veluma ma go zamaskować żeby klient myślał że jest czyms więcej niż sznurem od żelazka. Zapewne większośc producentów koszmarnie drogich sieciówek działa w ten sam sposób - jednak oni starająsię uzasadnić wygląd kabla względami technicznymi jego budowy zewnętrznej. Velum po prostu je udaje przy pomocy weza ogrodniczego i wtyczek za 7,5zł. obciągniętych izolacja termokurczliwą.

 

Czyjesz różnicę? Byc może dawno nie widziałeś ładnej dupy w stringach i takiej która tylko ją udaje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czyjesz różnicę? Byc może dawno nie widziałeś ładnej dupy w stringach i takiej która tylko ją udaje

>;)

 

Pisałem o wartościach użytkowych a nie o wyglądzie.

A jesli chodzi o wygląd, to często kabelek w wężu ogroniczym lepiej wyglada niż d... w stringach;-) Liczy się wsad.

 

Ciągle wracasz do ceny jako ostatecznego kryterium. Zgoda, nikt przecież tutaj Ci nie próbował udowadniać zasadności ceny. Tego się nie da prawie nigdy sensownie udowodnić. Z punktu wiedzenia rynku, cena jest dobra jeśli jest wystarczająco wielu nabywców. Często sama cena kreuje popyt. Te rzeczy znasz przeciez dobrze.

Rozumiem, że akurat dla Ciebie może byc to wkurzające i oburzajace. Ale są też ludzie, którzy się cieszą z tego, że moga tyle wydać i mieć upragnione velumki (czy też inne gadżety). Taki był, jest i będzie ten świat.

Wszelkie uzasadnienia dla cen w przypadku 'luksusowych' towarów nie ma sensu - one zawsze służyć będą zaspokojeniu ego kupującego. Jest rynek na takie towary i dlatego one są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka => sorry za te idiotyczne wpisy - chłopaki się nudzą ,wznowiłem ten wątek bo interesuje mnie sprawa TRANSPARENTA bez puszek.

 

"Miałem kilkakrotnie do czynienia z tym kabelkiem, parę lat temu -ok.3 , krążył po kraju.

Słuchałem go dość długo ,był niezły, trochę słodki, ale z dużą kulturą. Nie był tani.

Jaka jest prawda ?"

 

Dodam jeszcze ,że znajomy ma ten kabelek w systemie i bardzo dobrze się spisuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Słuchałem go dość długo ,był niezły, trochę słodki, ale z dużą kulturą. Nie był tani.

 

 

Jak pomnę brzmiało to "ładnie". Mocno wygładzał kontury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VDH The 1st - chyba 7 paczek. Transparent bez puszek - nie bardzo pamiętam,chyba ponad kawałek. I z całą pewnością był lepszy od Holendra. Od nich obu jeszcze lepszy był Audiograde Perceptionism-dokładniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1, 14 Gru 2005, 10:42

>Pisałem o wartościach użytkowych a nie o wyglądzie.

>Ciągle wracasz do ceny jako ostatecznego kryterium. ... nikt przecież tutaj Ci nie próbował udowadniać zasadności ceny.<

 

Wartości uzytkowe Veluma sa takie same jak kazdego innego kabla za 10zł.

 

Nie wracam do ceny tylko do wartości. Tak się składa że wartość mierzy się ceną. Nie pisze ani słowa o zasadności ceny, tylko o bezczelnym oszustwie polegającym na tym że Velum podszywa się pod kable z wyższej półki i koncepcje budowy ich wartości, udając je przy pomocy zamaskowania swoich rzeczywistych cech.

Jego wygląd ma sugerować wysokie zawansowanie technologiczne.

Tak samo jest z kablami innych producentów, tylko że inni się wysilają trochę i naprawdę taki np. Audioquest wkłada w swoje sieciówki po siedem czy dziewieć przewodników o określonym splocie w pancernej izolacji czy ekranie i z solidnymi wtyczkami. Velum udaje te kable (faktycznie udaje ich metodę sprawiania wrażenia wysokiej wartości), nie wspominając juz o udawaniu wysokiego brandu.

 

Kable audiofilskie to typowe wyroby marketingowe. Wszystkie spełniają te same kryteria użytkowe. A różnice w budowie różnicują ich wartość w umiarkowanym stopniu. To co wpływa na tak wielkie roznice w cenie pomiędzy róznymi modelami np. kabli zasilających, to solidność wykonania (zwykle nadmiarowa), wygląd i wartość marki. Velum wszystkie te warości udaje.

 

PS. Wezmę komputerową sieciówkę, ubiorę ją w węża ogrodniczego i zaoferuję Ci za 700zł. Ciekawe co będziesz mówił kiedy odkryjesz zawartość weża? Nawet jeśli usłyszysz zbawienny wpływ mojego produktu na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric, 14 Gru 2005, 13:14

 

Qubric, masz prawo do swojego zdania; chyba nie uważasz, że inni, co mają je trochę inne niż Ty, są idiotami;-)

Bo to by już świadczyło, że to jednak Ty masz problem...:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1, 14 Gru 2005, 13:26

 

Chcesz zostać mistrzem wmawiania :)))

 

Zdanie nie ma tu nic do rzeczy. Te kable to bezczelne naciąganie i podróbka. Aż słychać chichot autora tego całego pomysłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"To przykre, pomimo przeprosin, że zniżasz się ze swoim językiem do poziomu rynsztoka.

Powinieneś wziąć parę oddechów przed napiseniem tej odpowiedzi, i pomysleć o forumowiczach którzy to będą czytać i na tej podstawie zweryfikują swoje zdanie o piszących. Twoje wzburzenie na "zaczepkę" i gołosłowne oskarżenia w niczym cię nie tłumaczy, wręcz przeciwnie, pokazałeś swoją klasę. Gratuluję."

 

Proxima, ależ skąd, to ja ci gratuluję. Nieuczciwy osobnik zarzuca mi gołosłownie, że za moimi wypowiedziami na forum (bagatela, jakiś 6 tysięcy sztuk), stoją względy finansowe. Na ten temat nie masz nic do powiedzenia, natomiast twoim zdaniem to ja "pokazuję klasę". Oddechy wziąłem. Jestem dorosłym człowiekiem i po namyśle napisałem precyzyjnie to, co sądziłem o moim interlokutorze, na co mi słownik języka polskiego pozwala. Forumowicze, o których się tak troszczysz, nie dziewice, i raczej od takiego wyrazu nie umrą. A może po prostu uczestniczysz w fantazjach Qubrika? No to faktycznie, pozostaje pogratulować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zrobilem sobie interkonekt :P tylko sie niesmiejcie mam 15 lat i tojest moj pierwszy interkonekt =) chcialem sie pochwalic :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-9084-100009274 1170281107_thumb.JPG

post-9084-100009275 1170281106_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.