Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-end interkonekty - czy nie podróbki


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

jozwa maryn, 14 Gru 2005, 16:38

>Nieuczciwy osobnik zarzuca mi gołosłownie, że za moimi wypowiedziami na forum (bagatela, jakiś 6 tysięcy sztuk), stoją względy finansowe.<

 

Przeczytaj raz jeszcze, to co Ci rzekomo zarzucam.

Przeczytaj dwa razy kołku obuchem bity. Albo poproś kogoś inteligentniejszego żeby przetłumaczył na zrozumiałą dla Ciebie gwarę.

Widząc sposób w jaki interpretujesz moje wypowiedzi dziwię się, że w ogóle potrafisz litery składać.

 

Co byś robił nieboraku gdyby producenci nie dawali urządzeń do recenzji w pisemku dla którego recenzujesz i nie zamieścili tam żadnej reklamy??? To jest właśnie twój interes. Ludzie nie kupują pisemek audio po to żeby w nich czytać tylko błyskotliwe artykuły panów redaktorów. Nie byłoby sprzętu do recenzji, to też nie byłoby pracy dla ciebie - proste? Dlatego musisz troszczyć się o producentów i sprzedawców sprzętu - a nie o ich klientów. Macie ten sam cel i taki sam interes. Jest wam razem po drodze.

 

Rozumiem że pojęcie tej rzeczywistości za bardzo obciąża Twoją psychikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1, 14 Gru 2005, 17:27

 

>>Zdanie nie ma tu nic do rzeczy. Te kable to bezczelne naciąganie i podróbka

 

Ten wpis jakoś dziwnie mi sie zakończył na cytacie:-) Ale co ja chciałem napisać?

 

Aaaaa. Nie, no ,Qubric...dałeś się naciągnąć???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma tam 2 metry :D zrobilem taki długi bo od pc do wzmacniacza jest troche miejsca =) Ledwo sie nacieszyłem tym interkonektem a juz chce zrobic sobie drugi :P

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazel fajny interkonakt :) co to za kabelki sa? btw. tez mialem taka podloge kiedy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozwa

Nie uczestnicze w niczyich fantazjach, wbrew temu co sugerujesz.

Mam swoje zdanie na poruszane w tym wątku tematy.

 

Co nie zmienia faktu że wulgaryzm który użyłeś w swojej wypowiedzi mnie uraził, tym bardziej że po twoich wcześniejszych wpisach takiego poziomu wypowiedzi się nie spodziewałem, czasem czytuję twoje artykuły na łamach miesiecznika.

 

Czytając kolejne posty w tym wątku muszę stwierdzić że to wyjątkowo przykre, że dyskusję na takim poziomie prowadzicie publicznie.

Od czegu służy mail. Dlaczego wylewacie swoją wzajemną złość otwarcie i publicznie?

Czytając takie wątki zaczymam się zastanawiać czemu to forum służy?

Bo w tym wątku wzajemne obrzucanie się błotem nie służy niczemu dobremu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proxima, 15 Gru 2005, 10:40

 

Bo założyłes z góry, że jak dziennikarz to musi być kulturalny, czytać ze zrozumieniem i rozumieć co interlokutor zawarł w wypowiedzi.

 

Jozwa widocznie wyłamuje się z tych założeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric, 15 Gru 2005, 10:44

 

Ja zakładam, że wszystkich bez wyjątku obowiązuje kultura, tym bardziej że formum jest miejscem ogólniedostępnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzac zupelnie z innego punktu widzenia, ja tam na tej kablomanii sie nie znam, ale uwazam ze oczywiscie ma to wplyw choc pewnie tylko do pewnego momentu. Co to jest ten Velum? Polskie toto? Niemieckie? Na stronach www firmy Velum sa TYLKO dwa telefony ZERO adresu! Czytajac to formu (chyba najbardziej informacyjne miejsce o tej tematyce w Polsce) NIGDY nie natrafilem na jakiekolwiek nazwisko zwiazane z ta firma. Jesli to niemiecki produkt, jak sie to sprzedaje u naszych zachodnich sasiadow? Co ciekawe ich strona www ma wersje TYLKO polska i angielska :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velum to jeden przekręt. Od pocztku do końca. Jakies pismo nawet te ich smieci testowało - to tylko świadczy o tym co zrobią recenzenci dla zdobycia publiczności. Nawisk związanych z tą "firmą" nie znajdziesz. Za to znajdziesz jej kilku gorliwych obrońców na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mnie ferowac wyroki czy to przekret czy nie. Tylko zbyt duzo tu pytan, a malo odpowiedzi. Patrzac na te dane ktore odszukalem, w mojej branzy na takie tajemnicze firmy mowi sie "firma krzak" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>proxima

Swoją drogą to zabawne, że tak Cię razi staropolski "ch*j", a nie uważasz za oznakę braku kultury knajackiego "kołku obuchem bity", czy innych inwektyw... ;-) Więc to tylko o słowo chodzi? A nie np. o pogadę dla innych? Może tak byś przeczytał ciut więcej wpisów (nie tylko w tym wątku) obu adwersarzy, żeby to ocenić? W każdym razie gratuluję "wrażliwości"... ;-) Może jednak tzw. "kultura" polega nie na unikaniu mocnych słów, tylko na elementarnym szacunku dla innych? k**wa mać, miałem szczery zamiar nie wtrącać się w pyskówki na tym forum, ale cóż, nie wytrzymałem... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze potocznego "ch*ja" zastapic staropolskim "kutasem" ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Tara Labs to moj znajomy z Torunia sprzedaje je po okazyjnych cenach i sa one jak najbardziej oryginalne, po prostu cena w Polsce Tary Lans jest mocno zawyzona, po drugie rynek audiofilski w USA jest specyficzny jest tu wiele super zapalonych audiofili (wg Stereophila srednia pesja audiofila w USA to 91k$ rocznie) znam paru ludzi. Kupuja dzis za 100% i za 3 miesiace sprzdaja za 40-50% ceny. Ktore w Polsce to 1/3 ceny. Ludzie w USA potrafia zmienic sprzed 5 razy w roku na kazdej sprzedazy duzo tracac inny rynek inna mentalnosc.

Kazdy kabel jaki kiedykolwiek kupowalem byl taka okazja.

Wiec sa to wyroby oryginalne jesli sprowadzane z USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ponieważ stan Qubrica przeszedł właśnie w fazę ostrą, nie będę mu oczywiście tłumaczył, czym bym się zajmował, gdyby, itd. Zwłaszcza że jako wieloletni członek forum sam wie (przynajmniej będąc w fazie dr. Jekylla), że moja publicystyka w czasopismach hi-fi ma charakter amatorski, dorabiam nią sobie tylko na tytoń i alkohol, natomiast pracuję oczywiście zupełnie gdzie indziej. Tak więc świetnie wiem, co bym robił, gdyby, itd. Nie o tym jednak rzecz. Proximie proponowałbym poświęcenie przynajmniej części troski Qubricowi - on jej naprawdę potrzebuje, proximo, zwłaszcza w trudnym stanie, w jakim znajduje się obecnie. Nie dyskutując z Qubricem (zresztą, co to za dyskusja, sami to zauważyliście), muszę nadmienić, że w stadium Mr. Hyde'a mija się znacznie z prawdą, zapewne dla udramatycznienia swego wywodu. Otóż w katalogu Audio Show 2005 (a więc całkiem świeżym i dostępnym zapewne większości obecnych) znajduje się informacja o firmie Velum, zawierająca między innymi zwykły polski adres i telefon. Cóż, ponieważ nie sądzę, aby Q. nie umiał czytać (pamiętam nawet, że jest ekonomistą, mam tylko nadzieję że ekonomią zajmuje się tylko w fazie depresyjnej, zresztą na to wskazują niektóre jego wpisy na bocznicy), wnioskuję że przeoczył ten fakt, w pogoni za sprawiedliwością społeczną. Nie chcę stawać tu po stronie firmy Velum w sporze (??) z Qubricem, bo nic mnie oa nie obchodzi, ale kiedy widzę że ktoś mija się z prawdą, aby wesprzeć swój, widocznie bez tego słaby, wywodzik, muszę zaprotestować. Czy jest w tym coś złego? Sami oceńcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nawiasem mówiąc, ktoś już zauważył na forum, że dudivan i Qubric tworzą bliźniaczą parę. Zgadzam się w pełni. Są oczywiście pewne drugorzędne różnice, dudivan jest nieco bystrzejszy, Qubric częściej rzuca mięchem, itd. Jednak gdy przychodzi co do czego, są jak Alicja i lustro. Jest to kolejny dowód, że nie szczegóły wyznawanej ideologii są istotne, ale cechy osobowościowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>JozwaMaryn

Poniekad i mnie zarzucasz podpieranie sie klamstwem (ja tez pisalem ze nie ma informacji o adresie), ok, nie mam ostepu do katalogu audioshow2005. Ok, moj blad. Ale przeca brak niemieckojezycznej strony niemieckiej badz co badz firmy (przeca pisali ze Velum to kable niemieckie i z miasta Hamburg zwanego) Masz jakies wiadomosci o sprzedarzy tego produktu u naszych zachodnich sasiadow? Tak z czystej ciekawosci chcialbym wiedziec, moze tam taniej uda mi sie to kupic :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sami oceńcie"

 

jozwa maryn

Zwracanie się do adwersarza za pomocą zwrotów:

o lekarzach specjalistach, wariatach, zadymiarzach,,teoriach spiskowych,...

stanowi od dawna (na forum) Twoją metodę dezapronaty poglądów z którymi sie nie zgadzasz.

 

A wywodzik - "nic mnie oa nie obchodzi, ale....", "słaby, wywodzik" :-)

 

Pozdrawiam

fana nowomowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mnie to wszystko ubawiło,

Qubric walczy kulturom osobostom jak rapierem, jozwa maryn rzuca mięsem a między nimi przemyka hazel z nowymi kablami

nigdzie się tak dobrze nie bawię jak na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn, 16 Gru 2005, 22:15

>moja publicystyka w czasopismach hi-fi ma charakter amatorski, dorabiam nią sobie tylko na tytoń i alkohol, natomiast pracuję oczywiście zupełnie gdzie indziej. Tak więc świetnie wiem, co bym robił, gdyby, itd.<

 

Tak... To widac że ma charakter amatorski. Zatem Jozwie, jak i wszystkim umęczonym pracą dodatkową polecam żeby ja w kąt pier....eli.

Niech się Jozwa zajmie tym czym by się zajmował gdyby nie dorabiał sobie po amatorsku w pisemkach audio. Skoro twiedzi, że może to zrobić, niech to zrobi już teraz żeby się dłużej nie frustrował koniecznością dorabiania na boku.

 

Kiedy z pism audio zniknie amatorszczyzna dorabiaczy, bedzie szansa na wzrost rzetelności zamieszczanych w nich recenzji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując ile energii poświęcają niektórzy w walce o lepszą świadomość ogółu w kwestii przewodowego przesyłania sygnałów n.cz., dochodzę do wniosku, że internet być może pełni rolę psychicznej oczyszczalni dla nich, co wydaje się lepsze niż np. udział w wyprawach krzyżowych kończących się jak wiadomo wyrżnięciem wszystkich mieszkańców odwiedzanych miejscowości nie wyłączając kobiet i dzieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"jozwa maryn

Zwracanie się do adwersarza za pomocą zwrotów:

o lekarzach specjalistach, wariatach, zadymiarzach,,teoriach spiskowych,..."

 

Rust, ale cytaciki, cytaciki proszę! Bo bez tego to wiesz, niewiele warte. Poszukaj, proszę, sam jestem ciekaw. W każdym razie jestem pod wrażeniem jak postać Qubrika i jego niewątpliwe zasługi i kultura osobista podlegają na forum ochronie. Tak trzymać, lojalność jest oczywiście cechą pozytywną, bardzo mnie to cieszy. Ufam że kiedy Q. gołosłownie zarzuci nieuczciwość komuś kolejnemu, ten ktoś uzna to za zwykły element kulturalnej wymiany opinii. Ja, niestety, taki nie jestem, mam inne kryteria. Qubrica zaś zapraszam na łamy, ma tyle do powiedzenia, że z pewnością będzie świetnym publicystą, lepszym niż niżej podpisany. Faktrycznie, józwa nie skonczył wydziału dziennikarskiego - Qubric ma rację, powinno się mnie administracyjnie odsunąć. Czy jednak Q. mógłby podać konkretnie, którem moje teksty go zbulwersowały, czy też jest to znowu plecenie pour epatee bourgoeois?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.