Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zamienić mojego paradoxa na przedwzmacniacz z wyjściem słuchawkowym. Ma on napędzać końcówki o impedancji wejściowej 8k ohmów. Słuchawki są 32 ohmowe. Słuchałem przez ostatnie 2 tygodnie Sudgeona Headmaster, który spełnia wymagania techniczne (imp. wyjścia 4-56 Ohmów) i gra naprawdę fajnie, ale chciałbym nieco pogłębić poszukiwania. Jakieś ciekawe propozycje do posłuchania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inżynier, 26 Lis 2007, 10:00

 

>Rafaell, ale dlaczego Dr Rudi Store miałby podawać ceny w $? On jest z Triestu, a to są Włochy,

>czyli Europa i strefa euro.

 

Witam,jestem od dłuższego czasu cichym wielbicielem Rudiego [w przeciwieństwie do graafa on lubi Luksmana ;D} ale ceny na USA ma po prostu niższe i to też jest ciekawe, tak że kupując nowego Rudiego w USA można by mimo kosztów powrotu,cła i takie tam trochę urwać, więc z tąd moje wycieczki dolarowe (żmija która gryzie własny ogon) towar producenta unijnego z USA zaczyna być tańszy niż kupiony na miejscu Mówiłem że konkurencja za wszelką cenę to w kapitaliżmie chory pomysł który odbija się czkawka końcowemu kientowi (a że ten niezdrowy mechanizm pełza sobie powoli to tego większość nie widzi)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inzynier,

 

Dziekuje.

 

Tam sa dwa wzmacniacze o konstrukcji quad-mono: RPX-100 (2250 euro) oraz RP010-B MKII (3500 euro), w chwili obecnej gdybym mial kupowac ponownie wzmacniacz to byc moze poczekalbym i szarpnal sie na model RPX-100 (ma wieksza liczbe opcji tak dla sluchawek jak i zrodel, no i sam dzwiek), jako ze cena najwyzszego wciaz razi mnie po oczach, a na raty niestety nie sprzedaja :")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pastwa, 26 Lis 2007, 11:33

Na ebayu EU pół roku temu był fabrycznie nowy z gwarancją za 2870EU no ale trzeba też było mieć tą kasę żeby urwać 630EU :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell,

 

Odnosnie cen Rudistora RPX-33, czysta matematyka:

 

w USA 1800 dolarow = 4500PLN

w Europie 1300 Euro = 4784PLN

w UK 915 funtow = 4684PLN

 

Wszystko po srednich kursach, zatem jak widzisz, roznica cenowa prawie zadna, jak doliczysz jeszcze sama przesylke ze stanow do europy to praktycznie wyjdzie to samo, tak wiec bez przesady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście ciekawe. Czyli teraz trzeba znaleźć kogoś, kto przywiezie to cacko z USA w walizce. Trochę nieporęczne, wprawdzie, a i zasilanie będzie na 110..120V.

Może więc raczej wycieczka do Triestu (ładne miasto) i negocjacje na miejscu, odbiór własny itp. O Triest łatwo zahaczyć jadąc do Słowenii lub do Wenecji, więc można połaczyć z wypadem wakacyjnym.

 

Ale dlaczego narzekasz na konkurencję? Dzięki temu właśnie w USA jest taniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nżynier, 26 Lis 2007, 12:11

Co tak drogo więcej niż 30-50 Eurosów w Unii to już bandytyzm kurierski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptx,

 

Ja licze, ze amerykanscy sprzedawcy szybko sie uwina z zamowieniem (te sluchawki musza im tam isc jak woda, skoro uprzedzili mnie, ze 2 tydonie musze czekac, a oni wlasnie zamowili kolejna partie)i jeszcze przed swietami zaloze je na glowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wątek, za sprawą nieocenionego kolegi Pastwy, tak pięknie ożył, to i ja coś napiszę, chociaż zdrowie mi szwankuje, a i inne sprawy też bardzo źle się układają, zaczem nader podle się czuję.

Moje spostrzeżenia odnoszą się do zmian zaistniałych w T-H po ostatniej przeróbce. Sprowadzają się one do trzech kwestii istotnych, jednakże o różnym stopniu zawartości istoty. Sprawa pierwsza, stosunkowo najmniejszej wagi, to rozrost sceny na boki. Już wcześniej, na przykładach wzmacniacza StefanaB i Vincenta, zauważyłem, że osobne potencjometry na każdy kanał powodują takie zjawisko, a zastosowanie dwóch DACT-ów we wzmacniaczu własnym tylko to potwierdziło. Nie wiem dlaczego tak jest, ale wydaje się to regułą. Sprawa druga, istotniejsza, jest związana z wprowadzeniem kondensatorów wyjściowych oraz grzejących lampy 2A3 marki Jansen. Spowodowały one duże wzmożenie naturalności brzmienia oraz szlif górnych rejestrów. W efekcie miejsce łagodzących i uprzestrzenniających lamp 350B (z którymi słuchał kolejny nieoceniony kolega – nasz Inżynier) powróciły KT-66, podnoszące wrażenie neutralności prezentacji, a także poprawiające szczegółowość, co zwykły wszakże czynić kosztem wzrostu ostrości, w poprzednim wydaniu T-H według mnie o stopniu nieakceptowalnym. Ale teraz jest właśnie w sam raz, co nadzwyczaj sobie chwalę.

Sprawa trzecia – najistotniejsza – jest taka, że wspomniane kondensatory wydają się działać na zasadzie rozkładu Fouriera, to znaczy rozkładają wypadkową funkcję dźwięku na czynniki składowe. W efekcie można bez trudu śledzić poszczególne instrumenty, nawet w całej orkiestrze. Jest to zjawisko tyleż widowiskowe, co wymagające ponownego przyswojenia sobie całego posiadanego muzycznego materiału. Wszystkie moje płyty, a już zwłaszcza te z symfoniką, okazały się być inne aniżeli mi się dotychczas zdawało i tak na przykład interpretacje Gardinera, które uważałem za klasyczne brytyjskie popołudniowe granie, zupełnie wyprane z werwy i czaru, okazały się wielce złożonymi i nader wciągającymi muzycznymi kreacjami. Bardzo bym sobie życzył konfrontacji tego wszystkiego z możliwościami Lebena CS-600, bo nie ma to jak sprawdzić własne przeświadczenia z czymś naprawdę wymagającym, ale ten jakoś nie chce do Krakowa zawitać. Lecz podobno to jedynie kwestia czasu. Zobaczymy.

Przy okazji zaliczyłem też spore audiofilskie rozczarowanie. Nabyłem mianowicie parę lamp 5AR4 „Metalbase”, uważanych za świętego prostowniczego Grala. Nie wiem, może są już za stare, bo ich produkcję zarzucono w 1957, a może to ja trafiłem na kiepską parę, w każdym razie rżną szczegóły w stopniu nieakceptowanym i pójdą precz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglo byc cos ciekawego do elektrostatow od rudistora - i jest do poki niezjedzie sie na dol strony i niezobaczy ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sa chetni na odsłuch Rudistore RP010-B MKII w Krakowie ? tak pytam bo nie wiem czy warto się w ogóle męczyć i załatwiać.

 

Tak gwoli scisłości w środę po 17 dalszy ciąg odsłuchów wzmaków słuchawkowych Bayerdynamic A1, Lake People G99/2, Lake People G93 najnowszych słuchawek Bayerdynamic DT 880 i DT990 i porównanie ich z wcześniejszymi modelami o tym samym oznaczeniu tej firmy.Oczywiście będą też moje Sony MDR 7509HD no i Rafaell's cable IC (wersja neutral i soft)

 

Z ciekawostek jak jutro śnieg nie da w kość i przesyłka dotrze na czas to żródełkiem będzie NAGRA CDC za jedyne 53'000 zł

 

Pozytywnie zakręconych proszę o kontakt na PW celem potwierdzenia odsłuchów oraz sprawdzenia ciekawych innych sprzetów.

 

A może ktoś ma jakieś fajne Elektrostaty i takowy wzmak, CDC NAGRA da popalić że hej-TOTALNY ODLOT

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korekta

słuchawki Bayerdynamik DT990Pro i 880PRO najnowsza wersja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam ze wtracam sie ale .... sam polonista nie jestem , bledy tez czasem robie , na necie nie uzywam polskich znakow diaktrycznych bo wolniej sie pisze ale .... jak widze w wielu watkach pisownie ''z tad'' zamiast ''stad'' to mnie krew zalewa . Jeszcze raz sorry drodzy panowie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>neodom, 26 Lis 2007, 22:11

Poniewaz fant musi być, przepraszam to byle kiep powinien umieć powiedzieć; napisz tytuł jednej płytki co ją męczysz ostatnio zamiast tak jak my podkładki audiofilskie pod dywan

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ze co ?" . A ostatnio mecze jakas stara plytke Katie Melua bo glos jej anielski i duuuuzo przyjemniejszy od glosu Diany Krall . Ostatnia cd Diany to jakas przerysowana porazka imho ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pastwa

 

super recenzja i opis. przeczytałem na jednym wdechu i potem jeszcze raz. bardzo dużo mówi. dzięki. co, do porównania z innym sprzętem, to przecież porównałeś do Grahama. jest OK!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> neodom

 

sorry za mały off topic. komercja, komercja, komercja. nie przepadam za Dianą Krall, ostatnio jestem słuchałem Tok Tok Tok - dreszcze na plecach i szczęki opad. jak ona śpiewa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno zdanie odnośnie poprzednich odsłuchów a konkretnie różnic pomiędzy wzmacniaczami

jak kilka osób zauważyło były one małe - mniejsze niż poprzednio.... i niż dziś

i dziś chyba wiem czemu tak było

za pierwszym i trzecim razem wzmacniacze były podłączone bezpośrednio pod źródło - i w tych przypadkach charakter wzmacniacza był odczuwalny od pierwszych taktów

podczas drugiego "feralnego" odsłuchu sygnał szedł przez rozdzielacz we wzmacniaczu oraz kabelkologię stosowaną - i chyba na tym etapie zatraciła się część smaczków i wyszło na zasadzie "równaj do niższego"

 

ale to tylko teoria

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie teoria tylko tym razem krótsze kable, fizyki nie da się oszukać dla tego poprzednio ciężej było wybrać swoje typy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzękuję wszystkim którzy przybylina juz właściwie na wczorajszy odsłuch myślę że nie był to,czas stracony, zarówno dla słuchawek,sprzetu jak i kontaktów osobistych,wymiany pogladów i takie tam .Dobrze że na forum sa ludzie którzy szukają czegoś co nazywa się muzyką w dobrym odwzorowaniu a przy okazji mają trochę kultury osobistej i nie psują i tak już zdziadziałego forum i potrafią podtrzymać dyskusję a nie pokazywać swoje ego z najgorszej strony.

Tyle na wstępie resztę napiszę jak zwykle na końcu po kolegach zeby nic nie sugerować najwyżej wykazać różnicę w pogladach na pewne aspekty sprzętu.

Pozostałym z Krakowa i okolic muszę powiedzieć wyrażnie; straciliście naprawdę fajną okazję usłyszenia tego co i jak potrafią zagrać słuchawki na naprawdę dobrym sprzecie z rodowodem PRO i to firmy z dużą tradycją i doświadczeniem; do takich należy żródło dżwięku NAGRA CDC na dodatek jest to urzadzenie z czołówki highendu i tutaj nie ma przelewek naprawdę urzadzenie gra kapitalnie. Nagrze towarzyszyła mniej znana ale potrafiąca zrobić naprawdę dobrą elektronikę także z grupy PRO a na dodatek już w klasie highend firma Lake People, wzmacniacz poradził sobie z wejściem słuchawkowym Nagry mimo ze było ciężko a raczej poziom naprawdę był bardzo wysoki.Nikogo nie zainteresował wzmacniacz firmy Bayerdynamic A1 a może szkoda podobno o gustach się nie dyskutuje ale ten wzmacniacz mógł pomóc niektórym krnąbrnym słuchawkom. szczególnie tym usmiechniętym od ucha do ucha. Same słuchawki zaprezentowały sie bardzo dobrze okazało się tylko że do tej pory nie miały okazji być zasilone z zacnego pierwszorzednego sprzetu i widać to najlepiej po opiniach osób które myśla że kawałek druta tranzystor i dobre słuchawki to już jest referencja ,ano niestety nie i sadzę że o tym koledzy napiszą .

Co do uwagi kolegi Josefa dodam tylko tyle że za każdym razem nasze doświadczenie w robieniu odsłuchów zwieksza się i zaczynają one być coraz bardziej rzetelne.i faktycznie dzisiaj smaczków było naprawdę wiele szło wszystko w najkrótszej lini od żródła do słuchawek ,nie było chaosu tak jak na przed na przedostatnim odsłuchu, była powolna ale skuteczna stosowana przez wszystkich eliminacja słabszych słuchawek,wzmacniaczy a nawet kabelkow szkoda ze wcześniej poszedłeś został na końcu podpięty mój kabelek,nazwijmy go roboczo Rafaell's cable "IC bez sensu" i o dziwo na dobrym sprzecie zagrał z jeszcze lepszym sensem niż moje typowe Rafaell's cable IC (wersja neutral) Nie podejrzewam żeby tak mogło być na typowym sprzecie ,pewnie było by bez sensu i tragicznie ale tutaj było OK

 

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

dobra opcja dla edtion 9.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8479-100007500 1197041316_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dziwaczny design. liczy się dźwięk, ale gdybym miał słuchać z czegoś takiego, wolałbym ustawić sobie leniwca w stronę przeciwną do wzmaka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także nie gorszy zestaw z ue 9

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.