Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam. Poszukuje opinii o wzmacniaczu słuchawkowy HPA-03 polskiego wytwórcy White Bird Amplification. Słuchawki jakie posiadam to AKG K601 a źródło to Meridian G08. Rozważam też ewentualnie zakup wzmacniacza Musical FidelityF X-Can V3. Ta polska aplikacja jednak zdaje się stwarzać dużo większe możliwości eksperymentowania z dźwiękiem poprzez wymianę lamp. Niestety jakoś nie mogę natrafić na opinie użytkowników tego polskiego wzmacniacza. Byłbym ogromnie wdzięczny za każdą informację i sugestie odnośnie wzmacniacza HPA-03.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam, jestem posiadaczem sluchawek Beyerdynamic DT 880 Pro i zrodla Marantza SA 7001. Co prawda ten CD ma naprawde niezly przedwzmacniacz słuchawkowy ale tak sie zastanawiam czy nie polepszylbym sobie dzwieku gdybym pokusil sie o jakis wzmacniacz sluchawkowy? niestety w temacie takich klocuszków jestem zielony. Moze mi cos doradzicie? czytalem gdzies ze Pro Ject Head Box II SE jest niezly no i ze Linnart za okolo 1400zł jest podobno fenomenalny (przynajmniej wg miesiecznika Hi-Fi).

Słucham roznej muzyki, mniej wiecej na rowni rocka progresywnego i jazzu (zarówno akustycznych małych składów, jak orkiestr i jazz-rocka), oraz od czasu do czasu muzyki klasycznej. A moze wraz ze wzmacniaczem sluchawkowym powinienem wymienic tez sluchawki? chociaz ten model wydaje mi sie akurat naprawde dobry, szczegolnie ze kupilem go za naprawde niewygorowaną cene (ok 900zl jakies trzy lata temu). A moze nie ma sensu kupowac wzmaka sluchawkowego przy tym modelu CD? Nie wiem jak graja wzmacniacze sluchawkowe ale czytalem ze ten wbudowany w marantza jest naprawde wysokiej klasy. Dzwiek z niego mi sie podoba, no z tym ze jednak jesli jest sens to dokupilbym wzmacniacz :)

pomozecie? doradzicie? :)

Pozdrawiam

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kij ma dwa końce. Przykładowo, za 1400zł można dostać wzmacniacz słuchawkowy, po zakupie którego będziesz chciał upgradować tego Marantza albo zmienić na wyższy model. Miałem DT880 Pro, a SA7001 też jako tako znam. Dziurkę ma dobrą, tyle że ta dziurka musi wzmacniać to, co on produkuje, a to nie jest szczyt możliwości tych słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup wzmacniacza napewno wpłynie na plus dla w zasadzie każdego aspektu brzmieni i grania ( dynamiki itd. )

Więc warto inwestować.

 

Odpowiedź tendencyjna. Znasz to CD o którym pisze autor? Trzeba by sporo wydać, by przebić tamten wzmacniacz słuchawkowy.

 

 

 

Każdy kij ma dwa końce. Przykładowo, za 1400zł można dostać wzmacniacz słuchawkowy, po zakupie którego będziesz chciał upgradować tego Marantza albo zmienić na wyższy model. Miałem DT880 Pro, a SA7001 też jako tako znam. Dziurkę ma dobrą, tyle że ta dziurka musi wzmacniać to, co on produkuje, a to nie jest szczyt możliwości tych słuchawek.

 

A tu człowiek, który wie co pisze.

 

 

Jeżeli chcesz, by zagrało lepiej, to trzeba wymienić źródło. Ja do swojego CD 6002 podpinałem kilka wzmacniaczy i żaden nie zagroził oryginalnej "dziurce na słuchawki". Tam na prawdę jest niezły dźwięk. Chcąc wejść półkę wyżej, trzeba by albo inny, znacznie lepszy DAC (z tym że Lampucera MAXi wcale nie zagrała lepiej niż CD6002) lub najlepiej całe źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model CD tylko z sygnaturą KI i dziurka jest dobra , ale wydaje mi się że ona lekko osusza dźwięk , na HD 595 było to nawet dobre bo ciut rozjaśniło te słuchawki , obecnie gram na HD600 z Forumem608 i jednak na tych słuchawkach wygrywa Forumek, dziurka ma trochę więcej basu ale dźwięk jest bardziej ostry. Nie wiem ale chyba wysokoohmowe słuchawki sprawiają odrobinę więcej problemu dziurce , bo także DT880 ed.2005 grały lepiej z Foruma , którego nie można zaliczyć do jakiś kosztownych wzmaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli mowicie ze raczej szukac lepszego zrodla z wbudowaną dziurka niz bawic sie w podpinanie wzmaka sluchawkowego? troche mnie to przestraszylo bo taki wzmak to koszt powiedzmy do 1500zl a nowe zrodlo to juz pewnie bedzie ze trzy razy tyle. Jak kupowalem mojego marantza to kosztowal 2500, i naprawde powiem Wam ze nie tylko w mojej opinii gral lepiej niz nie jeden sporo drozszy klocek... W takim razie napiszczie jesli mozecie jaki sprzet byscie sugerowali? od razu zaznacze ze w Marantzu podoba mi sie jego cieple brzmienie (podobno lampowe, chociaz akurat lamp nie znam :) ) WIec jaki sprzet bylby dobry dla mnie? Nowe zrodlo z dziurka (jesli tak to jakie propozycje?) czy nowe zrodlo ze wzmakiem sluchawkowym oddzielnie? (tez prosze o rade jakie)

Chociaz zaczynam sie obawiac ze moj budzet tego nie łyknie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię interesuje, to mam schemat coś a'la klon Beyerdynamic A1 - tylko, że to już trochę pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie warto spróbować klona Lehmanna, pojawiają się czasem na Alledrogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam jeszcze na odpowiedzi na moje wczesniejsze pytania, czy w ogole w takim wypadku jest sens szukania wzmaka sluchawkowego. w ogole to zaczynam u siebie odnajdywac symptomy choroby ktora nazywa sie Beyerdynamic T1 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tu masz, cena okazyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najlepiej zadzwoń do gościa, to Ci też doradzi w sprawie ampa, bo miał różne i DT880 też ćwiczył. A jakby ktoś pytał skąd tyle wiem, to odpowiadam - te Beyery przez krótki czas także były moje, a to jest ich kolejny właściciel. Słuchawki są w pełnej formie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam

Jestem posiadaczem lampowego wzmacniacza otl,ostatnio zachodzi potrzeba dokupienia słuchawek zamkniętych,do tej pory używałem Beyerdynamic DT990 250 ohm.Niestety nie ma zbyt dużego wyboru zamkniętych wysokoohmowych,a z tego co wiem do otl-a takie są wskazane.Mam pytanie jakie mogą być problemy ze słuchawkami niskohmowymi,tzn w granicach 60-75 ohm.Są do kupienia w dobrej cenie Beyery-DT770 (250 i 600 ohm),nie znam ich a wolałbym coś brzmiącego inaczej niż DT990.Idealnie byłoby gdyby ktoś w okolicach Krakowa miał do odsłuchu wygrzane np.Beyerdynamic DT 770,DT150,DT250,Ultrasone HFI-680 ,PRO-650, Audio-Technica ATH-A500,jakieś AKG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witaj,

z wymienionych przez Ciebie to zdecydowanie Pro-Ject Head Box SE II, namawiałbym jednak Ciebie na wzmacniacz Head Audio CanAmp.

Zapraszam na odsluchy,

w przypadku pytań służę pomocą

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creek,ów OBH - 21 i OBH - 21SE słuchałem z AKG Q701 słabiutko to grało,męcząco na dłuższą metę.Pro-Ject Head Box SE II może wypaść trochę lepiej,ale przy tych słuchawkach warto byłoby pomyśleć o czymś lepszym zależy jaki budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki za odpowiedz,nie bardzo zalezy mi zeby wydac fortune na wzmacniacz,o tych creek'ach tez wlasnie slyszalem same negatywne opinie.Za to o pro ject same pozytywne moze cos jeszcze wlasnie w tym przedziale cenowym jak pro ject?

Pozdrawiam M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten niższy model Vincenta KHV - 111(1230 zł).Jest w podobnej cenie.Projektowane były przez Edgar'a dzisiejszy Canor,a wzmaki Canora też nie są złe.Ewentualnie jakby udało się jeszcze dostać,bo już nie produkowany,ale jeszcze niedawno były jeszcze do kupienia Canor SH - 1,lub używkę.Nowy nie wiem ile kosztuje wydaje mi się,że coś około 1300 zł,ale moge się mylić,lub coś z DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten niższy model Vincenta.Jest w podobnej cenie.Projektowane były przez Edgar'a dzisiejszy Canor,a wzmaki Canora też nie są złe.Ewentualnie jakby udało się jeszcze dostać,bo już nie produkowany,ale jeszcze niedawno były jeszcze do kupienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,albo coś z DIY

Ciezko znalesc cos na e-bayu z tego co wymieniles,ale bardzo dziekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincenta masz tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,przynajmniej jest na stronie.Z Canorem będzie gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei słuchałem Canora z AKG Q701 i też było słabo, z tym że były to warunki sklepowe, sznurówka na zasilaniu i średnie źródło.

Którego Canora I w jakim sensie słabo?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeszcze sobie przypomniałem o Polskich wzmacniaczach Linnart i Skorpion HV -1

 

Tańszy chyba kosztuje koło 1200 - 1300 zł,a ponoć grają nieźle

Tu można poczytać co nie co o tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

To ja mam z innej beczki pytanie. Jaki wzmacniacz słuchawkowy polecilibyście do Sennheiser HD800? Może być gotowiec (do 5000PLN), albo coś do złożenia. Chciałbym pozbawaić te słuchawki tej suchości i sybilantów tym wzmacniacze. Komercyjny wzmacniacz oczywiście musi być dostępny do odsłuchu, zanim zdecyduję się kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buble_corp,

 

Na początek to najlepiej pobawić się w modowanie, bo wieść niesie, że wzmacniacz przy HD 800 to nie jest 100% antidotum, źródło też ważne. Możesz pozakrywać syfy wzmakiem, ale chyba nie o to chodzi.

 

W Polsce Majkel wspomina często o wyciągnięciu gąbek za przetwornikiem. Za oceanem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podobno posiadając przeźroczysty wzmak możesz sobie kształtować charakter dźwięku przy pomocy źródła na jaki chcesz.

 

Jeśli chodzi o wzmacniacz to poszukaj w google wątki na Audiohobby i jest duży wątek na Head-Fi.

 

Z tranzystorów to Black Pearl majkela, Violectric V200, SPL Auditor, Sennheiser szykuje swój dedykowany wzmacniacz

Z lampek to WBA Grand Twin, WBA Sensauris albo poszukać stary model Sensaurisa na diabełkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zaufales juz fimrie Sennheiser odnosnie sluchawek, to moze i faktycznie mozesz pojsc w przyszlosci tym tropem i sprawdzic ich wzmacniacz, jak juz sie ukaze (Sennheiser HDVD 800) zakladajac, ze zestrojono go tak, by maksymalnie duzo wycisnac ze swego flagowca. Plusem tego urzadzenia wydaje sie tez to, ze ma wbudowany DAC, podobniez wysokiej jakosci, jest wiec szansa upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, mowa tu o zrodle oraz wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek zostałeś fanem majkela?:) Pewnie masz białe K701 i takie zestawienie kolorystycznie jest zajebiste!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.