Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

Idź do Korisa pogadaj to Ci załatwią coś do odsłuchania.Chociaż kwota nie daje dużego pola do manewru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów.

 

Zastanawiam się nad wyborem wzmacniacza słuchawkowego do nauszników Ultrasone PRO 2900.

Ze względu na ograniczone możliwości odsłuchu takiego sprzętu ad-hoc ponieważ w sklepach Poznania

nie ma tak po prostu na półkach chciałbym się dowiedzieć co polecalibyście.

I teraz chwila prawdy :)

Kwota do 1500 no max jak już naprawdę trzeba (a pewnie trzeba:) to 2000zł

może być hybryda (niskoomówki 40ohm)

Źródło Marantz SA7001 (dziurka niestarcza) muzyka klasyka i jazz, lubię wierność przekazu

szczegóły ale muzykalnośc i naturalność instrumentów,

 

Pozdrawiam

 

Osobiście nie kupowałbym oddzielnego wzmacniacza słuchawkowego.

 

Ten model Marantza z przetwornikiem CS4397 jest wdzięcznym polem do poprawek. Poza tym jest ładny a zwykle tanie słuchawkowce nie grzeszą urodą.

Za kilkaset zł można zlecić usługę poprawy dzwięku w "dziurce".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schiit LYR - całkiem ładnie wykonany, można żonglować lampkami, jest w stanie napędzić nawet słuchawki planarne typu HE-6, no i gra naprawdę znakomicie. (piszę o wzmacniaczu, który dobrze znam, bo go używam - nie zamierzam się licytować czy jest lepszy od np. Black Pearla, bo tego nie słuchałem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem, że dokładnie ten model Marantza ma dziurkę, która być może z Creative Aurvana Live! daje 90% tego o co chodzi, ale z innymi słuchawkami to może być upgrade nawet kupując wzmacniacz za 1000. U kolegi to nawet tańszy wzmacniacz pokazywał, że mam rację.

 

Inna sprawa to, że rzeczywiście można wyraźnie podciągnąć brzmienie zestawu wymieniając bądź modyfikując tego Marantza, tyle że najpierw trzeba mieć wzmacniacz słuchawkowy, który nada sensu takiej operacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem oto taki wzmacniacz na Allegro;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . C zy wszystko z nim w porządku, czy cena jest uczciwa, dobrze będzie się sprawował z Grado Sr 80i?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten wzmacniacz , używałem go do AKG K 701 i Tonsili SD 526 , grał powiedzmy z lampowym przedsmakiem ,jeśli chodzi o budowę to solidna konstrukcja i w rzeczywistości prezentuje się jeszcze okazalej niż na zdjęciu,myślę że cena nie jest jakaś kosmos ale mogła by być troszkę niższa.

Nie słuchałem nigdy Grado SR 80i więc nie mam pojęcia czy się z nimi sprawdzi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ze względu na nadciągający odsłuch zbiorowy, podaję link do recenzji urządzenia, które się tam pojawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Egzemplarz, który przyniosę, jest czarny i z zestawem upgrade - kondensatory Black Gate we wzmacniaczu i główne w zasilaczu, gniazda lamp ze złoconymi pinami. Ja jeszcze wymieniłem parkę nichiconów FW na najlepsze co mam, bo właściciel prosił o zlustrowanie wzmacniacza pod kątem poprawek. Polepszyło się wyraźnie, bo też ja tych nichiconów nie cierpię.

Lampy wybrałem z dostępnych u właściciela Sophia Princess 274B oraz Raytheon 6CY7 G18, czerwono-niebieskie pudełko. Mają ciemne (czarne?) anody i grają sporo lepiej od wszystkiego innego, co przyszło ze wzmacniaczem. Prostownik 274B mesh plate też jest ciekawszy od mniej okazałych zamienników.

Na koniec dodam, iż zgadzam się z autorem recenzji, że wyjście LOW daje wyższej jakości dźwięk także na słuchawkach wysokoomowych, np. Sennheiserach HD800.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To jest dość indywidualny egzemplarz w sensie upgrade'ów i doboru lamp. Powiedzmy, że starałem się wykręcić z niego ile się da i doszedłem do jakichś 90% swojego wzmacniacza uzyskując bardzo zbliżony balans tonalny, poziom szczegółowości i wejścia w niuanse nieco płytszy, kontrolę basu i zdolność pędzenia trudnych słuchawek wyraźnie mniejszą - ale to już jest cecha konstrukcji. Szczegółową recenzję planuje napisać jeden z Kolegów i pewnie będzie odwołanie do zupełnie innej konstrukcji lampowej na DHT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ruszylem z zakupami po dwuch latach testow,czytania ,sprawdzania torow sluchawkowych i jego elementow,podjelem decyzje o kupnie sprzetu, ktory powinien mnie zadowolic.Polaczenie nowoczesnosci i retro ,jest spektakularne w swoim rodzaju,co zaraz zobaczycie!w pierwszej paczce przyszedl nowy DAC CALYX 24/192+CLPS,kabel GFmod Silver Red i GFmod Silver Blu(interkonekty analogowe kierunkowe ).Przyszla tez druga paczka, a w niej legenda swiata sluchawkowego( CARY 300SEI ),ciesze sie ze po dwoch latach poszukiwan znalazlem ten piekny wzmacniacz -integra.CARY 300SEI jest piekny i zdjecia tego nie oddaja, bardzo zgrabny i proporcjonalny w budowie,kolor jakby czarny, ale nie jest taki,to czarna sliwka (wegierka),bardzo ciezki 31.5kg,trzeba sily aby go postawic na blacie.Mozna powiedziec ze jest nowy i jako nowy byl wystawiony do sprzedazy,powazna i znana firma wystawiala go przedtem na paru wystawach audio i gral ok.60 godzin,tak ze chyba lampy jeszcze do konca sie nie wygrzaly!Dlaczego wybralem akurat Cary 300SEI, bo oboz audiofili kochajacych elektrostaty za bardzo urosl w sile, z Wiktorem na czele,teraz aby zrownowazyc sily dolaczylem do obozu Piotra Ryki i ta dysproporcje troche chcem zniwelowac!hi hi

Teraz czas na mniejsze paczki z sluchawkami ,ale to juz po urlopie,wszystkim zycze udanych letnich wczasow,bo w Londynie caly czas leje.

 

"dwoch"sory

 

OTO MOJE SKARBY!!!!

 

NASTEPNE!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-30415-0-58201100-1342700103_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek10

 

Te 300B wyglądają na Electro Harmoniksa. Trzeba je będzie wymienić na Emission Labs "mesh" albo któreś inne z topowych 300B, co nie znaczy że te EH są złe. Ale na pewno da się lepiej.

Raz jeszcze gratuluję wspaniałego zakupu i życzę udanych wakacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek10

 

Te 300B wyglądają na Electro Harmoniksa. Trzeba je będzie wymienić na Emission Labs "mesh" albo któreś inne z topowych 300B, co nie znaczy że te EH są złe. Ale na pewno da się lepiej.

Raz jeszcze gratuluję wspaniałego zakupu i życzę udanych wakacji.

dziekuje za zyczenia,musze odpoczac po zakupach i dopiero po urlopie odpale to wszystko,bo juz nie mam czasu,musisz mnie podszkolic z tymi wzm lampowymi jak powinno sie z nimi postepowac, jak najlepiej podlaczac,np.K1000 czy przedluzka i normalnie do dziury, czy lepiej kupic takie ktore maja juc specjalne kable z zakoczeniem widelkowym i podlaczyc bezposrednio to wysc na glosniki, jak uwazasz bo moge tez takie kupic????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za zyczenia,musze odpoczac po zakupach i dopiero po urlopie odpale to wszystko,bo juz nie mam czasu,musisz mnie podszkolic z tymi wzm lampowymi jak powinno sie z nimi postepowac, jak najlepiej podlaczac,np.K1000 czy przedluzka i normalnie do dziury, czy lepiej kupic takie ktore maja juc specjalne kable z zakoczeniem widelkowym i podlaczyc bezposrednio to wysc na glosniki, jak uwazasz bo moge tez takie kupic????

 

Zawsze lepiej mieć K1000 z zakończeniem głośnikowym. Ja mam takie z symetrycznym 4-pinem i przejściówką na wyjścia głośnikowe, dzięki czemu mogę słuchać zarówno z normalnych wzmacniaczy jak i słuchawkowych. Przeważają jednak opinie, że dobry kabel głośnikowy bez żadnej przejściówki poprawia im brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej mieć K1000 z zakończeniem głośnikowym. Ja mam takie z symetrycznym 4-pinem i przejściówką na wyjścia głośnikowe, dzięki czemu mogę słuchać zarówno z normalnych wzmacniaczy jak i słuchawkowych. Przeważają jednak opinie, że dobry kabel głośnikowy bez żadnej przejściówki poprawia im brzmienie.

Czy slyszales o zakonczeniu widelkowym do K1000 firmy Stefan Audio Art ?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy slyszales o zakonczeniu widelkowym do K1000 firmy Stefan Audio Art ?????

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam!!!

Czy ktoś miał już okazję dotknąć,posłuchać. Jest to nowość Cary Audio HH - 1. U nas cena 6,400 ciekawe czy wart tej ceny.

Tu link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-30848-0-83533700-1347466727_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy się dzieją. Po tym jak moje wpisy zostały z tego wątku usunięte, zamknąłem go, bo nie widzę powodu ciągnięcia własnych kwestii, skoro moderatorzy lepiej wiedzą ode mnie co się powinno w nim znaleźć. Nic nie mam przeciwko temu, może faktycznie lepiej wiedzą, tylko niech w takim razie założą własne wątki o wzmacniaczach, słuchawkach i testach odsłuchowych, by pokazać wszystkim jak taki wątek powinien wyglądać. Zamknąłem go, gdyż mam do tego prawo i tak mi się podobało. Jest takie narządzie i chyba nie dla żartu ani na pokaz. Tymczasem na drugi dzień wątek bez pytania mnie o zgodę został odblokowany. Zamknąłem go ponownie i dzisiaj znów go odblokowano, ponownie bez mojej zgody. Pytam się, jakim prawem?

To samo spotkało wątek o słuchawkach wysokiego lotu, natomiast wątek o testach ABX pozostał zamknięty. Ta "polityka" ma jakieś przesłanie, a może tylko kulturę ma wzmagać, bo bardzo tu ostatnio o kulturę zabiegają, zwłaszcza ci, którzy nie mają odwagi sami otwarcie w żadnej sprawie zabrać głosu ani żadnych własnych wątków nie prowadzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka-nie wiem na co czekasz!Sam mowiles ze musisz założyć swoją stronę internetowa o sluchawkach,wszystko zabiez ze sobą wpisy i recenzje,tak jak tobie proponowałem udział w nowym forum musi być jawny, z nazwiskami,zdjęcia audiofila,zdjęcia jego sprzętu i koniec glupiego ujadania!osoby które nie chcą sie ujawnić personalnie to mogą czytać i podziwiać jak profesjonaliści piszą i dyskutują o sluchawkach i sprzęcie,ale nie mogą nic napisać! dopóki sie jawnie nie zarestruja !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, by użytkownik znał swoje miejsce na forum, tudzież jego brak.

 

Jeżeli tak, to nie rozumiem po co miesiącami suszyli mi głowę żebym tu wrócił i wreszcie coś napisał.

 

Piotr Ryka-nie wiem na co czekasz!Sam mowiles ze musisz założyć swoją stronę internetowa o sluchawkach,wszystko zabiez ze sobą wpisy i recenzje,tak jak tobie proponowałem udział w nowym forum musi być jawny, z nazwiskami,zdjęcia audiofila,zdjęcia jego sprzętu i koniec glupiego ujadania!osoby które nie chcą sie ujawnić personalnie to mogą czytać i podziwiać jak profesjonaliści piszą i dyskutują o sluchawkach i sprzęcie,ale nie mogą nic napisać! dopóki sie jawnie nie zarestruja !

 

Strona jest w budowie. Na początek forum na niej nie będzie, najwyżej porady. Potem się zobaczy. To nie jest takie proste utrzymać stronę internetową z recenzji. Dużo pisania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak, to nie rozumiem po co miesiącami suszyli mi głowę żebym tu wrócił i wreszcie coś napisał.

Jak to po co, dobre pióro warto mieć u siebie a nie u konkurencji:) Ale słuchać trzeba...wzmacniaczy wysokiego lotu oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć, kolego Stempur, dlaczego zostałem przez was zbanowany w temacie "Devialet - pierwsze odsłuchy"?

 

Poza tym coś mi się zdaje, że kolega Fr@ntz właśnie popędził uzgadniać sprawę usunięcia mnie z forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To ty jesteś Stempur?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odnośnie tych punktów, to nie przypominam sobie bym kogokolwiek wyzywał albo trollował. Grzecznie zapytałem, kiedy spełnisz swe obietnice. Zapytałem też, czy jesteś Stemur. To coś złego? Stempur to chyba nie jest obraźliwe określenie albo jakiś troll?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj toleruje sie pewnych forumowiczow tak dlugo, jak dlugo zapewniaja koniunkture dla forum. W momencie gdy bilans zyskow wydaje sie dla zarzadzajacych zbyt maly, nastepuje kasacja trudnego marketingowo forumowicza, i pojawiaja sie naiwne wyjasnienia tych akcji w postaci paragrafow, ktorych sami admini nie rozumieja, badz sie niewlasciwie do nich stosuja, albo robia to wedle wlasnego widzimisie.

 

Szkoda sie kopac z koniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj toleruje sie pewnych forumowiczow tak dlugo, jak dlugo zapewniaja koniunkture dla forum. W momencie gdy bilans zyskow wydaje sie dla zarzadzajacych zbyt maly, nastepuje kasacja trudnego marketingowo forumowicza, i pojawiaja sie naiwne wyjasnienia tych akcji w postaci paragrafow, ktorych sami admini nie rozumieja, badz sie niewlasciwie do nich stosuja, albo robia to wedle wlasnego widzimisie.

 

Szkoda sie kopac z koniem...

 

Chcesz powiedzieć, że recenzja Sennheiserów HD 700 źle wypadła marketingowo i mój czas nadszedł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.