Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr Ryka

 

Może tez świadczyć o tym, że wzmacniacz ma silne strony głównie tam, gdzie jedne i drugie słuchawki są na podobnym poziomie, w związku z czym różniece nie są wyciągane, gdyz skupiamy sie na tym, co jest najlepsze w słuchanym materiale. Albo najgorsze w prezentacji, ale to są na tyle dobre słuchawki, że grubych niedociągnięć nie mają.

 

Jak by nie było wczoraj słuchałem na HD650 i znowu zarwałem noc. Na koniec puściłem sobie Stabat Mater z Andreasem Sholl'em, Harmonia Mundi i śpiewał tak pięknie, że musiałem wysłuchać płyty do końca :) Piękne wykonanie, świetna realizacja. Na dodatek taka, że ograniczona scena Senn nie powoduje dyskomfortu. Właściwie słuchamy głównie solisty, który jest z definicji mono, a akompaniament jest w tle i nie ma znaczenia, że między słuchawkami.

Do słuchania realizacji bardziej przestrzennych wolę jednak K701.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>w.luczynski, 20 Gru 2007, 11:21

To co nie trzeba kupować Grado GS-1000 rachunek jest prosty HD 650 robią to samo-w końcu jakieś plusy z tych drogich wzmaków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby zachodziła opisana przez kolegę Inżyniera domniemana osobliwość, powodująca incydentalne tylko podobieństwo AKG 701 do Sen. HD 650 na okoliczność właśnie jego wzmacniacza. Tym bardziej, że to słuchawki o brzmieniu zazwyczaj bardzo odmiennym, podobnie jak HD-600 i 650 względem E9. Osobiście zdecydowanie stawiam na regułę, w myśl której dobre wzmacniacze upodobniają słuchawki do siebie. Upodobniają, bo tłoczą w nie prawdziwą muzykę, a każde dobre słuchawki powinny prawdziwej muzyce podołać.

Jednocześnie, przyznam, zmęczony już jestem niemożnością dokonania ostatecznego wyboru pomiędzy lampami KT-66 i 350B w T-H. Te pierwsze mają naturalniejszą barwę i mocno akcentują wysokie tony, ale kosztem głębokości sceny i plastyczności samego dźwięku. 350B grają względem nich bardziej upojnie i magicznie. Dźwięk w sensie barwowym nie jest wprawdzie do końca prawdziwy, ale jego plastyczność i słodycz są upojne, a scena lepsza o klasę. I tak się tułam, a rozdrażnienie potęguje jeszcze fakt, że prawdopodobnie GS-1000 byłyby z lampami 350B w lepszej synergii od E9, bo mają tą swoją ostrawą górę i mniej basu. Basu bowiem z kolei bywa z 350B czasami aż za dużo; wariactwo po prostu jaka ilość. Ogólnie jednak 350B słucha się przyjemniej i tylko fortepian na KT-66 jest zdecydowanie bardziej prawdziwy.

Przy tych wszystkich różnicach słuchawki upodobniają jednak do siebie zarówno jedne lampy jak i drugie. Pod tym względem różnicy nie ma i moja reguła się trzyma.

A koniec końców dochodzę z tym wszystkim do wniosku, iż ostateczny kształt systemu trudno osiągnąć w oparciu o jedne słuchawki. Zapewne jest to możliwe, ale trzeba by się wspiąć jeszcze o kolejny szczebel – poszukać ultraneutralnego źródła i jasnego, arcytransparentnego interkonektu, a w uzupełnieniu może też i jakiegoś kondycjonera z regulacją napięcia (bo dźwięk jaśnieje i wyostrza się przy wyższym woltażu). To wszakże wcale jeszcze nie daje gwarancji sukcesu, bo barwa z KT-66 już jest wzorcowa, a jakość prezentacji w oderwaniu wydaje się niemal perfekcyjna. I co z tego. Wkładasz 350B i wchodzisz w krainę dźwiękowej baśni; i już tamtego się nie chce, bo tak nie czaruje, bo tak nie zachwyca. Ale prędzej czy później przychodzi moment, że puszczasz utwór fortepianowy, a wtedy barwa okazuje się za ciemna, a górnych składowych za mało. I znowu chwyta złość. I tak w kółko. Nie umiem zgadnąć czy te dwa wzory są do pogodzenia; czy doskonała prezentacja barwy daje się połączyć z czarowną przestrzennością. Mam nadzieję, że tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptx, 18 Gru 2007, 19:05

>adamgdansk, 18 Gru 2007, 09:30

>może jakieś porównanie amadeusa do naima.jakbyś ocenił te dwa wzmacniacza w skali 1-10.

 

Wolałbym zbyt szczegółowo nie porównywać bo Naima od 3 miesięcy nie używałem, Amadeus jednak wciąż się wygrzewa... Naim jest chyba bardziej energetyczny, loudness, ...Amadeus spokojniejszy, mniej agresywny... mi odpowiada bardziej ten drugi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...jak sam zapewne wiesz nie jest to takie proste :)

Po pierwsze dojście do tego wniosku zajmuje kilka miesięcy wybierania w internecie, potem jakieś odsłuchy (które raczej w tym przedziale sprzętu są trudne do realizacji), kupowanie kolejnych elementów systemu itd.

Po drugie już mam ochotę na AKG 701 po tym co przeczytałem na naszym forum oraz po moich starych AKG 401.

Dalej - zmiana interkonektu, zmiana CD, wymiana lamp, w tym czasie wejdą nowe modele słuchawek, i tak dalej... Zabawa do końca życia.

Jeśli ktoś z Was jest z Białegostoku zapraszam do posłuchania.

Dziękuję serdecznie Panu Piotrowi Ryce oraz wszystkim autorom merytorycznych wpisów w tym wątku oraz wątku "słuchawki wysokiego lotu" za niesamowitą pomoc w wyborze sprzętu.

Zachęcam innych początkujących takich jak ja do przeczytania całości po 4 x zanim cokolwiek zrobią :)

Wyrazy szacunku

Włodek Łuczyński

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inzynier

 

co do yammamoto - to mam zgola odmienna opinie - ktora Pan dobitnie jedynie podkreslil - GS1000 i HD650 niemaja prawa brzmiec podobnie - chyba ze sa podlaczone do wzm. ktory bardzo mocno obcina najwyzsza gore i najnizszy bas ( slabe rozciagniecie ) - ale co do reszty w przypadku yammamoto to musze sie zgodzic - we wszystkim poza rozciagnieciem ten wzm. jest krolem - muzyka gladka, czysta z glebia, niesamowita melodyjnosc, sama przyjemnosc z muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter z

 

Trudno mi coś więcej powiedzieć o rozciągnięciu, gdyż nie mam z czym teraz porównać. Ale zgadzam się, że z praw fizyki wynika, że HA-02 nie może mieć super rozciągnięcia: ma w torze kondensator i transformator, więc będzie obcinał pasmo z obu końców. Gdybym tak miał pod ręką jakiś SS bez kondensatorów w torze, za to z DCservo, to mógłby mieć pasmo od ~0.5Hz do kilku MHz. Jednak wcale nie odczuwam żadnego braku: super wysokich i tak nie słyszę, a nadmiernego basu nie lubię, gdyż zagłusza mi muzykę. Tyle co jest go w słuchawkach teraz wystarcza mi w zupełności. Mam go i tak więcej, niż z mojego zestawu głośnikowego. Dobrą cechą Yamamoto jest to, że bez problemu zasila K701, które potrzebują dużo prądu, aby odezwały się basem jak należy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w.luczynski, 20 Gru 2007, 16:19

Witam

Cieszy mnie że także moje subiektywne wpisy coś dla Ciebie znaczą naprawdę ciężko być super obiektywnym ale przynajmniej staram się nie zmieniać swojego zdania co i jak się okazało pokazało życie, że w wypadku AKGK701 jednak nastąpiło.Co do tych słuchawek to jak masz TH i lampki KT-66-najlepiej im posłużą i dźwięk będzie najprawdziwszy (tak według mnie było na TH Piotra Ryki ) Grado GS-1000 przy 300 godzinach wygrzania grały zdecydowanie gorzej mimo imponującej, chaotycznej niestety przestrzeni.Sądzę że i niższe HD580 by Ci fajnie zagrały ale to tylko kwestia upodobań.Na przykład mnie niechcący udało się minimalnie ograniczyć bas-bliżej natury w Sony MDR7509HD i sądzę że firma Sony tak początkowo chciała zrobić te słuchawki ale kwestie marketingowe zawyżyły i dali dwa metalowe dekle na zewnątrz z Logo Sony a wystarczy je po prostu zdjąć i pod spodem są dwa otworki w kształcie księżyców w nowiu czyli te słuchawki były na początku planowane jako półotwarte ale marketing i niezbyt ciekawy wygląd tych otworków zwyciężył ,no i tak to jest towar mimo teoretycznie funkcji studyjnej-monitorującej ma się sprzedawać a nie grać perfekt neutralnie

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłbym zapomniał poprawiła się góra w Sony MDR-7509HD jest jej trochę więcej (narzekano że jest trochę wycofana) dla mnie dalej super precyzyjna i to jest najmocniejszą stroną tych słuchawek poza również dobrą resztą. No ale teraz lulu i Shure E 4c do spania czyli tak jak lubię super cicho ale wyraźne i można spać-naprawdę granie nie przeszkadza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell

 

Księżyca w nowiu nie widać, jak wiadomo. Wcale. Więc jakiego kształtu są te otwory, wobec tego? O ile w ogóle są... ;)

 

Swoją drogą to ciekawe, co piszesz. Czy firma rzeczywiście chciała zrobić półotwarte, czy też te otwory (sierpowate, zgaduję?) są z powodów wyłącznie technologicznych. Wygląd nie ma znaczenia, gdyż mogli po prostu zakryć je deklem z siatki zamiast pełnym i też byłoby ładnie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inżynier, 21 Gru 2007, 09:33

No właśnie kiedyś miałem sporo do czynienia z wtryskarkami (produkcja,naprawy) i raczej nie jest to tzw element technologiczny,wlewek i takie tam-chociaż znów muszę zobaczyć od środka może właśnie tam wchodził ustnik do wtrysku i będzie ślad po odcinanym cycku. Dźwięk jest według mnie jeszcze bardziej liniowy minimalnie wycofał się bas a wysokie tony wróciły bardziej do całości nic nie tracąc na szczegółowości .Wydaje mi się że tam firma Sony przekombinowała z otworkiem łączącym przód membran z tyłem i to jest przyczyną tej jakiejś "nerwowości na średnich (ciężko mi to nazwać,po mojemu membrana ma za małe tłumienie właśnie przez ten otworek i sobie telepie niepotrzebnie- i stąd na początku pisałem że słychać jakiś rezonans obudowy plastikowej a po prostu dziurka robi to kuku).Na razie dziś nie mam czasu ale chyba po świętach będę robił próby czuję że coś jednak będzie na plus i tak jak lubię w stronę neutralnośc.Na razie jeszcze robie bardzo ciekawe próby z moim wygrzanym IC i zaczyna być ciekawie i właśnie to samo spróbowałem na kablu do słuchawek i jest lepiej czyli tak jak twierdzę wolniej a dokładniej ewolucja nie rewolucja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMADEUS ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3626-100005839 1198742231_thumb.jpg

post-3626-100005840 1198742231_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgdansk, 27 Gru 2007, 08:57

No to sie StefanB ucieszy nic nie widać-spróbuj zrobić nowe zdjęcia i je trochę prześwietić, zobatrzymy jaki jest design

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nowym Amadeusie mam od Stefana następujące informacje

 

AMADEUS 4.0 wyklarował sie wiec tak:

słuchawkowa tranzystorowa końcówka mocy z pasywnym, rozłącznym preampem mogącym sterować osobną końcówkę

Końcówka:

specjalizowane do audio trany Toshiba o cenionej barwie, częstotliwość graniczna 120MHz (!)

wejściowy opamp używany w urządzeniach studyjnych ,60MHz, bardzo analityczny i szczegółowy (bądz jak poprzednio BB). Możliwość selekcji na najmniejsze napięcie stałe na wyjściu.

rezystory bezindukcyjne na wyjściach

wyrażnie ulepszony, ale zgodnie z twoimi sugestiami wspólny zasilacz, oparty na labolatoryjnych stabilizatorach o tolerancji prądu wyjściowego max 3% przy pełnym obciążeniu i dużych pojemnościach kondensatorów (minimum 20000 uF)

Dwa niezależne wyjścia; uniwersalne dla wszystkich słuchawek- dokładnie to co było poprzednio. I dołożyłem drugie, specjalizowane dla niskoomowych.

Sprzężenie stałoprądowe. Brak kondensatora w torze sygnałowym opcjonalnie realizowany przełącznikiem.

Tym sie warto pochwalić. Efektywne napięcie wyjściowe około 9V przy

h< o,o1%, pasmo około 500kHz. Więc duża dynamika w przypadku mało czułych słuchawek i duża szybkość reakcji na szybkie impulsy.

Opcjonalnie zamontowany filtr sieciowy z techniki pro

Pasywny preamp:

od 2 do 5 wejść, regulacja głośności na 1 potencjometrze stereo, bądz dwóch mono.

Wyjście na zewnętrzną końcówkę.Przełącznik- wyjście, bądz słuchawkowy

To tak o tym co mu przybyło. Klimatu, barwy starałem sie nie dotykać. Dorzuciłem jedynie sporo analizy, też zgodnie z twoimi sugestiami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to źródło nie może nam takich informacji samo podać tylko "przecieki do prasy"

 

=>StefanB

 

Kiedy i u kogo będą jakieś publiczne odsłuchy ?

Pozdrawiam

 

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Źródło" świętowało, Jak nie było w necie, to i nie podało.

 

Jakoś w styczniu planuje podesłać Piotrowi moooocno zaległy egzemplarz nowej wersji do odsłuchu. Jestem leniwiec , więc i opóżnienie spore, bo robie dla frajdy, praktycznie pojedyńcze sztuki w skali roku.

 

Wykonczenie jest, rafaellu, na poziomie, no np. mcintosha. Design też nienajgorszy. A mówię tak tylko przez wrodzoną skromność...

 

Wszelakiego spełnienia w Nowym roku dla Wszystkich Przyjaciół w Nałogu.

Nie tylko audiofilskiego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla majsterkowiczow ciekawym moze sie okazac scalak sluchawkowy stereo Texas Instruments TPA6120A2. Z odpowiednio cichym PS, dobrym potencjometrem albo switchem daje dobre rezultaty. Gdy potrzebna jest wieksza moc mozna dodac buf634. W klubie Head-Fi do ktorego naleze troche takich zbudowali z duza satysfakcja finalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefanB, 28 Gru 2007, 06:50

Tak to jest ważne, nasze klocki wahają się od 43-46,5cm (te ostatnie z drewnianymi boczkami ) i warto sobie zmierzyć przed zamówieniem bo esteci nie wytrzymają jak im nie spasuje dokładnie. Tak w ogóle to dobry pomysł że wzmak słuchawkowy jest jednak tej samej szerokości co standardowa reszta urządzeń audio i nie odstaje wtedy od reszty jak "brzydkie kaczątko"mimo że jest ładne.Wiadomo czasem rodzynek w sprzęcie chce się mieć oryginalny ale póżniej kończy się to jego częstym przestawianiem i nie wiadomo gdzie ma sobie znaleść miejsce bo nie pasuje np. do mebli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis się zrobi, chociaż pewnie znowu nikt za niego nie zapłaci. I po co ja się tak męczę? Aha, przypomniałem sobie, dla własnej satysfakcji. Od razu jednak powiem - ptx wymieniaj CD-300 na CS-600 i to prędzutko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.