Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie sie ten wzmacniacz (DNA Sonett) niezwykle podobal swego czasu, zarowno z wygladu jak i sonicznie, zasadzalem sie nawet na niego planujac dokupienie HD800 (chwalona przez wielu konfiguracja), swego czasu. Na odskluchu sie jednak jedynie skonczylo ale design wystrzalowy, z jajem, brzmienie w sumie tez ;'))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę szczery. Mi ta forma zewnętrzna "malowanego" Sonic Pearl kompletnie się nie podoba - całe szczęście, że wygląd nie gra.

Rozpiętość opinii jest od "kompletna kupa" do "zaje..sty" z rozkładem mniej więcej równomiernym. Dla mnie kolor Sonetta to makabra, bo mi przypomina farbę na polskich autotransformatorach regulowanych, takich z gałką bakelitową od góry. Odnośnie kolorów SP, to czarny też będzie, a wymyślić ich sobie można bądź ile. Zresztą nóżki już są czarne, regulowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam Majkel nie frasuj się, mnie kuchenny wystrój rodem z AGD się podoba! Zrób jak Wilson audio za kolor metalic dopłata 20% ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel, nie gadaj. Pasowalby Ci przeciez ten Sonet pod kolor awatara ;'))

Mam wrażenie, że to nie ten odcień.

a tam Majkel nie frasuj się, mnie kuchenny wystrój rodem z AGD się podoba! Zrób jak Wilson audio za kolor metalic dopłata 20% ;)

Ten lakier jest perłowy, z jakimś proszkiem opalizującym dosypanym, tylko to się ujawnia dopiero z bliska patrząc. Zafrasowany nie jestem, bo jakby nie wyglądało, to zawsze jednym się spodoba, a innym nie. Z napisami i logo będzie to wyglądało inaczej. Kształt gałki też ma być inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio Chińczyki zaproponowały że mi zrobią taką audio budę

 

Może bardziej grymaśnym pakuj w takie coś? Jest już miejsce na kartę kredytową żeby szybko zapłacić za każdy nowy upgrade ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaelu,

 

przewidujesz taki "wsad na kartę" w opakowaniach na swoje kable?

-by można było szybko dopłacić za każdą dodatkową skrętkę/upgrade ?

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael nie wprowadza 'upgrejdow' co 2 tygodnie, wiec w jego przypadku taka usluga bylaby raczej zbedna ;'))

To się nazywa "rozwój produktu" albo "ewolucja". Poza tym produkt podobający się nie podlega obowiązkowi poprawek. To nie jest jak w Sony, Microsofcie czy Toyocie, że się coś zapali albo stracisz panowanie nad systemem operacyjnym lub samochodem, i musisz w te pędy zgłosić się do serwisu albo ściągnąć łatkę (co miesiąc kilka), póki jeszcze masz czym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaelu,

 

przewidujesz taki "wsad na kartę" w opakowaniach na swoje kable?

-by można było szybko dopłacić za każdą dodatkową skrętkę/upgrade ?

 

;)

 

Taki bezobsługowy dystrybutor kabli konfekcjonowanych z metra to powinien być w każdym audio salonie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael nie wprowadza 'upgrejdow' co 2 tygodnie, wiec w jego przypadku taka usluga bylaby raczej zbedna ;'))

 

Moje Rafaell's Cable S-UP XLR jak i Rafaell's Cable G-UP RCA są dobre już od dwóch lat tak ze nie widzę sensu ich upgrade-u!

 

Dedykowany głownie do lamp od roku mam najwyższy Rafaell's Cable Model "84" Upgrade; robię tylko na sieciówki bo jeszcze nie są definitywnie zakończone, prace trwają. Rafaell's Cable Harmony to jak na razie najlepszy High-Endowy produkt a ostatnio robię coś tańszego i niewiele słabszego.

 

 

 

Rafaell's Cable Harmony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael, majkel

 

Gratuluje Panowie swoich produktów :) Parę lat temu każdy z Was i ja też byliśmy tylko zapaleńcami, a dziś już wszędzie świeci się na niebiesko "Branża" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś o tym kablu, np. co to jest to pomarańczowe.

 

No właśnie to pomarańczowe jest pokazane specjalnie dla DIY-owców żeby sobie mogli skopiować 1:1 ;) dziś zrobiłem im jeszcze mały upgrade.

 

Działa to banalnie;

 

1. blaszaki czyściutkie nie zapiaszczone cyfrą

2. fortepian nie plastikowy i nie kliniczny

3. gitary klarowne dzwieczne

4. kontrabas swobodny z masą na granicy dobrego smaku

5. wokale po prostu ludzkie

6.trąbka zajebista ;)

 

No ale gra system; w tym przypadku z Rafaell's Cable Model "84" które miałeś okazję porównać ze swoimi u kol Rocha. Cytrus jak pewnie pamiętasz twierdził że jest znacznie lepszy fokus,niech mu będzie :)

 

Rafael, majkel

 

Gratuluje Panowie swoich produktów :) Parę lat temu każdy z Was i ja też byliśmy tylko zapaleńcami, a dziś już wszędzie świeci się na niebiesko "Branża" :)

 

Bez pasji nie ma wyników! gdyby nas nic w dźwięku nie denerwowało to nigdy byśmy tego nie próbowali poprawić i to dotyczy każdej działalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, potwierdzam, u Majkelowych jest znacznie lepszy fokus - to nie tylko moje zdanie i miałem okazję porównać te kable nie tylko u Rocha ...

Zresztą, z tego co się orientuję, to nie był nawet najwyższy model IC Michała.

 

Dobrze, że dałeś strzałkę kierunkowości na tej sieciówce, Rafaelu...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu każdy z Was i ja też byliśmy tylko zapaleńcami, a dziś już wszędzie świeci się na niebiesko "Branża" :)

 

 

Przyznam, ze dla mnie, jako zwyklego forumowicza, lepiej odbieralem wpisy plynace od 'pasjonatow'. Natomiast tresci z dopiskiem 'brazna' nallepiej traktowac z przymrozeniem oka, a wlasciwie to mozna to oko calkiem zamknac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, potwierdzam, u Majkelowych jest znacznie lepszy fokus - to nie tylko moje zdanie i miałem okazję porównać te kable nie tylko u Rocha ...

Zresztą, z tego co się orientuję, to nie był nawet najwyższy model IC Michała.

 

Dobrze, że dałeś strzałkę kierunkowości na tej sieciówce, Rafaelu...:)

 

Widzę ze się świetnie bawisz :)

 

strzałka jest po to żeby użytkownik nie wpinał fazy po prawej stronie bolca uziemiającego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzałka jest po to żeby użytkownik nie wpinał fazy po prawej stronie bolca uziemiającego ;)

 

To dobrze, bo przecież zawsze można się pomylić.

Jednak koniecznie muszę ją od Ciebie pożyczyć - posprawdzam gniazdka;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze dla mnie, jako zwyklego forumowicza, lepiej odbieralem wpisy plynace od 'pasjonatow'. Natomiast tresci z dopiskiem 'brazna' nallepiej traktowac z przymrozeniem oka, a wlasciwie to mozna to oko calkiem zamknac.

Z mojego punktu widzenia zmieniło się to, iż dawniej dzieliłem czas między pasje i obowiązki, a teraz również w czasie przeznaczonym na obowiązki ucieleśniam owoce jednej ze swoich pasji, jaką jest bezkompromisowy jakościowo sprzęt audio. Wytłumacz mi więc proszę, w jaki sposób to implikuje spadek wartości moich wpisów? Dla mnie podstawą ich deprecjacji mogłoby być tylko empiryczne przekonanie się, iż dana osoba pisze nieprawdę i wprowadza ludzi w błąd celem uzyskania korzyści. Bez sprawdzenia samemu trudno ocenić ile warte są czyjeś wpisy. Ja się mądrych i głupich wpisów naczytałem przez te ponad 5 lat z obydwu stron "barykady".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi zwyczajnie Majkel o brak dystansu do wlasnego produktu, to wszystko. Ty mozesz nawet swiecie wierzyc w to, ze dany kabel (akurat ten element toru mi calkowicie powiewa, wiec sie nie wypowiadam) badz wzmacniacz jaki zrobiles, kasuje wszystko z czym porownywales, ale to nie oznacza, ze tak jest faktycznie, emocje robia swoje, bylo nie bylo, to jest teraz Twoje zrodlo utrzymania, albo ma nim byc, bo pasja rzadko zwie sie branza. Biore wiec na to poprawke. Ja bazuje tez na rozbieznosci (odnosnie 'miazdzacych przewag') opisow tego samego, Twojego klocka, opisow poczynionych przez osoby majace dosc luzny stosunek do Twoich wyrobow (w tym i jednego ich wlasciciela). Chodzi o to, ze tamte 'inne' opinie sa duzo bardziej stonowane i nic w nich niczego nie kasuje, a co najwyzej jest sprawa innego gustu lub upodoban wlasnych. U Ciebie widze teraz, niemalze na kazdym kroku, jesli pojawia sie klocek cenowo konkurencyjny, ze rzucasz tekst w swej wymowie dosc lekcewazacy dla konkurenta. Mnie to nie przekonuje (znam tez zwyczajnie sporo z tych produktow), bo wzmacniacze sluchawkowe to zadna fizyka kwantowa, a nie jestes przeciez Einsteinem. Ja rowniez nie ;'))

 

Osobiscie smiem twierdzic, ze za te 1500-2000PLN mozna dostac na dzien dobry ze 30 wzmacniaczy sluchawkowych z obecnego rynku nowych urzadzen, bedacych na bardzo wysokim poziomie (wystarczajacym by uznac je za tak zwany brzmieniowy hi-end), ktorych to klockow raczej nic nie powinno deklasowac, co najwyzej odrozniac niuansami (usredniajac,bo z jednymi sluchawkami zagra slabiej a innymi znakomicie), ewentualnie odbiegac mocniej, ogolnym charakterem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co miałoby być pogardliwe - że mi się kolor nie podoba? Nie podoba mi się, natomiast moje podobanie się ma zerową wartość, o czym wie każdy, podobnie jak podobanie się kogokolwiek innego. To ma znaczenie w momencie weryfikacji empirycznej. Dlatego dla mnie zarówno opinie branży, jak i innych użytkowników, nie niosą żadnej informacji poza taką, że dany produkt istnieje i trzeba go obadać samemu. Im więcej słucham, tym mniej biorę pod uwagę cudze wrażenia. Za dużo razy otwierałem oczy ze zdumienia, częściej jako objaw rozczarowania, ale pozytywne zaskoczenia też były. Spodziewam się podobnego podejścia od strony klientów - ocenić samemu, nie skreślać z góry. Zresztą dotyczy to dowolnej sfery życia wiążącej się z zakupami dóbr.

Osobiscie smiem twierdzic, ze za te 1500-2000PLN mozna dostac na dzien dobry ze 30 wzmacniaczy sluchawkowych z obecnego rynku nowych urzadzen, bedacych na bardzo wysokim poziomie (wystarczajacym by uznac je za tak zwany brzmieniowy hi-end)

Ja znam tylko dwa takie produkty, których nazw nie wymienię, a co komu wystarczy, to już zupełnie indywidualna sprawa. Jeśli miałbym w tym przedziale cenowym wymienić coś interesującego, to pewnie jakiś klon BCL na porządnych częściach i ze zmienioną lekko konstrukcją, ale to spośród tego peletonu, który zaliczyłbym do kategorii "dobry" lub "bardzo dobry", ale nie hi-end. Oczywiście, jest sporo konstrukcji, których nie słyszałem, więc mogę się mylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ze dany kabel (akurat ten element toru mi calkowicie powiewa, wiec sie nie wypowiadam)

 

A to nie dobrze - warto sobie zrobić porównania, choć nie każdy sprzęt jest w stanie różnicować kable.

W każdym badź razie zachęcam do poświecenia odrobiny czasu, by usłyszeć jak bardzo różnie kable potrafią przekazywać "dalej" informacje...

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Rafael, majkel

 

Gratuluje Panowie swoich produktów :) Parę lat temu każdy z Was i ja też byliśmy tylko zapaleńcami, a dziś już wszędzie świeci się na niebiesko "Branża" :)

 

Niewielka, ale głośna grupka osób, doprowadziła do takiej paranoi ...

Inną sprawą jest, czego dotyczy ten wątek ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecieki do prasy ;)

 

Pół roku nic nie było tak ze Johny wybacz te sieciówki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - naprawdę sądzisz, że ktoś ci zapłaci 3000 zł za siecióweczkę DIY na najtańszych wtykach ? :D Harmonia dymania to chyba najwłaściwsza nazwa kabelka :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie forumowiczów.

 

Zastanawiam się nad wyborem wzmacniacza słuchawkowego do nauszników Ultrasone PRO 2900.

Ze względu na ograniczone możliwości odsłuchu takiego sprzętu ad-hoc ponieważ w sklepach Poznania

nie ma tak po prostu na półkach chciałbym się dowiedzieć co polecalibyście.

I teraz chwila prawdy :)

Kwota do 1500 no max jak już naprawdę trzeba (a pewnie trzeba:) to 2000zł

może być hybryda (niskoomówki 40ohm)

Źródło Marantz SA7001 (dziurka niestarcza) muzyka klasyka i jazz, lubię wierność przekazu

szczegóły ale muzykalnośc i naturalność instrumentów,

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Pearl standard - obudowa wzmacniacza czarna lub srebrna, cena 1599zł brutto lub 100zł drożej z wyjściem pre aktywnym. Za 2000zł mogę dorzucić interkonekty Ear Stream Entry w ramach promocji. Możliwa FV na firmę. Czas realizacji do dwóch tygodni obecnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.